cover waterfall
b1
خانه » ۱۰ آبشار زیبای اروپا در سال ۲۰۱۵!

۱۰ آبشار زیبای اروپا در سال ۲۰۱۵!

b3
2015

شاید بلندترین آبشارهای جهان در اروپا واقع نشده باشند، اما این قاره تعدادی آبشار شگفت‌انگیز دارد که در محیط‌های زیبا واقع شده‌اند. برخی از این آبشارها به راحتی قابل دسترسی هستند، چرا که در پارک‌ها یا حتی در وسط شهرها و روستاها قرار دارند. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید تا به معرفی ۱۰ آبشار زیبای سال ۲۰۱۵ در قارهٔ همیشه سبز بپردازیم.

10- آبشار بیگار (Bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی

آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی آبشار بیگار (bigar)، شهرستان کاراش سورین، رومانی

آبشار شگفت‌انگیز بیگار که در واقع یکی از منحصربه‌فردترین آبشارهای اروپا هم هست، در طبیعت محافظت شدهٔ کوه‌های آنینا قرار دارد. این آبشار از صخره‌ای فرو می‌ریزد که سراسر با خزه پوشیده شده است. گفته می‌شود بیگار، زیباترین آبشار کشور رومانی به شمار می‌رود. جریان‌های چشمهٔ زیرزمینی از غار بالا می‌آیند و سپس به درون رودخانهٔ مینیس (Minis) می‌ریزند. همچنین طی نظرسنجی، بسیاری به این آبشار، به عنوان منحصربه‌فردترین آبشار جهان رأی داده‌اند. به علاوه خود محلی که آبشار بیگار در آن واقع شده است، ارزش بازدید بالایی دارد.

9- آبشار کوراب (Korab)، مقدونیه

آبشار کوراب (korab)، مقدونیهآبشار کوراب (korab)، مقدونیه

کوراب، آبشاری فصلی است که در بهار هر سال بر اثر ذوب شدن یخ‌های کوه کوراب شکل می‌گیرد. همچنین این آبشار میان بلندترین آبشارهای شبه‌جزیرهٔ بالکان رتبهٔ نخست را دارد. جریان آب این آبشار در ماه مه و نزدیک ماه ژوئن در قدرتمندترین حالت خود قرار دارد، اما با این وجود تنها تا اواخر ماه سپتامبر، آبشار وجود دارد. این ناحیه با وجود رودخانهٔ دلابوکا (Dlaboka) و دره‌ها و کوه‌ها واقعاً باشکوه است. با وجود جاده‌ای زیبا که به این نقطه منتهی می‌شود، دسترسی به آبشار توسط اتومبیل به سهولت امکان‌پذیر است.

8- آبشار لوتتِفوسن (Låtefossen)، نروژ

آبشار لوتتِفوسن (låtefossen)، نروژ آبشار لوتتِفوسن (låtefossen)، نروژ آبشار لوتتِفوسن (låtefossen)، نروژ

آبشار ۱۶۵ متری لوتتِفوسن یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های شهرستان هردلند کشور نروژ به شمار می‌رود. دو جریان مجزای این آبشار، از دریاچه‌ای که بالای تپهٔ سنگی قرار دارد، پائین می‌ریزند. به علاوه، یک پل شش قوس قدیمی ساخته شده از سنگ، مسیری زیبا را پایین آبشار به وجود آورده است تا در آن قدم بزنید و به تحسین مناظر زیبا بپردازید. این مکان در جاده ملی ۱۳ نروژ واقع شده‌است، از این رو زمانی که می‌خواهید به سراسر این کشور سفر کنید، این آبشار هم در مسیرتان قرار می‌گیرد. یک آبشار واقعاً زیبا و پل قدیمی از این مکان نقطه‌ای قابل قبول ساخته‌اند.

7- پارک ملی کرکا (Krka)، کرواسی

پارک ملی کرکا (krka)، کرواسی پارک ملی کرکا (krka)، کرواسی پارک ملی کرکا (krka)، کرواسی پارک ملی کرکا (krka)، کرواسی

پارک زیبای کرکا در اطراف رودخانه‌ای به همین نام پراکنده شده است. این آبشارها محبوب‌ترین و مشهورترین جاذبهٔ پارک کرکا به شمار می‌روند. احتمالاً هیجان‌انگیزترین مورد در رابطه با این مکان برخلاف اغلب پارک‌ها که شنا کردن را ممنوع کرده‌اند، این است که در اینجا بازدیدکنندگان به شنا کردن در عمق رودخانه تشویق می‌شوند. یکی از جذاب‌ترین راه‌هایی که می‌توان از پارک دیدن کرد، قایق‌سواری در رودخانه است. همچنین کرکا به خاطر اکوسیستم غنی جانوری و گیاهی‌اش مشهور است. به علاوه، تنوع حیرت‌انگیز مناظری از جمله آبشارها، دریاچه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی مکانی عالی به همراه فعالیت‌های تفریحی گوناگون را برای سپری کردن یک روز طولانی فراهم کرده‌اند.

6- ناحیه Cevennes، گار، فرانسه

ناحیه cevennes، گار، فرانسه ناحیه cevennes، گار، فرانسه1

Cevennes، طبیعت محافظت‌شده‌ای است که در جنوب بخش مرکزی فرانسه قرار دارد. این ناحیه درمنطقه‌ای کوهستانی واقع شده است که مملو از جنگل، دریاچه، رودخانه به علاوهٔ این آبشار باشکوه (به عنوان بخشی از رودخانه gardon) است. علاوه بر آبشار، این پارک فرصت فعالیت‌های تفریحی متنوعی را در فضای باز فراهم می‌کند، همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند یک پیاده‌روی هیجان‌انگیز را در محیطی فوق‌العاده تجربه کنند.

