عکس کاور آلرژی به سکس
b1
خانه » ۱۰ تا از عجیب و غریب‌ترین آلرژی ها!

۱۰ تا از عجیب و غریب‌ترین آلرژی ها!

b3

با یکی دیگر از سری مطالب «شگفتی‌های پزشکی» در خدمت شما هستیم. در این مطلب ۱۰ تا از عجیب‌ترین آلرژی ها را به شما معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

10- آلرژی به بچهٔ تازه متولد شدهٔ خودش

آلرژی به بچه

بر اساس گفته‌های کالج آمریکایی مامایی و بیماریهای زنان، Gestational pemphigoid یک عارضهٔ پوستی است که در آن آبله روی شکم ظاهر می‌شود، در موارد وخیم هم این آبله‌ها روی تمام قسمت‌های بدن ظاهر می‌شوند. زنان می‌توانند در سه ماههٔ دوم، سوم یا بعد از زایمان این شرایط را آشکار کنند. در موارد نادر، بچه‌ها می‌توانند با جوش و دانه تولد یابند.

خُوان مَکّی ۲۸ ساله، آبله‌های دردناک و خارش‌های مشقت بار را پس از مدت کوتاهی از زایمان پسرش جیمز در بدنش مشاهده کرد. ورم‌ها و جوش های دردناک در طول پُشت او، پاهایش، بازوها و سینه‌اش باعث شد تا درد شدیدی را متحمل شود و نتواند تولد جدید فرزندش را تحمل کند و مجبور شد تا بازوهایش را در یکجور پارچهٔ مخصوص ببندد. بعد از چند ماه جوش ها از بین رفته بود اما لکه‌های سیاهی در جایی که جوش ها قبلاً در آنجا بود روی پوستش باقی ماند.

9- آلرژی به آب

آلرژی به آب

آلرژی به آب همچنان به نام Aquagenic urticaria شناخته می‌شود، این حالت تنها به ۱ در ۲۳ میلیون انسان در کرهٔ زمین رُخ می‌دهد. آلرژی داشتن به آب یک چیز واقعاً نادر است و اکثر کسانی که به آن آلرژی دارند در خانه بستری می‌شوند. شخص دارای یک حساسیت فوق العاده به یونی هست که در آب تقطیر نشده یافت می‌شود، بنابراین اکثر آنها باید زمانیکه آب می‌نوشند خیلی مراقب باشند و باید آب مقطر بنوشند.

دختر جوانی به نام اشلی موریس نمی‌تواند شنا کند، در یک وان آب داغ خیس شود یا از یک دوش خُنک پس از یک روز پُر از استرس لذت ببرد _ چون او به آب آلرژی دارد. حتی عرق کردن برای این دختر اثر بدی دارد و موجب می‌شود تا این دختر ۱۹ ساله یک خارش دردناک را متحمل شود. زمانیکه اشلی‌ خیس می‌شود بدنش انفجار دردناکی را تجربه می‌کند، تکه‌های قرمزی که احساس خارش نیز ایجاد می‌کنند ۲ ساعت طول می‌کشد تا از بین بروند. او باید خود را بشورد اما دوش گرفتن یک تجربهٔ دردناک برای اوست و او تنها این کار را برای یک دقیقه انجام می‌دهد. این دوش گرفتن‌های مختصر تنها تماس اَشلی با آب محسوب می‌گردند.

