عکس کاور نزدیکی در خواب
b1
خانه » ۱۰ نمونه نادر از اختلالات جنسی عجیب و غریب!

۱۰ نمونه نادر از اختلالات جنسی عجیب و غریب!

b3
+18

اختلالات غیر معمولی‌ای وجود دارد که می‌تواند به سرعت و گاهی عمیقاً با زندگی جنسی انسان تداخل ایجاد کند. با این حال، اغلب به ندرت به اطلاع عموم رسانیده می‌شود. در ادامه به بررسی ۱۰ اختلال نادر مربوط به جنس و جنسیت خواهیم پرداخت.

10- سندرم فریزر (Fraser syndrome)

fraser syndrome

شیوع سندرم فریزر ۰٫۰۴۳ به ازای هر ۱۰٫۰۰۰ نفر نوزاد زنده به دنیا آمده و ۱٫۱ در ۱۰٫۰۰۰ نوزادانی که مرده به دنیا می‌آیند، می‌باشد در نتیجه ظهور آن بسیار نادر است. زمینه ژنتیکی این بیماری به یک ژن به نام FRAS1، ارتباط داده می‌شود که منجر به بدریختی‌هایی در بافت پوششی پوست در مراحل اولیه ایجاد آن، می‌شود. همچنین نقص‌های پیشرفته‌ای در دستگاه تناسلی به وجود می‌آید که شامل آلت تناسلی بسیار کوچک در مردان است (micropenis) و در زنان نیز ناحیه clitoromegaly نقص پیشرفته‌ای دارد.

میکروپنیس یک عبارت پزشکی است که آلت مردانه کوچک و غیر معمول را بیان می‌کند. ملاک معمول برای بیان آن این است که (اندازه گیری از بالا) طول آلت رجولیت راست شده پشتی حداقل ۲٫۵ انحراف معیار کمتر از متوسط اندازه آلت تناسلی مرد دارد. این وضعیت معمولاً در مدت کوتاهی پس از تولد شناخته می‌شود. این عبارت اغلب در موارد پزشکی هنگامی که که بقیه آلت تناسلی مرد، کیسه بیضه، و محل عجان (perineum) مانند هیپوسپادیاس بدون ابهام باشد استفاده می‌شود.

Clitoromegaly بزرگی غیرطبیعی کلوریتیس (البته با بزرگی طبیعی کلوریتیس هنگام تحریک جنسی اشتباه گرفته نشود) است.

9- ایجاد شیر در مردان (Male Lactation)

ایجاد شیر در مردان

این پدیده در سال‌های اخیر به علت استفاده از داروهایی که غده‌های شیری مرد را تحریک می‌کنند (اغلب با جلوگیری از ترشح دوپامین) بسیار شایع شده است. ایجاد شیر در مردان می‌تواند از عوارض جانبی داروهای هورمونی داده شده در سرطان پروستات یا داروهایی که گیرنده‌های دوپامینی را بلاک می‌کنند مانند داروی ضد فشار خون متیل دوپا، باشد. هورمون‌های زنانه به منظور آهسته کردن تولید بافتهای پروستات سرطانی استفاده می‌شوند این هورمون‌ها از سوی دیگر غده‌های شیری را نیز تحریک می‌کنند.

تغییر جنسیت مرد به زن نیز می‌تواند باعث تولید شیر شود چون برای این افراد هورمون‌های زنانه به منظور شکل دهی بدن آنان به‌صورت زنانه تزریق می‌شود. ایجاد شیر در مردان همچنین می‌تواند از عوارض جانبی داروهای ضد جنون باشد. استرس بیش از حد به همراه فعالیت‌های فیزیکی طاقت فرسا و کمبود تغذیه نیز می‌تواند از علت‌های ایجاد این سندرم باشد. با این وجود غده‌های شیری مردان در شرایط طبیعی به‌صورت اتوماتیک نمی‌تواند شیر تولید کند.

نوزادان پسر و دختر تازه به دنیا آمده، گاهی اوقات می‌توانند شیر تولید کنند که به خاطر هورمون‌های زیادی است که در حاملگی مادر درگیر می‌باشند که به آن شیر ساحره می گویند.

