کاور ۱۰ تا از زیباترین جنگل‌های جهان!
b1
خانه » ۱۰ تا از زیباترین جنگل های جهان!

۱۰ تا از زیباترین جنگل های جهان!

b3

جنگل ها فضای خاص و افسونگری دارند که همهٔ ما را مجذوب طبیعت خود می‌کنند. هوای تازه با مناظر زیبا باعث می‌شود که اغلب ما به‌عنوان یک گردشگر به جنگل ها سفر کنیم و برای نمایش عظمت طبیعت به تماشای درختان آن بنگریم. حال قصد داریم به معرفی زیباترین جنگل‌های جهان که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست، بپردازیم.

10- جنگل Daigo-ji، کیوتو، ژاپن

جنگل daigo ji 1جنگل daigo ji 2جنگل daigo ji 3جنگل daigo ji 4

دایگو جی، منطقه‌ زیبایی است که در بهار به واسطهٔ درختانی پر از شکوفهٔ گیلاس مناظر فوق‌العاده پدید می‌آورد. در پاییز نیز از زیبایی این منطقه کاسته نمی‌شود و با جلوه‌های خاص این فصل، زیباتر هم می‌شود. وجود معبد معروف دیاگوجی در این پارک زیبایی آن را دو چندان و آن را به مکان مناسبی برای مدیتیشن تبدیل کرده است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

بدون شک اگر به دنبال آرامش و دیدن بخشی از زیبایی‌های خلقت هستید، جنگل دایگو جی مکان مناسبی برای شماست. همچنین سفر به ژاپن با استفاده از قطار، روشی متفاوت برای تماشای محیط زیبای اطراف است.

9- خلیج هومبوش، سیدنی، استرالیا

خلیج هومبوش 1خلیج هومبوش 3

در غرب سیدنی، یک کشتی ۱۰۲ ساله روی خلیج مانده است که به جنگل شناور معروف است. اکنون همه بدنه این کشتی را گیاهان فرا گرفته و در طول سالیان دراز، بوته‌ها و درختان فراوانی روی آن رشد کرده است. این کشتی قبلاً برای حمل و نقل تدارکات نظامیان ایالت متحده به کار گرفته می‌شد، اما از سال ۱۹۷۲ به بعد، تبدیل به یک استراحتگاه ایده‌آل در خلیج هومبوش شد.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

در دنیا تعداد چنین مکان‌های گردشگری بسیار کم است؛ پس رفتن به هومبوش و دیدن جنگل شناور آن، علاوه بر اینکه لذت خاصی دارد، آن را به یک جاذبهٔ فوق‌العاده برای عکاسان تبدیل کرده است.

8- نیوهمپشایر، ایالات متحدهٔ آمریکا

نیوهمپشایر 1نیوهمپشایر 2نیوهمپشایر 3

نیوهمپشیار در نیوانگلند، منطقه‌ای چهار فصل با رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های زیبا است که در پاییز، نمای این جنگل و برگ‌هایش، دل هر بیننده‌ای را می‌رباید و در بهار نیز شکوفه‌های درختانش شما را مجذوب خود می‌کند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

جاده ماشینی واشنگتن که به قله کوهستان منتهی می‌شود، با مناظر کوهستانی‌اش از میان منطقهٔ نیوهمپشایر می‌گذرد و همین موضوع جذابیت این منطقه را زیادتر کرده است.

7- مارامورش، کارپات، رومانی

مارامورش 1مارامورش 2مارامورش 3مارامورش 4

در مسیر شمال‌شرق رومانی به سوی اوکراین، منطقه‌ای تاریخی و زیبا به اسم مارامورش واقع شده است. این منطقه، دره‌ای بسیار زیبا در احاطهٔ کوه‌های فراوان، رودخانه‌ها و نهرها است و جنگل‌های انبوه و طبیعتی بکر دارد.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

مارامورش واقع در قلب قاره سبز است و به دلیل معماری‌ها و نقاط خاصش به ثبت یونسکو نیز رسیده است. غذاهای خاص، نوشیدنی‌های متفاوت و آداب و رسوم جالب از دیگر ویژگی‌های این منطقه است.

6- پارک طبیعی گوربی، آلاوا و ویزکایا، منطقهٔ باسک

پارک طبیعی گوربی 1پارک طبیعی گوربی 2پارک طبیعی گوربی 3پارک طبیعی گوربی 4

سرزمین باسک، منطقه‌ای است در شمال کشور اسپانیا که پارک طبیعی محافظت شدهٔ بزرگی در آن واقع شده است. این منطقه در ارتفاع ۱۴۸۲ متری قرار دارد و بدون تجهیزات خاصی می‌توان از آن بالا رفت. این پارک طبیعی، آبشارها، مسیرهای پیاده‌روی، جنگل‌های زیبا و جانوران متنوعی دارد که آن را به منطقهٔ تفریحی و جذابی تبدیل کرده است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

این منطقه با شهرهای کوچک احاطه شده است که این موضوع مردم را برای ترک شلوغی شهر کمک می‌کند.