8- آلرژی به سکس

آلرژی به سکس

پژوهشگران طب دریافته‌اند که بعضی زن ها به مایع آب منی شریک زندگی خود آلرژی دارند، همان مایع غلیظی که اسپرم را حمل می‌نماید. دکترها این اختلال را به عنوان «حساسیت شدید پلاسمایی وابسته به منی انسان» (Human seminal plasma hypersensitivity) می‌شناسند. در موارد نادر پاسخ به این آلرژی می‌تواند مرگ باشد. اما خبر خوب هم وجود دارد. این بیماری معمولاً توسط آلرژی شناس ها درمان می‌شوند. همچنین این کار به یک‌مقدار تلاش از سوی شریک مرد که به این موضوع اهمیت می‌دهد احتیاج دارد. برای بی حس کردن سیستم ایمنی زن در مقابل منی، پزشکان می‌توانند نمونه‌های رقیق منی مرد را به واژن زن هر ۲۰ دقیقه تزریق کنند و این کار را رفته رفته افزایش داده و روی این دورهٔ چند ساعته تمرکز کنند. راه دیگری هم وجود دارد و آن این است که زن آمپول‌های آلرژی را که شامل مقدار اندکی منی می‌شود در طول یک دورهٔ چند هفته‌ای دریافت کند. هر دوی این تکنیک‌ها به سکس به تعداد دو الی سه بار در هفته برای تمرین دادن سیستم ایمنی بدن احتیاج دارد.

7- آلرژی به چوب

آلرژی به چوب

آلرژی به چوب قطعاً می‌تواند مشکل آفرین باشد. بعضی افراد به نوع خاصی از چوب یا خاک اره آلرژی دارند و بعضی نیز به هر نوع چوبی و به فرم های متفاوتی نسبت به این چوب‌ها آلرژی دارند، حالا فرق نمی‌کند که به صورت جامد باشد یا گرد و غبار. حقیقت این است که نمی‌توانید به کاغذ دست بزنید، از یک مداد استفاده کنید یا یک چوب بُر باشید! این نوع آلرژی می‌تواند بسیار قوی باشد و می‌تواند پوست را طوری به نظر برساند مثل اینکه سوخته باشد. در اکثر موارد آلرژی به چوب می‌تواند باعث خارش، سُرفه، عطسه و کهیر شود.

دَن هیل یک بانکدار ۳۲ ساله است که شغل خود را که سالانه ۸۰ هزار پوند درآمد داشت ترک کرد تا به آرزوی خود که نجار بودن بود برسد. اما پس از این کار او کشف کرد که آلرژی او به چوب توسعه یافته. خوشبختانه بخت با او یار بود و او یک مدل چوبی پیدا کرد که به آن آلرژی نداشت (چوب بلوط ولش مربوط استان ولز انگلستان) بنابراین او کارگاه خود را از دِوون به سوانسی نقل مکان داد تا یک تجارت مبل و فرنیچر را با برادرش به راه بیاندازد.

6- آلرژی به تمرین

آلرژی به تمرین

نخندید اگر یک دوست برایتان بگوید که به تمرین کردن و ورزش کردن آلرژی دارد! او ممکن است جزء ۱۰۰۰ نفری باشد که این آلرژی را دارند. تمرین باعث تحریک آنافیلاکیسز (EIA) می‌شود که یک عکس العمل آلرژیکی شدیدی است که بر اثر تمرین به وجود می‌آید و ممکن است با خوردن غذایی مشخص قبل از تمرین ارتباط داشته باشد. این آلرژی تهدید کنندهٔ زندگی معمولاً زمانی دیده شده که یک قربانی به یک غذا یا داروی مشخص آلرژی داشته و بعد از خوردن آن شروع به تمرین کرده است. حلزون صدفدار، گندم، فندق، انگورها و داروهایی مثل ایبوپروفن، آنتیبیوتیک ها، داروهای مربوط به سرما خوردگی و متمم‌های گیاهی می‌توانند در این قضیه متهم باشند. نشانه‌های حمله، خستگی، گرمی، خارش و سرخی پوست، کهیرهای بزرگ، از حال رفتن و بی هوشی می‌باشد. همچنین آن‌ها ممکن است ورم در گلو، احساس خفگی و حالت استفراغ داشته باشند.

