عکس-کاور-جین-دیکسون
b1
خانه » ۷ پیشگویی جالب که درست از کار درآمده‌اند!

۷ پیشگویی جالب که درست از کار درآمده‌اند!

b3

تا به حال پیشگویی‌های زیادی در تاریخ، انجام شده که خیلی از آن‌ها به وقوع نپیوستند اما بعضا مواردی هم بوده‌اند که درستی‌شان بعدا به اثبات رسیده. در این مطلب، ۷ پیشگویی جالب که درست از کار درآمده‌اند را با هم مرور می‌کنیم.

7- پیشگویی Tana Hoy در مورد بمباران شهر اکلاهما

بمباران-اکلاهاما

Tana Hoy آمریکایی یکی از بزرگ‌ترین پیشگو‌ها در دنیاست. او ادعا می‌کند علاوه بر اینکه می‌تواند صدای ارواح را بشنود بلکه می‌تواند آن‌ها را به طور کامل ببیند و از راهنمایی‌های آن‌ها هم استفاده کند. Hoy در سال ۱۹۹۵ در یک برنامه زنده رادیویی در Fayetteville، NC، شرکت کرد. او در این برنامه پیشگویی بزرگ خود را به مردم اعلام کرد و آن حمله تروریستی وحشتناک به ساختمان شهر اکلاهما بود. فقط ۹۰ دقیقه از این برنامه گذشته بود که تراژدی بسیار وحشتناکی در ساختمان فدرال Alfred P. Murrah اکلاهما اتفاق افتاد. در آن زمان Timothy McVeign و همکارانش مشغول بررسی حمله تروریستی قبلی بودند که در ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاده بود. همچنین Hoy، چهار ماه قبل از این حمله، پیشگویی خود را بهFBI اعلام کرده بود.

6- پیشگویی Jeffrey Palmer در مورد فوران آتشفشان، سونامی و طوفان کاترینا

طوفان-کاترینا

Jeffrey Palmer که یک پیشگو قهار است تا به حال اتفاقات زیادی را پیشگویی کرده است که بعضی از آن‌ها درست بوده و بعضی دیگر درست نبوده. پالمر پیش‌بینی کرده بود که در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۴ آتشفشان در سوماترا اندونزی فوران می‌کند و به دنبال آن هم سونامی بزرگی اتفاق می‌افتد. بیشتر از ۲۳۰۰۰۰ نفر در ۱۴ کشور دنیا جان خود را در این بلایای طبیعی از دست دادند. همچنین پیش‌بینی پالمر مبنی بر دست پیدا کردن کره شمالی به سلاح هسته‌ای درست از آب درآمد. اما او به خاطر پیش‌بینی طوفان کاترینا بود که در دنیا معروف شد. در تاریخ آمریکا ۵ اتفاق مرگبار رخ داده که طوفان کاترینا یکی از آن‌ها است.

5- Edgar Cayce مرگ رئیس‌جمهوران و جنگ‌های جهانی را پیشگویی کرده بود

John F Kennedy

به Edgar Cayce آمریکایی لقب پیغمبر خواب را داده‌اند. بی‌شک ادگار یکی از معروف‌ترین پیشگو‌ها در قرن بیستم بود. Cayce قادر بود که در حالت مراقبه به سوالاتی درباره فضا، زمان و تناسخ پاسخ دهد. وی همچنین قادر بود که در این حالت درباره وقایعی که در گذشته اتفاق افتاده و یا قرار است در آینده اتفاق بیفتد جواب دهد. Cayce زمان شروع و پایان جنگ‌های جهانی اول و دوم، دوره افسردگی و سردی که بر اروپا و آمریکا حاکم شده بود و مرگ رئیس‌جمهوران فرانکلین و جان اف کندی را به درستی پیش‌بینی کرده بود.

4- Jean Dixon

جین-دیکسون

Jean Dixon یکی از پیشگو‌ها در سال ۱۹۶۰ بود. او هم یک نویسنده روزنامه بود هم یک هنرمند. دیکسون افکار روشنفکرمآبانه‌ای داشت. البته جالب است بدانید که برای اولین بار خانم نانسی ریگان بود که به او این لقب را داد. دیکسون به خاطر پیشگویی ترور جان اف کندی و مرگ Martin Luther مشهور شد. دیکسون معتقد بود که بیشتر مردم دوست دارند که کارهای خوب خود را همیشه به یاد داشته باشند و آن‌ها را برای همه توضیح دهند، در حالی که هیچ وقت سعی نمی‌کنند کارهای بد خود را به یاد بیاورند و از آن‌ها درس عبرت بگیرند.

