cover
b1
خانه » ۹ حقیقت عجیبی که درباره حیوانات نمی‌دانید!

۹ حقیقت عجیبی که درباره حیوانات نمی‌دانید!

b3

همه ما در مدرسه چیزهایی در مدرسه یاد می‌گیریم که اگر معلم از ما بپرسد از بر جواب خواهیم داد؛ چیزهایی مثل این که هشت‌پا هشت پا دارد یا این که چیتا سریع‌ترین حیوان دنیاست.اما نمی‌دانیم که اسم لمور از کجا آمده است یا این که چرا فلامینگوها روی یک پا می‌ایستند. در جهان اطلاعات زیادی درباره حیوانات وجود دارد که در اینجا به ۹ تا از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

9- کانگوروها

کانگوروها

همه می‌دانند که به بچه کانگورو جویی می‌گویند، اما آیا می‌دانید که این بچه کانگوروها هنگام تولد چه اندازه‌ای هستند؟
یک کانگورو در زمانی که متولد می‌شود حتی به اندازه یک گیلاس هم نیست.

8- فلامینگوها

فلامینگوها

اگر فلامینگوها را در باغ‌وحش دیده باشید حتماً متوجه شده‌اید که آن‌ها روی یک پا می‌ایستند، اما چرا؟
این کار فلامینگوها هیچ دلیل علمی ندارد و فقط به این دلیل روی یک پا می‌ایستند چون با این طرز ایستادن بیشتر احساس راحتی می‌کنند.اما حقیقت جالب که باید در مورد این گونه پرندگان بدانید این است که چشم این پرنده از مغزش بزرگتر است و این حقیقت باعث تعجب است چون این پرنده چشمان بزرگی‌هم ندارد.

اگر در مورد نام فلامینگو هم کنجکاو هستید باید بدانید که از زبان لاتین گرفته شده‌است و معنی آن شعله است که حتماً به خاطر رنگ روشن این پرنده بر روی آن گذاشته شده‌است.

7- لمورها

لمورها

اگر می‌خواهید بدانید که نام این حیوان از کجا گرفته شده‌است؛ باید گفت نام این حیوان هم از زبان لاتین گرفته شده‌است و معنی آن به زبان لاتین هم معنی روح است که این نام‌گذاری به دلیل چشم‌های باز و گشاد این نوع میمون است. البته علت دیگر نام‌گذاری لمور به دلیل شب‌گردی این میمون است.

6- قورباغه سمی

قورباغه سمی

این نوع قورباغه‌ها بسیار زیبا هستند اما این حیوانات بسیار کشنده هم هستند.برخی از گونه‌های این قورباغه‌ها وجود دارند که یک صد هزارم از زهر آن‌ها پتانسیل این را دارد که یک انسان را بکشد.

5- اسب آبی

اسب آبی

آیا می‌دانستید که این حیوانات عرق خونی دارند؟ در حقیقت آن‌ها عرق خونی ندارند؛ اسب‌های آبی در غده‌های عرقی خود رنگدانه‌های قرمز دارند که باعث می‌شود عرق این حیوانات به رنگ خون دیده شوند. این ویژگی حتی به عنوان ضد آفتاب برای آن‌ها عمل می‌کند که به آن‌ها کمک می‌کند از پوست آن‌ها محافظت کند.

4- میمون‌های پوزه دراز

میمون‌های پوزه دراز

هر دفعه که این میمون‌های کوچک را جلوی دوربین می‌بینید؛ آن‌ها را نشسته و خسته می‌بینید اما در حقیقت این موجودات کوچک خیلی سخت کار می‌کنند و به عنوان بیل‌های طبیعت شناخته می‌شوند چون به خوبی زمین را می‌کنند.

3- بابون‌ها

بابون‌ها

حقیقتی که باید در مورد بابون‌ها بدانید درباره پوست صورتی روشن باسن این حیوانات است که به آن‌ها کمک می‌کند تا به راحتی به صورت نشسته بخوابند.

2- شیرهای دریایی

شیرهای دریایی

شیرهای دریایی می‌توانند به اندازه ۵ درصد از وزن بدن خود غذا بخورند این در حالی است که این حیوانات بهترین شیرجه‌روهای جهان هستند چون شیرجه‌های آنان می‌تواند ۱۰ دقیقه طول بکشد و از عمق ۲۶ تا ۹۸ متری می‌توانند در آب فرو بروند.

1- لاک‌پشت‌ها

لاک‌پشت‌ها

جنسیت انسان‌ها و اکثر حیوانات با ترکیب کروموزوم‌های نر و ماده در بدن معین می‌شود اما در لاک‌پشت‌ها این گونه نیست. دمای خاکی که تخم‌ها در آن گذاشته می‌شود جنسیت بچه‌های لاک‌پشت را معین می‌کند.


منبع خارجیMirror

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
b1