۴ یک اسکلت ۸ ۶ اینچی در بیرون شهر ارواح شیلی یافت شده است
b1
خانه » ۲۲حادثه اسرارآمیز که تاکنون توضیحی برای آن پیدا نشده است!

۲۲حادثه اسرارآمیز که تاکنون توضیحی برای آن پیدا نشده است!

b3

در این گیتی پهناور حقایق عجیب و اسرارآمیز زیادی وجود دارد که باور آنها غیر ممکن به نظر می‌رسد. هر روز شاهد پدیده‌های ناشناخته و قطعاتی از تاریخ گم‌شده هستیم. در مقاله زیر از عجیب‌ترین سعی داریم به برخی از اتفاقات گیج‌کننده که حتی ذهن‌های برتر و باهوش نیز قادر به تبیین آنها نیستند، اشاره کنیم.

22- حدود ۲۰۰۰ سال از مرگ این فرد می‌گذرد

۱ حدود ۲۰۰۰ سال از مرگ این فرد می گذرد

در واقع جسد یکی از انسان‌های باستانی که بسیار سالم مانده در درون یک مایع اسرارآمیز که دانشمندان تاکنون نتوانسته مشابه آن را بسازند، پیدا شد. شاهزاده هان داینِستی، یکی از جاودانه‌ترین مومیایی‌های چینی است. پوست این جسد هنوز نرم است و بازوها و دستانش هم‌چنان به مفاصل چسبیده‌اند و تابه‌امروز به همان صورت باقی‌مانده‌اند. در واقع این جسد یکی از مومیایی‌هایی است که بدون کوچک‌ترین تغییری به همان صورت باقی‌مانده‌است.

21- چرا انسان‌ها دارای گروه‌های خونی متفاوتی هستند؟

۲ دانشمندان تاکنون جوابی برای این پرسش نیافته اند که چرا انسان ها دارای گروه های خونی متفاوتی هستند

کارل لنداشتینر، در اوایل دهه ۱۹۰۰، موفق به شناسایی گروه‌های خونی و این حقیقت که برخی از آنها قادر به ترکیب با هم نیستند، شد. نظریه‌های متعددی در مورد شکل‌گیری گروه‌های خونی وجود دارد، اما این‌که چرا انسان‌ها دارای گروه‌های خونی متفاوتی هستند، هم‌چنان به صورت یک سؤال باقی‌مانده‌است.

20- وجود ابر صاعقه‌دار عجیبی در استرالیا از ماه سپتامبر تا مارس

۳ در استرالیا نوعی ابر صاعقه دار وجود دارد که هر سال عصرهنگام از ماه سپتامبر تا مارس رخ می دهد

در جزیره تیوی در یکی از جنوبی‌ترین مناطق استرالیا، بعد از ظهرها ابر عجیبی در آسمان ظاهر می‌شود. معمولاً هر سال از ماه سپتامبر تا مارس، وسعت این ابر به ۲۰ کیلومتر می‌رسد. گفته می‌شود بادهای دریایی مسبب اصلی شکل‌گیری آن هستند.

19- یک اسکلت ۸-۶ اینچی در بیرون شهر ارواح شیلی یافت شده‌است

۴ یک اسکلت ۸ ۶ اینچی در بیرون شهر ارواح شیلی یافت شده‌است

دندان‌های سفت، سر متورم، پوست پولک‌دار باعث شده اکثر دانشمندان تصور کنند این اسکلت مختص یک موجود فرازمینی است. بعد از این‌که ماهیت انسانی آن معلوم شد، سؤالات متعددی در مورد اندازه، ژنتیک و منشأ آن شکل گرفت. تاکنون هیچ پاسخی برای این سؤالات پیدا نشده‌است.

18- در هفت دهه اخیر حدود ۹۰ هواپیمای تجاری گوناگون غیب شده‌اند

۵ در هفت دهه اخیر حدود ۹۰ هواپیمای تجاری گوناگون غیب شده اند!

به دنبال گم شدن حدود ۹۰ هواپیما در سرتاسر جهان و نبودن کوچک‌ترین آثاری از آنها، سؤالات متعددی در ذهن بشر شکل گرفته است. هیچ‌کس نمی‌داند این هواپیماها کجا هستند و یا چه بر سر این هواپیماهای ناپدید شده آمده است.

