عکس کاور سفره ماهی آسیایی
b1
خانه » ۱۰ ماهی قاتل از اعماق اقیانوس!

۱۰ ماهی قاتل از اعماق اقیانوس!

b3

تا به حال ماهی های زیادی را دیده‌اید که بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند اما در اعماق آب‌ها ماهی‌هایی وجود دارند که بسیار درنده هستند.

دنیای زیر آب بسیار زیبا و جذاب است و البته دارای ویژگی‌های خاص خودش است دریاها و اقیانوس‌ها مملو از ماهی‌های رنگارنگ و دوست داشتنی هستند. این درحالی است که همیشه این زیبایی پایدار نبوده است و ماهی‌هایی نیز در دریا حضور دارند که از شیر جنگل نیز درنده‌تر هستند.

10- ببر ماهی

ببرماهی
یکی از ماهی‌های ترسناک و همچنین درنده دریاها «ببرماهی» نام دارد. این ماهی به اندازه‌ای ترسناک است که حتی «پیرانا» نیز از آن می‌ترسد. این ماهی نزدیک به ۳ متر طول دارد و وزن آن نیز می‌تواند به ۳۰ کیلوگرم برسد. این ماهی بیشتر در حوالی آفریقا دیده شده است و دندان‌های آن می‌توانند هر موجودی را در کسری از ثانیه نابود کنند. هرکدام از دندان‌های آن می‌تواند تا ۵ سانتی متر رشد کند و حالت مثلثی خاصی دارد.

9- گربه ماهی

گربه ماهی
یکی از وحشتناک‌ترین قاتلین آمریکای جنوبی، و همچنین بزرگترین ماهی‌ای که در منطقه آمازون دیده شده است، «گربه ماهی» نام دارد. این ماهی ظاهری زیبا به رنگ آبی یا مشکی دارد اما اگر آن را از نزدیک ببینید مطمئناً دچار ترسی بی امان می‌شوید. طول این ماهی تقریباً ۳ متر است و موارد زیادی گزارش شده است که می‌توان یک انسان را کاملاً بخورد.

8- ماهی گونچ

ماهی گونچ
در میان نپال و هند، رودی جریان دارد که نام آن «کالی» است. در این رودخانه موجودی بسیار عجیب و همچنین بد شکل وجود دارد که می‌تواند یک انسان را تنها با دو حرکت از پای در آورد. این ماهی که نامش «گونچ» است از دسته گربه ماهی‌ها است و البته دندان‌های بسیار تیزی دارد و شاخک‌های آن نیز به راحتی پوست هر حیوانی را می‌برد. این ماهی طولی ۱٫۵ متری دارد و وزن آن می‌تواند به ۱۳۶ کیلوگرم نیز برسد.

7- باراکودا کبیر

باراکودای کبیر
یکی از ماهی‌های درنده که در شرق آمریکا زندگی می‌کند «باراکودای کبیر» نام گرفته است. این ماهی دندان‌های بسیار تیزی دارد که نزدیک به ۶ سانتی متر رشد می‌کنند و البته وزن آن نیز می‌تواند به ۸۰ کیلوگرم برسد. حداکثر رشد این ماهی تا ۴ متر است به همین دلیل او را «اژدر دریاها» نیز می‌شناسند. این ماهی به هر چیز براقی که در داخل آب باشد حمله می‌کند و آن را از بین می‌برد.

6- گربه ماهی ولش

گربه ماهی ولش
بسیاری از جهانگردان می گویند آب‌های اروپا بسیار امن است و ماهی‌های درنده زیادی وجود ندارد که البته این ادعای آن‌ها را «گربه ماهی ولش» نقض می‌کند. این ماهی در روسیه، اسپانیا و آلمان دیده شده است و یک شکارچی بی رحم است. این شکارچی می‌تواند تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن و تا ۴ متر طول داشته باشد و البته بسیاری از دندان‌های او که تنها هنگام شکار خودنمایی می‌کنند می‌ترسند این ماهی می‌تواند به راحتی انسان را در داخل دهانش قرار دهد و با یک گاز کوچک انسان را به دونیم تقسیم می‌کند.

5- سفره ماهی آسیایی

سفره ماهی آسیایی
یکی از ماهی‌های بسیار کشنده را که در آب‌های دنیا وجود دارد می‌توان در جنوب شرقی آسیا پیدا کرد. سفره ماهی‌های برقی بسیار کوچک می‌توانند یک انسان را بکشند، حال فرض کنید یک سفره ماهی پهن پیکر چه بلایی سر انسان‌ها می‌آورد. این ماهی نزدیک به ۳ متر طول دارد و وزن آن نیز ۹۰۰ کیلوگرم است. این ماهی غافل گیر کننده و بسیار ناگهانی به قربانی‌های خود حمله می‌کند.