8- نعوظ دائم (Priapism)

نعوظ دائم

نعوظ دائم یک شرط بالقوه مضر می‌باشد که در آن آلت تناسلی مرد شق باقی می‌ماند و به حالت شل خود باز نمی‌گردد. این اسم برگرفته از اسم خدای یونانی پریاپوس (Priapus) می‌باشد که به خاطر نعوظ همیشگی خود معروف بود. مکانیسم عوامل دخیل در این مورد به‌خوبی شناخته شده نمی‌باشد اما شامل فاکتورهای عروقی و عصبی متعددی می‌باشد. این می‌تواند با نارسایی‌های هماتولوژیکی بخصوص بیماری کم خونی سلولی داسی شکل در ارتباط باشد. نعوظ دائم در زنان (نعوظ کلیتوریس دردناک و دائمی) به عنوان کلیتوریسم شتاخته می‌شود.

7- سردرد مقاربتی (cephalalgia)

سردرد مقاربتی

به عنوان سردرد جنسی نیز شناخته می‌شود و یک نوع نادر از سردرد شدید می‌باشد که در پایه جمجمه قبل از ارگاسم در هنگام فعالیت جنسی شامل استمناء رخ می‌دهد. پاسخ بالا برنده فشار خون به فعالیت به عنوان مکانیسم آن در نظر گرفته می‌شود. درد پشت چشمان نیز بعضی مواقع گزارش شده است. این سردرد می‌تواند از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. سردرد معمولاً ظهور فوری دارد و به مرور طی مقاربت بدتر می‌شود. در هنگام ارگاسم به‌طور آنی و با شدت بیشتری بروز می‌کند. پزشکان از علت‌های دخیل در این مورد مطمئن نیستند اما تخمین زده شده است که ده درصد مردان که از داروهای نعوظ کننده استفاده می‌کنند از این عارضه رنج می‌برند.

6- نزدیکی در هنگام خواب

نزدیکی در خواب

یک شکل از ناهنجاری خواب شبیه به راه رفتن در هنگام خواب می‌باشد که افراد را درگیر فعالیت‌های جنسی شامل استمناء، نوازش کردن، آمیزش و تجاوز جنسی هنگامی که در حال خواب هستند می‌کند. این افراد فعالیت‌های جنسی در طول خواب انجام می‌دهند و کاملاً از این کار خود نا آگاه هستند. این رفتار می‌تواند محدود به تختخواب خود شود یا ممکن است فرد خانه را ترک کند و در هنگام خواب تا خانه دوست دختر خود راه برود و یک شب را رفتار وحشیانه جنسی داشته باشد که هیچگاه در هنگام صبح چیزی را از آن به یاد نمی‌آورد.

این ناهنجاری اغلب به خاطر احساس شرم و خجالت بدون تشخیص می‌ماند. و اغلب توسط همخوابه کسی که به این سندرم مبتلاست گزارش می‌شود.

5- سندرم دستگاه تناسلی بی قرار

سندرم دستگاه تناسلی بی قرار

این یک نوع اختلال پزشکی می‌باشد که تنها در خانم‌هایی که دارای میل جنسی سیرنشدنی هستند گزارش شده است. این زنان احساسات عجیب و غیر عادی در نواحی کلیتوریس، واژن، لبهای فرج، و نواحی اطراف واژن و برخی اوقات نواحی مقعدی دارند. این احساسات عجیب شامل حس خارش، احساسات شبه خارش و شبه موجی، تلاطم کوچک یا گرفتگی عضلات در نواحی داخل یا اطراف کلیتوریس و واژن می‌باشد. این زنان معمولاً احساس نزدیک به ارگاسم تجربه می‌کنند به گونه‌ای که آنها نزدیک ارگاسم شدن هستند. این احساس متوقف نمی‌شود همانطور که در یک ارگاسم واقعی می‌باشد اما منجر به یک انگیزش الزام آور برای ارضا شدن یا آمیزش و مقاربت داشتن به منظور خلاص شدن از این احساسات می‌شود.

متاسفانه، استمناء یا آمیزش احساسات تناسلی این افراد را کم نمی‌کند و معمولاً این احساسات را بیشتر و بدتر می‌کند. این سندرم با مصرف الکل، قهوه، ترس، ناراحتی‌های عصبی بدتر می‌شود.

