عکس کاور ۱۰ چشم‌انداز نفس‌گیر از اقیانوس‌های سراسر جهان
b1
خانه » ۱۰ چشم‌انداز نفس‌گیر از اقیانوس های سراسر جهان!

۱۰ چشم‌انداز نفس‌گیر از اقیانوس های سراسر جهان!

b3

اگر می‌خواهید چشم‌انداز وسیعی از پهنهٔ دریا و محل پیوند اقیانوس و آسمان را تماشا کنید، یا دوست دارید منظرهٔ بی‌نظیر غروب آفتاب بر عرصهٔ وسیع دریا را نظاره کنید، این فهرست، چند چشم‌انداز فوق‌العاده و نفس‌گیر از اقیانوس‌های سراسر این کرهٔ خاکی را به شما معرفی می‌کند. پس کوله‌بار خود را ببندید و برای سفر آماده شوید تا لحظاتی زیبا و به‌یادماندنی را در دفتر خاطرات زندگی‌تان ثبت کنید. با عجیب‌ترین همراه باشید.

10- کوه Lion's Head، کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

کوه lion's head، کیپ تاون، آفریقای جنوبی 2 کوه lion's head، کیپ تاون، آفریقای جنوبی 1

این شهر به داشتن چشم‌اندازهای بی‌نظیر و طبیعت شگفت‌انگیزش می‌بالد. کوه Table به‌تنهایی مجموعهٔ بی‌نظیری از مسیرهای پیاده‌روی، مناظر باشکوه و ماشین‌های کابلی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. کوه Lion’s Head یکی از شگفت‌انگیزترین نقاط دیدنی در این شهر است که در ارتفاعی معادل ۶۶۹ متر منظرهٔ باشکوهی از اقیانوس و چشم‌انداز زیبایی از شهر را در مقابل دیدگان شما به نمایش می‌گذارد. این مکان دیدنی نه‌فقط به خاطر مناظر بی‌نظیر طبیعی بلکه به خاطر فراهم کردن امکان پیاده‌روی در مسیرهای زیبا و دیدن بازمانده‌های آثار معماری، قطعاً ارزش دیدن خواهد داشت.

9- پل Bixby، بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات‌متحدهٔ آمریکا

پل bixby، بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده‌ی آمریکا 1 پل bixby، بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده‌ی آمریکا 2 پل bixby، بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده‌ی آمریکا 3 پل bixby، بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده‌ی آمریکا 4

این پل قوسی که در سال ۱۹۳۲ گشایش یافت، راه ارتباطی اصلی میان این منطقه و بقیهٔ نواحی ساحلی بود. سفر به این منطقهٔ زیبا، قطعاً سفری فراموش‌نشدنی در زندگی‌تان خواهد بود. ارتفاع این پل ۹۸ متر است و چشم‌انداز زیبایی از اقیانوس را در معرض دید شما قرار می‌دهد. می‌توانید بر روی این پل قدم بزنید و از دیدن پهنهٔ وسیع و آبی اقیانوس، لذت ببرید. این مکان یکی از نقاط موردتوجه عکاسان است چراکه هر دو طرف پل، منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز دارد.

8- Great Ocean Walk، ویکتوریا، استرالیا

great ocean walk، ویکتوریا، استرالیا 4 great ocean walk، ویکتوریا، استرالیا 3 great ocean walk، ویکتوریا، استرالیا 2 great ocean walk، ویکتوریا، استرالیا 1

قدم زدن در مسیر Great Ocean Road، یکی از بهترین تجربیات زندگی شما خواهد بود؛ مسیری در حدود ۱۰۰ کیلومتر با چشم‌اندازی فوق‌العاده رو به اقیانوس. طی کردن این مسیر به‌طور کامل در حدود ۸ روز طول خواهد کشید. بااین‌حال شما می‌توانید تنها بخشی از آن را برای قدم زدن انتخاب کنید و از دیدن مناظر باشکوه اطرافتان نهایت لذت را ببرید. گردشگران می‌توانند از برنامه‌های سفر متعددی که در این منطقه ارائه می‌شود، استفاده کنند. یا می‌توانند چندساعتی را با قدم زدن در این منطقه بگذرانند یا سفرشان را تا ۸ روز ادامه بدهند. کمپ‌های متعددی وجود دارد که گردشگران برای استراحت و اقامت در شب می‌توانند از آنها استفاده کنند و روز بعد سفرشان را ادامه دهند. درگذر از این مسیر، از دیدن مناظر باشکوه و نفس‌گیر، قطعاً لذت خواهید برد.

