glacial lake zabecko with hvoinat peak at national park pirin image shot 2007 exact date unknown
b1
خانه » ۵ پارک ملی زیبای جهان!

۵ پارک ملی زیبای جهان!

b3

اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای گردش در فضای باز است، اما این پارک‌های ملی در طول سال نیز با زیبایی‌های بی‌بدیلشان شما را مجذوب خود خواهند کرد، بدون هیچ فیلتری برای ویرایش عکس. برای دیدن این زیبایی‌ها با عجیب‌ترین همراه باشید تا به شما ۵ پارک ملی زیبای جهان را معرفی کنیم.

5- پارک ملی نورتامبرلند، انگلستان

پارک-ملی-نورتامبرلند،-انگلستان

شمالی‌ترین پارک ملی انگلیس (و کم جمعیت‌ترین منطقه آن) دارای خلنگ­زارهای بسیار زیبا است. این منطقهٔ که به عنوان یکی از مناطق تاریخی یونسکو ثبت شده است، شامل دیوار تاریخی و معروف هادریان امپراطوری روم باستان نیز هست.

4- پارک ملی ساحلی پمبورکشایر، ولز

ملی-ساحلی-پمبورکشایر

گردش با اسب یکی از جذاب­ترین تفریح‌های گردشگران تنها پارک ملی ساحلی بریتانیا است، که شامل تعدادی از سازه‌های زیبای ملی از جمله پل بزرگ ولز نیز هست.

3- پارک ملی گران پارادیسو، ایتالیا

پارک-ملی-گران-پارادیسو

این پارک ملی که بین منطقهٔ پیدمونت و درهٔ آووستا واقع شده است، گسترهٔ وسیعی از دریاچه‌ها و کوه­ها است و یکی از قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شدهٔ آلپ است. ۲۸ مسیر مختلف پیاده‌­روی در این پارک وجو دارد، اکثر این مسیرها فرصت دیدن بزکوهی و بسیاری دیگر از موجودات وحشی را به گردشگران می‌دهند.

2- پارک ملی پیرین، بلغارستان

پارک-ملی-پیرین،-بلغارستان

بسیاری از موجودات نادر در این پارک ملی در منطقهٔ بالکان وجود دارند، از جمله گیاهانی که از دورهٔ پلیستوسن (از ۲٫۸ میلیون تا ۱۱۵۰۰ سال پیش) در این منطقه می‌رویند. این پارک بیش­تر به علت وجود بیش از ۷۰ دریاچهٔ یخ‌زده در آن معروف است، اما می‌توانید شمار بسیاری از موجودات بزرگ (گرگ‌های خاکستری، خرس‌های قهوه­ای) یا کوچک (دارکوب، جغد) را نیز در آن بیابید.

1- پارک ملی الیمپوس، یونان

پارک ملی الیمپوس، یونان

چه این پارک خانهٔ خدایان باشد چه نباشد، پارک الیمپوس هم از لحاظ اساطیری و هم از لحاظ شکوه طبیعی غنی است. علاوه بر قله‌های بلند آن (بلندترین آن ۲۹۱۸ متر ارتفاع دارد)، الیمپوس بیش از ۱۷۰۰ گونهٔ مختلف گیاهی در خود دارد. از گل‌های وحشی ظریف تا کاج‌های سیاه مستحکم و شاه­‌درخت‌ها.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیHuffington Post

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
b1