4- سندرم زائونمایی پدر (Couvade syndrome)

سندرم زائونمایی پدر

سندرم Couvade، و یا حاملگی دلسوز، یک بیماری شایع می‌باشد که در آن فردی نزدیک به مادر باردار، عموماً شریک زندگی زن، برخی از علائم و رفتارهای مادر در نزدیکی زمان زایمان را تجربه می‌کند. این می‌تواند شامل درد زایمان، افسردگی پس از زایمان، میل شدید به غذا و محدودیت و تابوهای جنسی باشد. این علائم معمولاً به عنوان درد همدردی شناخته شده است.

اصطلاح "couvade" از کلمه فرانسوی (Couver) مشتق شده و در اصل به سنت قرون وسطی باسک دلالت دارد که در آن پدر، در حین یا بلافاصله بعد از تولد یک کودک، به رختخواب می‌رود و از درد زایمان شکایت دارد، و همان درمانی که معمولاً زنان در دوران بارداری یا پس از زایمان استفاده می‌کنند طلب می‌کند.

در برخی موارد پیشرفته، شکم پدر می‌تواند به اندازه یک زن ۷ ماهه حامله رشد کند و رشدی در حدود ۱۰ تا ۱۴ کیلوگرم (حاملگی کاذب) پیدا کند. همچنین در برخی موارد گزارش شده است که مرد احساس حرکات جنین را تجربه می‌کند حتی اگر هیچ جنینی وجود نداشته باشد (۵۰-۷۵٪). سایر علائم و نشانه‌های مشترک شامل علائم گوارشی، تغییرات یا ترشحات پستان می‌باشد.

3- اووتستیس (Functioning Ovotestis)

اووتستیس

این یک هرمافرودیتیسم حقیقی است – یک اصطلاح پزشکی برای بیمارهای نر و ماده است که در آن فرد با تخمدان (داخلی دستگاه تناسلی زن) و بافت بیضه (داخلی دستگاه تناسلی مرد) به دنیا آید. این صرفاً هرمافرودیتیسم کاذب (نادرست) مشخص شده با اندام تناسلی خارجی و اندام تناسلی داخلی از جنس مخالف نمی‌باشد. در این مورد، یک فرد بطورکامل یک مرد و یک زن است.

ممکن است تخمدان در یک طرف و بیضه در طرف دیگر وجود داشته باشد، اما معمولاً یک یا هر دو غدد جنسی یک ovotestis حاوی هر دو نوع بافت هستند. اغلب بسیار نادر است که هر دو نوع بافت به‌خوبی عمل کنند.

تجزیه و تحلیل نسبت بافت تخمدان و بیضه در داخل ovotestes یک زنجیره بسیار کمی از بافت تخمدان به یک بخش کوچک از بافت بیضه نشان داد. هر نوع بافت به وضوح دخالت داده شد. فرضیه برای القاء جنسی در هرمافرودیت واقعی باید با این حقایق آگاهی یابد. القا توسط برخی داروهای مشخص هنوز تحت آزمایش می‌باشد با این حال می‌تواند منجر به حاملگی به علاوه انزال اسپرم هر دو در یک فرد شود.

2- سندرم پستان‌های متعدد (Multiple Breast Syndrome)

سندرم پستان های متعدد

این سندرم حالتی است که در آن یک فرد با پستان‌های اضافی به دنیا می‌آید. اغلب در انسان مذکر شایع‌تر است، و در اغلب موارد درمان نمی‌شود چون اکثراً بی ضرر است. در سال‌های اخیر، بسیاری از زنان مبتلا، با عمل جراحی پلاستیک سینه‌های اضافی خود را به دلایل صرفاً زیبایی شناختی بر می‌دارند.

1- دوآلتی (Diphallia یا Duplicate Penis)

دوآلتی

این درواقع، یک وضعیت پزشکی است که در آن یک نوزاد پسر با دو آلت تناسلی متولد می‌شود. این اختلال بسیار نادر می‌باشد و تنها حدود ۱۰۰۰ مورد از آن گزارش شده. اولین گزارش توسط یوهانس یعقوب Wecker در سال ۱۶۰۹ ثبت شده است.