5- آلرژی به خوردن سیب، نزدیک درخت غان

آلرژی خوردن سیب

اکثر آلرژی‌ها به غذاها زمانی اتفاق می‌اُفتد که غذای خاصی صرف می‌گردد، اما گرِیس مورلی یک آلرژی نادر و عجیب و غریب به غذا دارد. او به تنهایی به سیب یا به درخت غان آلرژی ندارد، اما اگر او سیبی را نزدیک یک درخت غان در حال رشد بخورد به شوک (Shock) فرو رفته و ممکن است ظرف یک دقیقه بمیرد. زمانیکه این دو با هم ترکیب می‌شوند یک شوک سخت به گِرِیس دست می‌دهد.

4- آلرژی به خورشید

آلرژی خورشید

آلرژی داشتن به نور خورشید برای افراد چیز غیر معمولی نیست اما یک گونهٔ خاص از آلرژی به تابش خورشید وجود دارد که به Solar urticaria (خارش خورشیدی) معروف است و این یک گونهٔ بسیار نادر است. گفته می‌شود که عدهٔ اندکی از مردم از چنین آلرژی رنج می‌برند. Solar Urticaria یا (SU) شرایط خاصی است که شخص در معرض اشعهٔ ماوراء بنفش یا همچنین گاهی اوقات در مقابل نور آشکار قرار می‌گیرد. این حالت باعث به وجود آمدن خارش یا کهیر شده که می‌تواند در هر دو قسمت پوشیده و پوشیده نشدهٔ پوست ظاهر گردد. عمومی‌ترین نقاط شامل: گردن، پشت دست‌ها و قسمت بیرونی بازوها و قسمت پائینی پاها می‌باشد.

3- آلرژی به زندگی مُدرن

آلرژی به زندگی مدرن

برای اکثر مردمی که با موبایل صحبت می‌کنند، شام را در مایکروویو می‌پزند یا با ماشین رانندگی می‌کنند این کارها بخشی از زندگی مُدرن در قرن ۲۱ تلقی می‌شود. اما اجرای یک چنین کاری برای شخصی مثل دِبی برد غیر ممکن است چرا که او به زندگی مدرن آلرژی دارد! این دختر ۳۹ ساله به مکان‌های الکترومغناطیسی یا هوای آلوده به دود و بخار که در اثر کامپیوترها، تلفن‌های موبایل، مایکروویوها یا حتی بعضی از ماشین‌ها ایجاد می‌شود حساس است. به خاطر این مسائل اگر او به چنین چیزهایی نزدیک شود یک خارش شدید و دردناک در پوستش به وجود می‌آید و پلک چشم‌هایش تا سه برابر متورم می‌شود.

به طور رسمی در انگلستان، حساسیت الکتریکی (Electro-sensitivity) به عنوان یک شرایط طبی وجود ندارد. پزشکان می‌گویند که شواهد علمی اندکی در این مورد وجود دارد تا آنها ارتباطی بین حوزهٔ الکترومغناطیسی و ضعف سلامت پیدا کنند. آن‌ها ادعاء دارند که این علائم بیماری اغلب به خاطر ویروس‌ها یا آنفولانزا می‌باشد. اما کسانیکه با این مسئله مبارزه می‌کنند مخالف هستند. آن‌ها حساب کرده‌اند که حدود ۵۰۰ نفر هم اکنون به خاطر ES (حساسیت الکتریکی) در حال درمان هستند و حدود ۵ درصد از جمعیت می‌توانند تحت تأثیر آن باشند.

2- آلرژی به بوسیدن

آلرژی به بوسیدن

این می‌تواند خنده آور باشد زمانیکه میگوئیم بوسیدن می‌تواند محرک عکس العمل آلرژیکی در انسان‌ها شود. این بوسه‌های عشق آمیز می‌توانند کهیر، جوش و دانه، خارش چشم، تاول روی پلک چشم، پُف کردن لب‌ها و هر خطر جدی دیگری را  ایجاد کنند. یک دندان زدن کوچک روی لُپ خطر جدی را نمی‌تواند به وجود آورد اما بوسه‌های عشق آمیز شدید می‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند. بنابراین این آلرژی به این معنا نیست که یک نفر به لب دیگری یا زبانش آلرژی دارد، شخصی که از این آلرژی رنج می‌برد معمولاً کسی است که دارای آلرژی شدید به غذا یا دارو می‌باشد. به خاطر تماس نزدیک و تقسیم بزاق دهان، خرده‌های غذا یا ذره‌های دارو می‌توانند در دهان باقی بمانند و یک عکس العمل آلرژیکی را در بعضی از افراد سبب شوند.

