عکس کاور رادیولوژی (1)
b1
خانه » ۱۷ تا از عجیب‌ترین عکس‌های رادیولوژی جهان!

۱۷ تا از عجیب‌ترین عکس‌های رادیولوژی جهان!

b3

پرتو ایکس در سال ۱۸۹۵ توسط ویلهلم کنراد رونتگن، فیزیکدان آلمانی کشف شد و به دلیل ناشناخته بودن ماهیت آن، پرتو ایکس نامیده شد. یعنی با قرار دادن آن در میدان‌های مغناطیس و الکتریکی به هیچ وجه منحرف نشد. این اشعه قدرت نفوذ بسیاری دارد و تقریباً از هر چیزی به جز استخوان و فلز می‌گذرد. اولین عکس پرتو ایکس از دست همسر رونتگن گرفته شد که انگشتر او به خوبی در عکس مشخص است.

رادیولوژی (17)
تصویر دست همسر رونتگن در سال ۱۸۹۶

داستان کشف اشعه ایکس به عنوان یکی از جذاب‌ترین داستان‌ها در میان ابداعات اتفاقی دنیا شناخته می‌شود. در سال ۱۸۹۵ فیزیک‌دان آلمانی ویلهلم رونتگن، مشغول انجام یک‌سری آزمایش‌های روزمره با پرتوی کاتدی بود که متوجه شد یک تکه مقوای فلورسنت در طرف دیگر اتاق روشن شده است. یک صفحه ضخیم بین تشعشع‌کننده کاتدی وی و مقوا قرار داشت که ثابت می‌کرد ذرات نور از میان اجسام جامد عبور می‌کنند. رونتگن که از این اتفاق شگفت‌زده شده بود، متوجه شد تصاویر شفافی را با استفاده از این تابش باورنکردنی می‌توان تهیه کرد. نخستین تصویر از این نوع یک تصویر اسکلتی است که رونتگن از دست همسر خود گرفته است.

رادیولوژی (2)
ویلهلم کنراد رونتگن

در زیر می‌توانید عجیب‌ترین عکس‌های رادیولوژی جهان را مشاهده کنید:

