nightmares
b1
خانه » ۱۲ مورد از عجیب‌ترین ترس ها در جهان!

۱۲ مورد از عجیب‌ترین ترس ها در جهان!

b3

در جهان ترس های زیادی وجود داشته و افراد ممکن است عجیب‌ترین ترس‌ها را داشته و از چیزهای زیادی از تاریکی گرفته تا حضور در مناطق ناشناخته و حتی حشرات وحشت داشته باشند. در این میان برخی افراد با ترس‌های عجیبی مانند ترس از دلقک‌ها هم خود را آزار می‌دهند که در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره شده‌است.

12- ترس از رنگ زرد (Xanthophobia)

ترس از رنگ زرد

افرادی که به Xanthophobia دچارند، ممکن‌است از هر چیز با رنگ زرد مانند خورشید، گل‌میخک و رنگ زرد بترسند. تهاجمی‌ترین عوارض این ترس ممکن است ترس طاقت‌فرسا از عبارت‌های به رنگ زرد باشد.

11- ترس از پنیر (Turophobia)

ترس از پنیر

مبتلایان به Turophobia معمولاً پنیر را با یک خاطرهٔ آسیب‌زا همراه می‌دانند. افرادی که از پنیرها از چدار گرفته تا موتزارلا می‌ترسند، اغلب با دیدن یک تکه پنیر فرار می‌کنند. برخی ممکن‌است از یک نوع خاص پنیر هراس داشته‌باشند و برای برخی دیگر همهٔ انواع آن ترسناک است.

10- خواب‌هراسی (Somniphobia)

خواب‌هراسی

خواب‌هراسی اغلب شامل ترس بیش از حد و غیرمنطقی از خوابیدن است. این افراد ممکن‌است از این جهت از خواب بترسند که آن را با مرگ همراه بدانند. همچنین این هراس می‌تواند در نتیجهٔ احساس عدم‌کنترل یا کابوس‌های مداوم شبانه باشد. این افراد حتی ممکن‌است به‌خاطر ترس از دست‌دادن زمان، نخوابند.

9- ترس از دلقک‌ها (Coulrophobia)

ترس از دلقک‌ها

Coulrophobia یک ترس نسبتاً رایج بوده و معمولاً در کودکان دیده‌می‌شود. اغلب از دلقک‌های ترسناک در فرهنگ‌های مختلف استفاده‌می‌شود. ترس از دلقک‌ها در میان اشخاص مشهور مانند دانیل رادکلیف و جانی دپ نیز دیده‌شده‌است.

دپ در مورد ترس خود گفته‌است: با وجود لبخندهای رنگی دلقک‌ها غیرممکن است بتوان تشخیص‌داد که آیا واقعاً شاد هستند یا می‌خواهند صورت شما را گاز بگیرند.

8- ترس از درختان (Hylophobia)

ترس از درختان

Hylophobia شامل یک ترس غیرمنطقی از درختان و جنگل است. این هراس اغلب در اثر مواجهه با فیلم‌ها و داستان‌هایی در کودکی است که شامل جنگل‌های ترسناک بوده‌اند. بسیاری از مبتلایان هیچ‌گاه از این ترس خلاص نشده و هرگونه ورود به یک محیط خوش‌منظره می‌تواند منجر به تشویش شود. اضطراب این افراد تنها با فکرکردن در مورد جنگل‌ها افزایش می‌یابد.

7- ترس از ناف (Omphalophobia)

ترس از ناف

Omphalophobia ترس از ناف است. مبتلایان به این هراس از لمس ناف خود یا دیگران می‌ترسند. این ترس اغلب با بند ناف و رحم مادر مرتبط است. افراد با این هراس تنها با دیدن و تفکر در مورد ناف می‌ترسند.

6- ترس از خارج‌بودن از محدودهٔ تماس‌تلفنی با تلفن‌همراه (Nomophobia)

ترس از خارج‌بودن از محدودهٔ تماس‌تلفنی با تلفن‌همراه

نام این ترس از بودن در منطقه بدون پوشش‌دهی تلفن‌همراه، پنج سال قبل ابداع شد. طبق پژوهش‌های اخیر، بیش از نیمی از ساکنان انگلیس به این هراس دچارند. این هراس با ازدست‌رفتن آنتن، تمام‌شدن شارژ یا مشاهده‌نکردن تلفن‌همراه تحریک می‌شود.

5- هراس از باران (Ombrophobia)

هراس از باران

افراد مبتلا به Ombrophobia از ترس غیرعادی از باران برخوردارند که حملات شدید اضطراب به‌همراه دارد. تصور می‌شود که این هراس با چند عامل تحریک می‌شود که از آن جمله می‌توان به این امر اشاره کرد که همیشه به کودکان گفته می‌شود در باران بیرون نروند چرا که مریض خواهند شد. باران همچنین اغلب با افسردگی همراه است.

4- ترس از پاپ (Papaphobia)

ترس از پاپ

ترس از پاپ یا مقام پاپی خیلی رایج نیست. این هراس با Hierophobia یا ترس از این مقام مرتبط است. این هراس اغلب با یک آسیب مرتبط با پاپ تحریک می‌شود.

3- ترس از بهشت (Uranophobia)

ترس از بهشت

مبتلایان به این هراس از آسمان و زندگی پس از مرگ می‌ترسند. این ترس ممکن‌است با این ایده تحریک شود که انسان پس از زندگی مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

2- ترس از سوراخ (Trypophobia)

ترس از سوراخ

افرادی مبتلا به Trypophobia از اجسام دارای سوراخ‌های کوچک می‌ترسند. اگرچه این مورد ممکن‌است یک هراس رسمی معرفی نشود اما هزاران انسان از آن رنج می‌برند. بر اساس یک پژوهش جدید، افراد دارای این هراس، سوراخ‌ها را با خطر مرتبط می‌دانند. مثال اجسام ترسناک از منظر این افراد می‌تواند کندوی عسل، اسفنج و هر زمینی که در آن یک سوراخ کوچک وجود دارد، باشد.

علائم Trypophobia از تهوع و خارش پوست تا حملات کامل هراس، متنوع است.

1- ترس از عدد ۱۳ (Triskaidekaphobia)

ترس از عدد ۱۳

بسیاری از افراد در مورد عدد ۱۳ خرافاتی هستند اما تعداد کمی از آن می‌ترسند. مبتلایان به این هراس به‌شدت مراقب‌اند که کاری مرتبط با این عدد انجام ندهند.

منبع فارسیفردا

منبع خارجیTelegraph

امید امیدی

امید امیدی

امید هستم، ۳۰ ساله. امیدوارم از مطالب لذت ببرید و از نظرات و پیشنهادات‌تون ما را بهره‌مند سازید.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
sadra ebrahimi
۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸

هممم قشنگ بود smile smile

b1