cover test
b1
خانه » ۱۰ تور تماشای نهنگ در سراسر جهان!

۱۰ تور تماشای نهنگ در سراسر جهان!

b3

اینکه یک نهنگ کوهان‌دار موج‌ها را در صحنه‌ای برجسته می‌شکند و یا یک نهنگ خاکستری با بچه‌اش روی سطح آب شنا می‌کنند، چیزهایی جادویی هستند که در مواجه با این موجودات عظیم در دریا وجود دارد. تماشای نهنگ به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های حیات وحش در جهان تبدیل شده است و هرگز مانند امروز فرصتی برای مشاهده پستانداران دریایی وجود نداشته است. نهنگ‌ها می‌توانند در هر اقیانوسی دیده شوند، اما برخی از مکان‌ها برای تورهای تماشای نهنگ از جاهای دیگر بهتر است. در اینجا برخی از بهترین مقصدها برای لذت بردن از یک تجربهٔ نزدیک با غول مهربان وجود دارد.

10-  ریکیاویک/ایسلند (Reykjavik / Iceland)

ریکیاویک ایسلند

با فرصت مشاهده نهنگ کوهان‌دار، خاکستری، دلفین پشت‌سفید و گرازماهی، جای تعجب نیست که ایسلند به سرعت تبدیل به یک مقصد مورد علاقه برای علاقه‌مندان به پستانداران دریایی بشود. تورهای قایق‌سواری تماشای نهنگ در ایسلند در شهرهای دالویک، هوساویک، هوگانس و همچنین پایتخت کشور، ریکیاویک قابل دسترس می‌باشند. نهنگ‌ها کاملاً به قایق‌ها نزدیک می‌شوند، بنابراین مسافران می‌توانند منتظر برخی از برخوردهای به یادماندنی باشند.

9-  جزایر سان خوان/ ونکوور (San Juan Islands / Vancouver)

9جزایر سان خوان ونکوور

به طور سنتی بهترین مکان برای مشاهده نهنگ غول‌پیکر، اطراف جزیره نهنگ می‌باشد که بخشی از مجمع‌الجزایر سان خوان است، اما همچنین این نهنگ‌های غول‌پیکر در اطراف ونکوور شنا می‌کنند. حدود ۸۰ نهنگ غول‌پیکر از طریق تغذیه ماهی قزل‌آلا باقی مانده‌اند و با اپراتورهای تماشای نهنگ می‌توانید با نگاه کردن، نهنگ‌های منحصر به فرد را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید نهنگ خاکستری و کوهان‌دار را مشاهده کنید. تورهای قایق‌سواری به گردشگران لذت برخورد نزدیک با نهنگ‌ها را می‌دهد.

8- خلیج هِروِی (Hervey Bay)

8خلیج هروی

خلیج هِروِی شناخته شده به عنوان خانه نهنگ‌های کوهان‌دار در کوئینزلند (Queensland)، استرالیا قرار دارد، و فرصت‌های متعددی را برای مشاهده نهنگ‌های فعال و کنجکاو ارائه می‌دهد. نهنگ‌های کوهان‌دار برای روشی که به هوا جهش می‌کنند و دوباره با چلپ‌چلوپ به آب برمی‌گردند معروف می‌باشند. تور تماشای نهنگ یک گزینه محبوب در خلیج هِروِی می‌باشد. قایق‌ها اغلب دارای پنجرهٔ زیر آب، سکوی مشاهده ویژه و میکروفونی که آواهای نهنگ‌ها را تقویت می‌کند هستند.

7-  لس کاباس (Los Cabos)

7لس کاباس

هر ساله صدها نهنگ خاکستری و کوهان‌دار، در زمستان در آب‌های گرم خلیج کالیفرنیا، در بین شبه جزیره باجا کالیفرنیا مکزیک (Mexico’s Baja California) و خشکی مهاجرت می‌کنند. لس کاباس در رأس جنوبی جزیره قرار دارد و مقصدی محبوب برای ناظران نهنگ از سراسر جهان می‌باشد. تالاب هاب آرام خلیج، مکانی امن را برای نهنگ‌ها فراهم می‌کنند، در حالی که در یک تور تماشای نهنگ به خصوص بین ماه‌های ژانویه و آوریل نقطه‌ای مشترک برای نهنگ‌های مادر و بچه‌هایشان می‌باشد. نهنگ آبی ماموت و نهنگ‌های اسپرم گاهی اوقات در این محل ظاهر می‌شوند.

6- شبه جزیره والدس (Valdes Peninsula)

شبه جزیره والدس

شبه جزیره والدس یا والدز در ساحل اقیانوس اطلس در ایالت چوبوت در آرژانتین قرار دارد. در منطقه‌ای حفاظت شده خط ساحلی قوس‌دار محل زندگی خوک دریایی و شیر دریایی می‌باشد که نهنگ‌های غول‌پیکر را در بهار جذب می‌کنند. اگرچه آنها در واقع یکی از اعضای خانواده دلفین‌ها هستند، نهنگ‌های غول‌پیکر معمولاً به عنوان نهنگ‌های قاتل نامیده می‌شوند. گاهی اوقات ناظران نهنگ می‌توانند نهنگ‌های غول‌پیکر را سوار بر موج برای ربودن نوزادان شیر دریایی ببینند. نهنگ‌های سمت جنوب از جولای تا نوامبر فراوان هستند و آنها اغلب در حال بالا بردن دمشان در هوا دیده می‌شوند. آن‌ها فرزندانشان را در آب‌های آرام بین شبه‌جزیره و خشکی به دنیا می‌آورند.