4- Muskellunge

muskellunge
یکی دیگر از ماهی‌های مرگبار دنیا در انگلستان دیده شده است. این ماهی "Muskellunge" نام دارد آرواره‌هایی بسیار مرگبار دارد به طوری که موجودی توانایی در رفتن از دست آن را دارد. این ماهی با تمام درندگی‌اش برای انسان‌ها تا به حال مشکلی ایجاد نکرده است ولی حیوانات را خیلی راحت از بین می‌برد. شیوه اصلی حمله او به این گونه است که حیوانات را گاز گرفته و به زیر آب می‌برد تا خفه شوند سپس با آرواره هایش آن‌ها را تکه تکه می‌کند.

3- مارماهی الکتریکی

electric eel
این ماهی یکی از کشنده‌ترین ماهی‌های آمازون است و می‌تواند برقی از خود رها کند که یک اسب را به راحتی از پای در می‌آورد. این ماهی در یک حمله می‌تواند ۶۰۰ ولت از خود رها کند که این مقدار می‌تواند یک انسان را بکشد. این ماهی می‌تواند تا ۲ متر رشد کند و همچنین وزن آن نزیک به ۲۵ کیلوگرم است.

2- کروکودیل ماقبل تاریخ

کروکودیل ماقبل تاریخ
یکی از خطرناکترین ماهی‌های دنیا در دوران ژوراسیک در جنوب آمریکا می‌زیسته است. این ماهی نزدیک به ۵ متر طول و همچنین ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشته است. فک این ماهی بلند و با دندان‌های تیز و بلند بوده است. این ماهی معمولاً به سمت شکم دیگر حیوان‌ها حمله می‌کرده و با دندان‌هایش آن‌ها را تکه‌تکه می‌کرده است. البته در آن زمان انسانی نبوده که بخواهد کشته شود ولی حیوانات زیادی به دست این ماهی درنده کشته شده‌اند.

1- کوسه وحشی

کوسه وحشی
آخرین مورد از لحاظ تکنیکی در واقع کوسه هست و نه ماهی. اما کوسه وحشی یکی از درنده‌ترین موجودات دریاهاست. برای همین در رتبه یک این لیت قرار می‌گیرد. این کوسه نزدیک به ۳٫۵ متر طول دارد و وزن آن نیز بیش از ۲۵۰ کیلوگرم است. در بسیاری از دریاهای دنیا این کوسه دیده شده است و تا به حال انسان‌های زیادی قربانی آن شده‌اند. این کوسه قوی‌ترین آرواره را در میان ماهی‌های زنده دارد و می‌تواند هر انسانی یا حیوانی را از بین برد.


منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
Ali
۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ۱۸:۳۷

اصلا مطالبت علمی نیس تو از انواع ماهی های زنده داشتی صحبت میکردی چطور شد ماقبل تاریخی رو مثال زدی برا خودت گفتی یه چیزی بنویسم ولش کن کی به کیه اقا جان برو اطلاعاتتو قوی وبه روز کن اول بعد بیا مطالب علمی بزار سایت راه بنداز اوسکول🤨

ایمان
ایمان
۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۲۱:۵۵

اصلا خوب نیست این مطالب دارای تناقضه و احتمالا بخش های زیادیش دارای اشتباه است شما راجب گزارش صحبت کنید نه از توانایی تا حالا چند بار گزارش شده که ماهی گونچ آدم خورده؟ چطور ببر ماهی با سه متر طول و اون هیکل ۳۰ کیلو وزن داره ولی این ماهی با ۱ و نیم متر طول ۱۳۶ کیلو وزن داره؟ به نظر ماهی تو پری میاد نه؟ قضیه کروکودیل ماقبل تاریخ چیه آخه راجب ماهی های زنده صحبت کنید! کوسه؟انواع کوسه داریم و شما اومدی به صورت کلی مورد بررسی قرار دادی خود کوسه احتیاج به یه مقاله جدا… بیشتر بخوانید »

سیداصغر شاهزیدی از اصفهان
سیداصغر شاهزیدی از اصفهان
۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۴

امیر خان سلام و عرض ارادت واقعا خسته نباشید . بسیار عالی و کاربردی و فنی مطالب را جمع آوری و طبقه بندی کرده اید. ممنونم انشاالله در این راه علمی موفق باشید.

بینامf
بینامf
۱۸ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹

خسته نباشید مطالب عالی بود دستتون درد نکنه

b1