cover zion park
b1
خانه » ۱۰ سرگرمی در پارک ملی صهیون در ایالت یوتا، آمریکا!

۱۰ سرگرمی در پارک ملی صهیون در ایالت یوتا، آمریکا!

b3

پارک ملی صهیون (Zion) که یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین مناطق حفاظت‌شده در ایالات متحده به شمار می‌رود در یوتا واقع شده است. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید تا بهترین تفریحاتی را که در این پارک برای انجام دادن وجود دارد با هم بررسی کنیم. پارک صهیون، مناظر زیبا و بعضاً خیال‌انگیز زیادی دارد. در این لیست سعی کرده‌ایم بهترین کارهایی را که می‌شود در این پارک انجام داد و از آن لذت برد، برایتان گردآوری کنیم.

10- رانندگی در بزرگراه شمارهٔ ۹

رانندگی در بزرگراه شماره‌ی ۹ رانندگی در بزرگراه شماره‌ی ۹ رانندگی در بزرگراه شماره‌ی ۹ رانندگی در بزرگراه شماره‌ی 1

در طول ۲۳ کیلومتر راه کشیده شده در قلب صهیون یکی از زیباترین مناظری که می‌توانید در تمام زندگی‌تان مشاهده کنید از پیش رویتان می‌گذرد. در طول راه از موزهٔ تاریخ بشر، دره‌ها، رودخانهٔ ویرجین، یک تونل باریک حجاری شده در دل کوه و در نهایت تقاطع کوه کرمل عبور خواهید کرد. این بزرگراه، پارک ملی صهیون را به بقیه ایالت یوتا متصل می‌کند و با مناظر زیبایی که دارد سفر شما را لذت بخش می‌کند.

9- تماشای ستاره‌ها

تماشای ستاره‌ها تماشای ستاره‌ها تماشای ستاره‌ها تماشای ستاره‌ها

این پارک ملی یکی از بهترین مکان‌هایی در تمام ایالات متحده هست که می‌توانید آسمان شب را به زیبایی هر چه تمام از آنجا مشاهده کنید. آلودگی کم نوری، و آسمان پاک دو چیزی هستند که هر ستاره‌شناسی برای تماشای آسمان نیاز دارد و هر دوی این موارد در پارک ملی صهیون فراهم است. همچنین برای اینکه این شرایط کماکان حفظ شود سازمان مجری این پارک چراغ‌ها و لامپ‌های نصب شده در نقاط مرکزی و ساختمان‌های پارک را به گونه‌ای نصب کرده است که نور آن‌ها به سمت پایین هدایت شود. بهترین زمان برای سفر به این پارک فصل تابستان است، زمانی که محیط‌بانان و داوطلبان درس‌های ستاره‌شناسی را طبقه بندی، و تلسکوپ‌ها را برای استفادهٔ بازدیدکنندگان نصب می‌کنند.

8- جویبار درهٔ کانارا (Kanarra)

جویبار دره‌ی کانارا(kanarra) جویبار دره‌ی کانارا(kanarra) جویبار دره‌ی کانارا(kanarra) جویبار دره‌ی کانارا(kanarra)

درهٔ عمیق کانارا به چند دلیل یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی این پارک محسوب می‌شود. در وحلهٔ نخست اینکه واقعاً زیباست. دلیل دوم اینکه دسترسی به آن از طریق بزرگراه به آسانی امکان‌پذیر است بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند به سادگی یک روز را در این مکان توقف کنند و به بازدید از محیط اطراف بپردازند. ضمناً این منطقه به خاطر زوایا و نقاط خوش‌منظر بسیار مورد علاقهٔ عکاسان است. برای سفر به این ناحیه توسط ماشین از سمت Springdale وارد بزرگراه شوید و به سمت Kanarraville حرکت کنید.

7- مجرای زیرزمینی

مجرای زیرزمینی مجرای زیرزمینی مجرای زیرزمینی مجرای زیرزمینی

مجرای زیرزمینی (Subway) در درهٔ بزرگ غربی قرار دارد، دو مسیر وجود دارد که منتهی به این مجرا می‌شوند، هرچند راه عبور هیچ کدام به سهولت نیست. این مجرا فرصتی را برای شما به وجود می‌آورد تا در استخری که در مسیرتان قرار دارد نفسی تازه کنید و خنکی هوا را با وجودتان لمس کنید. از آنجایی که این نقطه بسیار محبوب است بازدیدکنندگان باید قبل از سفر به این ناحیه بلیط رزرو کنند.

