cover-Tower_of_Babel
b1
خانه » ۱۲ تابلو نقاشی برتر و هنری جهان!

۱۲ تابلو نقاشی برتر و هنری جهان!

b3

این تابلوهای نقاشی مربوط به شاهکارهای هنری است که اغلب بعد از مرگ آفریننده آن به شهرت رسیده و برخی از ابعاد آن‌ها تنها طی سالهای اخیر و ابداع تکنولوژی‌های روز کشف شدند.

قیمت این آثار بسیار گران است و تعیین ارزش مالی بیشتر آن‌ها برای کارشناسان بسیار دشوار است.

12- دو خواهر (روی تراس)

terrace

اثر: پیر آگوست رنوآر
محل نگهداری: موسسه هنری شیکاگو: ۱۸۸۱
تجلیل از زیبایی بهار و پیمانهای دوران جوانی، در تابلوی دو خواهر (روی تراس) سبک تکنیکی و کمپوزیسیون درست، نمایش هنرمندانه رنگهای لرزان باطراوت به خوبی مشهود است. اکثر تصاویر نقاشی در اندازه واقعی، فضایی سطحی را در جلوی تراس اشغال کرده‌اند؛ و در پشت آن‌ها فضایی پرنشاط و پر از برگ مورد توجه قرار می‌گیرد که به نحو بسیار شدیدی روی فرم‌ها و شکلهای نقاشی شده فوکوس می‌کند. صورت دو دختر به شدت بر اصول نقاشی جدید رنوآر تاکید داشته و آن را آشکار می‌کند و رنگ صورت‌ها تحت تأثیر سایه‌ها یا بازتاب‌ها قرار نگرفته است. رنگ چشمهای دختر کوچک بسیار شفاف و واضح، به رنگ آبی ترانسپورانت و شفاف، ما را به تماشا کردن جهان با نگاهی تازه و از دید چشمانی بی‌گناه دعوت می‌کند.

11- خوک چران، بریتانی

Gauguin swineherd

اثر: پل گوگن
محل نگهداری: موزه هنر شهر لس آنجلس: ۱۸۸۸
گوگن یکی از نقاشان پیشرو پست امپرسیونیست به شمار می‌آید. این نقاشی رنگین نسبت به نقاشی‌های دیگر گوگن به سبک پخته خاص خودش فضاهای رئال بیشتری دارد. «خوک چران» با کشاورز و خوک‌هایش و پس زمینه‌ای از خانه‌های کوچک روستایی و آسمان، از پیش زمینه‌ای متفاوت برخوردار است. رنگ‌های قوی و تکه تکه یکی از سبکهای خاص و متعلق به گوگن است.

10- اتحاد زمین و آب

Union_of_Earth_and_Water

اثر: پیتر پال روبنز
محل نگهداری: موزه ملی روسیه، سن پترزبورگ: ۱۶۱۸
روبنز برای اینکه دو عنصر آب و زمین را با هم به تصویر بکشد، فیگورها را از اساطیر باستانی انتخاب کرد. آن کس که نیزه سه شاخه در دست دارد، نپتون، خدای دریاست که نماینده آب است، در حالیکه کوبله (مادر خداها) که شاخه‌ای پر گل را در دست دارد، زمین است.

9- گشت شبانه

RembrandtNightwatch

اثر: رامبرانت وان راین
محل نگهداری: موزه ملی، آمستردام: ۱۶۴۲
از این نقاشی به عنوان بهترین کار رامبرانت نام برده شده است، چرا که این اثر تمام الگوهای نقاشی را شکسته تا حدی که تمام نقاشان چهره آن دوران از خلق این اثر ابراز نگرانی و ناراحتی کردند. این نقاشی به تازگی به نمایش گذاشته شده و به عنوان یکی از بهترین آثار اروپای شمالی به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

8- تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می‌شود تا از هم باز شود

turner_fighting

اثر: جِی. اِم. دبلیو ترنر
محل نگهداری: گالری ملی، لندن: ۱۸۳۸
تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می‌شود تا از هم باز شود یکی از آثار نقاش رمانتیسیسم انگلیسی، ویلیام ترنر است که در سال ۱۸۳۸ میلادی و در اوج زندگی هنری این نقاش خلق شده‌است. در این اثر، ناو جنگی تمرر که به دلیل نبرد ترفالگر با فرانسه و نقش متمایزش در این نبرد به شهرت رسید، در سمت چپ کار ثبت شده‌است در حالی که به آخرین لنگرگاهش در شرق لندن به سال ۱۸۳۸ میلادی یدک می‌شود.

