cover impressive garden
b1
خانه » ۱۰ پارک‌ و باغ تفریحی شگفت‌انگیز!

۱۰ پارک‌ و باغ تفریحی شگفت‌انگیز!

b3

هنر طراحی باغ ها و پارک‌ها تاریخ طولانی دارد. یک محیط تفریحی، خصوصاً در شهرها طبیعت را با رویکرد زیبایی‌شناسی توسط طراح ترکیب می‌کند. با عجیب‌ترین همراه باشید تا به معرفی بهترین پارک‌ها و باغ‌ های تفریحی جهان بپردازیم. هر کدام از این پارک‌ها و مکان‌های تفریحی در نقاط مختلف دنیا با رویکردی متفاوت، گردشگران را به سوی خود جذب می‌کنند.

10- استورهد (Stourhead)، وارمینستر (Warminster)، انگلستان

استورهد (stourhead)، وارمینستر (warminster)، انگلستان استورهد (stourhead)، وارمینستر (warminster)، انگلستان استورهد (stourhead)، وارمینستر (warminster)، انگلستان

املاک استورهد نه تنها شامل تعدادی باغ می‌شود بلکه دارای یک عمارت و روستایی است که زمانی متعلق به بارون‌های استورتن (Stourton) بوده است. املاک قرن هجدهم این ناحیه بازتابی از طراحی یونان قدیم است، مانند معابد هرکول و آپولو و یک دریاچهٔ مصنوعی که همه سبک طراحی یونانی را به عاریه برده‌اند، با این وجود هنوز روح طراحی بریتانیایی در آن‌ها باقی مانده است.

9- باغ کوکنهف، لیز، هلند

باغ کوکنهف، لیز، هلند باغ کوکنهف، لیز، هلند باغ کوکنهف، لیز، هلند

کوکنهف بزرگ‌ترین باغ گل جهان است و گفته می‌شود هر روز ۷ میلیون گل در آن کاشته می‌شود. طی کمیسیونی که در سال ۱۹۴۹ شهردار وقت لیز تشکیل داد این باغ به عنوان نمایشگاهی در نظر گرفته شد تا پرورش‌دهندگان گل به نمایش محصولات جدید خود بپردازند. امروزه فضای معطر و رنگی این باغ به محلی برای نوازش چشمان بازدیدکنندگان تبدیل شده که از زیبایی آن به وجد می‌آیند.

8- پارک آبی فورت وورث، فورت وورث، تگزاس، ایالات متحده

پارک آبی فورت وورث، فورت وورث، تگزاس، ایالات متحده پارک آبی فورت وورث، فورت وورث، تگزاس، ایالات متحده پارک آبی فورت وورث، فورت وورث، تگزاس، ایالات متحده

پارک آبی فورت وورث (ForthWorth) دارای ساختاری پله‌ای است که آب به وسط آن هدایت می‌شود. صدای آبی که از این پارک برمی‌خیزد اثری آرام بخش دارد. از همه مهمتر ۵۰۰ گونهٔ گیاهی است که در اطراف این پارک رشد کرده‌اند و جلوهٔ زیبایی به آن بخشیده‌اند.

7- سان‌سوسی (Sanssouci)، پوتسدام، آلمان

سان‌سوسی (sanssouci)، پوتسدام، آلمان سان‌سوسی (sanssouci)، پوتسدام، آلمان سان‌سوسی (sanssouci)، پوتسدام، آلمان

طبق دستوری از جانب فردریک کبیر پروس به عنوان کاخی تابستانی، عمارت سان‌سوسی ساخته شد. امروزه این کاخ عجیب و غریب و بسیار باشکوه با مجسمه‌هایی از پادشاهان رومی، باغ‌های تراس‌مانند و باغ گل به سبک باروک برای بازدید عموم باز است.

6- باغ مجسمهٔ مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا، ایالات متحده

باغ مجسمه‌ی مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا، ایالات متحدهباغ مجسمه‌ی مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا، ایالات متحدهباغ مجسمه‌ی مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا، ایالات متحده باغ مجسمه‌ی مینیاپولیس، مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا، ایالات متحده

پارک مینیاپولیس آثار هنری و مجسمه‌های مختلفی را نمایش می‌دهد که دائماً در حال تغییر هستند. قاشق مشهور درون تصویر به همراه گیلاسی در بالای آن در واقع یک پل است. این پارک نه تنها برای اهداف تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه از آن به عنوان مکانی برای آموزش هنرهای مدرن و معاصر هم بهره می‌برند.

