عکس کاور کشتزار
b1
خانه » پدیده عجیب حلقه‌های کشتزار توسط سفینه‌های فضایی!

پدیده عجیب حلقه‌های کشتزار توسط سفینه‌های فضایی!

b3

حلقه‌های کشتزار یا دایره‌های روی مزارع شکل‌هایی هستند که با خم کردن محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت به وجود می‌آیند. این اصطلاح را نخستین بار پژوهشگری به نام کالین اندروز برای نامیدن دایره‌های ساده‌ای که روی آن‌ها مطالعه می‌کرد، به کار برد.

حلقه کشتزار

بسیاری از این شکل‌ها مانند شکل‌های ساخته داگ باور، دیو کورلی و جان لاندبرگ ساخته بشر هستند. باور و کورلی در سال ۱۹۹۲ به خاطر این کارشان موفق به دریافت جایزه ایگ‌نوبل شدند.

با این وجود، شکل‌هایی نیز بدون دخالت انسان و با منشایی ناشناخته روی مزارع ایجاد می‌شود. در توجیه علت این پدیده، فرضیه‌های متفاوتی بر اساس طبیعت‌گرایی، فراطبیعت و فراهنجار ارائه شده است. عمده فرضیه‌های فراهنجاری، این دایره‌ها را حاصل نشستن سفینه آدم‌فضایی‌ها یا فرآیندهای فراطبیعی می‌دانند.

حلقه کشتزار
شکلی که در سال ۲۰۰۷ روی مزرعه‌ای در سوئیس ایجاد شده‌است. این شکل‌ها، از دسته شکل‌های با منشاء ناشناخته هستند.

ژاپنی‌ها موضوع را آنقدر جدی تلقی کرده‌اند که هیات‌هایی را برای بازدید از این دایره‌ها به اروپا و آمریکا فرستادند. نظر نهایی اینست که این اشکال ثمره هنرنمایی موجودات فضایی باهوشی است که سوار بر بشقاب پرنده به زمین می‌آیند و به‌وسیله اشکال مرموز برای ما پیغام می‌گذارند و دوباره به سیاره خود بر می‌گردند.

+- ویژگی‌های این حلقه‌های عجیب

مسئله کشف و تشخیص آثار رادیواکتیو در این اشکال، موضوع را پیچیده‌تر کرده است. در تمام اشکال، آثار تشعشعات رادیواکتیو بتا و گاما (البته با شدت ضعفهای متفاوت) تشخیص داده شده است و آزمایشگاه‌ها نظر داده‌اند که در بعضی از مزارع، مقدار اشعه بتا و گاما زیاد و در برخی کم است.

بسیاری از کسانی که از این حلقه‌ها بازدید می‌کنند، دچار واکنش‌های جسمی خاصی می‌شوند که از آن جمله می‌توان به حالت تهوع، سردرد، گیجی، احساس قلقلک و دردهای گوناگون اشاره کرد. نظیر این نشانگان را می‌توان در ناخوشی‌های حاصل از تأثیر پرتو رادیواکتیو نیز مشاهده کرد.

گفته می‌شود که ساعت‌ها، تلفن‌های همراه، دوربین‌های عکاسی و به ویژه دستگاههای الکترونیکی که برای بررسی وارد منطقه می‌شوند، دچار اختلال می‌شوند و نیز ادعا می‌شود که قطب نمای هواپیماها، در بالای این مناطق به صورت دیوانه وار به چرخش درمی‌آیند.

+- پیغام آرسیبو

در سال ۱۹۷۴، اختر فیزیکدان مشهور آمریکایی، کارل ساگان، با کمک همکارش فرانک دریک دست به کار تنظیم و ارسال قوی‌ترین پیام رادیویی از کره زمین به مقصد ستارگان زدند. قابل ذکر است که قبلاً هم پیامی به صورت فیزیکی و در قالب یک صفحه از جنس طلا که بر روی آن اشکالی از تمدن انسانها و اطلاعاتی پایه‌ای از حیات ذی شعور ضبط گردیده بود با همت شخص ساگان بر روی سفینهٔ پایونیر نصب و به خارج از منظومهٔ شمسی پرتاب گردیده بود. اهمیت پیغام اخیر در این بود که با سرعت نور ارسال می‌شد، پس با سرعت بسیار بیشتری طی مسیر می‌نمود. البته بشریت برای رسیدن پیغام به مقصد و بازگشت جواب (از خوشه ستاره‌ای‌ اِم ۱۳ که هدف این پیغام بود) باید ۵۰٫۰۰۰ سال صبر می‌کرد! این پیام بیشتر حاصل کار «درک» بود. با استفاده از کد گذاری به شیوهٔ باینری که شروع پیام را به توضیح پایه سیستم ریاضی ما یعنی همانا ۱۰ رقم اصلی داده بود، این امکان به وجود می‌آمد که گیرندهٔ ذی شعور قادر به قفل شکنی باقی مطلب گردد.