7- خلیج بزرگ استرالیا

خلیج بزرگ استرالیا 1 خلیج بزرگ استرالیا 2 خلیج بزرگ استرالیا 3 خلیج بزرگ استرالیا 4

خلیج بزرگ استرالیا، خلیج پهناوری در اقیانوس هند است که ۱۱۶۰ کیلومتر از سواحل جنوبی این قاره را در برمی‌گیرد. صخره‌های شیب‌داری به ارتفاع ۶۰ متر این منظرهٔ شگفت‌انگیز از برخورد امواج اقیانوس به دیواره‌های عظیم صخره‌ای را ایجاد می‌کنند. بومیان استرالیا، سال‌ها در این سواحل زیبا زندگی می‌کردند. گذشته از این زیبایی چشم‌گیر، این خلیج مکان مناسبی برای تماشای نهنگ‌ها است. این خلیج یک منطقهٔ حفاظت‌شده است که از جمعیت نهنگ‌ها و شیرهای دریایی استرالیایی حفاظت می‌کند. خلیج بزرگ استرالیا، مکان بی‌نظیری برای دیدن پهنهٔ وسیع اقیانوس است. به‌علاوه سواحل بی‌نظیری مانند Salmon Holes و Green Poll، امکان شنا کردن را برای گردشگران فراهم می‌کنند.

6- صخره‌های موهر، ایرلند

صخره‌های موهر، ایرلند 5 صخره‌های موهر، ایرلند 3 صخره‌های موهر، ایرلند 2 صخره‌های موهر، ایرلند 1

صخره‌های موهر (Moher) که سالانه در حدود ۱ میلیون بازدیدکننده دارند، یکی از شناخته‌شده‌ترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی گردشگری در ایرلند به شمار می‌روند. این دیواره‌های بلند صخره‌ای در حدود ۲۱۴ متر ارتفاع دارند و ۸ کیلومتر از سواحل اقیانوس اطلس را در برگرفته‌اند. برج O’Brien در سال ۱۸۳۵ در بالاترین نقطهٔ این صخره‌ها ساخته‌شده است که چشم‌انداز زیبایی از اقیانوس را در معرض دید گردشگران می‌گذارد. علاوه بر این مناظر بی‌نظیر، مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده و چشم‌اندازهای تاریخی، این مکان را در صدر فهرست اماکن دیدنی شما قرار خواهد داد.

5- Cabo Vidio، آستوریاس (Asturias)، اسپانیا

cabo vidio، آستوریاس (asturias)، اسپانیا 1 cabo vidio، آستوریاس (asturias)، اسپانیا 2 cabo vidio، آستوریاس (asturias)، اسپانیا 3

این سطوح ناهموار و صخره‌های شیب‌دار رو به اقیانوس اطلس، در قسمت‌های شمالی این کشور قرارگرفته‌اند؛ یک ساحل چشم‌نواز و فوق‌العاده دیدنی که شگفت‌انگیزترین چشم‌اندازها را به نمایش می‌گذارد. گرچه شاید این مکان، خشن و نامهربان به نظر برسد، اما دیدن این شگفتی باشکوه طبیعت، ارزش این سفر را خواهد داشت. این منظره‌های بی‌نظیر، چشم‌اندازهای رو به اقیانوس و صخره‌های باشکوه در کنار شهر دیدنی و زیبای Cudillero که تنها ۱۰ کیلومتر با این مکان فاصله دارد، یکی از بهترین سفرهای زندگی شمارا رقم خواهند زد.

