عکس-کاور-میگوی-دریایی
b1
خانه » ۱۰ شیوه عجیب شکار در حیوانات!

۱۰ شیوه عجیب شکار در حیوانات!

b3

جانوران شکارچی گاه برای شکار کردن از روش‌های عجیبی استفاده می‌کنند. در این مطلب سعی می‌کنیم تا شما را با عجیب‌ترین راه های شکار در حیوانات آشنا کنیم.

10- ماهی کمان‌گیر

ماهی-کمانگیر

این ماهی توانایی عجیبی در شکار حشرات در بیرون از آب دارد. این ماهی با نزدیک شدن به سطح آب و پرتاب آب دهان خود به سمت حشراتی که در حال پرواز در نزدیکی سطح آب هستند آنان را شکار می‌کند.

9- هزارپای غول‌پیکر آمازون

هزارپای-غول-پیکر-آمازون

این هزارپای غول‌پیکر دارای پاهایی زهرآلود است و معمولا با حرکت بر روی سطح غارها این پاهای زهرآلود را در بدن خفاش‌ها فرو کرده و بعد از بی حرکت شدن خفاش‌ها، در کمتر از ۶۰ دقیقه یک خفاش را می‌خورد.

8- میگوی دریایی

میگوی-دریایی

این جانور با کمین کردن در عمق دریا با انجام یک حرکت سریع طعمه خود را می‌بلعد. سرعت چنگ‌های این جانور به نوعی سریع‌ترین در بین حیوانات است. چنگال‌های این جانور با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند.

7- عنکبوت سیاه

عنکبوت-سیاه

این حشره معمولا در تونل‌ها و یا در پشت درب‌ها پنهان شده و به محض این که شکار مورد نظرشان از مقابل آنها می‌گذرد با یک حمله آن‌ها را گرفته و به درون تونل می‌کشند.

6- اژدها ماهی

اژدها-ماهی

بسیاری از موجوداتی که در عمق آب زندگی می‌کنند تنها توانایی دیدن نور آبی را دارند. اما اژدها ماهی به وسیله قابلیت خاص در چشم خود که به نوعی شبیه به دوربین حرارتی است توانایی دیدن رنگ قرمز را داراست و به این وسیله این ماهی طمعه خود را در تاریکی تعقیب و شکار می‌کند.

5- مار آبی

مار-آبی

زمانی که ماهی وجود خطر را در آب احساس می‌کند به طور کامل برگشته و در جهت عکس حرکت می‌کند، مار آبی، دم خود را به ماهی نزدیک می‌کند و زمانی که ماهی برمی گردد مستقیما به سمت دهان مار رفته و شکار می‌شود.

4- نهنگ قاتل

نهنگ-قاتل

زمانی که کوسه ماهی از عمق به سمت سطح آب حرکت می‌کند نهنگ قاتل با یک ضربه کوسه را گیج می‌کند. پس از گیج کردن کوسه و در حالی که این جانور گیج است نهنگ قاتل به راحتی کوسه را شکار می‌کند.

3- سمندر

سمندر

سمندر برای بدست آوردن سریع یک شکار به زبان خود متکی است. این جانور می‌تواند زبان چسبناک خود را با سرعتی نزدیک به ۲۴ کیلومتر بر ساعت به بیرون پرتاب کرده و شکار کند.

2- مارماهی الکتریکی

مارماهی-الکترونیکی

این نوع از مار ماهی توانایی بی حس کردن شکار خود با یک شوک برقی به قدرت ۶۰۰ ولت را دارد.

1- نهنگ کوهان‌دار

نهنگ-کوهاندار

بعد از تعقیب کردن دسته ای از ماهی‌ها، نهنگ‌های کوهان‌دار با تولید تعداد زیادی حباب، ماهی‌ها را در توری از حباب‌ها گیج کرده و به دام می‌اندازند. سپس نهنگ دهان بزرگ خود را باز کرده و تا آنجا که می‌تواند ماهی می‌خورد.


منبع خارجیPopular Mechanics

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Setayesh Bardi
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۷:۴۱

ممنون از مطالبه آموزنده و مفیدتون???عالی بود.

محمد جواد واقعی
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۲۱:۰۶

خیلی عالی و جالب بود. من تازه عضو خبر نامه شدم. واقعا زیبا است. :tongue:

b1