حلقه کشتزار

بیایید اول یک ذهنیتی از پیغام اصلی که در سال ۱۹۷۴ از آرسیبو فرستاده شد پیدا کنیم. آرسیبو در شمال ساحل پورتو ریکوست و شامل یک حفره دیسکی شکل طبیعی در یک صخره است. درون این صخره بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان در عمق ۱۰۰۰ فیتی ساخته شده است. رادیو تلسکوپ نوعی آنتن رادیویی است که در اخترشناسی رادیویی به منظور پیدا کردن و جمع آوری اطلاعات از ماهواره‌ها و کاوشگرهای فضایی و هر گونه منبع رادیویی در فضا استفاده می‌شود.

این پیغام که به نام پیغام آرسیبو مشهور شد در ۱۶ نوامبر ۱۹۷۴ فرستاده شد که متشکل از ۱۶۷۹ کد ۰ و ۱ بود و فرستادنش کمتر از ۳ دقیقه طول کشید

+- اما کل پیغام چه بود؟

حلقه کشتزار

ساگان به زبان ساده اینگونه تشریح می‌کند: پیغام نوعی تصویر سادهٔ گرافیکی را شامل می‌شود که چنین ترجمه می‌شود:

این روش شمارش ما است از یک تا ده. این ۵ اتمی هستند که ما آنها را مهم و یا حیاتی می‌دانیم: اکسیژن، هیدرژن، کربن، نیتروژن، و فسفر. این روش‌هایی است که می‌توان با ترکیب این اتمها به مولکول‌هایی مهم دست یافت، با مثال‌هایی از این مولکول‌ها مانند زنجیره‌ای از قندها و فسفاتها. در ادامه توضیحی از اینکه این مولکولها در زنجیره‌ای به نام دی‌ان‌ای، پایه حیات ما می‌باشند. مخلوقی که ما باشیم، به طول ۵ فوت و ۹٫۵ اینچ قد دارد. حدود ۴٫۵ میلیارد (در آن زمان) جمعیت داریم که بر روی سومین سیاره از خورشیدمان زندگی می‌کنیم. ۹ سیاره در منظومهٔ شمسی ما وجود دارد، ۴ عدد از آنها غول آسا بوده و دورتر از مرکز هستند، و یک عدد کوچک در کرانهٔ منظومه حضور دارد. این پیغام توسط یک رادیو تلسکوپ به قطر ۲٫۳۴۰ طول موج یا ۱٫۰۰۴ فوت ارسال شده است.

در ۲۱ آگوست ۲۰۰۱ گزارشی داده شد مبنی بر پدید آمدن دو کشتزار نگاره جدید در کنار منطقه رادیویی چیلبولتون در همپشایر انگلستان، که هر دو شکل هر کسی را تحت تأثیر قرار می‌داد. یکی از آنها به نام صورتک آدم نما نامیده شد و دیگری کدی بود شبیه به کدی که سازمان ستی (که در واقع آن موقع به طور رسمی وجود نداشت) با همراهی ساگان و دریک در سال ۱۹۷۴ به فضا فرستاده بودند.

حلقه کشتزار

اما پیغامی که موجودات بیگانه برای ما فرستادند درباره چی بود؟ پیغام آنها هم مثل ما طراحی شده بود، با این تفاوت که خصوصیات آنها را در بر داشت. متن دیکد شده پیغام به این شرح است:

حلقه کشتزار

سلام زمین. ما به پیغام شما جواب می‌دهیم که خود را معرفی کرده بودید. ما نیز زندگی هیدروکربنی داریم با ریاضیات و منطق مشابه. هرچند که دی‌ان‌ای ما متفاوت است. ما از شما کوچکتریم با سرهای خیلی بزرگ. ما ساکن شدیم در سه سیاره در منظومه شمسیمان و در یک ماه. ما از رادیو تلسکوپ برای فرستادن این پیغام استفاده نکردیم بلکه از تکنولوژی اشعه تلپاتیک استفاده کردیم. ما از توانایی فضای چندگانه استفاده کردیم برای استراق سمع پیغام فضایی شما.