4- Nugget Point، منطقهٔ Otago، نیوزیلند

nugget point، منطقه‌ی otago، نیوزیلند 1 nugget point، منطقه‌ی otago، نیوزیلند 2 nugget point، منطقه‌ی otago، نیوزیلند 3 nugget point، منطقه‌ی otago، نیوزیلند 4

یک فانوس دریایی متعلق به قرن نوزدهم در بلندترین نقطهٔ منطقهٔ Otago قرارگرفته و منظرهٔ زیبایی را به وجود آورده است: خط ساحلی بی‌نظیر و صخره‌های بزرگی که در آب پیش رفته‌اند. این نقطه یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری در Otago است که چشم‌اندازی رو به اقیانوس دارد. در پایین این پرتگاه، یک کلونی از خوک‌های آبی دیده می‌شوند. علاوه بر این، Nugget Point، محل زندگی حیوانات مختلفی مانند پنگوئن، سفید غاز، کفچه‌نوک و دلفین هکتور است.

3- صحرای بزرگ آفریقا، مراکش

صحرای بزرگ آفریقا، مراکش 3 صحرای بزرگ آفریقا، مراکش 2 صحرای بزرگ آفریقا، مراکش 1

یکی از شگفت‌انگیزترین مناظری که ممکن است در زندگی‌تان ببینید، جایی است که بزرگ‌ترین بیابان جهان با اقیانوس اطلس پیوند می‌خورد. در کشور مراکش، صحرای بزرگ آفریقا با ساحلی چشم‌نواز احاطه‌شده با تپه‌های شنی، پایان می‌پذیرد. این مکان یکی از مقاصد موردعلاقهٔ موج‌سواران است. پس به مراکش سفر کنید و از دیدن مناظر شگفت‌انگیز و موج‌سواری لذت ببرید و سکوت و آرامش را تجربه کنید.

2- خلیج Hanauma، جزیرهٔ اوآهو، هاوایی

خلیج hanauma، جزیره‌ی اوآهو، هاوایی 5 خلیج hanauma، جزیره‌ی اوآهو، هاوایی 4 خلیج hanauma، جزیره‌ی اوآهو، هاوایی 3 خلیج hanauma، جزیره‌ی اوآهو، هاوایی 2 خلیج hanauma، جزیره‌ی اوآهو، هاوایی 1

این مکان که یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های گردشگری در جزیرهٔ اوآهو (Oʻahu) محسوب می‌شود، به معنای واقعی کلمه یکی از شگفتی‌های طبیعت است. خلیجی زیبا که برای گردشگران علاقه‌مند به آبتنی و غواصی، مکان مناسبی است. این اکوسیستم دریایی بکر، بسیار چشمگیر است، ازاین‌جهت حفاظت‌شده تا آسیبی به آن نرسد. از بالای این تپه، منظرهٔ چشم‌نواز اقیانوس در قاب زیبای این خلیج، خودنمایی می‌کند. شاید باور این مطلب برای شما سخت باشد که این مکان سالانه در حدود ۳ میلیون گردشگر را جذب می‌کند. خلیج Hanauma، یک ذخیره‌گاه طبیعی است که زندگی دریایی غنی و بسیار متنوعی دارد.

1- بیابان نامیب، نامیبیا

بیابان نامیب، نامیبیا 6 بیابان نامیب، نامیبیا 5 بیابان نامیب، نامیبیا 4 بیابان نامیب، نامیبیا 3 بیابان نامیب، نامیبیا 2 بیابان نامیب، نامیبیا 1

بیابان نامیب یکی از شگفت‌انگیزترین و فریبنده‌ترین مناظری که ممکن است ببینید، در نامیبیا قرار دارد؛ جایی که بیابان نامیب به اقیانوس اطلس می‌پیوندد. اما فقط یک‌راه برای دیدن آن وجود دارد و آن‌هم از هواپیما است. این بیابان وسیع هزاران کیلومتر قبل از رسیدن به امواج متلاطم و سرد اقیانوس، گسترده شده است. بااین‌حال پارک ملی Namib-Naukluft، در دسترس گردشگران قرار دارد. مهم‌ترین مشخصهٔ این منطقه، تپه‌های شنی قرمزرنگ هستند که جلوهٔ زیبایی به این منظرهٔ شگفت‌انگیز داده‌اند.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیPlaces To See In Your Life

طاهر مهدی پناه

طاهر مهدی پناه

بنده طاهر مهدی پناه هستم کارشناسی ارشد شیمی و دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس و با سابقه ۵ سال سابقه ترجمه و تهیه محتوا

b2
b1