شاهکار ترنر که هم اکنون متعلق به نگارخانه ملی در لندن است، در سال ۲۰۰۵ به عنوان «مهم‌ترین تابلوی نقاشی در نگارخانه‌های هنر بریتانیا» دست یافت.

7- آزادی هدایتگر مردم

Liberty_Leading_the_People

اثر: اوژن دولاکروا
محل نگهداری: موزه لوور، پاریس: ۱۸۳۰
آزادی هدایت‌گر مردم اثری است، در سبک نئوکلاسیک از اوژن دولاکروا که در سال ۱۸۳۰ میلادی، با رنگ روغن و بر روی بوم خلق شد. این اثر که یکی از تاثیرگذارترین آثار مربوط به انقلاب ۱۸۳۰ فرانسه است. زنی را که سمبل آزادی است به همراه پرچم فرانسه در یک دست و اسلحه‌ای در دست دیگر را در صف اول انقلابیون نشان می‌دهد. وی با پر کردن جای انقلابیون کشته‌شده، جمعیت را به سوی «پیروزی» راهنمایی می‌کند.

6- برج بابل

Tower_of_Babel

اثر: پیتر بروگل مهتر
محل نگهداری: موزه کانستیستوریس، وین: ۱۵۶۳
موضوع این نقاشی سازه برج بابل است؛ در کتاب مقدس آمده که این برج ساخته دست بشر برای رسیدن به بهشت بوده. بروگل در نشان دادن معماری برج بابل با طاق‌های بی‌شمار و نمونه‌های دیگر از مهندسی رومی، عمداً کلسئوم روم را تداعی کرده است. هدف او از این نقاشی این بوده که خطرات غرور بشر و شاید هم زیانبار بودن عقلانیت کلاسیک در مواجه با الوهیت را نشان دهد.

5- گالری علوفه

John_Constable

اثر: جان کنستابل
محل نگهداری: گالری ملی، لندن: ۱۸۲۱
این تابلو به عنوان بزرگ‌ترین نقاشی بریتانیایی ارزشمند و مورد تقدیر واقع می‌شود، اما وقتی که برای اولین بار در سال ۱۸۲۱ در آکادمی سلطنتی نمایش داده شد (با عنوان: نیم روز)، در پیدا شدن خریدار ناکام ماند. ولی وقتی در فرانسه تئودور ژریکو این اثر را تحسین کرد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. و بالاخره وقتی در یک سالن در پاریس همراه با تابلوهای دیگر کنستابل نمایش داده شد شور و هیجان بیشتری را برانگیخت (گفته شده که حضور داشتن نقاشی‌های دیگر کنستابل در این نمایشگاه یک هدیه برای ژریکو که خیلی زود و در همان سال فوت کرد، به شمار می‌آمده). در این نمایشگاه تابلوی گالری علوفه به طور قطع به عنوان برنده مدال طلایی که توسط چارلز ایکس از فرانسه اهدا می‌شد انتخاب شده بود. آثار کنستابل در این نمایشگاه تحت تأثیر و الهام گرفته از نقاش‌های فرانسوی مثل اوژن دولاکروا بود.

4- موج نهم

The Ninth Wave

اثر: ایوان آیوازوفسکی
محل نگهداری: موزه دولتی روسیه، سن پترزبورگ ۱۸۵۰
تابلوی موج نهم شاهکاری واقعی است. آیوازوفسکی در این نقاشی که تلاش نافرجام گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی‌رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. با وجود این قوی‌ترین بخش این کمپوزیسون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموزترین و عرفانی‌ترین بخش و نمایش دهنده تشعشعات خورشید می‌باشد و به صحنه با طیفی از رنگهای قوی سبز و صورتی روشنایی بخشیده است. همچنین بارها از این نقاشی به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.

