۱۰ تا از بدنام‌ترین دیکتاتور ها در تاریخ!

بعضی‌ها آن‌ها را دیکتاتور می‌دانند و برای بعضی‌ها، قهرمانند. در این مطلب با ما همراه باشید با ۱۰ تا از بدنام‌ترین دیکتاتورها در تاریخ.

10- Porfirio Diaz

porfirio diaz

دوران ریاست جمهوری پورفیریو دیاز ۲۰ سال طول کشید و او به تنهائی کسی بود که باعث از بین رفتن اقتصاد مکزیک شد. او رهبری حکومت را در کشورش به عهده داشت و روی تمام مقامات و صاحبان قدرت کنترل کامل داشت. وقتی این دیکتاتور برای بار دوم در انتخابات پیروز شد انقلاب مکزیک کلید خورد.

9- Fidel Castro

fidel castro

فیدل کاسترو در سال ۱۹۵۹ نخست وزیر کوبا بود و بلافاصله بعد از انجام کارهایی که در آنها بسیار موفق بود به سمت رئیس جمهوری کوبا برگزیده شد. عده‌ای از کوبایی‌ها او را به عنوان یک دیکتاتور به تمام معنا می‌شناسند، از طرف دیگر عده‌ای هم او را یک قهرمان می‌دانند که کوبا را از کپیتالیسم نجات داد.

8- Chairman Mao

mao jiang qing

Mao Tse-tung رهبری مردم را در جمهوری چین برای مدت­ طولانی بر عهده داشت. حکومت او در سال ۱۹۷۶ به پایان رسید. فلسفه و نظریات وی باعث به وجود آمدن مارکسیسم و کمونیسم در اذهان شد. او معتقد بود که مردم باید آزاد باشند و در گسترش عقیده خود تلاش بسیار کرد. وی به خوبی تمام جریانات را هدایت می‌کرد. Mao توانست به تمام کشور چین به جز تایوان کنترل کامل داشته باشد. اما به هر حال وی در هنگام مواجه با دشمنان بسیار ظالم و خشن می‌شد و سیاست‌هایش باعث مرگ میلیون‌ها چینی شد.

7- Idi Amin

idi amin

این دیکتاتور اوگاندا رهبری این کشور کوچک را بر عهده داشت. او قوانین خاصی را جایگزین قوانین نظامی کرده بود و کشور را به سمت حکومت نظامی پیش می‌برد. هزاران نفر از مردم در دوران ریاست جمهوری وی جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی از روستاها و دهکده‌ها کاملاً با خاک یکسان شد. امین ویژگیهای شخصیتی خاصی داشت و آدم بسیار خشک و سردی بود.

6- Vladmir Lennin

lenin

لنین کار خود را به عنوان وکیل شروع کرد. بعد از آن شروع به انتشار نوشته‌هایی با مضمون ادبیات سوسیالیستی کرد. عناصر مارکسیسم و کمونیسم را می‌توان در سیاستش به وضوح دید. اردوگاه‌های کار اجباری زیادی برقرار کرد که منجر به مرگ تعداد بالایی از انسان‌ها شد. پیکر او در مقبره‌ای خاص به نمایش گذاشته شده است.

5- General Franco

francisco franco

فرانکو تقریباً هم دوره هیتلر بود. او یک پیش زمینه نظامی دارد. فرانکو به تمام اسپانیا حکومت می‌کرد و کشور را به چندین قسمت مختلف تقسیم کرده بود. او تمام سعی خود را می‌کرد که نظم و انضباط را به کشور بیاورد و اختلاف و ناسازگاری را که در کشورش رواج داشت، از بین ببرد. برای همین ۱۹۳ هزار نفر در دوران رهبری او اعدام شدند!

4- Benito Mussolini

mussolini

موسولینی نخست وزیر ایتالیا در سال ۱۹۲۲ بود. او توانست سرزمینهای زیادی را اشغال کند. قوانین وی بسیار خشک و جدی بود. وقتی که او متوجه شد که عقاید و نظریاتش راجع به سوسیالیسم نمی‌تواند شکل بگیرد به یکی از شروع کننده‌های جنگ جهانی تبدیل شد. او نظریات خود را که بعداً به عنوان فاشیسم عنوان شد را مطرح کرد. این دیکتاتور بزرگ در سال ۱۹۴۵ کشته شد و استخوان‌های او به صورت به هم ریخته در میلان قرار دارد.

3- Josef Stalin

stalin

ژوزف استالین، رهبریِ کشور شوروی سابق طی سالهای ۱۹۲۲ تا ۱۹۵۳ را بر عهده داشت. وی باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم در این دوران شد. او بسیار دوست داشت که مردم را به سوی کمپ‌های کار بکشاند. این مرد بسیار به جنگ و کشتار علاقه داشت و از آنجائی که او ورود هر کس را به اتاقش ممنوع کرده بود، بدون اینکه کسی متوجه مرگش شود مرد.

