cover bachelors grove
b1
خانه » ۱۰ گورستان تسخیر شده جهان!

۱۰ گورستان تسخیر شده جهان!

b3

نام گورستان خود به تنهایی ترس به جان انسان می‌اندازد، حال تصور کنید شب‌ها این مکان شاهد چه رویدادهایی است. البته اینجا ما باز هم شاهد یکه‌تازی قوهٔ تخیل انسان هستیم که چه بسی از کاه کوه می‌سازد، اما به هر حال این ترس در گوشهٔ ذهن بسیاری از ما جا خوش کرده و نمی‌توان به سادگی آن را انکار کرد. عجیب‎ترین، با مرور ده گورستان تسخیرشده و معروف جهان همراه شما خواهد بود.

مجموعه مقالات گردشگری وحشت به معرفی بهترین‌های دنیای ترس و هیجان پرداخته و بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری، تنها به بیان مدارک و مستندات موجود در رابطه با این مکان‌ها می‌پردازد. ما صحت و سقم این داستان‌ها را تأیید نکرده و تنها در مقام معرفی، داستان، هر کدام را برای شما بازگو می‌کنیم. قضاوت با شماست که این داستان‌ها را بپذیرید یا خیر.

شاید از قبل آوازهٔ گورستان‌هایی که در ادامه به حضورتان معرفی خواهند شد را شنیده باشید. البته موارد ذکر شده در این فهرست تنها مکان‌های تسخیرشده این چنینی نیستند، اما به هر حال آنها از ویژگی و امتیازات مثبتی برای جلب توجه و نظر عاشقان دنیای ترس و ارواح بهره برده‌اند.

پس سخن کوتاه کرده و به سراغ این ده گورستان ترسناک و مورد توجه دنیای گردشگری وحشت می‌رویم.

10- گورستان تاریخی “Pere Lachaise”، پاریس

pere lachaise

این گورستان مدفن شماری از شخصیت‌های معروف و پرآوازه‌ای همچون «اسکار وایلد» (Oscar Wilde)، «جیم موریسون» (Jim Morrison) و «مارسل مارسو» (Marcel Marceau) است. گفته می‌شود که شب هنگام قربانیان هولوکاست در این گورستان قدم زده و در جست‌وجوی استراحتگاه ابدی خود، به این سو و آن سو می‌روند. و البته خدا می‌داند چه تعداد ارواح سرگردان دیگر، شب‌های خود را با گشت‌وگذار در میان مقابر این گورستان به صبح می‌رسانند.

9- گورستان سنت لوئیس (St. Louis)، نیو اورلئان

st louis

این گورستان معروف و البته شماره یک «نیو اورلئان»، مدفن ملکهٔ نه چندان خوشنام وودو «ماری اویه» (Marie Aveau) است. گفته می‌شود که ظاهراً ماری حتی پس از مرگ نیز از جادوی خود دست نکشیده است. از سوی دیگر بازدیدکنندگانی هم ادعا کردند که صدای ناله و یا خراشیدن را از داخل شماری از مقابر قدیمی این گورستان شنیده‌اند. ادعایی که نه قابل تأیید است و نه تکذیب.

8- گورستان‌های گیت (Highgate)، لندن

highgate

اولین افسانه‌های مرتبط با این گورستان برای نخستین بار در دههٔ ۱۹۶۰ بر سر زبان‌ها افتاد که حکایت از حضور خون آشامی در شهر لندن می‌کرد که ظاهراً به کرات در پشت دروازه‌های این مکان رؤیت شده بود. از سوی دیگر داستان‌هایی نیز دهان به دهان منتقل می‌شدند که از پیدا شدن اجساد بدون خون جانوران سخن گفته و باعث ایجاد ترس و وحشت بسیاری در بین مردم و ساکنان محلی شده بود، به طوری که گروه‌هایی تشکیل شده و در پی شکار این شکارچی شب بودند. خدا می‌داند، شاید هنوز هم شب‌هنگام این قاتل مخوف پیچیده در شنل بلند خود در میان سنگ‌قبرها حرکت کرده و به دنبال مکیدن خون شکاری تازه می‌گردد؟

