عکس کاور ۱۰ عمل عجیب و غریب برای سوزاندن کالری بدن
b1
خانه » ۱۰ عمل عجیب و غریب برای سوزاندن کالری بدن!

۱۰ عمل عجیب و غریب برای سوزاندن کالری بدن!

b3

ما هر روز با اطلاعاتی از تکنیک‌های جدید برای سوزاندن کالری بدن و از دست دادن سریع وزن بمباران می‌شویم. اما بسیاری از ما در واقع به‌دنبال روش‌های ساده و راحت برای کاهش وزن و سوزاندن کالری هستیم، روش‌هایی که بدون تلاش و کوشش‌های سنگین و رژیم‌های لاغری سخت و … باشد. با این‌وجود راه‌های ساده‌ای برای کاهش وزن وجود دارد که به‌راحتی می‌توانید در طول روز آنها را انجام دهید، شاید هم هر روز این کارها را انجام می‌دهید اما نمی‌دانید که چه تاثیری دارند. پس با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا با ۱۰ روش بسیار ساده و روزمره برای کاهش وزن آشنا شوید و بیش از پیش آنها را جدی بگیرید و انجام دهید.

10- صحبت‌کردن با تلفن

صحبت‌کردن با تلفن

شما می‌توانید یک ساعت با بهترین دوست خود صحبت کنید و البته از او هم ممنون باشید چون در این مدت توانسته‌اید ۴۶ کالری را بسوزانید! حالا پی به ارزش صحبت کردن‌های طولانی‌مدت با دوستان خود برده‌اید.

9- خرید کردن

خرید کردن

همه ما می‌دانیم که خانم‌ها عاشق خرید کردن هستند. پس خانم‌های عزیز به‌گوش باشید که رؤیا به حقیقت می‌پیوندد و شما می‌توانید فقط با دو جلسه تشریف‌بردن برای خرید، ۴۵۰ کالری بسوزانید. پس بهتر هست که ساعت‌های طولانی را هم‌چنان مشغول خرید کردن و یا لااقل دیدن ویترین مغازه‌ها با دوستان خود باشید.

8- غذاهای تند

غذاهای تند

با خوردن غذای تند به سوزاندن کالری در بدن کمک کنید. فقط با اضافه کردن ۵ گرم سس تند فلفلی می‌توانید حتی تا ۲۰ درصد به سوخت‌وساز بدن خود کمک کنید. مادهٔ تندی که در فلفل قرمز وجود دارد و باعث بالارفتن حرارت و داغی بدن شما می‌شود همان ماده‌ای است که شما به دنبال آن هستید.

7- لرزیدن!

لرزیدن

لرزیدن، کالری می‌سوزاند! پس تا می‌توانید در هوای سرد در بیرون از منزل و در معرض سرما قرار بگیرید. حتی اگر هم به لرزه نیافتید بدن شما برای گرم کردن قسمت‌هایی که سرد شده‌اند و گرما از دست داده‌اند ۳ تا ۷% کالری خواهد سوزاند.

6- بایستید

بایستید

تا می‌توانید بیاستید. چربی‌سوزی و افزایش سوخت‌وساز بدن در زمانی‌که ایستاده‌اید چندین برابر زمانی‌است که نشسته و یا خوابیده‌اید. پس بیاستید!

5- کافئین

کافئین

کافئین باعث می‌شود تا کالری بسوزانید. شاید دلیل این امر این باشد که میزان حرارت بدن شما را تحریک می‌کند. یکی از راه‌های سوزاندن کالری توسط بدن، تولید گرماست که می‌تواند از هضم غذا به‌دلیل تقویت سطح انرژی حاصل شده باشد.

4- بی‌قراری (وول خوردن)

بی‌قراری

به‌زبان بسیار ساده و خودمانی وول بزنید! افراد می‌توانند با انجام کارهای بسیار ساده حتی تا ۳۵۰ کالری در روز بسوزانند. مثلاً کسانی که با پاهای خود ضربه می‌زنند و یا آنها را تکان می‌دهند. ما مثلاً کسانی که با موهای خود ور میرند یا کسانی که دستان خود را تکان می‌دهند و خلاصه این‌که بی‌تحرک نباشید و حتی از تکان‌دادن انگشتان خود دریغ نکنید.

3- خوردن غذا

خوردن غذا

بله، خوردن غذا! اما چطور؟ توصیه اکثر پزشکان تغذیه، خوردن غذاهای کم‌حجم در وعده‌های کوتاه‌کوتاه حتی تا ۲ ساعت پشت‌سرهم. این‌کار سوخت‌وساز بدن را سریع‌تر و از دست دادن کالری را راحت‌تر خواهد کرد.

2- خوردن آب سرد

خوردن آب سرد

وقتی آب سرد می‌نوشید کالری بیشتری می‌سوزانید. بدن شما برای گرم‌کردن آن آب سردی که خورده‌اید، مجبور است کالری بسوزاند. اگر شما ۸ لیوان آب سرد بنوشید، نسبت به کسی که ۸ لیوان آب ولرم و معمولی نوشیده، ۷۰ کالری بیشتر می‌سوزانید.

1- نفس‌کشیدن

نفس‌کشیدن

واقعاً؟! بله، همین‌طور است. شما به‌راحتی در طول روز با انجام دادن یک تنفس درست و کامل می‌توانید کالری بیشتری بسوزانید. درست همانند کسی که ورزش می‌کند. تنفس باید به آرامی و از طریق بینی انجام شود، یک شماره نفس را نگه‌داشته و سپس از دهان بیرون داده شود. نفس باید از پشت گلو شروع و در انتهای معده پایان یابد. هنگامی‌که این حرکت را به‌عنوان یک تمرین انجام دهید، اثرات لذت‌بخش آن‌را خواهید دید.

منبع فارسیشگفتی‌ها

منبع خارجیList Phobia

امید امیدی

امید امیدی

امید هستم، ۳۰ ساله. امیدوارم از مطالب لذت ببرید و از نظرات و پیشنهادات‌تون ما را بهره‌مند سازید.

b2
b1