5- مائوئی (Maui)

5مائوئی

فرصت تماشای نهنگ در سراسر جزیره هاوایی بسیار است، اما در سواحل جنوبی و غربی مائوئی برخی از بهترین مکان‌ها در نظر گرفته شده است. تا ۱۰۰۰۰ نهنگ کوهان‌دار در هر زمستان از آب‌های سرد آلاسکا به جزیره‌ها مهاجرت می‌کنند. همسر نهنگ در فصل بهار با بچه خودش از شمال بازمی گردد. آب زلال و شفاف مائوئی دیدن این موجودات باشکوه را از صبح تا شام آسان می‌کند. گزینه‌های تور تماشای نهنگ شامل کشتی‌های لوکس مجهز به میکروفنی است که به گردشگران اجازه می‌دهد صدای نهنگ‌ها را بشنوند و شانس برخورد نزدیک با آنها را افزایش می‌دهد.

4- آزورس (Azores)

4آزورس

در حدود ۱۳۶۰ کیلومتری غرب پرتغال، ۹ جزیره، مجمع‌الجزایر آزورس را تشکیل می‌دهند، که برخی از آنها بهترین مقصد تماشای نهنگ در جهان می‌باشند. همچنین اینجا یک محل ایده آل برای تماشای بزرگترین نهنگ‌های سیاره است، یعنی نهنگ‌های آبی. با قلبی به اندازه یک ماشین کوچک، یک نهنگ آبی می‌تواند تا ۳۰ متر طول و ۱۳۰ تن وزن داشته باشد. گردشگران می‌توانند این موجود عظیم را از برج مراقبت ساحل ببینند و یا می‌توانند از قایق تور برای داشتن نمای نزدیکتر استفاده کنند.

3- کیپ کاد/ بوستون (Cape Cod/ Boston)

3کیپ کاد بوستون

به دلیل این که هر ساله تعداد زیادی از نهنگ‌های کوهان‌دار، خاکستری و نهنگ‌های سواحل اقیانوس اطلس برای تأمین غذا به کیپ کاد می‌آیند، این است که در لیست صندوق جهانی حیات وحش، ماساچوست جز بهترین مقصدها تماشای نهنگ در جهان است. دیدن نهنگ کوهان‌دار در حال جهش از آب بسیار فراوان است، در حالی که بسیاری از اپراتورهای تور اگر در طول سفر هیچ‌کدام از آنها دیده نشوند بلیط را برمی‌گردانند. نهنگ‌های سمت شمال که در خطر انقراض هستند، در فصل بهار هنگامی که مادرها بچه‌هایشان را برای غذا دادن به ساحل‌های شنی منطقه می‌آورند دیده می‌شوند.

2- هرمانوس (Hermanus)

2هرمانوس

هرمانوس در ساحل جنوبی آفریقا در نزدیکی کیپ تاون قرار دارد و برای داشتن ساحل تماشای نهنگ در سراسر جهان شناخته شده می‌باشد. آب‌های کم عمق نهنگ‌های سمت جنوب را که هر ساله برای به دنیا آوردن فرزندانشان مهاجرت می‌کنند جذب می‌کند. بچه‌هایشان هنگام تولد می‌توانند به اندازه ۱۶ متر و بزرگسالان به ۱۷ متر برسند. در سمت صخره‌ای به طول ۶ مایل، تلسکوپ‌ها و نیمکت‌هایی وجود دارد که به گردشگران فرصت مشاهده حیوانات را در دریا می‌دهد. همچنین این شهر دارای "زنگ نهنگ" (whale crier) می‌باشد و زمانی که آن‌ها قابل رویت باشند به گردشگران هشدار می‌دهد. تورهای قایق‌سواری تماشای نهنگ هم در دسترس هستند.

1- کایکورا (Kaikoura)

1کایکورا

کایکورا شهری کوچک در حدود ۱۶۰ کیلومتری شمال کرایست چرچ (Christchurch) در جزیره نیوزیلند جنوبی می‌باشد که به عنوان بهترین مقصد برای تماشای نهنگ‌های اسپرم در نظر گرفته می‌شود. این نهنگ‌ها تا ۱۸ متر رشد می‌کنند و نهنگ‌هایی با نام "موبی دیک "(Moby Dick) تا عمق ۳۰۰۰ متر فرو می‌روند و برای ۲ ساعت باقی می‌مانند. دره باریک زیر آب در ساحل کایکورا محیطی را برای جذب همه نوع موجود دریایی از جمله دلفین‌ها، خوک دریایی، نهنگ کوهان‌دار و خاکستری و نهنگ آبی ایجاد کرده است. اقتصاد کایکورا حول محور تماشای نهنگ می‌چرخد و دارای تورهای قایق‌سواری و پرواز هواپیماها در ارتفاع کم می‌باشد.

منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
b1