عکس-کاور-ماهی-حبابی
b1
خانه » ۱۰ تا از زشت ترین حیوانات جهان!

۱۰ تا از زشت ترین حیوانات جهان!

b3

شبکه تلویزیونی دیسکاوری در لیستی به معرفی ۱۰ جانور زشت پرداخته است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با زشت‌ترین حیوانات از دید این شبکه آشنا کنیم.

10- موش کور دماغ ستاره‌ای

موش-کور-دماغ-ستاره

اکثر ما با موش کور به عنوان یک جانور بسیار کوچک که عمدتا در زیر زمین زندگی می‌کند آشنایی داریم. اما گونه ای از موش کور وجود دارد که ظاهر بسیار زشت و به نوعی ترسناک دارد. موش کور «دماغ ستاره ای» یک نوع موش کور است که به جای دماغ عادی خود یک دماغ به شکل ستاره‌ای چند پر دارد. این بخش از بدن این جانور در اصل مجموعه‌ای از حسگرهای بویایی و حسی است که به این جانور برای یافتن غذا و یا مسیر بازگشت به لانه کمک می‌کند. این جانور در اکثر مواقع در تونل‌های زیرزمینی به سر می‌برد و داشتن چنین سیستمی برای مسیر‌یابی برای او بسیار مهم است.

9- لاک‌پشت قاتل

لاکپشت-قاتل

یک گونه از لاک‌پشت در منطقه آمریکای لاتین زندگی می‌کند که دارای ظاهری متفاوت از سایر لاک‌پشت‌ها است. این لاک‌پشت دارای سر و گردنی پهن است که به شکل تکه ای سنگ از درون لاک جانور بیرون زده است. در جلوی سر جانور نیز دو بیرون‌زدگی وجود دارد که به عنوان بینی جانور کار می‌کند. این جانور شناگری قهار است که عمدتا در بخش‌های شمالی منطقه آمریکای لاتین زندگی می‌کند. این جانور به کمک ظاهر متفاوت خود به راحتی در آب استتار کرده و در زمانی که ماهی‌ها به او نزدیک شوند با یک حرکت طعمه خود را صید می‌کند.

8- خفاش خون‌آشام

خفاش-خوناشام

یکی از ترسناک‌ترین موجودات زنده در نیم کره غربی خفاش «خون آشام» است. یک گونه از خفاش با گوش و بینی بسیار بزرگ که ظاهری بسیار ترسناک را برای این جانور رقم می‌زند. این پرنده که در غارها زندگی می‌کند شب‌هنگام از غار خارج شده و معمولا به حیواناتی همچون گوسفند و گاو یا حتی انسان‌ها حمله می‌کند. این پرنده بر روی بدن این موجودات نشسته و با استفاده از دندان‌های تیز خود سوراخی در بدن این موجودات ایجاد کرده و سپس خون آنان را می‌مکد. نکته جالب در مورد این جانوران این است که در اکثر اوقات موجود مورد گزش واقع شده، متوجه گزش نمی‌شود.

7- میمون پوزه‌دار

میمون-پوزهدار

یک نژاد خاص از میمون‌ها وجود دارد که برخلاف سایر میمون‌ها از دماغی بزرگ و البته دراز بهره می‌برد. نکته جالب در مورد این ظاهر عجیب و به نوعی زشت این است که میمون مورد نظر ما از این ظاهر برای جذب میمون ماده و جفت گیری بهره می‌برد. البته لازم به ذکر است که این میمون در بدو تولد با صورتی به رنگ آبی و دماغی کوچک به دنیا می‌آید و پس از بلوغ حالت چهره آن تغییر می‌کند.

6- خوک وحشی

خوک-وحشی

این جانور بومی آفریقا از تیره خوک‌ها است و دارای دندان‌های بسیار بزرگی است که از درون دهان جانور بیرون زده است. این جانور دارای آرواره و جمجمه بسیار محکمی نیز هست که از آن برای جنگیدن با سایر حیوانات استفاده می‌کند.

