Cover-Foodscapes-Carl-Warner-10
b1
خانه » مناظر خوشمزه و خوراکی از کارل وارنر!

مناظر خوشمزه و خوراکی از کارل وارنر!

b3

کارل وارنر هنرمند عکاس متولد ۱۹۶۳ لیورپول انگلستان است که تصاویر جالبی را با مواد خوراکی خلق کرده و سپس از آن‌ها عکس گرفته است. کارل وارنر می‌گوید در پرورش فکر پشت این مجموعه و اجرای این «مناظر غذایی»، از اقدامات کسانی الهام گرفته است که مردم را ترغیب به سالم‌خوری می‌کنند. با این حال او اعتراف می‌کند که این تصاویر نتوانسته شوق خوردن سبزیجات و میوه لازم روزانه را در فرزندان خود او ایجاد کند.

باورنکردنی است که هرچه در این تصاویر می‌بینید را می‌توان در هر آشپزخانه‌ای پیدا کرد. کارل وارنر، با زحمت فراوان در یک مجموعه عکس، چیدمان همه جور میوه و سبزیجات را به تصویر کشیده است و گفتنی است گرفتن هر تصویر دو تا سه روز طول می‌کشیده تا تصاویر مونتاژ و در کنار هم قرار داده شوند.

برای دادن روح سه بعدی به تصاویر، محیط هر تصویر پیش از عکس‌برداری بر روی میزی به ابعاد یک مترو نیم در دو متر و نیم ساخته شد. عمق صحنه هم تنها حدود ۷۵ سانتی‌متر بود. هر تصویر متشکل از چند لایه تصویر متفاوت است و در چند مرحله عکس‌برداری شده تا از پلاسیده شدن میوه‌ها و سبزیجات جلوگیری شود. کارل وارنر می‌گوید: «شباهت اجزاء کوچک طبیعت به اجزاء بزرگ‌تر را دوست دارم.

Foodscapes-Carl-Warner-1 Foodscapes-Carl-Warner-2 Foodscapes-Carl-Warner-3 Foodscapes-Carl-Warner-4 Foodscapes-Carl-Warner-4b Foodscapes-Carl-Warner-6Foodscapes-Carl-Warner-7b Foodscapes-Carl-Warner-8 Foodscapes-Carl-Warner-9 Foodscapes-Carl-Warner-10 Foodscapes-Carl-Warner-11 Foodscapes-Carl-Warner-12Foodscapes-Carl-Warner-12b Foodscapes-Carl-Warner-13 Foodscapes-Carl-Warner-14

منبع فارسیالهه موفقیت

منبع خارجیBored Panda

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1