عکس-کاور-جانور-مرگبار
b1
خانه » ۱۰ جانور مرگبار كره زمین!

۱۰ جانور مرگبار كره زمین!

b3

این جانوران که تصاویرشان را مشاهده می‌کنید لزوما برای انسان‌ها مرگبار و خطرناک نیستند اما هر یک از آن‌ها در جهان خودشان یک شکارچی فوق‌العاده و مانند یک ماشین مرگ هستند. گزارشی تصویری از ۱۰ جانور مرگبار کره زمین.

جانور-مرگبار
تصویر تلفیقی ۱۰ جانور از مرگبار‌ترین جانوران کره زمین که در سریال تلویزیونی «ددلی ۶۰» کانال لایو بی‌بی سی معرفی شدند

10- لاک‌پشت

لاکپشت

تصویر یک لاک‌پشت گونه (Alligator Snapping Turtle) که یادگاری از دوره دایناسور‌ها بوده و فقط در آب‌های رودخانه‌های جنوب ایالات متحده زندگی می‌کند. این لاک‌پشت گوشتخوار از خوردن هیچ نوع گوشتی رویگردان نیست و حتی قادر به کشتن تمساح‌های کوچک است.

9- اسب آبی

اسب-آبی

اسب آبی برخلاف ظاهر آرام و بی‌خطرش یکی از مهاجم‌ترین جانوران قاره آفریقا است. هر سال تعداد انسان‌هایی که توسط اسب‌های آبی در آفریقا کشته می‌شوند بیش از قربانیان سایر پستانداران وحشی است.

8- کروکودیل

کروکودیل

تصویر چشم هراس آور یک کروکودیل آب شور یکی از بزرگ‌ترین گونه‌های کروکودیل در جهان. اینجانور غول پیکر قادر به کشتن هر گونه جانور و یا انسانی است که در قلمرواش پیدا شود.

7- مار مامبا سیاه

مار-مامبا

تصویر یک مار مامبا سیاه که برخلاف نامش رنگی نقره‌ای دارد. این مار علی‌رغم جثه کوچک و باریکش دارای یکی از مرگبار‌ترین زهر‌ها در دنیای مار‌ها است و در نیش زدن به هر موجودی لحظه‌ای تردید نمی‌کند.

6- هانی بجرز

راسو

راسوی مشهور به «هانی بجرز» جسور‌ترین و بی‌باک‌ترین جانور روی زمین است که از این نظر نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. این جانور گوشت‌خوار از هیچ حیوان دیگری بیم ندارد. این گونه راسو به راحتی آب خوردن شاه کبرا را شکار می‌کند و با جسارت به جانورانی که به مراتب بزرگ‌تر از خودش هستند، حمله می‌کند.

5- افعی

افعی

تصویر یک افعی گونه (saw – scaled viper) که علی‌رغم جثه کوچکش و حداکثر ۹۰ سانتی‌متری بیش از هر مار دیگری در هند قربانی می‌گیرد.

4- میگوی آخوندکی

سخت-پوست

تصویر یک گونه سخت‌پوست به نام (Mantis shrimp) که در آب‌های اقیانوس آرام در نزدیک سواحل گینه پاپوا زندگی می‌کند. این سخت‌پوست یک شکارچی مرگبار است و حتی جانوران بزرگ‌تر نیز به او حمله نمی‌کنند.

3- شاهین پریگرین

شاهین

شاهین پریگرین سریع‌ترین موجود زنده روی کره زمین است و سرعت پرواز او به ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد. این پرنده در فضاهای باز و گسترده شکار کرده و مانند یک بلای آسمانی بر سر طعمه‌اش فرود می‌آید.

2- سگ‌های وحشی آفریقایی

سگ-وحشی

سگ‌های وحشی آفریقایی از ماهر‌ترین شکارچیان دشت‌های آفریقا محسوب می‌شوند. این جانور به صورت گروهی به شکار می‌رود و به دلیل نیروی خستگی‌ناپذیرش شکار خود را که ممکن است یک ویلبیس و یا یک گورخر باشد به اندازه‌ای تعقیب کرده و هر از چند‌گاه به آن حمله می‌کند که طعمه بخت برگشته از جان سیر شده و تسلیم آن‌ها می‌شود. حتی کفتار‌ها نیز قادر نیستند علی‌رغم چثه بسیار بزرگترشان شکار سگ‌های وحشی را از چنگ آن‌ها به در آورند.

1- کوسه ببری

کوسه-ببری

کوسه ببری پس از کوسه سفید بزرگ‌ترین کوسه شکارچی است. کوسه ببری لزوما به انسان حمله نمی‌کند اما این ماشین شکار از حمله به سایر گونه‌های کوسه تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

منبع فارسیجام‌جم

منبع خارجیBBC

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
turk-qizi
turk-qizi
۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۵۱

به نظر من انسان از همه اینا خطرناک تره

Mv H
۱ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۱۸

پس انسان رو چرا تو این لیست قرار ندادید؟

Ashkan
Ashkan
۲ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۵۵

ممنون بخاطر مطالبتون راستی شاهین پریگرین در ایران هست؟

Ashkan
Ashkan
۲ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۴۶

سایت خیلی خوب و جالب راستی شاهین پریگرین در ایران هست؟

b1