7- گورستان گرین وود (Greenwood)، ایلینوی

greenwood

ظاهراً روح معروفی که این گورستان را به تسخیر خود در آورده است، روح ناآرام و عصبانی پسر جوانی است که مردم محلی او را با نام «مایکل» (Michael) می‌شناسند. گواهی شاهدان عینی حکایت از پرتاب سنگ به سمت بازدیدکنندگان دارد، عده‌ای هم ادعا کرده‌اند که کسی به آنها مشت‌ولگد زده است. همچنین گزارش‌هایی در دست است که ظاهراً شماری از گردشگران حتی با روح دختر جوانی غمگین هم مواجه شده‌اند که ناگهان در دل زمین گورستان ناپدید شده‌است.

6- گورستان استال (Stull)، کانزاس

stull

این گورستان همچنین با نام «گورستان دوزخی» نیز شناخته‌شده و حتی گفته می‌شود که اینجا پسری از مادری انسان و پدری شیطان متولد شده‌است. شایعاتی در دست است که حکایت از پرستش شیطان دارند و همچنین داستان نورهای غیر قابل توضیحی که شب‌هنگام قابل مشاهده‌اند نیز از دیگر مسائلی است که پیرامون این گورستان بر سر زبان‌هاست. این شایعات و فضای مرموز و ترسناک این گورستان دست‌به‌دست هم داده و باعث شده ساکنان محلی به شدت از این مکان واهمه داشته باشند به طوری که احساس می‌کنند اینجا دروازه‌ای است که رو به جهنم گشوده می‌شود.

5- گورستان رستاخیر (Resurrection)، شیکاگو

resurrection

این گورستان که در شهر «شیکاگو» واقع شده، ظاهراً استراحتگاه ابدی روحی ناآرام است که شهرتی قابل توجه را در افسانه‌های این کشور به خود اختصاص داده است، روحی معروف که به نام «مری خون آلود» یا (Bloody Mary) شناخته می‌شود. ظاهراً مری بیچاره بعد از بازگشت از یک مراسم تدفین و درست در نزدیکی این گورستان مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسیده است. مردم محلی گزارش می‌دهند که او اغلب در جاده ظاهر شده و از مردم می‌خواهد که او را به ورودی گورستان برسانند، جایی که او ناگهان غیب می‌شود.

4- گورستان باغ امید (Garden of Hope)

garden of hope

این گورستان واقع شده در «می‌سی‌سی‌پی» مدفن و آرامگاه ابدی خانواده‌ای است که با خشونت و قساوت هر چه تمام به قتل رسیده‌اند. بازدیدکنندگان خبر از حضور ارواح کودکانی می‌دهد که در حال بازی و جست‌وخیز مشاهده شده‌اند. ظاهراً ارواح این کودکان بین سنگ‌قبرها می‌دوند درعین‌حال حتی صدای خنده آنها نیز به گوش عده‌ای رسیده است.

3- گورستان «بچلرز گروو» (Bachelors Grove)

bachelors grove

این گورستان، دیگر گورستان تسخیرشده شهر شیکاگو است که باز هم شاهد حضور ارواح ناآرام و هم محل روی دادن فعالیت‌های ماورایی بسیاری بوده و هست. بازدیدکنندگان از خانه‌ای سفید با ستون‌های مرمری سخن می‌گویند که یکباره و به شکلی مرموز روی زمین ظاهر شده و تنها چند ثانیه بعد پیش چشمان متحیر آنها محو می‌شود، به طوری که گویی اصلاً چیزی در آنجا وجود نداشته است. این گورستان آن چنان مورد توجه مسئولان نبوده و مورد مرمت و بازسازی قرار نگرفته است، به همین دلیل رفته‌رفته در حال تخریب و نابودی است. به نظر می‌رسد اینجا در نهایت به بهشت رؤیایی ارواح تبدیل خواهد شد.