خیلی از یوفولوژیستها صورتک آدم نما را شبیه به تصویری که بر مریخ بود, نسبت دادند. این تصویر در بخشی از منطقه سیدونیا وجود دارد و توسط مدارگرد وایکینگ ۱ گرفته شده که در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۱۹۷۶ از سوی ناسا منتشر شد. در کنار چهره مریخ، هرم‌هایی نیز به چشم می‌خورد که باعث به وجود آمدن تئوریهایی مبنی بر ساخت اهرام مصر توسط موجودات بیگانه شد.

حلقه کشتزار

این تصویر بعداً توسط ناسا اینگونه توضیح داده شد که چهره مریخ چیزی جز تپه و خاک نیست که به علت زاویه مدارگرد و نور خورشید، اینگونه به نظر می‌آید که چهره یک انسان است.

یک سال بعد در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۰۲ شکل جدیدی در چیلبولتون در روی تپه‌ای کنار وینچستر، همپشایر پدید آمد. به درختهایی که در کنار این مزرعه کاشته شده بود کربوود میگویند، از این رو این کشتزار نگاره به نام کربوود شناخته می‌شود.

حلقه کشتزار

این بار هم یک صورت جدید به همراه کدی دیگر، اما صورت، صورت یک موجود بیگانه بود. شکل موجود فرازمینی ما را به یاد نژاد خاکستریها (یکی از نژادهای احتمالی آدم فضاییها) می‌اندازد.

این موجود هوشمند عکس خود را با استفاده از دو نقطه سایه و روشن بر روی مزرعه تصویر نموده و پیام خود را نیز مکتوب کرده است. این موجود هوشمند از تکنولوژی دیجیتال انسان‌ها کاملاً آگاه و با خبر است. در رایانه‌های دسکتاپ از هارد دیسک استفاده می‌شود و اطلاعات به صورت صفر و یک در مبنای دودویی رمز و بر روی هارد دیسک ذخیره می‌شوند. این موجود هوشمند از بوته ایستاده به عنوان یک و از بوته خوابیده به عنوان صفر استفاده نموده است. سی دی و دی وی دی‌ها نیز از روش مشابهی برخوردارند و این موجود هوشمند از همین تکنیک که به زبان بشر امروزی است پیام خود را فرستاده است.

متن رمزگشایی شده:

اخطار به حمالان (بردگان یا بندگان) هدایای غلط (کارهای بیهوده - گمراهان) و پیمان شکنان. درد فراوانیست، اما هنوز وقت هست. اعتقاد بر این است که خوبی خارج از اینجاست. ما با فریب مقابله می‌کنیم.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
25 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
panipali .
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۱۴

باورش خیلی سخته ولی بازهم به نظر من احتمال واقعی بودنش هست

immortality unlimited
۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۹:۵۴

امیر جان چرا مطالب جدید نمیزاری و فقط هی مطالب قبلی رو بارها و بارها میزاری تا خونده بشه

immortality unlimited
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۳۰

عالی heart heart heart

علی ملکی
علی ملکی
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲

سلام امیر عزیز؛
خواستم ازین طریق(↕↕↕↕↕↕↕↕↕)
مراتب عرض ارادت،
ابراز سلام و خسته نباشید به جنابعالی و تشویق شما در ادامه راهتان ،
همه را یکجا و یکباره اعلام نمایم.
لازمست تا تلاش جهت تنویر افکار عمومی، و
ترویج انسانیت برای انسانها
یا ابرام در آدمیت بنی آدم را از اصول عقایدم ذکر کنم.
**************************************تک بیتی
آدمی را آدمیت لازم است.
چوب صندل بو ندارد هیزم است.
***************************************
#همیشه_شاد_و_همیشه_خوش_باشید. ***************************************

Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۰:۱۹

سرمایه گذاری بر روی دانش بیشترین بهره را دارد. “بنجامین فرانکلین”

b1