5- جنگل تایپینگشان، تایوان

جنگل تایپینگشان 1جنگل تایپینگشان 2جنگل تایپینگشان 4جنگل تایپینگشان 3

منطقهٔ حفاظت‌شدهٔ تایپینگشان (Taipingshan) در یک منطقه وسیع کوهستانی قرار دارد و از طبیعت بکری بهره می‌گیرد. درختان وسیع و فضای سبز منحصربه‌فرد، در کنار دریاچه‌های کوچک و زیبا، این جنگل را به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

این جنگل، اغلب مه و هوای بسیار پاکیزه‌ای دارد که پیاده‌روی و گردش را در آن بسیار لذت‌بخش می‌کند.

4- جنگل بامبو، کیوتو، ژاپن

جنگل بامبو 1جنگل بامبو 2جنگل بامبو 3

جنگلی زیبا در غرب شهر کیوتو که آراشیاما نام دارد و با درختان بامبوی بلند خود، جاذبه‌های توریستی خاصی را به وجود آورده است. علاوه بر جنگلی زیبا، این منطقه از معبد Tenriyuji و پل Tigestsukyo بهره‌مند است و بخش کوهستانی آن نیز نمایی خاص از جنگل و رودخانه اطراف به بازدیدکنندگان می‌دهد.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

بامبو در فرهنگ و رسوم شرق آسیایی‌ها نقش بسیار مهمی دارد و در ژاپن به‌عنوان محلی برای دوری از شر و بدی شناخته می‌شود.

3- پارک ملی المپیک، واشنگتن، ایالات متحدهٔ آمریکا

پارک ملی المپیک 1پارک ملی المپیک 2پارک ملی المپیک 3پارک ملی المپیک 4پارک ملی المپیک 5

این پارک ملی زیبا در سال ۱۹۰۹ توسط رییس جمهور روزولت تأسیس شده است و به دلیل طبیعت بکرش در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. این منطقه از سه بخش دامنه‌ای، ساحل اقیانوسی و جنگلی تشکیل شده است و هر یک به نوبه خود، منظرهٔ زیبایی را به نمایش در می‌آورند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

در کنار درختان زیبا و طبیعت بکر، با سفر به این منطقه قادر به کوه‌نوردی و ماهی‌گیری نیز خواهید بود که تجربه‌ای جالب را برای شما رقم خواهد زد.

2- پارک ملی سئوراکسان، استان گانکوان، کرهٔ جنوبی

پارک ملی سئوراکسان 1پارک ملی سئوراکسان 2پارک ملی سئوراکسان 3پارک ملی سئوراکسان 4

سئوراکسان (Seoraksan) بلندترین کوه کشور کرهٔ جنوبی، در رشته‌کوه‌های Taebaek است. این کوه، ارتفاعی ۱۷۰۸ متری داشته و دارای معابدی برای شکرگزاری نعمت‌های طبیعی و آبشارهایی زیبا است. مسیرهای پیاده‌روی این پارک نیز تجربه‌ای خاص را برای افراد رقم می‌زند. رفتن به سمت کوه‌های بلند حدود ۱۲ ساعت زمان نیاز دارد.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

تعداد زیادی هتل و کمپ در نزدیک این پارک قرار دارد و در کنار صعود به کوه‌های بلند، در مواقع نیاز می‌توانید استراحت کنید. پس رفتن به این منطقه هیچ‌گونه مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

1- جنگل اتاگو، نیوزیلند

جنگل اتاگو 1جنگل اتاگو 2جنگل اتاگو 3

در ماه مارس، کشور نیوزیلند رنگ و لعاب متفاوتی به خود می‌بیند و تازه وارد پاییز می‌شود. در این ماه، یکی از مناطق زیبای آن، به نام جنگل اتاگو با کوهستان‌ها، دریاچه‌ها و مسیرهای بکرش به منطقه‌ای بی‌نظیر تبدیل می‌شود.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

علاوه بر مکان‌های دیدنی، خوردنی‌های خاص هم به جذاب‌تر شدن این منطقه کمک کرده است.

منبع فارسیکجارو


مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حالااااا
حالااااا
۱۷ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۲۴

خعلی زیبا بودد 😲😲😲

a girl
۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۵۰

جالب بود متشکرم

b1