17- در سال ۱۹۷۳، دو مرد به اداره پلیس مراجعه کرده و ادعا کردند توسط دو موجود بیگانه با دستان خرچنگی ربوده شده بودند

۶ در سال ۱۹۷۳، دو مرد به اداره پلیس مراجعه کرده و ادعا کردند توسط دو موجود بیگانه با دستان خرچنگی ربوده شده بودند

چارلز هیکسون و کالوین پارکر، در هنگام ربوده شدن در حال ماهیگیری بودند. آن‌ها با صدایی که از ترس می‌لرزید، داستان مشابهی را تعریف کردند، حتی آزمون دروغ‌سنجی نیز از آنان به عمل آمد.

16- در سال ۱۸۷۶، مردم شهر رانکین در بت کانتی، شاهد بارش گوشت از آسمان بودند

۷ در سال ۱۸۷۶، مردم شهر رانکین در بت کانتی، شاهد بارش گوشت از آسمان بودند

گوشت‌های این باران توسط انجمن علمی نوارک مورد بررسی قرار گرفته و معلوم شد این گوشت حاوی بافت‌های جگر اسب یا نوزاد انسان (هر دو مورد دارای ساختار مشابهی هستند)، بافت‌های عضلانی و غضروف می‌باشد.

15- ماهواره شوالیه سیاه، که منبع و هدف آن ناشناس است، قبل از اختراع ماهواره توسط انسان، در آسمان مشاهده شد

۸ ماهواره شوالیه سیاه، که منبع و هدف آن ناشناس است، قبل از اختراع ماهواره توسط انسان، در آسمان مشاهده شد

در سال ۱۹۵۴، نیروی هوایی گزارش کرد که نیروی هوایی آمریکا در مدار زمین متوجه دو ماهواره شده‌است. برخی معتقدند ماهواره شوالیه سیاه دارای قدمت ۱۳ هزار سالی است.

14- در سال ۱۹۶۷، نخست‌وزیر استرالیا مفقود شد. هیچ بقایا یا نشانه‌ای از وی یافت نشد

۹ در سال ۱۹۶۷، نخست‌وزیر استرالیا مفقود شد

هارولد هالت نخست‌وزیر استرالیا در حین شنا در دریای شویوت ناپدید شد. عملیات جست‌وجوی وی یکی از عظیم‌ترین عملیات جست‌وجو در تاریخ این کشور است که توسط نیروی پلیس، کشتیرانان سلطنتی استرالیا، هلیکوپترهای نیروی هوایی، نیروهای ارتش و بسیاری از داوطلبین منطقه انجام شد.

13- در سال ۲۰۰۳، بوئینگ ۷۲۷ از فرودگاه آنگولا ربوده شد

۱۰ در سال ۲۰۰۳، بوئینگ ۷۲۷ از فرودگاه آنگولا ربوده شد

این هواپیما بدون کوچک‌ترین ارتباط یا اجازه از برج مراقبت، به راحتی ربوده شد. چراغ‌های هواپیما خاموش بودند و فرستنده‌ها غیر فعال شده بودند. این هواپیما بر فراز اقیانوس اطلس به پرواز درآمده و دیگر هرگز دیده نشد.

12- یک گوریل در پاسخ به سوالاتی در مورد مرگ چنین پاسخ داد: یک حفره راحت و خدانگه‌دار!

۱۱ یک گوریل در پاسخ به سوالاتی در مورد مرگ چنین پاسخ داد یک حفره راحت و خدانگه‌دار

گوریلی به نام کوکو، به آشنایی با زبان اشاره شهرت دارد. وقتی از وی پرسیده شد گوریل‌ها بعد از مرگ به کجا می‌روند، گوریل با زبان اشاره چنین پاسخ داد: یک حفره راحت و خدا نگه‌دار!

11- تلسکوپ کپلر حدود ۱۲۰۰ جهان احتمالی را شناسایی کرده است که ۶۸ مورد از آنها سیاره‌هایی به اندازه کره زمین هستند

۱۲ تلسکوپ کپلر حدود ۱۲۰۰ جهان احتمالی را شناسایی کرده است که ۶۸ مورد از آنها سیاره هایی به اندازه کره زمین هستند

یک مورد از ۳۷ مورد تا یک مورد از ۷۰ ستاره شبه خورشید به عنوان یک زمین بیگانه شناخته می‌شوند.

10- در سال ۱۵۱۸، سیل بیماری، استراسبورگ در ایالت آلزاس را فرا گرفت

۱۳ در سال ۱۵۱۸، سیل بیماری، استراسبورگ در ایالت آلزاس را فرا گرفت

سکته قلبی، سکته مغزی و حتی تحلیل قوای بدنی جان افراد را گرفت. دلیل این پدیده رقص و پایکوبی مداوم در خیابان‌های شهر عنوان شد که یک ماه طول کشید. هزاران نفر بیمار شدند که البته دلیل این پدیده هنوز مشخص نشده‌است.

