ramsau germany 980x734
b1
خانه » ۱۰ شهر تاریخی و افسانه‌ای در آلمان!

۱۰ شهر تاریخی و افسانه‌ای در آلمان!

b3

آلمان دارای مجموعه‌ای از شهرهای تاریخی است که در سراسر این کشور پراکنده شده‌اند. اغلب این شهرها طی قرون وسطی ساخته شده‌اند و تاکنون شاهد درگیری‌ها، جنگ‌ها و تنش‌های تاریخی زیادی بوده‌اند. در ادامه با عجیب‎ترین همراه باشید تا مروری هرچند کوتاه بر این میراث‌های به جامانده از اعصار گذشته بیاندازیم.

در این مطلب ۱۰ شهر خوش منظره و تاریخی با ظاهری خیره کننده و افسانه‌ای را معرفی می‌کنیم که هرکدام برای تعطیلات آخر هفته و کوتاه مدت بسیار عالی هستند. پس اگر روزی به کشور صنعتی و زیبای آلمان سفر کردید حتماً یکی از این شهرها را برای بازدید مد نظر داشته باشید.

10- رودزهایم آم راین (Rüdesheim am Rhein)، ایالت هسن

top german villages rüdesheim1 top german villages rüdesheim2 top german villages rüdesheim3 top german villages rüdesheim4 top german villages rüdesheim5

شهر رودزهایم آم راین (Rüdesheim am Rhein) بر روی تنگهٔ راین تأسیس شده است و به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار دارد. ویژگی بارز این شهر تعداد زیادی ساختمان نیمه چوبی است که به روش سنتی آلمانی ساخته شده‌اند.

9- روتنبرگ (Rothenburg)، بایرن

top german villages rothenburg1 top german villages rothenburg2 top german villages rothenburg3 top german villages rothenburg4

شهری قرون وسطایی که در قرن ۱۰ میلادی ساخته شده است. این شهر بر روی جاده‌ای رومانتیک قرار دارد که یک مسیر زیبا و خوش منظر را به سمت بایرن فراهم می‌کند. روتنبرگ در فلاتی مشرف به رودخانهٔ توبر قرار دارد و دارای مجموعه‌ای از ساختمان‌های تاریخی است که به خوبی حفظ شده‌اند. این شهر یکی از زیباترین و قابل توجه‌ترین توقفگاه‌ها بر روی Romantic Road است که اطراف آن را دیواره‌های دفاعی قرون وسطایی و موزه‌های بیشماری همچون موزهٔ جنایی و موزهٔ اسباب بازی و عروسک احاطه کرده است. پس با این وجود ارزش بازدید از این شهر دوچندان می‌شود.

8- لوبک (Lübeck)، اشلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)

top german villages lubeck1 top german villages lubeck2 top german villages lubeck3 top german villages lubeck4 top german villages lubeck5

برای بیان ارزش شهر لوبک همین بس که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته است. این شهر جزیره‌ای تاریخی، یکی از زیباترین شهرهای سراسر آلمان محسوب می‌شود که بر روی رودخانهٔ Trave تأسیس شده است. شهر لوبک برای معماری‌های آجری گوتیکی‌اش مشهور است. اکثر بناهای این شهر طی قرون ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته شده‌اند. گردشگران می‌توانند علاوه بر تماشای معماری‌های خیره‌کننده، از موزه‌های متنوع که به معرفی تاریخی دراماتیک این شهر دلفریب می‌پردازند هم بازدید کنند.

7- دینکلزبول (DinkelsbUl)، بایرن

top german villages dinkelsbühl1 top german villages dinkelsbühl2 top german villages dinkelsbühl3

دینکلزبول،‌ شهر دیگری که بر روی جاده‌ای به اسم رومانتیک، که در سراسر بایرن کشیده و مسیری خوش منظره را برای مسافران فراهم می‌کند قرار دارد. این شهر طی اصلاحات پروتستان یکی از معدود شهرهایی بود که به طور مساوی متحمل تفتیش عقاید مذهبی از طرف کاتولیک‌های رومی و شهروندان پروتستان شد. سرتاسر این شهر کوچک مثال زیبایی از سبک هنری گوتیک، رومی و آلمان رنسانس است.

6- مایسن، زاکسن

top german villages meissen1 top german villages meissen2 top german villages meissen3 top german villages meissen4

شهر مایسن بر روی سرچشمهٔ رودخانهٔ البه واقع شده است. این شهر تاریخی کوچک با ساختمان‌هایی که در اطراف مجموعه‌ای عظیم و قرن پانزدهمی واقع شده‌اند، جلوهٔ خاصی دارد. مایسن به خاطر ظروفی که از سراسر جهان جمع آوری شده‌اند مشهور است. در اطراف این شهر قدیمی سرگردان شوید، ظروف مایسن را خریداری کنید و در نهایت سوار یک قایق تفریحی از تورهای هیجان‌انگیز بر روی رودخانهٔ البه لذت ببرید.

5- کوکهم (cochem)، راینالد-فالتز (Rhineland-Palatine)

top german villages cochem1 top german villages cochem2 top german villages cochem3 top german villages cochem4

جذابیت‌های شهر کوکهم به همراه معماری‌های تاریخی‌اش که از قرون وسطی تا اواخر قرن ۱۹ را در برمی‌گیرد تا به امروز به خوبی حفظ شده‌اند. کاخ شاهنشاهی کوکهم که بر روی ارتفاعات یک تپه بنا شده است، از جمله گیراترین و قابل توجه‌ترین مکان‌های است که در این شهر وجود دارد. کوکهم در درهٔ موصل (musel) که ناحیه‌ای پر از باغ‌های انگور است قرار دارد. از معماری‌ها و چشم‌اندازهای زیبا بازدید کنید و یک وعده غذای شوالیه‌ای در کاخ سلطنتی میل کنید که تجربه‌ای هیجان انگیز است. این شهر کوچک است، اما مکان‌های بی‌شماری برای تماشا و بازدید در آن وجود دارد که می‌تواند برای یک آخر هفتهٔ به یاد ماندنی مناسب باشد.

