cover x ray
b1
خانه » ۱۴ تا از عجیب و غریب‌ترین عکس‌‌های اشعه ایکس در جهان!

۱۴ تا از عجیب و غریب‌ترین عکس‌‌های اشعه ایکس در جهان!

b3

عکس‌های اشعه ایکس را معمولاً تصاویری تکراری از بافت‌ها و استخوان‌ها می‌پنداریم که فقط پزشکان می‌توانند نکته خاصی در آنها پیدا کنند. اما این گزارش این‌طور نیست.

تصوری که معمولاً از عکس‌های رادیولوژی اشعه ایکس داریم، یک سری تصویر تکراری از بافت‌ها و استخوان‌ها است که جز پزشکان، کمتر کسی می‌تواند نکته خاصی از میان آنها پیدا کند. اما همه عکس‌ها هم این‌طور نیستند. دیلی تلگراف، مجموعه‌ای از عجیب‌وغریب‌ترین عکس‌های رادیولوژی را گردآوری کرده که در اینجا ملاحظه می‌کنید.

14- عکس‌ رادیولوژی قلب

چاقو به قلب

لو یانگ ۳۱ ساله در ناچانگ چین که به رغم اصابت چاقو به قلبش، جان سالم به در برد.

13- عکس‌ رادیولوژی سر

میله‌ فرو رفته در سر

عکس رادیولوژی اشعه ایکس که میله‌ای فرو رفته در سر آقای ها وی در گانگزهو چین را نشان می‌دهد. این مرد چینی بعد از فرو رفتن یک میله جوشکاری در سرش زنده مانده‌است. در لحظه این اتفاق، ها وی روی نردبانی ایستاده بود و سایه‌بانی را جوش‌کاری می‌کرد. پسر عموی او می‌گوید: «او از بالای نردبان افتاد، اما زود بلند شد و حتی برای یک تا دو دقیقه ایستاد و گفت که حالش خوب است. اما وقتی که روی خود را برگرداند، یک میله جوشکاری بلند از سرش بیرون زده بود.

او خیلی سریع به بیمارستان منتقل شد و در آنجا پزشکان به مدت ۵ ساعت او را تحت عمل جراحی قرار دادند تا آن میله ۱۹ سانتی‌متری را از سرش بیرون بکشند. از این ۱۹ سانتی‌متر، ۱۴ سانتی‌متر در داخل سرش فرو رفته بود. سرپرست بخش جراحی اقای وو تایهو می‌گوید: «این میله تنها در فاصله ۲ میلی‌متری شریان اصلی و در فاصله ۵ میلی‌متری رگ گردن قرار گرفته بود. و اگر هر کدام از این شریان‌ها آسیب می‌دیدند، ممکن بود در همان لحظه مریض بمیرد. میله در مغز بیمار رفته بود و تا وقتی که به استخوان جمجمه در آن سوی مغز برخورد نکرد از حرکت بازنایستاد. معمولاً در این مواقع شانس زنده ماندن بسیار کم است. اما او از آن نظر خیلی خوش‌شانس بوده است».

12- عکس‌ رادیولوژی قفسه سینه

اره دندانه دار در کتف و شانه ها

این عکس اشعه ایکس از قفسه سینه، اره‌ای دندانه‌دار (اره برقی سبک) را نشان می‌دهد که در گردن و شانه‌های والتاین فرو رفته است. والتاین ۲۱ ساله مشغول هرس درختان بود که ناگهان اره به او برخورد کرد و تیغه‌هایش در بدن او فرو رفت. همکارانش او را از بالای درخت پایین آوردند و به بیمارستانی در پیتزبورگ پنسیلوانیا انتقال دادند.

11- عکس‌ رادیولوژی جمجمه

چاقو در جمجمه

چاقویی که در جمجمه یک پسر ۱۰ ساله در کمپ باستیان در هلمند افغانستان بوده فرو رفت. چاقو توسط جراحان از مغز بیرون کشیده شد و درحال‌حاضر از او در بیمارستان فیلد لیورپول مراقبت می‌شود.

10- عکس‌ رادیولوژی شکم

میخ در شکم

پزشکان در شهر یولین چین از دیدن دختر کوچکی که پشت سر هم میخ از شکمش دفع می‌شد شگفت‌زده شدند. پزشکان بیمارستان کودکان یولین این دختر ۱۸ ماهه را بستری کردند، اما این کودک به دفع میخ‌ها به طور روزانه ادامه داد. بعد از چند روز پرستار به پلیس گفت که یک بسته ۲۰ تایی میخ را در رختخواب کودک یافته است. مادر دختر اما اصرار داشت که این میخ‌ها به نوزادش خورانده نشده‌است. او می‌گوید: «چه کسی می‌تواند اینقدر ظالم باشد؟. هیچ‌کسی نمی‌تواند این اشیاء را به دخترش بخوراند».