3- Mark Twain

دنباله-دار-هالی

ساموئل سلمنز که بیشتر با نام قلمی‌اش، مارک تواین شناخته می‌شود، نویسنده و طنز‌پرداز آمریکایی بود. او شهرت خود را مدیون رمان ماجراهای هاکلبری فین (۱۸۸۵) و ماجرا‌های تام سایر (۱۸۷۶) است. او در ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵ در مرز میسوری در روستای فلوریدا به دنیا آمد.

اولین پیشگویی او در مورد مرگ خودش بود. او در سال ۱۸۳۵ وقتی که دنباله دار هالی در آسمان پدیدار شد، به دنیا آمد. او پیش‌بینی کرده بود که وقتی دوباره دنباله دار هالی در آسمان پدیدار شود، از دنیا خواهد رفت. و واقعاً هم اینگونه شد. او در سال ۱۹۱۰ وقتی هالی دوباره پدیدار گشت، از دنیا رفت.

او همچنین مرگ برادرش را نیز پیش بینی کرده بود. یک شب او خواب می‌بیند که برادرش در تابوت دراز کشیده. بعد از گذشت چند هفته، برادرش Henry در یک تصادف کشته می‌شود و می‌میرد. در سال ۱۸۸۵ میلادی، در اوّلین نشریۀ انجمن تحقیقاتیِ SPR، با عنوان «تلگرافِ ذهن»، مقالاتی نوشت که در آن‌ها از اهمیت و جایگاه ذهن و بیشتر تله‌پاتی صحبت می‌کرد. در ادامۀ تحقیقاتش درزمینۀ تله‌پاتی، روشی به نام «فرنوفن» را معرفی نمود که با کمک این روش ارتباطی بین یک ذهن با ذهن شخص دیگری (با کنترل و هدایت ذهنی) برقرار می‌شود.

2- پیشگویی‌های دوقلو‌ها

حمله-تروریستی

تری و لیندا جمینسون دوقلوهایی بودند که به قول معروف یک روح در دو بدن بودند. آن‌ها ادعا می‌کنند که حمله تروریستی‌ای که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک انجام شد را پیش‌بینی کرده بودند. آن‌ها این موضوع را در مصاحبه‌ای که در سال ۱۹۹۹ در رادیو انجام داده بودند اعلام کرده بودند. دوقلو‌ها همچنین چندین پیشرفت پزشکی را پیش‌بینی کرده بودند مثل پیشرفت‌هایی که در تشخیص بیماری آلزایمر حاصل شده است.

1- پیشگویی‌های نوستراداموس درباره ناپلئون و هیتلر

نوسترآداموس

نوستراداموس فرانسوی تا به حال هزاران اتفاق را پیش‌بینی کرده است و تاریخ نگاران معتقدند که بیش از نیمی از آن‌ها درست بوده. شاید یکی از مهم‌ترین آن‌ها درباره سه ضد مسیحی باشد که اثرات بسیاری را در جامعه آن زمان گذاشته بودند. یکی از آن‌ها ناپلئون بود که به او لقب آدمکش و قاتل را داده بودند. او گفته بود که پادشاهی نزدیک ایتالیا متولد خواهد شد که بر روی زمین سلطنت می‌کند و کم کم تبدیل به یک آدمکش خواهد شد. دومین ضد مسیحی که نوستراداموس به آن اشاره می‌کند بزرگ‌ترین قاتل و آدمکش در روی زمین یعنی هیتلر است. او بیشتر از آنکه فکرش را بکنید خونخواه و غیر آدمیزاد است.

او درباره هیتلر می‌گوید:
در جایی در عمق اروپا، از یک خانواده فقیر فرزند پسری متولد خواهد شد که باعث قتل بسیاری از مردم بیگناه خواهد شد. شهرت او به شرقی‌ترین نقطه زمین هم خواهد رسید.

آدولف هیتلر که در سخنرانی کردن بسیار استاد بود و بسیاری از هم وطنانش و بسیاری دیگر از مردم در دیگر نقاط دنیا را قتل عام کرده در یک خانواده فقیر اتریشی متولد شد. همچنین نوستراداموس پیش بینی کرده بود که آدولف هیتلر در تنهایی خواهد مرد.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که حتماً سومین نفر صدام حسین و یا اسامه بن لادن است. اما طبق پیش بینی‌های نوستراداموس این شخص کسی از خاور میانه است.