9- مردی که در استخر از ناحیه مغز دچار آسیب شده بود، به کما رفته و با حالتی که سندرم نبوغ اکتسابی موسیقی شناخته می‌شود، بیدار شد

۱۴ مردی که در استخر از ناحیه مغز دچار آسیب شده بود، به کما رفته و با حالتی که سندرم نبوغ اکتسابی موسیقی شناخته می شود، بیدار شد

این مرد حدود ۳۵ درصد از شنوایی و بخشی از حافظه خود را از دست داد، اما به چنان قابلیتی دست یافت که وی را به یک پیانیست بزرگ تبدیل کرد. چند روز قبل از بروز این سانحه، ادعا کرده بود که احساس می‌کند مجبور است در برابر دکمه‌های پیانو بنشیند!

8- یک کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای به نام دست نوشته‌های ووینیچ وجود دارد که به زبانی کاملاً ناشناخته نوشته شده‌است

۱۵ یک کتاب ۲۴۰ صفحه ای به نام دست نوشته های ووینیچ وجود دارد که گفته می شود در اوایل قرن ۱۵ به زبانی کاملا ناشناخته نوشته شده‌است

نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر این‌که این کتاب یک کتاب با موضوعات پزشکی است. دست نوشته‌های ووینیچ توسط بسیاری از متخصصان نوشته‌های رمزی مورد مطالعه قرار گرفته است، اما هیچ‌کس موفق به خواندن و معنی کردن آن نشده‌است.

7- Trab، نادرترین موتورسیکلت جهان، در سال ۱۹۶۸ در شیکاگو در پشت یک دیوار آجری پیدا شده و تاکنون کار می‌کند

۱۶ trab، نادرترین موتورسیکلت جهان، در سال ۱۹۶۸ در شیکاگو در پشت یک دیوار آجری پیدا شده و تاکنون کار می کند

بررسی‌هایی که توسط دال واکسلر، مالک فعلی آن، انجام شده‌است حاکی از آن است که تاریخ ساخت این موتور به سال ۱۹۱۶ بر می‌گردد. تکنولوژی موتور آن بسیار فراتر از آن زمان است و حتی یک سری مکانیسم‌هایی در آن به کار رفته است که در هیچ‌کدام از موتورسیکلت‌های آمریکایی نظیر آن دیده نمی‌شود.

6- مردی ۶۷ سال از زندگی خود را با نابینایی در زمینه درک عمق گذرانده است. در واقع بعد از خرید یک عینک سه بعدی برای مشاهده فیلم هوگو، مغز وی ناگهان آغاز به کار کرده است!

۱۷ مردی ۶۷ سال از زندگی خود را با نابینایی در زمینه درک عمق گذرانده است

حدود ۵ تا ۱۰ درصد از افراد مبتلا به نابینایی عمق، جهان اطراف را به عنوان یک تصویر پس‌زمینه مشاهده می‌کنند. مغز این مرد حتی بعد از پایان فیلم، می‌توانست اجسام سه بعدی را نیز پردازش کند، با این‌که اکثر پزشکان معتقد بودند این امر غیر ممکن است.

5- در سال ۱۹۷۵، رفتارهای اضطراب‌آمیز و عجیب‌وغریبی از سگ‌ها و سایر حیوانات باعث شد مردم شهر را تخلیه کرده و چند ساعت بعد، زلزله‌ای به‌شدت ۷٫۳ ریشتر رخ داد

haicheng quake of 1975

در یکی از شهرهای چین، به نام هایچنگ، مشاهده این رفتارها باعث شد مردم شهر را ترک کنند. تنها چند ساعت بعد، زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر بیش از ۹۰ درصد از شهر را تخریب کرد.

4- بزرگ‌ترین ویروس جهان، به نام پاندورا، در ساحل استرالیا یافت شده‌است که حدود ۹۳ درصد از ژنتیک آن نامعین است

۱۹ بزرگ‌ترین ویروس جهان، به نام پاندورا، در ساحل استرالیا یافت شده‌است که حدود ۹۳ درصد از ژنتیک آن نامعین است

این روند نشان‌دهنده ماهیت فرازمینی آن است و هنوز به طور قطع نمی‌توان گفت آیا این ویروس برای نوع بشر خطرناک است یا خیر.