این افراد ممکن است عقیم باشند اما انزال به طور معمول ممکن است از هر دو رخ دهد و هر دو آلت می‌تواند تحریک و شق شود. ادرار ممکن است از هر دو آلت تناسلی، یا یکی از آنها، یا از طریق برخی از دیافراگم‌های دیگر در کف لگن خارج شود.

طیف وسیعی از انواع دو آلتی دیده شده است، اعم از اندام‌هایی که فقط یک شکاف بین آنهاست یا دو آلت تناسلی مجزا و در فاصله معینی از یکدیگر قرار گرفته‌اند. اکثر این دو آلت‌ها در کنار هم و از نظر اندازه برابر هستند، اما می‌تواند در بالای یکدیگر نشسته، یا یکی به‌طور واضحی بزرگتر از دیگری باشد. Diphallia یک وضعیت پزشکی است و نباید با دستگاه تناسلی دو بخشی، که یک رویه انتخابی شامل دو نیم شدن آلت تناسلی مرد است، اشتباه گرفته شود.

260 ratings3.5/5
منبع فارسیWR

منبع خارجیKnow Ur Ledge

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2

42
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
16 سلسله نظر
26 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
طناز
مهمان
طناز

برادرم 11سالشه اما تناسلی دخترونه داره اما خیلی هوشش بششدت بالاست و هیچ احدی نفمیده اینجوریه اما من همیشه کمکش میکنم و تا الانم هیچ آبی تو دلش تکون نخورده خودمم دانشجو پزشکی هستم

مهسا
مهمان
مهسا

یعنی ایشون اینجوری بدنیا اومدن هرما فرودیت هستن؟

علی
مهمان
علی

خب اونا از کجا فهمیدن که تو اینطوری هستی؟یه مرضی داشتی یه غلطی کردی که اونا فهمیدن دیگه.بعدشم برو به خانوادت بگو

نیکا
مهمان
نیکا

من دستگاه تناسلی بی قرارم😑🤣

چندلر بینگ
مهمان
چندلر بینگ

اگه همون نیکا خواهر سارا تو پایتختی که باید بگم نه تنها این بلکه سندروم لب بیقرار هم داری lol همش این دو تا تو عکسا لباشون غنچس uneasy

حسین حسنی
مهمان
حسین حسنی

آقا من ۱۴ سالمه و به خاطر اینکه سایز آلت من کوچک هست تمام بچه های محله به من زور میگن و روزی ۵ نفر با تحدید اینکه آبروی تورو میبریم به من تجاوز میکنن لطفا باپیشنهاد یک راه حل به من کمک

دانیال
مهمان
دانیال

اگه ابرو از نظر تو به اندازه الت باشه همون بهتر ابروت بره

رضا
مهمان
رضا

به پدر و مادرت بگو حتما کمکت می کنن

Amir dodo amali
مهمان
Amir dodo amali

دیگه تجاوز کردن راه باز شده بزار کارشون و بکنن ثواب داره اتششون و خاموش کنی
خودتم دیگه عادت کردی عیب نداره

.--(
مهمان
.--(

با وجودی حیوونایی مثل تو بیشتر از آینده می ترسم 😶😨😤

Am432167
مهمان
Am432167

یا وجدان نداری یا انسان نیستی یا هردو .

ستاد مبازه با هم جنس بازان
مهمان
ستاد مبازه با هم جنس بازان

کاکو اسم بده جنازه تحویل بگیر

بنده خدا
مهمان
بنده خدا

به پلیس مراجعه بکن و بورو پزشک قانونی ( اون اشخاصی که تحدیدت میکنن رو شناسایی کن عکس بگیر ازشون _ اسمشونم بگو ( نگران نباش _اونا _ هم به جرم تحدید علیه و هم به جرم سواستفاده جنسی) محکوم و یا شاید اعدام می‌شوند 👍

Mir
مهمان
Mir

بمیرم برات ولی خوب دیگه آبرو که به مسایل جنسی نیست که عزیزم
برو به پدر مادرت بگو درست میشه

علی
مهمان
علی

اییییی این عکس آخریه چیه ورش دارین😱 زشته حالا لازم بود برای آخریه عکس بذارین الانه که استفراغ کنم بردارین عکسشو لطفا🤮

b1
error: Alert: Content is protected !!