5- قورباغه حفار مکزیکی

قورباغه-حفار-مکزیکی

یک گونه خاص از قورباغه‌ها در جنوب آمریکا، مکزیک و آمریکای مرکزی زندگی می‌کند و دارای بدنی پر از جوش با پوستی چرب و لیز است. این موجود دوزیست دارای دست و پاهای بسیار کوچکی است و در عمده موارد به زیر زمین می‌رود و در آن مکان زندگی می‌کند.

4- ماهی اَنگلِر

ماهی-اَنگلِر

یک شناگر و شکارچی بسیار حرفه‌ای که عمدتا در بستر رودخانه‌ها استتار کرده و با یک حرکت سریع قربانی خود را شکار می‌کند. بدن این موجود از پوستی قهوه ای تشکیل شده است و دارای دهانی بسیار زشت و ترسناک است. دو چشم این موجود آبزی نیز در بالای سر آن قرار دارد و به ترسناکی آن اضافه می‌کند.

3- مگس میوه‌

مگس-میوه

این مگس بیش از این که دارای ظاهری زشت باشد، به نظر بسیار ترسناک می‌آید. یک حشره کوچک با بدنی طلایی رنگ و دو چشم قرمزرنگ بزرگ که در ترکیب با یکدیگر ظاهری ترسناک را به وجود می‌آورد. این حشره می‌تواند بسیار خطرناک باشد و یک نیش آن برای از کار انداختن افراد بزرگسال نیز کفایت می‌کند.

2- کرکس بوقلمونی

کرکس-بوقلمونی

نکته ای که کرکس‌ها را به عنوان یک پرنده زشت در لیست ما جای داده است، بدن این جانور نیست و بلکه شکل ظاهری گردن و سر این جانور است. این پرنده در بسیاری از کتاب‌های داستان و رمان‌های ادبی به عنوان مظهر ترس و وحشت به کار رفته است. البته باید توجه داشت که این پرنده در تمیز کردن و به حرکت درآوردن چرخه حیات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

1- ماهی حبابی

ماهی-حبابی

این ماهی دارای آنچنان چهره عجیبی است که شما در نگاه اول خواهید گفت: امکان ندارد این جانور واقعی باشد. ماهی حبابی یک گونه خاص از آبزیان است که در آب‌های عمیق در اقیانوس آرام جنوبی زندگی می‌کند. این موجود دارای بدنی ژله ای است و در بیشتر اوقات از نزدیک شدن به انسان‌ها پرهیز می‌کند. به علت دسترسی سخت به این آبزی خاص، اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه آن وجود ندارد.


منبع خارجیDiscovery

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
13 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Sogand
Sogand
۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۳۳

سلام. البته که هر چیز زشتی بد نیست. از نظر من ماهی حبابی زشت نیست با نمکه
لطفا میمون دماغ گنده رو بذارید واقعا زشته
لطفا درباره درنده ترین گربه سان بگذارید و همینطور درباره ترسناکترین و زیباترین حیوانات 😁

ایلیا
ایلیا
۱۱ دی ۱۳۹۹ ۲۱:۴۵

11-من

اقای اعتماد
اقای اعتماد
۱۸ دی ۱۳۹۹ ۲۳:۳۶
Reply to  ایلیا

اه چرا اینقد اعتماد به نفست پایینه :question:

Donya
Donya
۴ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۳۰

😶واقعی

بی نام
بی نام
۵ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶
Reply to  Donya

خخخ تو که یه آدمی اسماعیل facepalm :bigsmile:

اسماعیل
اسماعیل
۴ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۲۹

🙄😐😐😐

حدیث هایزنبرگ
حدیث هایزنبرگ
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۱۷

تنها هستم…مانند ماهی حبابی cry :bigsmile:

حمید
حمید
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۶:۵۱

اخی
نازی

b1