3- دیگچه شیطان، نام حفره‌ای است که نیمی از آب یک رودخانه وارد آن می‌شود و هیچ‌کس نمی‌داند چه بر سر این آب می‌آید

۲۰ دیگچه شیطان، نام حفره ای است که نیمی از آب یک رودخانه وارد آن می شود و هیچ‌کس نمی داند چه بر سر این آب می آید

در طول سالیان، پژوهشگران و مردم کنجکاو اقدام به ریختن رنگ، توپ‌های پینگ پونگ و یا تکه چوب‌هایی به درون این حفره نموده‌اند. اما هیچ نشانی از مشاهده مجدد این اشیا دیده نشده‌است. در واقع هیچ‌کدام از محتویات این دیگچه پیدا نشده‌اند.

2- در جزیره اوآک در کانادا، بر روی زمین یک سوراخ بزرگ وجود دارد که گفته می‌شود مخزن گنج‌های دزدان دریایی است که البته هیچ‌کس موفق به دست‌یابی به آنها نشده‌است

the oak island money pit

کشف یک درخت در کنار لباس‌های بلند آسیب‌دیده نشان‌دهنده این است که دزدان دریایی گنج‌های خود را در این حفره پنهان کرده‌اند. گروهی از مردم اقدام به حفاری در این منطقه نمودند. بعد از چند سال آنها تلاش خود را برای رسیدن به گنج متوقف کردند، زیرا با توجه به جاری شدن سیل عملاً هیچ کاری نمی‌شد انجام داد. آن‌ها تنها با یک قطعه سنگ بزرگ مواجه شدند که رویش نوشته بود: دو میلیون پوند در عمق چهل پایی مدفون است.

1- یک ماده تیره رنگ و بسیار متراکم و غلیط در حال آلوده کردن کهکشان شیری و سایر کهکشان است. دانشمندان این توده سیاه رنگ را The Great Attractor می‌نامند

۲۲ یک ماده تیره رنگ و بسیار متراکم و غلیط در حال آلوده کردن کهکشان شیری و سایر کهکشان است

این توده با سرعت ۲۲ میلیون کیلومتر در ساعت، حدود ۲۵۰ میلیون سال نوری با منظومه شمسی فاصله دارد. این بدین معنی است که سرنوشت جهان دارای رابطه تنگاتنگی با حضور این ماده سیاه رنگ و انرژی است که البته هیچ‌کس نمی‌داند این توده چیست!

منبع فارسیپچ‌پچ

منبع خارجیUnbelievable Facts

فاطمه میرزائی

فاطمه میرزائی

فاطمه هستم دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری.

b2
10 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
علیرضا م
علیرضا م
۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۸

همچین اتفاقاتی نشون میده دنیا از چیزی ما که فکر می کنیم پیچیده تره و همچین مطالبی برای یک جویای علم مطمئنا هیجان انگیز هست smile wink

Zombieeee
Zombieeee
۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰

یه عده بی دین خود خدا پندار ریختن اینجا. مدیرای سایت جم کنین اینارو خدایی…

fisker
fisker
۲۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۴
Reply to  Zombieeee

خدا و بی خدا بودن چه ربطی به این موضوع داره؟

ا. باقری
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۵۲
Reply to  Zombieeee

ینی واقعا باید دیوونه باشی ک چنین چیزی رو به این ربط بدی😡

محمد
محمد
۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱

همون گوریل کافی بود تا تشخیص بدیم که با یه مطلب زرد الکی طرفیم… گیرم اینو از یجا خونده باشی و اینجا بازنویسی یا ترجمه کرده باشی… خودت قدرت تشخیص نداری؟ انگار گوریل ها همه چیزو میفهمن و درک درستی از مفاهیم دارن و حالا تنها مشکلشون زبان هست. واویلا از مغز شما 🤦

علی
علی
۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۳۲

باحال بود . از اینا زیاد بزارین

شیرراد
شیرراد
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷

گوریلا واقعیت را شاید ملیونها سال است فهمیده اند اما انسانهای خاورمیانه هنوز دارن درباره بعد اون سوراخ داستانها میبافند از باغها و زیبارویان غلمانان و…اتشهای مهیب!!

هوشنگ
هوشنگ
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
Reply to  شیرراد

اجداد احمقایی مثل تو هستن دیگه cool cool

Zombieeee
Zombieeee
۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۲
Reply to  شیرراد

خب تو با این اعتقاداتت باغ ها و زیبارویان و غلمانان نداری. باید مستراح جهنمو بشوری

الیاس
الیاس
۲ تیر ۱۴۰۰ ۲۳:۱۲
Reply to  شیرراد

آره واقعاً lol

b1