2- Pol Pot

pol pot

Saloth Sar معروف به Pol Pot رهبری Khmer Rouge را بر عهده داشت. او افراد غیر نظامی را مجبور می‌کرد که به بیرون از شهر بروند و اگر با وی مخالفت می‌کردند آنها را یا به کمپ‌های کار می‌فرستاد یا آنها را می‌کشت. البته در واقع آن‌ها را زنده‌به‌گور می‌کرد تا در گلوله صرفه‌جویی کند! یک‌چهارم از جمعیت کامبوج در دوران رهبری او کشته شدند. هدف اصلی او تغییر اصول جهان متمدن بود.

1- Adolf Hitler

adolf hitler

هیتلر دوران کودکی بسیار سختی داشت و به همین دلیل بسیار عصیان و سرکش بود. اما این کودک کم کم بزرگ شد و اساس و پایه دنیا را به لرزه انداخت. هدف اصلی او نابود کردن یهودیان در کل کره زمین بود. خوشبختانه قبل از اینکه بتواند کل دنیا را تصرف کند خودش را کشت.

  • 124 امتیاز
  • 3.5/5
124 امتیازX
افتضاح!بد!بد نیست!خوب!عالی!
21.8%8.1%7.3%19.4%43.5%
منبع خارجیO Pish Posh

امیر امامی

امیر امامی

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۸ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

ممکن است از این مطالب هم خوشتان بیاید!

65
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
35 سلسله نظر
30 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اداحد
مهمان
اداحد

خامنه ای رو یادتون رفت بگین

علی
مهمان
علی

سلام یادتون رفته از دیکتاتوری حرف بزنید که به خاطر ادامه حکومت کثیفش هزاران انسان رو در زندان های ساواک طوری کشت که حتی امروز خانواده هایشان از محل جنازه هایشان خبر ندارند

صادق
مهمان
صادق

امامی.اگردریکی ازکشوراین دیگتاتورها می بودم الان به ماشینی که برای درآوردن لقمه ای نان برای خانواده ام است رسیده بودم.اینهاتعصبشان کشور ومردمشان بود نه جیبشان….

زهرا
مهمان
زهرا

جالب بود. مرسی امیر امامی😉

محمد
مهمان
محمد

هدف اصلی او نابود کردن یهودیان کل زمین بود؟ جدی؟ مزخرفاتی که رسانه های یهودی تو کله ی مردم فرو کردن. انقد احمقانه اس که حتی کسی به عدد مضحک 6 میلیون نفر شک نمیکنه. شما اصلا میدونستید که دو فیلد مارشال نازی یهودی بودن؟ میدونستین 150 هزار نفر از لشکر هیتلر یهودی بودن؟ اصلا راجب مسئله ی شروع جنگ که به طور عمده تقصیرش رو گردن هیتلر میندازن چیزی میدونید؟ پیشنهاد میکنم کتاب “شکست تابو ها” اثر رودولف چرنین رو حتما مطالعه کنید چون واقعا برای شک کردن به خزعبلاتی که تو فکرتون هست باید کافی باشه.

اردلان
مهمان
اردلان

برادر در ادامه منظورتون اینه اسرائیل از این حرف ها استفاده کرد که خودش رو به حق نشون بده.فارغ از غلط یا درست بودن این حرف می خوام بگم که اسرائیل در نگاه جهانی جدای حمایت چند کشور به خاطر کشتار مسلمان ها مورد انتقاد بود ولی وقتی ما تهدیدش کردم خودش رو در جای مظلوم قرار داد و نگاههای مثبتی رو برای خودش جمع کرد. دیپلماسی اشتباهی! یعنی از اقدام ما بیشتر از این “دروغ یا واقعه تاریخی” نفع برد.

S.HUSAIN.M
مهمان
S.HUSAIN.M

من هم چیزی که گفتید رو قبول میکنم. اصلا کوره ادم سوزی هم وجود نداشته!
تمام عکسها از اجساد مردم پس از فتح برلین و اردوگاه ها مربوط به قربانیان بیماری سفلیس هست که مردم گفتن کوره ادم سوزی و اینها!
حتی اگه کوره ادم سوزی باشه مربوط به سوزوندن اجساد قربانیان بیماری ها بوده!

مایا
مهمان
مایا

تا حدودی موافقم باهاتون👍برای این تحليل ها قطعا نباید به خوندن یک کتاب بسنده کرد ولی در این که اسرائیل چه سهم و نقش مهمی در سیاست جهانی توی دنیای امروز داره شکی نیست

error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید