عکس کاور ۶ تا از آدم‌خوارترین حیوانات
b1
خانه » ۶ تا از آدم‌خوارترین حیوانات!

۶ تا از آدم‌خوارترین حیوانات!

b3

انسان همیشه طعمهٔ خوبی در طول تاریخ برای درنده‌های بزرگ و حیوانات وحشی بوده است و همین امر باعث‌شده تا درندگان وحشی به گوشت انسان تمایل پیدا کنند. در این مطلب به چند تا از بهترین حیوانات آدم‌خوار می‌پردازیم. با ما تا انتها همراه باشید.

6- شیر تانزانیا

شیر تانزانیا

این نوع شیر، گوشت انسان را بیش از هر نوع موادغذایی ترجیح داده است. در سال ۱۹۳۲ شیرهای زیادی مشغول پرسه‌زدن در نزدیکی شهر Njombe واقع در کشور تانزانیا بودند؛ البته شخصی به‌نام Matamula Mangera می‌توانست شیرها را کنترل کند و مانع حملهٔ آن‌ها به افراد قبیله شود تا اینکه رئیس قبیله او را از پست خویش عزل کرد. و این عمل باعث حملهٔ شیرها به مردم قبیله شد و در نهایت جان بیش از ۱٫۵۰۰ نفر را گرفتند و یکی از بدترین حملات حیوانات را در طول تاریخ بشریت به‌ثبت رساندند. در نهایت شکارچی مشهور جورج راشبی با کشتن پانزده شیر به این حملات وحشیانه پایان داد.

5- تام دو پنجه

تام دو پنجه

درندهٔ بعدی ما از این لیست، تمساحی غول‌پیکر به‌لقب تام دو پنجه می‌باشد گفته‌شده این تمساح در اطراف مرداب‌های مرز ایالت آلاباما و فلوریدا در حال پرسه‌زدن بود. این تمساح دو انگشت در دست سمت راست خود را از دست داده‌بود، برای همین مردم محلی به او لقب تام دو پنجه را دادند. گفته می‌شود انگشتان دست او در تله‌ای آهنی قطع شده‌است. تام اندازه‌ای چهارونیم متری داشته‌است. او قاتل حیوانات اهلی منطقه و البته انسان‌ها و به ویژه زنانی که در حال رخت‌شستن بودند، بود. همین امر باعث شد تا مردم محلی به‌فکر کشتن او بیافتند. گفته می‌شد حتی یکی از کشاورزان با استفاده از دینامیت به کشتن این دیو چهارونیم متری رفته بوده‌است. او پانزده بسته دینامیت را در مرداب انداخت این انفجار باعث کشته‌شدن همهٔ موجودات برکه شد اما ناگهان پسر کشاورز فریاد می‌زند که تام را دیده که در حال فرارکردن است! در طول سال‌های زیادی، مردم به‌طور مداوم گزارش حملهٔ تام را می‌دادند. شگفت‌انگیزترین جای این داستان این‌است که تام جنایتکار پس از بیست سال هنوز دستگیر نشده‌است!

4- خرس بزرگ ژاپنی

خرس بزرگ ژاپنی

همان‌طور که می‌دانید خرس ژاپنی یکی از وحشی و خطرناک‌ترین خرس‌های دنیا است که هر ساله بیش از چهل نفر را به کام مرگ می‌کشاند. برای همین او را با نام غول بزرگ هورنت هم یاد می‌کنند. شاید بی‌رحمانه‌ترین حملهٔ این خرس قهوه‌ای به تاریخ ۱۹۱۵ در روستای Sankebetsu هوکایدو صورت‌گرفته باشد. در آن منطقه، خرسی به‌نام Kesagake می‌زیست؛ او مزاحمت‌های زیادی برای بومیان ایجاد کرده‌بود برای همین دو روستایی با ضرب گلوله‌ای او را زخمی کردند و در این اندیشه بودند که با این‌کار دیگر این خرس برای آن‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و از آنجا دور می‌شود، اما سخت در اشتباه بودند. در تاریخ ۹ دسامبر ۱۹۱۵ این خرس دوباره به آن منطقه آمد و وارد یکی از خانه‌ها شد. او با حمله‌ای کودک خانه را کشت و به‌سراغ مادری که با چوب در حال دفاع‌کردن بود، رفت؛ اما در نهایت خرس پیروز می‌شود و مادر را هم به‌قتل می‌رساند و پابه‌فرار می‌گذارد. هنگامی که مردم به‌خانه مذکور رفتند. تصویری جز خون پاشیده‌شده بر روی کف و دیوار خانه چیزی مشاهده‌نکردند. این حملات باز هم ادامه‌یافت تا در نهایت در تاریخ ۱۴ دسامبر این خرس کشته‌شد. قد او حدود ۳ متر و وزنش ۳۸۰ کیلوگرم بوده‌است این حادثه یکی از بدترین حمله حیوانات در ژاپن و یکی از وحشیانه‌ترین در طول تاریخ شناخته‌شد.

3- کوسهٔ نیوجرسی

کوسهٔ نیوجرسی

اولین حملهٔ این کوسه در سال ۱۹۱۶ رخ داده‌است. یک مرد جوان به نام چارلز ونسنت در کنار سواحل نیوجرسی مشغول شناکردن بود که سروکله این کوسه پیدا شد. او درحالی‌که با یک سگ در آب کم‌عمق شنا می‌کرد، مورد حمله قرار گرفت؛ البته در آن لحظه، نجات‌غریق سریع خود را به آب زد و به کمک پسر رفت، اما کوسه خیلی سرسخت‌تر از این حرف‌ها بود و پای پسرک را قطع کرد. پنج روز بعد مرد دیگری در اطراف ساحل، گرفتار این کوسه شد. مرد بیچاره جوری مورد حمله قرار گرفت که خونش قایق را به رنگ قرمز درآورد، بدن لت‌وپار شدهٔ او را به ساحل آوردند اما خیلی دیر شده بود، مرد بیچاره از شدت خون‌ریزی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. دانشمندان ادعا می‌کردند این‌کار یک نهنگ قاتل یا یک لاک‌پشت دریایی است! تا اینکه در روز ۱۴ ژوئیه یک زن جوان توانست لاشهٔ این کوسه غول‌پیکر سفید را پیدا کند. او را به کالبدشکافی بردند و در معدهٔ این کوسه اجزای انسان را یافتند؛ بنابراین همه متقاعد شدند که او همان قاتل ساحل نیوجرسی است.

2- خرس میسور

خرس میسور

این نوع خرس با اینکه به انسان‌ها حمله می‌کند، اما به‌ندرت قربانی را می‌خورد. او بیشتر، موریانه‌ها و میوه را ترجیح می‌دهد و عاشق عسل است اما در این حادثه این اطلاعات صدق نمی‌کند. خرس مذکور با حمله‌ای وحشیانه به میسور هند با کشتن ۱۲ نفر و خوردن ۳ تن از آن‌ها فاجعهٔ دیگری را رقم‌زد. در نهایت او توسط کنت اندرسون شکارچی مشهور انگلیسی کشته‌شد.

1- هیولای فرانسه

هیولای فرانسه

یکی از مهم‌ترین، بدنام‌ترین و اسرار آمیزترین موجود آدم‌خوار، هیولای فرانسه است! حملات این هیولا در سال‌های ۱۷۶۴ تا ۱۷۶۷ در روستای Gevauden فرانسه صورت‌گرفته‌است. اولین حملهٔ او به یک دختر جوان در ماه ژوئن سال ۱۷۶۴ صورت‌گرفت. در حملهٔ دیگر، این هیولای درنده به ۲۱۰ انسان حمله کرد و در این فاجعه ۱۱۳ نفر کشته و ۹۸ نفر هم بلعیده‌شدند. بسیاری معتقد بودند که او موجود خلق‌شدهٔ شیطان است که توسط خدا برای مجازات انسان‌ها فرستاده شده و بعضی دیگر هم این موجود را بزرگ‌تر از گرگ همراه با رنگ تمایل به قرمز و با بوی غیرقابل‌تحمل می‌دانستند. در آخر، این هیولا توسط شکارچی محلی به نام ژان کشته‌شد.

منبع فارسیعجايب جهان

منبع خارجیListverse

امید امیدی

امید امیدی

امید هستم، ۳۰ ساله. امیدوارم از مطالب لذت ببرید و از نظرات و پیشنهادات‌تون ما را بهره‌مند سازید.

b2
6 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
لببب
لببب
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۳۶

جمهوری اسلامی بیشتر انسان کشت تا حیونا

محمد
محمد
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
Reply to  لببب

بی‌ناموس

Haji
Haji
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶
Reply to  محمد

باباته حرومی

نتکمت
نتکمت
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۱
Reply to  لببب

راست میگی

ترسو
ترسو
۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۳۵

واقعا ؟ اینا همشه ؟ اینا که روی هم ۱۰۰۰ نفر نمیشه ، باید شماره یک رو خود انسان میزاشتید چون نه به حیوانات دیگه رحم میکنیم نه به خودمون ، ی لیست درست بد ترین موجودات و انسان رو بزارید ۱ 😞😞

ایرانی اصیل فابریک
ایرانی اصیل فابریک
۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۳۱
Reply to  ترسو

زیادی به حیوانات بهامیدی ,ایکاش فرزندت مادرت خانواده ات توسط یکی ازاین حیوانات بطرز فجیع به قتل برسند تاانگاه رو شنفکریت به مااثبات شود,ایاخودت راجرنمیدهی,که چراابن حیوانات ازادبودندجگرگوسه ام عشقم مادرم راتکه تکه جردادندوخوردند,ادم تاانسان نشود بسیاری چیزهارادرک نمیکندواز شکم سیری. اظهارنظرمیکند,ودیگران رانمیبیند,میتوانی برای شغال هاوگرگهای گرسنه مادرت فرزندت جلوانها بیندازی اگر خیلی انها رادوست داری تااحساس گرسنگی نکنند,ازبدو جهان انسان شکارچی بوده تاقربانی نشود وشکمش سیرشودایاراهی برلی سیری شکمت داری ,گوشت نخور ,خب حال به درختان رحم کن میوه انها هم نخور وووجوانک روسنفکرنما اینها روشنفکری نیست,ادای روشنفکران دراوردن هست ,گوسفند وحیوانات برای کشتن وخوردن هستندشاید تو وحشی باشی… بیشتر بخوانید »

b1