عکس کاور ذهن برتر
b1
خانه » ۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند!

۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند!

b3

شما، مغزی حدوداً ۱۳۰۰ گرمی در سرتان دارید. که البته بیشتر آن تنها آب است. اما کاری که با باقی آن می‌توانید انجام دهید، شگفت انگیز است. با ما همراه باشید با ۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند.

مغز شما…
حاوی ۱۰۰ میلیارد نورون است. این مغز، همچنین ۱ کوادریلیون سیناپس دارد که می‌تواند ۱۰ محرک غریزی را در هر ثانیه پردازش کند. سریع‌ترین کامپیوتر بر روی زمین توانایی پردازش ۱٫۷۵ پتافلاپ را با کمک ۷ میلیون وات انرژی دارد (ابر کامیپوتر جگوار ۲۲۴ هزار هستهٔ پردازشگر دارد). تخمین زده می‌شود که توانایی پردازش مغز ۱۰۰ پتافلاپ با استفاده از انرژی معادل ۲۰ وات باشد. خب! حالا با این مغز چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

6- Orlando Serrell: قابلیت کسب شده

orlando serrell

زمانی که او ۱۰ ساله بود، سمت چپ سرش مورد اصابت ضربهٔ چوب بیسبال قرار می‌گیرد. او بر روی زمین می افتد اما ناگهان بلند شده و دوباره به بازی‌اش ادامه می‌دهد.

بر روی او هیچ درمان پزشکی‌ای صورت نمی‌گیرد چرا که او به والدینش در این باره چیزی نمی‌گوید. برای مدتی او سردرد را تحمل می‌کند. نهایتاً این سر درد به انتها می‌رسد اما او متوجه می‌شود که دارای قابلیت‌هایی در زمینهٔ محاسبات تقویمی با پیچیدگی حیرت انگیز است.

او قابلیت خارق العادهٔ دیگری ندارد. هم اکنون در شعبه شرکت زنجیره‌ای وال – مارت سرایدار است.

5- Chao Lu: ذهن تمرکز یافته

lu chao

در سال ۲۰۰۵، توانست ۶۷۸۹۰ رقم از عدد پی را بدون هیچ گونه اشتباهی به خاطر سپرده و از بر بخواند. وی گفته است که به خاطر سپردن این تعداد رقم یک سال و برای بازگو کردنش هم ۲۴ ساعت و چهار دقیقه زمان صرف کرده است. به عبارت دیگر، بازگو کردن مداوم هر رقم برای ایشان ۱٫۲ ثانیه زمان برده است.

4- Ramon Campayo: ذهن سریع

ramon campayo

این آقا می‌تواند ۱۷ عدد را در نصف ثانیه به خاطر بسپارد. همچنین او توانایی به خاطر سپردن ۴۶ عدد باینری در یک ثانیه را دارد. ۴۶ عدد باینری یک چیزی مثل ارقام زیر هستند:

۱۰۱۰۱۰۰۰۱۰۱۱۰۱۱۱۱۱۰۰۱۱۰۱۰۱۰۱۱۰۱۰۱۱۱۱۱۰۱۰۱۰۱۰۱۱

3- Daniel Tammet: احساس متقارن

daniel tammet

در سن ۴ سالگی با چندین حمله صرع مواجه می‌شود که گمان می‌رود همان حملات باعث ایجاد شرایط جدید برای او باشند. او اعداد را به شکل اشکال و رنگ‌ها می‌بیند و می‌تواند محاسبات را بدون تلاشی به سرانجام برساند.

محاسباتی مانند، ریشهٔ سوم صدها مرتبهٔ اعشاری و بازگو کردن ۲۲۵۱۴ رقم از عدد پی در ۵ ساعت نمونه‌هایی از قابلیت‌های او هستند. به ۱۰ زبان صحبت می‌کند. او توانست در زبان ایسلندی در تنها یک هفته بیانی سلیس داشته باشد.