در سال ۲۰۰۳ جَمی استوارت ۱۷ ساله زمانیکه همکار خانم خود به نام لیزا مکفرکوهارن را در هنگام رقص در دینگوال واقع در کوهستان‌های اسکاتلند بوسید به یک شوک آنافیلاکتیک فرو رفت. این جوان به بادام زمینی آلرژی داشت و لیزا به تازگی یک پاکت آجیل خورده بود.

1- آلرژی به لباس زیر

آلرژی به لباس زیر

این یکی از عکس العمل‌هائیست که در آن پوست شروع به تحریک شدن می‌کند، می‌خارد و حتی تاول میزند. آلرژی داشتن به لباس زیر خیلی دردسر آفرین است و این به خاطر مقدار دردی است که با مالیدن یا تماس با منطقه مورد نظر ایجاد می‌شود. هر شخصی که از آلرژی به لباس زیر رنج می‌برد می‌تواند از این مشکل به سادگی خلاص شود. علت اصلی که مسئول و مسبب این گونه آلرژی در هر دو جنس مرد و زن است به گونه‌های متخلف پارچهٔ استفاده شده توسط آن‌ها برمیگردد که می‌تواند، پولی استر، نخی، لاتکس یا غیره باشد. بهترین راه حل برای دوری از این نوع آلرژی استفاده از زیرپوش و زیر شلواری با کیفیت، دوست دار پوست و مقاوم در مقابل باکتری می‌باشد. در موارد عکس العمل های شدید، فرد باید با متخصص امراض پوست مشورت کند.

منبع فارسیدنیای سبز

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
7 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
متین
متین
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۲:۲۴

من چند روزه مدام خون دماغ میشم😕

م.ن
م.ن
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۵۴

سلام من یه خواهر دارم هروقت خونشون میرم یا میاد خونه ی ما من بدنم شردع به خارش میکنه چشممام اشک الود میشه و عطسه و ابریزش بینی میگیرم 😢😢چیکار کنم من اولین بار تو خونه ی ایشون به آلرژی مبتلا شدم و لوراتادین میخورم از طریق نیش مورچه بود

سینا قنبری
سینا قنبری
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۹:۴۱

سلام من دستو پاهام خشک میشه از دست زدن به کاغذ مقوا پول و صداهای اینا عصبی میشم دندونام بی حس میشه موهای سیخ میشه کلا یه لحظه کاملا قاطی میکنم

رضا
رضا
۵ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۰۴

با درود و سپاس فراوان از شما که آگاهی می‌رسانید
من مدت شش ماه هست که گرفتار آلرگی بسیار شدید شدم
کهیر هایی در سر و صورت خود مشاهده میکنم همراه با خارش ازشما خواهش میکنم که در این زمینه به من کمک کنید و لازم به تذکر است که
قبلا هم دکتر پوست چندین بار مراجعه کردم با خوردن داروهای ضد حساسیت و کورتیزون هم بهتر نشدم

ممنون از شما

هادی
هادی
۹ شهریور ۱۳۹۷ ۲۲:۰۴
Reply to  رضا

شما برای بررسی به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید ممکن است مربوط به تیرویید یا کلیه یا کبد باشد

رضا
رضا
۴ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۴۰

حتم دارم اون خانمی که به زندگی مدرن آلرژی داره بعد اون عکسی که گرفت روز خیلی سختی رو پشت سر گذاشت

b1