natural wonder
b1
خانه » ۷ شگفتی طبیعی کمتر شناخته‌شده!

۷ شگفتی طبیعی کمتر شناخته‌شده!

b3

شگفتی‌های طبیعی تقریباً در هر کشوری وجود دارد که ما نیز قبلاً در عجیب‌ترین با تعدادی از آن‌ها آشنا شدیم.

در این قسمت سعی شده تا شگفتی‌های کمتر شناخته‌شده را مورد بررسی اجمالی قرار دهیم که بسیار زیبا و حیرت آورند و به طور قطع ارزش یک بار دیدن را (چه به صورت تصویری و چه به صورت زنده!) دارند.

7- پانتانال برزیل

پانتانال برزیل

پانتانال بزرگ‌ترین تالاب جهان است. گذشته از مناظر زیبا و دیدنی‌اش، پانتانال منزلگاه موجودات شگفت‌انگیزی مانند capybaras است که نوعی مورچه‌خوار غول‌پیکر به شمار می‌آید.

6- مرداب آبی رنگ ایسلند

مرداب آبی رنگ ایسلند

آب موجود در این تالاب همیشه گرم است و درجه حرارتی بین ۳۷-۳۹ درجه سانتی‌گراد دارد. ظاهراً این تالاب بخشی از جریان آتشفشانی است و آب آن پر از املاح و مواد معدنی می‌باشد که برای اختلالات پوستی مانند پسوریازیس بسیار خوب است. اگر بخواهید در آنجا شنا کنید با این اخطار روبه‌رو خواهید شد: با توجه به قوانین بهداشتی کشور ایسلند، تمامی افرادی که قصد شنا در این مکان را دارند ملزوم به استفاده از حمام عمومی قبل و بعد از ورود به آب هستند. درحالی‌که تالاب به خودی خود طبیعی است هر چند روز در میان آن را با آب‌گرمی که از نیروگاه حرارتی نزدیک می‌آید پر می‌کنند.

5- واله د لا لونا شیلی

واله د لا لونا شیلی

رفتن به واله د لا لونا به شما این اجازه را می‌دهد که به راحتی رویای قدم زدن روی کره ماه را عملی کنید و خود را روی سطح آن تجسم نمایید. مجموعه حیرت‌انگیزی از بافت‌ها و رنگ‌های زیبا در این منطقه توسط آب و باد تشکیل شده‌است و دریاچه‌های خشک شدهٔ آن مانند حفره‌های کره ماه به نظر می‌رسد.

4- کولکا کانیون پرو

کولکا کانیون پرو

کولکا کانیون در حدود دو برابرِ عمق گرند کانیونِ آمریکا را دارد و ساکنان قدیمی خود که قبل از اینکاها به آنجا پای گذاشته بودند را حفظ کرده است و مکانی مورد پسند باستان‌شناسان و گردشگران می‌باشد. چشمه‌های متعددی در این منطقه قرار گرفته که قنات‌های آن را همیشه پر آب نگه می‌دارد.

3- وای او تاپو نیوزیلند

وای او تاپو نیوزیلند

وای او تاپو یکی از عجیب‌ترین مکان‌های نیوزیلند می‌باشد. بعد از سه ساعت پیاده‌روی با صحنه‌ای حیرت‌انگیز روبه‌رو خواهید شد، دریاچه‌ای رنگی که حتماً نیاز است آن را ببینید تا باورش کنید! همچنین مکان‌هایی برای استخر گل‌ولای و مکانی طولانی برای پیاده‌روی در آنجا تعبیه شده‌است. استخر معروفی نیز وجود دارد که یکی از جاذبه‌های معروف وای او تاپو است و با حلقه‌های نارنجی طبیعی احاطه شده‌است.

2- دره جیوژایگو چین

دره جیوژایگو چین

معنی واژه جیوژایگو به زبان بومی «نه روستا» می‌باشد که آن را از نه روستایی که در درّه‌ای در تبت قرار دارند، الهام گرفته است. مسیر دره با رودخانه‌ای زیبا، دریاچه و کوه‌های پوشیده از برف پوشیده شده‌است. این مکان به عنوان یکی از عجایب مهم طبیعی دنیا طبقه‌بندی شده‌است.

1- Tsingy de Bemaraha ماداگاسکار

tsingy de bemaraha ماداگاسکار

Tsingy de Bemaraha مکانی شگفت‌انگیز و خیره‌کننده از سنگ‌های آهک است و معنی آن به زبان بومی سرپرست گروه می‌باشد. با آمدن به این مکان زیبا شما می‌توانید جنگل حرا و حیوانات و پرندگان شگفت‌انگیز آن را نیز مشاهده نمایید.

منبع فارسیعجایب جهان

منبع خارجیListverse

هومن نوربخش

هومن نوربخش

دانشجوی کامپیوتر، علاقه‌مند به دنیای وب و سابقه ۶ سال وبلاگ‌نویسی و نویسندگی در سایت و همچنین در زمینه Front-end فعالیت می‌کنم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

b2
b1