2- Derek Paravicini: نابغهٔ موسیقی

derek paravicini

او با وزن ۶۸۰ گرم، به شکل نابینا و مبتلا به اوتیسم به دنیا آمد. نمی‌تواند چپ را از راست تشخیص دهد یا حتی تا ۱۰ بشمارد. اما او نابغهٔ موسیقی است و می‌تواند هر آهنگی را به بهترین شکل ممکنش با پیانو اجرا کند.

1- Kim Peek: حافظه تصویری

kim peek

کیم پیک دارای حافظهٔ تصویری یا فوتوگرافیک است. او را به عنوان «مگا نابغه» نیز می‌شناسند. او هر ناحیه و کد پستی در ایالات متحده شامل شهرهای بزرگ یا شهرهای بین آنها را می‌شناسد. می‌تواند دو صفحه را همزمان در ۸ ثانیه و با دقت ۹۸ درصد بخواند. در همین راستا او توانسته بیش از ۱۲ هزار کتاب را مطالعه کند.

او از نظر روانی مبتلا به کند ذهنی یا اوتیسم نبود، اما قسمت‌هایی از مغز او دچار نارسایی بودند.

در ۱۹۸۴، نویسنده‌ای او را ملاقات می‌کند که نتیجهٔ آن ساخت فیلم «مرد بارانی» توسط بری لوینسن می‌شود. کاراکتر ریموند از کیم پیک الهام گرفته شد. داستین هافمن که بازی در این نقش را بر عهده داشت با پیک ملاقات می‌کند تا بتواند این نقش را با قاعده و به درستی انجام دهد. فیلم هم توانست، اسکار بهترین فیلم، اسکار بهترین کارگردانی، اسکار بهترین بازیگر مرد و اسکار بهترین فیلمنامه را در آن سال از آن خود کند.

منبع فارسیروزنامه شرق

منبع خارجیSmarter

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
8 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Zard
Zard
۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۹

دمتون گرم ولی ببینین همه اینا از یه جایی مشکل داشتن که از یه بعد دیگه برتر شدن حالا که ما کاملا سالمیم ببین چه کارهایی که میتونیم انجام بدیم 😍

....
....
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۱۳

احمق جون.
برو یاد بگیر که اتیسم به معنای کند ذهنی نیست.
انیشتن و دنیل تامت و کیم پیک و… همه اتیسم دارند.

....
....
۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۳:۲۶
Reply to  ....

احمق جون.
چیزی که خودت نمیدونی رو به دیگران یاد نده لطفا.

قهرمان حافظه
قهرمان حافظه
۸ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۰۱

سلام وقت بخیر دوستان

من مدتی هست که دنبال تکنیک ها و روش های تقویت حافظه بودم و هستم بهترین تکنیک روش کاخ ذهنی هست

وبلاگ کاخ ذهنی سرچ کنید کلی مطلب در این مورد داره

اون اقا که 67890 حفظ کرده با تکنیک های کاخ ذهنی وبلاگ کاخ ذهنی و کدینگ تصویری برای اعداد بوده

و حتی کیم پیک هم بصورت ناخوداگاه از تکنیک کاخ حافظه و تصویرسازی ذهنی استفاده میکنه

حتی دانیل تامت هم از تکنیک کاخ ذهنی و کدینگ تصویری برای اعداد استفاده کرده

وبلاگ کاخ ذهنی

mindp.blog.ir

ااا
ااا
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۳۰

اون خره بود که تند خون بود تو هشت ثانیه میخوند خودم پیداص مسکنم و مغزم رو باهاش عوض میکنم

علی
علی
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۲۲:۱۵

یعنی چی kim peek با دقت 98 درصد بخواند؟ کامل میتونست این مطالبو هر وقت خواست یاد آوری کنه؟ بنظرم این آدم باید منجمد میشد که در آینده شاید بتونن زندش کنن…

b1