5- آبشار راین (Rhine Falls)، سوئیس

آبشار راین (rhine falls)، سوئیس آبشار راین (rhine falls)، سوئیس آبشار راین (rhine falls)، سوئیس آبشار راین (rhine falls)، سوئیس آبشار راین (rhine falls)، سوئیس

راین بزرگ‌ترین صفحهٔ آبشار در قاره اروپا است. این آبشار بر اثر ریزش جریان قوی رودخانه راین با ارتفاع ۲۳ متر و پهنای قابل توجه ۱۵۰ متر به وجود آمده است. دو قلعه‌ای که کنار آبشار واقع شده است، به ارزش مناظر آن می‌افزاید. علاوه بر این شگفتی طبیعی، بازدیدکنندگان می‌توانند در شهر تاریخی Schaffhausen گشت و گذار و موزه‌ها، معماری‌ها و قلعه‌های بیشماری را پیدا کنند.

4- آبشارهای Geirangerfjorden، نروژ

آبشارهای geirangerfjorden، نروژ آبشارهای geirangerfjorden، نروژ آبشارهای geirangerfjorden، نروژ آبشارهای geirangerfjorden، نروژ آبشارهای geirangerfjorden، نروژ

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، چندین آبشار درون این آبدرهٔ زیبا و خیره‌کننده می‌ریزند. آبشارهایی که بیشتر به لباس عروس هفت خواهران مشهور هستند. به طور معمول با گروهی از آبشارهای باریک روبرو هستیم که از دیوارهای سنگی پائین می‌ریزند. از سال ۲۰۰۵ این مجموعه آبشار توسط یونسکو محافظت و به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است، بنابراین از جذاب بودن این ناحیه مطمئن باشید. از جمله فعالیت‌های پرطرفداری که گردشگران در این منطقه انجام می‌دهند، می‌توان به کایاکینگ (نوعی قایق‌سواری)، ماهیگیری و پیاده‌روی اشاره کرد. اما در زمستان این منطقه به نقطه‌ای عالی برای ورزش هیجان‌انگیز اسکی تبدیل می‌شود.

3- آبشاراستاباخ، برنیز اوبرلند (Bernese Oberland)، سوئیس

آبشاراستاباخ، برنیز اوبرلند (bernese oberland)، سوئیس آبشاراستاباخ، برنیز اوبرلند (bernese oberland)، سوئیس آبشاراستاباخ، برنیز اوبرلند (bernese oberland)، سوئیس آبشاراستاباخ، برنیز اوبرلند (bernese oberland)، سوئیس

آبشار خیره‌کنندهٔ استاباخ از صخره‌ای با ارتفاع ۳۰۰ متر که رودخانهٔ Lütschine از دره‌ای بالای آن عبور می‌کند، پائین می‌ریزد. شهر Lauterbrunnen پائین این صخره تأسیس شده است. در همان حال آبشار استاباخ که نماد سکونت در کوه‌ها محسوب می‌شود، پس‌زمینه‌ای زیبا را برای این شهر به وجود آورده است. استاباخ یکی از بلندترین آبشارهای اروپایی به شمار می‌رود که بی‌وقفه جریان دارد.

2- آبشار Gásadalur، جزیرهٔ واگار (Vagar)، جزایر فارو

آبشار gásadalur، جزیره‌ی واگار (vagar)، جزایر فارو آبشار gásadalur، جزیره‌ی واگار (vagar)، جزایر فارو آبشار gásadalur، جزیره‌ی واگار (vagar)، جزایر فارو

جزایر فارو دارای تعدادی روستای کوچک است که در سراسر طبیعت بکر رازآلودی پراکنده شده‌اند. روستای Gásadalur روی لبهٔ صخره‌ای شیب‌دار به همراه یک آبشار واقع شده است. اما از طرف دیگر، کوه‌های واگار این روستا را احاطه کرده‌ند. جزایر فارو از آن دست نقاطی است که در طول زندگی‌تان حداقل یک بار باید ببینید. محیط اطراف روستا برای تماشای ستاره‌ها مناسب است و این احساس را در شما به وجود می‌آورد که در وسط ناکجاآباد قرار دارید.

1- پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک، کرواسی

پارک پلیتویک که توسط یونسکو محافظت می‌شود، یکی از پربازدیدترین نقاط اروپا است، که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. این دریاچهٔ منحصربه‌فرد نتیجهٔ آب‌نگاری کارست، و به خاطر وجود آبشارها، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و تنوع گونه‌های جانوری‌اش مشهور است. آب دریاچه بسته به نور خورشید، مواد معدنی و موجوادت زندهٔ درون آن به رنگ‌های شفاف، لاجوردی و فیروزه‌ای تغییر می‌کند. در فصول پرگردشگر پارک پلیتویک پر از بازدیدکننده می‌شود. چندین مسیر پیاده‌روی از جمله امتداد اصلی کشیده شده در کل پارک که پیمودن آن حدود ۴٫۵ ساعت به طول می‌انجامد، در اینجا وجود دارد. همچنین قایق‌سواری امکان گشت و گذار در این دریاچهٔ زلال و تماشای هر آنچه که درون آن نهفته است، فراهم می‌کند.

منبع فارسیکجارو


طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
سمی
سمی
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۳

عالی بود.

آیلین
آیلین
۱۴ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۱۴

عالی بودن heart

b1