عکس-کاور-آخوندک-شبح
b1
خانه » ۱۰ حیوان شگفت‌انگیز شبیه گیاهان!

۱۰ حیوان شگفت‌انگیز شبیه گیاهان!

b3

حیوانات همیشه پر از شگفتی هستند. بدون توجه به جایی که نگاه می‌کنید، شما می‌توانید موجوداتی را با حیرت‌انگیز‌ترین مکانیسم‌های طبیعی ببینید. از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین آن‌ها، چیزهای زیادی در مورد حیوانات وجود دارد که واقعا باعث تعجب ما می‌شوند. تعدادی که در اینجا لیست شده‌اند، توانایی تقلید از گیاهان اطراف خود را دارند. آن‌ها به شکل برگ‌ها، گل‌ها و حتی جلبک‌ها در می‌آیند. بدون شک این بسیار پر ابهت خواهد بود.

10- لاک‌پشت شرقی

لاک-پشت-شرقی

آن‌ها بومی استرالیا هستند و بیشتر در باتلاق‌های آب شیرین، سد‌ها و دریاچه‌ها یافت می‌شوند. بر روی لاک آن‌ها جلبک‌ها رشد می‌کنند و هنگامی که در حال حرکت هستند از نگاه بسیاری مانند سنگ به نظر می‌رسند و باعث فرار شکارچیان و حتی انسان‌های با نیت بد می‌شوند.

9- عقرب‌ماهی برگی

عقرب-ماهی-برگی

این یکی دیگر از حیوانات دریایی است که از برگ‌های مرده تقلید می‌کند. آن‌ها این کار را برای گرفتن طعمه‌های خود انجام می‌دهند و تحت جریان آب حرکت می‌کنند و طعمه‌ها با این فرض که عقرب ماهی فقط یک گیاه بی‌ضرر است به آن نزدیک می‌شوند و بی‌اطلاع هستند که آن‌ها در حال نزدیک شدن به نابودی‌اند.

8- قورباغه‌ماهی

قورباغه-ماهی

یکی از حیوانات دریایی شناخته شده که برای پیدا کردن غذا و محافظت از دست شکارچیان به راحتی خود را مخفی می‌کند. بسیاری اوقات قورباغه‌ماهی مانند سنگ یا مرجان‌ها هست و گاهی به شکل اسفنج‌ها در می‌آید.

7- مارمولک دم‌برگی شیطانی

مارمولک-دم-برگی-شیطانی

این مارمولک به طور عمده در ماداگاسکار یافت می‌شود. دمی بسیار شبیه به برگ دارد و این نکته بسیار جالب در مورد این مارمولک دم‌تخت است. این خصوصیت به آن‌ها کمک می‌کند به راحتی پنهان شوند و شکار کنند.

6- اژدهای برگی دریا

اژدها-برگی

یکی دیگر از بستگان اسب دریایی است و اژدهای برگی دریا نامیده می‌شود. اگر چه این حیوان چندان عجیب و غریب به نظر نمی‌رسد اما به راحتی می‌تواند در میان جلبک‌های کف دریا، به دلیل شکل بدنش مانند یک برگ پنهان بشود. آن‌ها بومی سواحل جنوبی استرالیا هستند و می‌توانند در آب‌های بین ۳ تا ۵۰ متر زندگی کرده و از زووپلانکتون‌های کوچک تغدیه می‌کنند.

5- آخوندک گل شیطان

آخوندک-گل-شیطان

یکی دیگر از آخوندک‌ها است که می‌تواند از گیاهان به صورت بسیار طبیعی تقلید کند. این آخوندگ رنگارنگ و بسیار زیبا، پادشاه آخوندک‌ها نامیده می‌شود. با باله‌های دوست داشتنی و رنگ‌های مختلف بدنش، به آسانی آن را با یک گل اشتباه می‌گیرید. آخوندک‌های زیادی هستند که از گل‌ها و برگ‌ها تقلید می‌کنند اما این گونه خاص در این کار بسیار ماهر است.

4- اژدهای دریایی برگ‌دار

اژدهای-دریایی-برگدار

این ماهی متعلق به خانواده اسب دریایی است. در زیر آب آن‌ها مانند جلبک دریایی شناور به نظر می‌رسند. این‌ها در واقع اعضای بدنش است که بسیار شبیه برگ است که به راحتی برای ترکیب شدن با محیط زیست خود از آن‌ها استفاده می‌کند. اما چیزی که آن‌ها برای حرکت از آن‌ها استفاده می‌کنند باله‌هایشان است که به علت شفاف بودن به سختی قابل دیدن هستند.

3- استیک

استیک

این حشرات بسیار شبیه به چوب هستند. آن‌ها در واقع بیشتر شبیه اکالیپتوس می‌باشند و منبع اصلی تغذیه آن‌ها نیز درخت اکالیپتوس است. بدن آن‌ها بلند و باریک است، اما می‌توانند پرواز کنند. تا ۱۸ سانتی‌متر رشد می‌کنند و بومی قسمت جنوبی استرالیا هستند. جنگل‌های نیوساوت ولز و ویکتوریا خانه آن‌ها را ساخته‌اند اما در بسیاری از مکان‌های نزدیک به آب یافت می‌شوند.

2- گیاه سبز قیفی

گیاه-سبز-قیفی

تورپدو باگ نیز نامیده می‌شود و نام علمی این حشره Siphanta acuta است. این حشره زیبا، از گیاهان تغذیه می‌کند و به نظر می‌رسد مثل یک برگ است. هنگامی که آن‌ها در حال استراحت هستند، بال سبز خود را به دور خود می‌گیرند و بیشتر شبیه یک سقف شیب دار می‌شوند. آن‌ها کوچک هستند با طول متوسط ۱۵ میلی‌متر. از حشرات بومی استرالیا هستند اما هم‌اکنون در هاوایی و نیوزیلند نیز یافت می‌شوند.

1- آخوندک شبح

آخوندک-شبح

این یک برگ است یا آخوندک؟ بسیاری از مردم قطعا می‌گویند برگ، حتی اگر آن را در حال حرکت ببینند. این گونه‌های کوچک آخوندک را می‌توان در سراسر آفریقا پیدا کرد. آن‌ها بسیار کوچک هستند و تا ۵ سانتی‌متر رشد می‌کنند و در رنگ‌های مختلف یافت می‌شوند. اکثر نقاط بدن آن‌ها مانند برگ‌های خشک است و تا ۲ سال عمر می‌کنند.

منبع فارسیوزوزک

منبع خارجیSmashing Tops

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Immortality unlimited
۱۳ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۵۰

من این حیوانات را دوست دارم.

b1