4- قلعهٔ لیختن‌اشتاین (Lichtenstein)، هونایو (Honau)، بادن-ووتمبرگ

top german villages lichtenstein1 top german villages lichtenstein2 top german villages lichtenstein3 top german villages lichtenstein4

جاذبهٔ اصلی، یک قلعهٔ مجلل واقع در صخره‌های رشته کوه‌های زیبای سوابی است. اولین قلعهٔ این ناحیه در قرن ۱۳ میلادی ساخته شد. کاخ کنونی ترکیبی قرن نوزدهمی از یک شکارگاه (اقامتگاه شکاری) است که متعلق به شاه فردریک از گوتنبرگ و برادرزاده‌اش بوده است. بازدید کنندگان این اجازه را دارند که این قلعه را هم از داخل و هم از بیرون کاوش کنند. مهم‌تر از همه، یک مسیر طنابی قلعهٔ لیختن‌اشتاین است که امکان بالارفتن و ماجراجویی را برای توریست‌ها فراهم می‌کند. در تورهای راهنما، بازدید کنندگان می‌توانند به تماشا و کشف اتاق‌های مجلل پر از نقاشی‌های قرون وسطایی، اسلحه خانه، نقاشی‌های دیواری و شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده بپردازند. این قلعه به صورت کامل با مبلمان‌های قرون وسطایی مبله شده است. نیازی به گفتن نیست که یک دید پانوراما از کوهستان سوابی برای شما در این ناحیه فرهم خواهد بود.

3- کوئدلیندبورگ (Quedlinburg)، زاکسن-آنهالت

top german villages quedlinburg1 top german villages quedlinburg3 top german villages quedlinburg4 top german villages quedlinburg2

شهر زیبای قرون وسطایی که بر روی کوه‌های هارتس واقع شده است و به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت کامل سازمان جهانی یونسکو قرار دارد. قلعهٔ عظیم و مجلل در بالای تپه مشرف به شهر و مجموعه‌ای از مناظر پر زرق و برق و زیبا است. مهم‌تر از همه، جاده‌های خوش منظرهٔ رومی است که منتهی به داخل و خارج شهر می‌شود و دیدی پانوراما و کامل از کوه‌ها را برای لذت بردن مسافران پدید آورده است. تاریخ این شهر به قرن ۱۰ میلادی بر می‌گردد، بنابراین به خوبی می‌توان مشاهده کرد که در طول یک هزار سال تاریخ، از آن به خوبی محافظت شده و در معماری آن به خوبی مشهود است.

2- لیندو (Lindau)، بایرن

top german villages lindau1 top german villages lindau2 top german villages lindau3

شهر لیندو در جزیره‌ای بر روی دریاچهٔ کنستانس تأسیس شده و طبق اسناد موجود، قدمت آن به قرن ۹ میلادی بر می‌گردد. این شهر درهمسایگی خط مرزی سوییس و اتریش واقع شده است. در این ناحیه می‌توان کوه Pfänder اتریش را در پس زمینه مشاهده کرد. شهر لیندو یک مقصد توریستی محبوب به شمار می‌رود، چرا که محیط طبیعی آن به همان خوبی مراکز تاریخی آن است که به بناها و خیابان‌های قرون وسطایی‌اش افتخار می‌کند. این شهر دلفریب توسط قایق قابل دسترسی است و همین موضوع در طول مسیر سرگرمی و ماجراجویی جالبی را فراهم می‌کند. ویژگی جالب بندر تاریخی لیندو وجود یک مجسمهٔ زیبای شیر است که نماد باواریا محسوب می‌شود.

1- هایدلبرگ (Heidelberg)، بادن-وورتمبرگ

top german villages heidelberg4 bigstock view on heidelberg3 top german villages heidelberg2 heidelberg4

هایدلبرگ، مقصد توریستی بسیار محبوبی محسوب می‌شود که به واقع می‌شود آن را مشابه یک کارت پستال زیبا و چشم نواز در نظر گرفت. جاذبه‌های عمده و اصلی این شهر بناهای تاریخی دوران باروک و قرون وسطی هستند که شامل خرابه‌های به جا مانده از قلعهٔ مشهور رنسانس می‌شود. همچنین قدیمی‌ترین دانشگاه کشور آلمان، دانشجویان و دانشمندان زیادی را به سمت این شهر جذب می‌کند. بنابراین، این شهر پر از رویدادهای دوست داشتنی است که باعث می‌شود آهنگ حرکت در این شهر، برخلاف شهرهای کوچک‌تر سریع باشد. شهر هایدلبرگ مکانی عالی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است. مسیرهای پیاده‌روی رومانتیک متنوع، جاذبه‌های بی‌شمار و رستوران‌های دنج، همه و همه یک سفر به یادماندنی و هیجان‌انگیز را برایتان رقم خواهد زد.

منبع فارسیکجارو


الهه خزلی

الهه خزلی

باستان شناس هستم، کارشناسی ارشد از دانشگاه سیستان و بلوچستان، به باستان شناسی و گردشگری علاقه خاصی دارم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
abas farahani
abas farahani
۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۰:۱۰

بسیار عالی … به شما تبریک می گم

b1