او می‌گوید:
در یک کشور عربی فرزندی متولد می‌شود که با عمامه آبی رنگ وارد اروپا می‌شود. او شروع به ترور انسان‌های بیگناه می‌کند. علاوه بر این، نوستراداموس اتفاقی مشابه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که در آمریکا بود را پیش‌بینی می‌کند. او می‌گوید: آسمان در ۴۵ درجه می‌سوزد و این آتش به نزدیکی‌های شهر جدید می‌رسد. در این جمله، نوستراداموس اشاره به شهری جدید در آمریکا، در ۴۵ درجه عرض جغرافیایی می‌کند. کار‌شناسان معتقدند که این شهر نیویورک است.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
18 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
a@a.com
a@a.com
۱ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۲۷

تمام پیشگویی ها نسبی است یعنی اگر کسی به تاریخ مسلط باشد متوجه می شود که یک نوع تکرار در آنها وجود دارد و بر اساس برداشتهایی که از آنها دارد موضوعاتی را پیش گویی می کند که با واقعیت انطباق پیدا می کند و لذا اینکه بگوییم که آنها آینده را دیده اند خیر اینگونه نبوده است و ما هم اگر تاریخ را مطالعه و اتفاقات آنها را بررسی کنیم می توانیم پیش گویی کنیم مثلا یقیناً در آینده زلزله اتفاق خواهد افتاد اما اینکه کی و در کجا بر می گردد به تسلط ما به روند و اتفاقات… بیشتر بخوانید »

محمد
محمد
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸

سلام من هم به پیشگویی باور دارم ما یک زن تو شهرمون هست هرچی میگه درست ازاب درمیاد عجیبه اینا چه جور آدمهای هستن قدرت درنشون چیست کی میداند فقط خدا

حسین
حسین
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳

ناپلئون اصلا قاتل و ادمکش نبود و همچنین اون قوانین زیادی که همش به نفع اشراف بود رو تغییر داد(مانند فئودالیسم)قوانین اون هنوز هم درکشور فرانسه رعایت میشه.

منصف باش
منصف باش
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۱
Reply to  حسین

دوست عزیز متاسفانه غربی ها چنان از یک ادمکش یا مزدو هاشون بت ساختن که برخی ها که خود باخته ان شیفتشون شدن ناپلئون هیچی نبود فقط خودشون بزرگش کردن بعلاوه چندین جنگ رو شروع کرد و جون بسیاری از ادما رو گرفت ایا به همچین انسانی که اغاز کننده ی جنگ باش نمیگن ادم کش و قاتل ؟ !!

امیر مهدی حسینی
۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰

نه اگه اینجوری فکر کنیم بیشتر حکمرانان بزرگ تاریخ ادمای بدی بودند. مثلا هخامنشیان به خطوط کوروش کبیر خیلی از کشور هارو فتح کرد و خب عده ای هم مردند ولی همیشه با مردم کشور های دیگه خیلی با عدالت رفتار می کرد. ناپلئون بناپارت هم ادم بزرگی بود که تونست از یه سرباز عادی به یکی از بزرگترین سرداران و حاکمان تاریخ تبدیل بشه. حتی تو 35 سالگی به حاکم فرانسه و خیلی از مستعمرات شد و وقتی شکست خورد که چندین کشور متحد شدند و خب با سرباز خیلی کمتر کاری نمیشه کرد. یکم بیایید هر چیزی رو… بیشتر بخوانید »

شاپرک
شاپرک
۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۴۵

تمام اتفاقات و انچه میبینیم همگی برنامه ریزی شده در جهت منافع سرمایه داران میباشد . پیشگو ها از خود لابی های سرمایه داری به سطوح مختلف جوامع وبه اسمهای مختلف فرستاده شدن، وسلام

احمد
احمد
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ۰۰:۱۰

لطفا و لطفا و لطفا این کادر عضویت در خبرنامه رو غیرفعال کنید، اصلا نیازی به این کار نیست، نه دکمه بستنی نه چیزی، واقعا مزاحم و به درد نخور هست، در وسط صفحه اون هم به چه بزرگی!! evil

b1