عکس کاور ماربل
b1
خانه » ۱۰ گربه متفاوت در تاریخ!

۱۰ گربه متفاوت در تاریخ!

b3

حیوانات بسیاری در جنگل وجود دارند و گربه سانان نیز از جمله این حیوانات هستند که البته در جنگل قلمروی خودشان را دارند برخی از آن‌ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند.

گونه‌های مختلف گربه سان‌ها دارای شکل و شمایل متفاوت و همچنین دارای ویژگی‌های خاصی هستند. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از این گربه‌های بزرگ و شگفت‌انگیز.

10- دندان شمشیری

دندان شمشیری

یکی از گربه‌های ماقبل تاریخی که بسیاری از شما با آن آشنا هستید. نمونه‌ای از این گربه در انیمیشن عصر یخبندان وجود دارد ولی در اصل به آن مهربانی نبود! این ببرها از جمله بزرگترین شکارچیان گذشته بوده‌اند و اندازه آن‌ها در کوچکترین حالت به اندازه یک پلنگ بوده است. آن‌ها همچنین ۳۰۰ کیلوگرم وزن داشته‌اند و بیشتر در آمریکای جنوبی دیده شده‌اند. اصلی‌ترین نکته این گربه دندان‌های شکارش بوده است که گفته می‌شود گاهی تا ۲۰ سانتی متر رشد می‌کرده است و هر موجودی را از پای در می‌آورده. این گربه ۱۰ هزار سال پیش منقرض شده است.

9- هوموتریوم

هوموتریوم

یکی دیگر از گربه‌های بسیار بزرگ و البته خطرناک که در طبیعت حضور داشته است. این گربه نزدیک به ۱۰ هزار سال پیش منقرض شده و محل زندگی آن در تمامی قاره‌ها پیش بینی می‌شود. این گربه تا ۴۰۰ کیلوگرم وزن داشته است و بخش زیاد شهرتش را از به خاطر شکل جالبش دارد. پاهای جلویی این گربه بسیار بلندتر از پاهای عقبش است و همین باعث می‌شد تا به راحتی حرکت کند و سرعت بسیار زیادی داشته باشد.

8- شیر غارها

شیر غار

یکی از بزرگترین شکارچیانی که به مانند آن دیگر در میان گربه‌ها نبوده است شیر غارنشین نام دارد. این شیر در اروپا زندگی می‌کرده است و وزنش نزدیک به ۳۰۰ کیلوگرم بوده. اندازه بی نهایت بزرگ آن باعث می‌شده تا به راحتی حرکت کند و شکارهای بزرگ را با یک ضربه از بین ببرد. بسیاری از نقش‌هایی که روی غارها پیدا شده است نشان دهنده این حیوان است که به همه حمله می‌کرده.

7- Xenosmilus

xenosmilus

یکی دیگر از گربه‌های خطرناک دنیا نامی بسیار سخت دارد و به او "Xenosmilus" گفته می‌شود. این گربه از خانواده دندان شمشیری‌ها بوده اما به جای داشتن چنگال یا دندان‌های بلند، همه دندان‌هایش تیز بوده است به طوری که با یک حرکت تمام بدن طعمه را تکه تکه می‌کرده. این شیر به نسبت باقی موجودات بسیار کوچک بوده و وزن آن ۱۸۰ تا ۲۳۰ کیلوگرم بوده است ولی تحرک بیشتری داشته و حتی به موجودات خیلی بزرگ نیز حمله می‌کرده است.

6- پلنگ کبیر

پلنگ کبیر

این روزها بسیاری از پلنگ‌ها تنها ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارند اما در گذشته پلنگ کبیر نزدیک به ۱۵۰ کیلوگرم وزن داشته است و به نسبت، توانایی بیشتری در کشتار داشته است. این پلنگ تا به حال دانشمندان زیادی را در طول تاریخ به خود جذب کرده است و تحقیقات گسترده‌ای روی آن انجام شده است. پنجه‌های آن توانایی آن را داشته که انسان را با یک ضربه از پا اندازد و اصلی‌ترین محل زندگی‌اش را در شمال امریکا می‌دانند. این گربه ۱۱ هزار سال پیش منقرض شده است.

5- باب کت

باب کت

یکی از گربه‌هایی که زیستگاهی در آمریکای شمالی دارد و به عنوان یک شکارچی حرفه‌ای شناخته می‌شود. این گربه در مناطقی که چوب باشد بیشتر دیده می‌شود اما در صحراها نیز می‌تواند زنده بماند. این گربه خرگوش و موجوداتی با جثه متوسط را شکار می‌کند. این گربه از نظر اندازه دو برابر گربه‌هایی است که در خیابان‌ها دیده می‌شوند و در دسته گربه‌های بزرگ قرار دارد.

4- اوسلات

اوسلات

«اوسلات» یکی از گربه‌های بسیار معروف است چرا که شبیه‌ترین چهره را در میان گربه‌های بزرگ به گربه‌های خیابانی دارد. پوست بدن آن ترکیبی از ببر و پلنگ است که آن را قیمتی و زیبا کرده. این گربه در دهه ۸۰ میلادی به علت شکار بی رویه در مرحله نابودی قرار گرفت ولی به مرور با مراقبت‌های ویژه تعداد آن‌ها افزایش یافت. خوراک این گربه نیز به مانند باب کت موجودات متوسط مانند قورباغه و خرگوش است. این گربه بهترین دید در شب را در میان گربه‌ها دارد.

3- کاراکال

کاراکال

یکی از شگفت‌انگیزترین گربه‌های دنیا که در آفریقا دیده می‌شود «کاراکال» است. این گربه نژادی بسیار نزدیک به گربه‌های طلای آفریقا است و البته در شکار مهارت خاصی دارد. تنها گونه‌ای از گربه‌ها که توانایی گرفتن پرنده‌ها را در هوا دارند «کاراکال» ها هستند. البته رژیم غذایی آن شامل آهو و مارمولک نیز می‌شود. دیدن این گربه در طبیعت بسیار سخت است چرا که یکی از استادان بلامنازعه استتار است.

2- جاگوراندی

جاگوراندی

یکی دیگر از گربه‌های بسیار جالب که در مکزیک زندگی می‌کند «جاگوراندی» نام دارد. این حیوان دارای رنگی یک‌دست است و البته پوست آن نیز خیلی مورد توجه شکارچیان نیست، ولی این گربه این روزها در خطر قرار دارد چرا که بسیاری از محل‌های زندگی آن به وسیله انسان‌ها اشغال شده است. این گربه در زبان اسپانیایی به «شیر کوچک» معروف است و قدرت شکار بسیار بالایی دارد. بیشتر از خرگوش و جوجه‌ها مصرف می‌کند.

1- ماربل

ماربل

یکی از گربه‌های شگفت‌انگیز آسیایی به خاطر رنگ و البته حالت خاص پوستی که دارد به نام «ماربل» شناخته می‌شود. «ماربل» در لغت به معنای سنگ مرمر است. این گربه بسیار سخت دیده می‌شود چرا که کمتر از ۱۰ هزار عدد از آن‌ها در طبیعت وجود دارد و همچنین بسیار خوب نیز استتار می‌کنند. این گربه‌ها در اندازه گربه‌های خیابانی هستند و از جمله شکارچیان هند و آسیا شناخته می‌شوند.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Afrodit
Afrodit
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵

خیلی ممنون از اطلاعات ارزشمندی که دادید.

b1