cover walter freeman lobotomy
b1
خانه » ۱۰ پزشک بدنام تاریخ!

۱۰ پزشک بدنام تاریخ!

b3

حرفه پزشکی یکی از شریف‌ترین حرفه‌های جهان است. با این حال، در این حرفه افرادی وجود داشته‌اند که خلاف این موضوع را ثابت کرده‌اند. در ادامه، ۱۰ پزشک بدنام تاریخ را به شما معرفی می‌کنیم.

10- والتر فریمن

walter freeman lobotomy

والتر فریمن یکی از عصب شناسان آمریکایی بود که به دلیل بریدن دیوانه وار اعضای بدن بیماران، به بدنامی شهره شد. فریمن بر اساس علاقه و شیفتگی ذاتی به کمالگرایی و انجام شایسته تکنیک‌های جراحی، در طی یک روز، حتی تا ۲۰ مورد قطعه بری انجام داده است! وی حتی به رسانه‌ها اجازه می‌داد از مراحل جراحی فیلم برداری کنند. وی بر روی ۳۵۰۰ بیمار عملیات قطعه بری انجام داده است که نتیجه آن مرگ تعداد زیادی از آنها بوده است.

9- مارسل پتیوت

marcel petiot speaking at his murder trial

گفته می‌شود پتیوت پزشک فرانسوی و قاتل زنجیره‌ای، مسبب مرگ ۶۰ بیمار شده است. وی دوران حرفه‌ای خود را بعد از گذراندن دوران کارآموزی در یک بیمارستان روانی آغاز کرد. دیری نگذشت که به دلیل انجام سقط جنین به صورت غیر قانونی و تجویز داروهای اعتیادآور به بدنامی شهرت یافت. اگرچه در اوایل از زیر بار مجازات قانونی طفره رفت اما بعد از مشاهده دود و بوی بدی که از منزلش متصاعد می‌شد، توسط پلیس دستگیر شد. در بازرسی منزل وی، بخش‌هایی از بدن انسان در شومینه پیدا شد. بعد از محاکمه، پتیوت در ۲۵ می ۱۹۴۶ اعدام شد.

8- جایانت پاتل

jayant patel doctor death

جایانت پاتل، ملقب به دکتر مرگ، پزشکی هندی است که در آمریکا و سپس در استرالیا مشغول به کار بود. گفته می‌شود وی به دلیل نالایقی و بی سوادی، مسبب اصلی مرگ ۸۷ بیمار، بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ است. همچنین وی مبادرت به انجام جراحی‌های غیر ضروری، حتی بر روی بیماران سایر پزشکان نموده است. وی همچنین دارای سند جعلی است. در سال ۲۰۱۰ به دلیل قتل بیماران متعدد، به ۷ سال حبس محکوم شد.

7- کارل کلوبرگ

carl clauberg

کارل کلوبرگ پزشک آلمانی است که در کمپ نازی‌های آلمانی مشغول فعالیت پزشکی بود. وی در آشویتز نیز فعالیت می‌کرد و اقدام به نابارور سازی زنان می‌کرد. وی به دنبال یافتن روش‌هایی ارزان برای نابارور سازی بود که در این راستا اقدام به تزریق اسید به درون رحم زنان می‌کرد! کلوبرگ بعدها دستگیر و بعد از مدت کوتاهی آزاد شد. وی بار دیگر دستگیر شد، اما قبل از حضور در جلسه محاکمه فوت کرد.

6- شیرو ایشی

shiro ishii

شیرو ایشی میکروبیولوژیست ژاپنی، در خلال دومین جنگ جهانی در ارتش ژاپن، ستوان یک بود. وی فعالیت پزشکی خود را در سال ۱۹۴۲ آغاز کرد. وی اغلب زندانیان و اسیران جنگی و حتی شهروندان عادی را در معرض بیماری‌های مهلک نظیر طاعون و سیاه زخم قرار می‌داد. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به ایجاد سکته قلبی و مغزی در بیماران، سقط جنین اجباری و غیره اشاره کرد. صدها نفر از مردم به دلیل کارآزمایی های بالینی وی، جان خود را از دست دادند. بعد از جنگ جهانی دوم، ایشی توسط نظامیان آمریکایی دستگیر شد. با این حال، در ازای انتقال دانش پزشکی خود، مصونیت یافت.

5- هارولد شیپمن

harold shipman

هارولد شیپمن یکی از فعال‌ترین قاتلین زنجیره‌ای تاریخ است. وی فعالیت پزشکی خود را از سال ۱۹۷۴ آغاز کرده و از آن زمان بیش از هزاران نفر را به کام مرگ فرو برده است. فعالیت‌های جنایی وی در سال ۱۹۹۸ بعد از اینکه سایر پزشکان متوجه نرخ بالای مرگ و میر در بیماران وی شدند، معلوم شد. شیپمن در سال ۲۰۰۰، به دلیل مرگ ۱۵ بیمار و جعل اسناد تحت پیگرد قانونی بود که به مدت ۱۵ سال به حبس محکوم شد. با این حال، وی در سال ۲۰۰۴ در سلولش، خود را به دار آویخت.