رادیولوژی (4)
این سنگ ۱۷ سانتیمتری و دو و نیم پوندی از کلیه یک مجارستانی خارج شده و بزرگ‌ترین سنگ کلیه دنیاست
رادیولوژی (5)
دوست این پسر بچه ۱۱ ساله چینی یک میله ۴۰ سانتی به سمت سر این بچه پرتاب می‌کنه و میله از حدقه چشم وارد جمجمه می‌شه و در انتهای جمجمه متوقف می‌شه، ولی به مغزش آسیب کشنده‌ای نمی‌رسه!
رادیولوژی (22)
پس از زمین خوردن، دسته کلید پلک این نوزاد ۱۷ ماهه رو پاره می‌کنه و وارد جمجمه‌اش می‌شه، ولی جالب اینکه کره چشمش آسیب دائمی نمی‌بینه!
رادیولوژی (6)
این عکس نشون می‌ده که این پسر بچه از یک حادثه کشنده جان سالم به در برده و با اینکه یک چاقوی ۱۲ سانتی وارد سرش شده، زنده مونده. این پسر بچه ۱۶ ساله به همراه دوستانش توی ایستگاه اتوبوسی در لندن در سال ۲۰۰۸ دعوا می‌کنند و این بلا سرش می‌یاد
رادیولوژی (8)
این آقا که یک کارگر ساختمانی هست می‌ره پیش دندانپزشک و می‌گه فک بالام درد می‌کنه. بعد آقای دکتر می‌بینه بله! یک میخ ۱۰ سانتیمتری داخل فک بالای این آقا هست و ایشون نمی‌دونن چه طوری این میخ ۶ روز پیش وارد فکشون شده!
رادیولوژی (10)
این کودک ۸ ساله اهل ایالت ایندیانای ایالات متحده، ۱۰ آهن ربا و ۲۰ گلوله فلزی متعلق به یک ست بازی مغناطیسی رو بلعیده! این آهن رباها و گلوله‌ها داخل دستگاه گوارش این بچه همدیگر رو جذب کردند و سبب ایجاد ۸ سوراخ در روده این کوچولو شدند! خوشبختانه والدینش سریعاً بردنش بیمارستان. این بچه بعداً گفته که گلوله‌ها شبیه به آب نبات بودند
رادیولوژی (11)
این آقای کره‌ای می‌ره دکتر و از سر دردش شکایت می‌کنه. بعد دکترها متوجه می‌شن یک میخ ۵ سانتیمتری ۴ سال پیش در اثر یک تصادف وارد جمجمه این آقا شده و ایشون نمی‌دونستند!
رادیولوژی (12)
این تصویر یک موبایل در انتهای روده یک دزد هست. این آقا دزده عضو یک دسته گنگستر بوده و می‌خواسته این موبایل رو با خودش به داخل زندان ببره!
رادیولوژی (13)
این هم تصویر یک پیتون برمه‌ای هست که یک قطعه الکترونیکی رو همراه با سیم‌های اون بلعیده و داخل روده‌اش پیچ و تاب خورده!
رادیولوژی (14)
این توله سگ ۶ ماهه‌نژاد سنت برنارد فضولی کرده و یک چاقوی اره‌ای ۳۳ سانتی رو بلعیده. این چاقو ۴ روز میان مری و معده این توله سگ باقی مونده و طی یک عمل ۲ ساعته چاقو خارج شده. در اثر این چاقو یک زخم ۲۰ سانتی ایجاد شده بوده که زود خوب شده. می‌گن طرف سگ جون هست، برای این می‌گن!
رادیولوژی (15)
این افعی در استرالیا شکار شده. داخل شکم این افعی ۴ توپ گلف پیدا شده که احتمالاً این افعی اون‌ها رو با تخم پرندگان اشتباه گرفته بوده!
رادیولوژی (16)
این عکس نمایانگر وجود یک بچه گربه استرالیایی داخل شکم یک افعی ۲ متری می‌باشد. به نظر می‌رسه سر گربه از قطر شکم افعی بزرگتر بوده ولی چون خزنده‌ها فاقد فک هستند، این مار تونسته گربه رو به طور کامل ببلعه
رادیولوژی (3)
این اقا شیر آب ۱۶ اینچی تو چشم مبارکشون رفته. توی حموم لیز خورده و این بلا سرش آمده
رادیولوژی (18)
قیچی‌ای که بعد از عمل جراحی، جا مونده!
رادیولوژی (20)
این آقا با همین وضع رفته بیمارستان گفته این چاقو رو از سر من بکشید بیرون!
رادیولوژی (1)
این کارگر ساختمان از نردبان می‌یفته و یک مته دریل بزرگ به داخل چشمش فرو می‌ره و از اون ور جمجمه خارج می‌شه. با اینکه یک چشمش رو از دست داد ولی زنده موند
رادیولوژی (21)
دعوا در مدارس، شلیک گلوله به حدقه چشم!
منبع فارسی3Jokes

منبع خارجیOddeeOther Side

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
10 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمد
محمد
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸

جالب بود مرسی

roxana
roxana
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲

باحال

Ali
Ali
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۱۰

خیلی عالی است هم چنین باز هم بساز دوست عزیز تشکر از معلومات تو 👍

انتقاد سازنده
انتقاد سازنده
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۶

با سلام،
با احترام عرض میکنم ک اکثر عکسها (بجز یه چنتاییش) واقعی نیست،(مثلا مقایسه عکس اول با آخر ،و یا عکس فرو رفتن مته ساختمانی ک واضخا فیکه!!)
لطفا مخاطب رو با هر قیمتی ک شده به دست نیارین!
تمرین صداقت از همین جاهای ب ظاهر کوچیک شروع میشه!

بهزاد
بهزاد
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۲۰:۱۹

سلام خسته نباشین من یه سوال دارم ایا واقع میشه که کاری انجام بدی با دست که رادیو لوژی نشون بده دستت شکسته راه حل لطفآ…؟

علی
علی
۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۷
Reply to  بهزاد

خخخخخ معلومه سربازی و داری دنبال استعلاجی میگردیاااا :bigsmile:

b1