3- گلهای آفتابگردان

Sunflowers

اثر: وینسنت ون گوک
محل نگهداری: لندن، گالری ملی: ۱۸۸۸
ون گوک بعد از ترک کردن زادگاهش، هلند، به قصد جنوب فرانسه برای تشکیل انجمن هنری، این گلهای آفتابگردان را نقاشی کرده است. او این اثر را برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن نقاشی کرد. ون گوک سال بعد یعنی سال ۱۸۸۹ کپی دیگری نیز از این نقاشی کشید و شاید هم کپی دیگری در سال بعدتر. کپی‌ها و نسخه‌های متفاوت دیگری از این تابلو نیز به شاگردان او نسبت داده شده است. این گلهای هنری معروف در قلبشان نمونه ساده‌ای از ایجاز زندگی را به نمایش می‌گذارند؛ آن‌ها چرخه‌های متفاوت زندگی ما هستند، شکوفه‌های شاداب و باطراوت تا پژمردگی و نابودی...

2- شب پرستاره

Starry night

اثر: وینسنت ون گوک
محل نگهداری: موزه هنرهای معاصر، نیویورک: ۱۸۸۹
بی‌شک این اثر هنری بهترین دوست داشتنی‌ها را به نمایش گذاشته و اما نوابغ را نیز به دردسر انداخته است. گویا هنرمند قصد داشته در طول نیم قرن یا بیشتر با استفاده پرمعنی‌اش از رنگ، نوابغ و هنرمندان سراسر جهان را تحت تأثیر قرار دهد.

1- مونالیزا

La_Joconde

اثر: لئوناردو داوینچی
محل نگهداری: لوور، پاریس: ۰۶-۱۵۰۳
این صورت با لبخند مرموز خود با هنر مترادف شده است و قطعاً مشهورترین نقاشی‌ای است که همه‌مان می‌شناسیم و تقریباً تاثیرگذارترین پرتره در طول تاریخ نیز بوده است.

منبع فارسیبانکی

منبع خارجیAmo

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
29 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
پریسا
پریسا
۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۱۴

عالی بود ولی تنها تاسفم اینکه اکثر این نقاشان یا حتی خیلی از بزرگان در زمینه های مختلف بعد از مرگ شون شناخته میشند

شیلا
شیلا
۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۱۸

عالی بو به نظر من زیانی هم ندارد من که خودم هم نقاشی می کشم ودوست دارم به هنر احترام گذاشته شود

عرب زاده
عرب زاده
۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹

سلام علیکم ممنون از شما توضیحات خوبی ذیل آثار گذاشتید اما یک نکته رو میخواستم عرض کنم اینکه انتشار تصاویر آثاری که تصویر مستهجنی رو به نمایش می گذارند به دلیل اثر مخربی که روی ذهن و روحیه جوان ها و نوجوان ها میگذارند ضررشون کمتر از منفعتشون هست و اگر در بین آثار هنری چند اثری که دارای تصاویر مستهجن هستند به نماش گذاشته نشوند از ارزش هنر نقاشی کم نمیشود و امکان دارد که با جایگزین های مناسب جای چنین آثاری رو پر کرد که نه فرهنگ باستانی و نه فرهنگ دینی ما مطابقتی با چنین بی بند… بیشتر بخوانید »

Masoud
Masoud
۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸

سانسور خیانت به هنره…حرفتون کاملا اشتباهه….کسی که دنبال تصاویر مستهجن باشه جاهای زیادی هست واسه این کارا چه بسا بهتر و با کیفیت تر

رزا
رزا
۸ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۷

سلام.من و خانواده ام ادعا داریم چرب ترین موی و پوست دنیارا داریم… میشه کمکم کنیددرگینس ثبتش کنم؟

بینام
بینام
۷ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۴۷
Reply to  رزا

برو با شامپو صحت بشور بعد ببین بازم چرب هست یا ن

عبدالصمد
عبدالصمد
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۵۳
Reply to  رزا

سلام ،هر چیز در این جهان شدنی است ،شما تلاش خود را بکنید ،شاید در گینس ثبت نشه ، ولی در نرگس شیراز ثبت میشه.🙏

فائزه
فائزه
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۰۸
Reply to  رزا

آخه اینجا و گینس ؟

جواد یوسفی
جواد یوسفی
۸ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۵۷

من طرفدار داوینچی هستم اون تنها یک هنرمند نبود بلکه او دانشمند،گیاهشناس،مخترعو نویسنده بود

b1