6- باریکه‌ها (The Narrows)

باریکه‌ها(the narrows)باریکه‌ها(the narrows)باریکه‌ها(the narrows) باریکه‌ها(the narrows)

باریکه‌ها یا گلوگاه یکی از بهترین مسیرهای پیاده‌روی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. طول این گلوگاه ۲۶ کیلومتر و عرض آن به ۶ متر می‌رسد. ارتفاع صخره‌های این گلوگاه به ۶۱۰ متر هم می‌رسد. ویژگی برجستهٔ این باریکه رودخانهٔ ویرجین است. عمق این رودخانه به حدی کم است که گردشگران می‌توانند در آن راه بروند. فصل‌های بهار و تابستان بهترین زمان برای پیاده‌روی در این گلوگاه است چرا که عمق آب کم و دمای آن مناسب است. اما در فصل پاییز و زمستان ارتفاع آب و سطح یخ زده‌اش می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

5- استخرهای زمردی

استخر‌های زمردی استخر‌های زمردی

استخرهای زمردی که در تنگهٔ صهیون واقع شده‌اند فرصتی بسیار عالی برای پیاده‌روی در طبیعتی دست‌نخورده را برایتان فراهم می‌کنند. علاوه بر آن استخرهای طبقه‌ای به زیبایی این ناحیه افزوده است. مهم‌تر از همه، کوه‌پیمایی در این ناحیه اجازه می‌دهد تا در محیط‌هایی همچون گلوگاه صهیون، غارها، تونل‌ها، صخره‌ها و رودخانه‌ها به گشت و گذار بپردازید. در ضمن استخر زمردی یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌رود. همچنین امکانات گردشگری متنوعی در این نقطه وجود دارد. بهترین زمان برای بازدید از این استخرها فصل پاییز و زمستان است. خصوصاً فصل پاییز که شاخ و برگ درختان رنگارنگ می‌شود و درخشش زیبایی را به وجود می‌آورد.

4- پرداختن به Canyoneering

پرداختن بهcanyoneering پرداختن بهcanyoneering پرداختن بهcanyoneering پرداختن بهcanyoneering

کنیون‌ایرینگ (Canyoneering) نوعی فعالیت در فضای باز است که شامل پیاده‌روی، کوه‌نوردی، صخره‌نوردی، شناکردن و مسیر یابی است. پارک ملی صهیون نه تنها مسیرهای پیاده‌روی بی‌شماری دارد، بلکه تمام کسانی را که عاشق طبیعت و بالا رفتن از صخره‌ها هستند به چالش می‌کشد. Canyoneering به شما اجازه می‌دهد تا به دورافتاده‌ترین و ناشناخته‌ترین مکان‌ها و دره‌ها دست پیدا کنید. راهنماها در تورهای اکتشافی به تازه‌واردان آموزش می‌دهند و آن‌ها را به سمت ماجراجویی هدایت می‌کنند.

3- اسب‌سواری در طبیعت زیبا

اسب‌سواری در طبیعت زیبا اسب‌سواری در طبیعت زیبا اسب‌سواری در طبیعت زیبا اسب‌سواری در طبیعت زیبا

تجربهٔ اسب‌سواری در این طبیعت وحشی واقعاً منحصر به فرد است چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در مکان‌هایی که رسیدن به آن‌ها سخت است به جستجو بپردازید. توریست‌ها در طول رودخانهٔ ویرجین اسب‌سواری می‌کنند که در این مسیر کندوهای عسل و باغ‌های کاکتوس را ملاقات خواهند کرد. این مسیر بسیار خارق‌العاده و زیباست که هیجانی وصف‌ناپذیر را به شما هدیه می‌دهد. بازدیدکنندگان دو انتخاب خواهند داشت، یک ساعت اسب‌سواری یا نصف روز گشت و گذار. بهترین زمان برای انجام چنین فعالیتی ماه‌های مارس و اکتبر است. ضمناً قبل از سفر به خوبی در مورد این ناحیه مطالعه کنید.

2- فرود فرشتگان (Angels Landing)

فرود فرشتگان(angels landing) فرود فرشتگان(angels landing) فرود فرشتگان(Angels Landing) فرود فرشتگان(angels landing)

مسیر Angels Landing یکی از هیجان‌انگیزترین نقاط پارک صهیون است. یک مسیر باریک در امتداد صخره‌های بلند، که پرتگاهی بلند در دوطرف آن قرار دارد. اگرچه کمی خطرناک و نگران‌کننده است، اما هیچ مسیر محبوب دیگری قابلیت رقابت با آن را ندارد. در پایان راه، مناظر خوش آب و هوا و زیبایی در برابر دره قرار دارد. راهپیمایی در طول این مسیر کمی طاقت فرسا است اما با تجهیزات ساده و تجربه می‌توان از آن عبور کرد. این مکان از ماه آپریل تا نوامبر در دسترس است.

1- تنگهٔ صهیون (Zion)

تنگه‌ی صهیون(zion) تنگه‌ی صهیون(zion)3 تنگه‌ی صهیون(zion)2 تنگه‌ی صهیون(zion)1

تنگهٔ صهیون در قسمت غربی پارک واقع شده است و رسماً مهمترین خصوصیت تمام این پارک محسوب می‌شود. صحراهای بکر عمدهٔ این ناحیه را فرا گرفته است. منظرهٔ دره که از بالای تنگه قابل رویت است بسیار زیبا به نظر می‌رسد. برای دسترسی به این ناحیه می‌توانید به راحتی توسط اتوبوس شاتل به این نقطه سفر کنید.

منبع فارسیکجارو


طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
meijin
meijin
۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۳۲

این عالی بود

b1