5- باغ بات‌چارت (Butchart)، خلیج برنت وود، بریتیش کلمبیا، کانادا

باغ بات‌چارت (butchart)، خلیج برنت وود، بریتیش کلمبیا، کانادا باغ بات‌چارت (butchart)، خلیج برنت وود، بریتیش کلمبیا، کانادا باغ بات‌چارت (butchart)، خلیج برنت وود، بریتیش کلمبیا، کانادا

باغ‌های مشهور بات‌چارت سایتی تاریخی و ملی در کانادا هستند که سالانه چیزی بالغ بر ۱ میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کنند. هر موقع از سال که از این مکان بازدید کنید هیجان خاص خود را دارد. شکوفه دادن گل‌های رز در تابستان، شکوفا شدن باغ‌های ژاپنی در پاییز، حس مرموز باغ در زمستان و بوی طراوت و زندگی در بهار همه و همه تجربه‌ای هیجان‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

4- باغ سلطنتی Marqueyssac، وزاک (Vézac)، دپارتمان دوردونه (Dordogne)، فرانسه

باغ سلطنتی marqueyssac، وزاک (vézac)، دپارتمان دوردونه (dordogne)، فرانسه باغ سلطنتی marqueyssac، وزاک (vézac)، دپارتمان دوردونه (dordogne)، فرانسه باغ سلطنتی marqueyssac، وزاک (vézac)، دپارتمان دوردونه (dordogne)، فرانسه

فرانسوی‌ها برای داشتن باغ‌های سلطنتی‌شان مشهور هستند. این باغ‌های ظریف در کنار قلعه‌های قرن هفدهمی برای داشتن زیبایی جاودانه استوار مانده‌اند. درختان شمشاد به همراه درختان زیرفون و سرو زیبایی این باغ‌ها را افزون کرده‌اند. راه کشیده شده در این باغ‌ها تا ۵ کیلومتر امتداد داده شده‌اند.

3- جنگل بامبوی آراشی‌یاما (Arashiyama)، کیوتو، ژاپن

جنگل بامبوی آراشی‌یاما (arashiyama)، کیوتو، ژاپن جنگل بامبوی آراشی‌یاما (arashiyama)، کیوتو، ژاپن

مردم ژاپن اعتقاد دارند که درختان بامبو از وجود شیطان پاک هستند، بنابراین در کشور آفتاب همیشه می‌توان جنگل‌های بامبو به همراه مسیرهای پیاده‌روی زیادی در آن‌ها پیدا کرد. ۵۰۰ متر مسیر پیاده‌روی کشیده شده از زیارتگاه Nonomiya-jinja به سمت معبد Tenryu-ji احتمالاً آرامش‌بخش‌ترین نقطه در یک شهر شلوغ خواهد بود.

2- عمارت وِرسای، ورسای، فرانسه

عمارت وِرسای، ورسای، فرانسهعمارت وِرسای، ورسای، فرانسه

باغ سلطنتی ورسای در قرن هفدهم و در زمان پادشاهی لوییس پانزدهم ساخته شده است. کانالی نیز در این باغ ساخته شد که پادشاه در آن به گاندولا سواری (نوعی قایق با کف تخت و گوشه‌های مرتفع) می‌پرداخت. امروزه اما هر انسانی می‌تواند از این باغ دیدن کند و از شکوه آن لذت ببرد.

1- ویلا دِ اِسته (Villa d’Este)، تیوولی، ایتالیا

ویلا دِ اِسته (villa d’este)، تیوولی، ایتالیا ویلا دِ اِسته (villa d’este)، تیوولی، ایتالیا ویلا دِ اِسته (villa d’este)، تیوولی، ایتالیا

باغ ویلا د ِاِسته یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین مجموعه باغ‌ها و چشمه‌ها به شمار می‌رود که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته است. این مجموعه یک صومعهٔ قدیمی بود که در عصر رنسانس تبدیل به یک ویلا شد. طراح این مجموعه از سبک طراحی اروپایی تأثیر عظیمی پذیرفته است. این باغ مشخصاً یکی از نقاطی است که پیشنهاد می‌شود حداقل یک بار از آن بازدید کنید.

منبع فارسیکجارو


طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
فرهاد
فرهاد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۵

عالی عالی عالی بهترین سایت جهان همینجاست????

b1