9- عکس‌ رادیولوژی سر

دیلم در سر

مرد بدشانسی که دیلم در سرش فرو رفته است.

8- عکس‌ رادیولوژی سر

میله فولادی ضخیم در سر

یک حادثه صنعتی چینی دیگر که در آن میله فولادی ضخیمی از ارتفاع بالا افتاده و مستقیم در سر جین هانگ‌پینگ فرو رفته است. این میله از پشت گردن وارد و از گوشه چشم راست وی خارج شد. او به سرعت به بیمارستان منتقل شده و در آنجا هم پزشکان برای بریدن بخش‌های اضافی میله، مجبور شدند از آتش‌نشانی کمک بگیرند.

7- عکس‌ رادیولوژی سر

قیچی در جمجمه

یک عکس رادیولوژی وحشتناک از شهر تایوآن در استان هونان چین. زانگ ژویچنگ در راه خانه‌اش بود که انبردستی به او اصابت کرد، از پشت جمجمه وارد سرش شد و از پیشانی‌اش بیرون آمد. انبرها توسط مردی پرتاب شده بود که دنبال سگی گذاشته بود که یک تکه گوشت دزدیده بود. بعد از حادثه زانگ را به بیمارستان انتقال دادند تا انبر را بیرون بکشند. پو یوجین رئیس گروه جراحی می‌گوید: «انبرها تنها فاصله بسیار کمی با رگ گردن داشتند که می‌توانست به قیمت جان این شخص تمام شود». اما او زنده ماند.

6- عکس‌ رادیولوژی سر

میخ در سر

پزشکان باید ۳ میخ بلند را از سر مردی در منطقه هایفنگ چین در بیاورند. وقتی این مرد ۶۹ ساله به بیمارستان منتقل شد عکس‌های اشعه ایکس نشان دادند که سه میخ فولادی ۷٫۵ سانتی‌متری در سر او فرو رفته‌اند. این مرد ادعا کرده بود که خودش میخ‌ها را در سرش چکش زده و اصرار می‌کرد که به پلیس خبر ندهند اما پزشکان اعتقاد داشتند که این جرم توسط شخص دیگری انجام شده‌است. آن‌ها مجبور بودند که میخ‌ها را با دقت از سرش دربیاورند و این مرد تقریباً ۳ ماه در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفت.

5- عکس‌ رادیولوژی کاسه چشم

مداد در کاسه چشم

این عکس مدادی را نشان می‌دهد در کاسه چشم یک پسر ۲ ساله به نام رن بوول که فرو رفته بود. وقتی که رن برای رفتن به رختخواب آماده شده بود زمین خورد و مدادی که در دستش بود در کاسه چشم سمت راستش فرو رفت و با فاصله ناچیزی از تخم چشمش، به اندازه ۳٫۸ سانتی‌متر در لوب پیشین مغزش فرو رفت. پزشکان به طور موفقیت‌آمیزی مداد را درآوردند و از همه‌شگفت‌انگیزتر این‌که هیج تخریب مغزی و یا چشمی در او رخ نداد.

4- عکس‌ رادیولوژی معده

مسواک بلعیده شده

این عکس ایکس، مسواکی را نشان می‌دهد که در یک شرط بندی احمقانه و محض رو کم کنی توسط شخص بلعیده شده‌است.

3- عکس اشعه ایکس از شکم

بلعیدن دو عدد چنگال، یک مداد و یک مسواک

عکس اشعه ایکس از شکم یک بیمار که دو عدد چنگال، یک مداد و یک مسواک را بلعیده است. این موارد در روده جمع شده‌است.

2- عکس اشعه ایکس از شکم

بلعیدن کلید

این عکس اشعه ایکس رنگی، کلیدی را نشان می‌دهد که توسط یک پسر بچه ۷ ساله بلعیده شده‌است.

1- عکس اشعه ایکس از شکم

فرو رفتن سنجاق در مری

یک عکس رادیولوژی رنگی از یک سنجاق که در مری یک زن فرو رفته است.

منبع فارسیخبرآنلاین

منبع خارجیTelegraph

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
b1