4- جان بودکین آدامز

british medical association

جان بودکیز آدامز پزشک بریتانیایی، مسئول مرگ ۱۶۰ بیمار، مخصوصاً افراد مسن، در فاصله سالهای ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۶ شناخته شده است. نکته عجیب و جالب توجه در این مورد این است که ۱۳۲ نفر از این افراد، قبل از مرگ خود، به اراده خود مقدار زیادی پول و ثروت در اختیار وی قرار داده بودند. گفته می‌شود این وصیت نامه‌ها توسط خود آدامز به رشته تحریر در آمده‌اند. اگرچه وی دفعات متعددی در دادگاه حاضر شده است، اما محکوم نشده است. وی تا زمان مرگ، همچنان به فعالیت‌های این چنینی خود ادامه می‌داد.

3- اچ اچ هولمز

dr henry howard holmes

دکتر هنری هوآرد هولمز، یکی از اولین قاتل‌های زنجیره‌ای در تاریخ آمریکاست. وی در هرمان مودگت متولد شده و در دانشکده پزشکی میشیگان به تحصیل پرداخت. وی در دوران تحصیل خود، جسدها را ربوده و با ایجاد تغییراتی در آنها چنین ادعا می‌کرد که مرگ آنها تصادفی بوده است. سپس وی به شیکاگو نقل مکان کرده و هتلی تأسیس کرد. این هتل در اصل مکانی برای شکنجه و قربانی سازی افراد بود، چرا که ساکنین این هتل هر از چند گاهی ناپدید می‌شدند! هولمز در زیرزمین این هتل اقدام به شکنجه و قتل افراد، مخصوصاً زنان می‌کرد. وی عادت داشت گوشت و پوست جسد را از بدن جدا کرده و با اسکلت آنها چیزهایی درست کند. هولمز در سال ۱۸۹۷ دستگیر و اعدام شد.

2- مایکل اسوانگو

michael swango

مایکل اسوانگو پزشک آمریکایی، علیرغم اینکه قتل ۶۰ نفر به وی نسبت داده می‌شود، به قتل ۳ نفر محکوم شد. علاقه شدید وی به خون و مرگ، کاملاً در حرفه پزشکی وی نمود یافته بود. در دوران کارآموزی وی در دانشگاه ایالت اوهایو، پرستاران بیمارستان مشاهده کرده بودند که بیماران این بیمارستان به صورت اسرار آمیزی می‌میرند. در بررسی‌های به عمل آمده هیچ سر نخی به دست نیامد. سپس وی به ایلینوی منتقل شد و در آنجا اقدام به مسموم سازی همکاران خود نمود. به دنبال این مسئله دستگیر و زندانی شد. بعد از آزادی، با سند سازی و جعل اسناد در زیمبابوه به عنوان دکتر مشغول فعالیت شد و بیماران بسیاری را به کام مرگ فرستاد. اگرچه توانست از آنجا فرار کند اما بالاخره در سال ۱۹۹۷ دستگیر شد. وی همچنان در زندان به سر می‌برد.

1- ژوزف مِنگِلِه

josef mengele

به جرات می‌توان گفت ژوزف رادولف منگله بدنام‌ترین پزشک تاریخ است. این پزشک آلمانی، ملقب به فرشته مرگ، در خلال جنگ جهانی دوم شرارت‌های متعددی انجام داده است اگرچه از دید همگان پنهان ماند. وی بعد از فارغ التحصیلی به ارتش آلمان پیوست و در وافن اس اس خدمت رسانی کرد. فعالیت‌های شیطانی وی، که تحت فعالیت‌های پزشکی مخفی ماندند، بعد از انتصاب وی به عنوان افسر پزشک در کمپ آشویتز آغاز شدند. قطع عضو، درمان با شوک برقی، نابارور سازی و تزریق سم بخشی از فعالیت‌های غیر قانونی وی هستند. تنها تعداد محدودی از افراد توانستند از این اقدامات وحشیانه جان سالم به در ببرند. وی بعد از اتمام جنگ، به آمریکای جنوبی فرار کرد.

منبع فارسیپایش

منبع خارجیWonderlist

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
6 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
سارا
سارا
۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۵۶

ممنون عالی بود موضوع خچبی رو انتخاب کردید⁦☺️⁩⁦♥️⁩

انوش
انوش
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶

عالی

ناشناس
ناشناس
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۶:۵۲

دست شما درد نکنه خیلی ممنون smile

sh maqsodi
sh maqsodi
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۰۸

موضوعات خیلی زیبایی به اشتراک گذاشتید.

Yana
Yana
۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۵۰

خیلی خوب بود واقعن مرسی از زحمتتون smile mrgreen

b1