2- گورستان «بوناونچر» (Bonavneture)، ساوانا (Savannah)

bonavneture،savannah

این گورستان در عین زیبایی، جایی ترسناک و تسخیرشده‌است که حتی در فیلمی با نام «نیمه شب در باغ خیر و شر» که براساس کتاب «جان برنت» (John Brendt) ساخته شد نیز به عنوان لوکیشن مورد استفاده بوده است. اتمسفر این مکان بسیار سنگین و وهم‌آلود است، حضور درختان خز اسپانیایی، این محیط را به مراتب گیراتر هم کرده است. به طوری که در مجموع به مکانی کامل و ایده‌آل برای تجربه کردن ترس و وحشت و تسخیر مبدل شده‌است. البته مردم محلی داستان‌های افسانه‌ای در مورد دختری جوان به نام «گریسی واتسون» را بازگو می‌کنند که ظاهراً زندگی پر دردی داشته است. به همین خاطر بازدیدکنندگان اغلب هدایای کوچکی با خود آورده و معتقدند اگر کسی این هدایا را بدزدد، ناخودآگاه شروع به گریستن خواهد کرد. با این اوصاف بد نیست اگر کسی گذرش به ساوانا افتاد، سری هم به این گورستان زده و از نزدیک صحت و سقم این داستان را بسنجد، البته اگر جرأت انجام چنین کاری را داشته باشد!

1- گورستان ریکولتا (Recoleta)، بوینس آیرس

mausoleums recoleta cemetary, buenos aires argentina

و اینجا آخرین مورد فهرست ما است، قبرستانی که در کشور آرژانتین واقع شده‌است، جایی که به صورت نمادین معروف است به شهر ثروتمندان و مردگان. شایعاتی وجود دارد که از حضور روحی به نام «اویتای» (Evita) ناخشنود حکایت می‌کنند که این گورستان را به عرصه قدرت‌نمایی خود بدل کرده است. همچنین روح نگهبان شبی که در زمان حیاتش در این گورستان مشغول به کار بود نیز ظاهراً هنوز هم به انجام وظیفه خود مشغول است، چرا که گروهی ادعا کردند که شب‌هنگام صدای پا و زنجیر و کلیدهای او را به گوش خود شنیده‌اند. همچنین روح ناآرام دختری جوان که ظاهراً به اشتباه درحالی‌که زنده بوده، به خاک سپرده شده‌است نیز از جمله اشباح ساکن این گورستان تاریخی است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیLove to Know

الهه خزلی

الهه خزلی

باستان شناس هستم، کارشناسی ارشد از دانشگاه سیستان و بلوچستان، به باستان شناسی و گردشگری علاقه خاصی دارم.

b2
5 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
علیرضا
علیرضا
۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۵

انسان با ایمان اگر به قدرتی بزرگ به نام خدا ایمان داشته باشد و بداند همه این شیاطین خیالی یا واقعی در برابر یک انسان مومن بسیار کوچک هستند خودش را نمی بازه

حسین
حسین
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۶

ممنون
عالی بود
باز هم مطالب ترسناک بگذارید

متین لسان
۲۱ دی ۱۳۹۶ ۲۲:۱۱

کدوم احمقی پاشو تو چنین مکان هایی میزاره :mindblown-alt: :kitten: :mindblown-alt: :mindblown-alt:

محمد رضا
محمد رضا
۱۰ دی ۱۳۹۷ ۱۸:۴۴
Reply to  متین

من وه دیگر همکاران بزشکم(صحه تایبم عربی حرف ب نداره)در حال راه اندازی یه تیم تحقیقاتی برای سفر به تمامی این نقاط هستیم وه فقط این گورستان ها نیست مکان های که خیلیا ادعا به رویت جن وه روح کردن برویم.مانند دره ستارگان جزیره قشم که صدا های تولید شده توسط باد بود.ادمین جان عزیز اگر به اون دنیا وه اخرت اعتقاد داری باید بدونی که روح بس از جدا شدن از بدن توسط فرشتگان مرگ توفی میشود وه به کاربردن واژه سرگردانی برای روح انسان خنده اور میباشد باز برای سرگردانی اجنه جای تامل وجود دارد نه روح انسان

Mahsa
Mahsa
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱

سلام. خیلی لذت بردم از مطالبتون. عالییییییییییی!

b1