Cover-Edward Nini-Hernandez
b1
خانه » ۱۰ تا از قد کوتاه‌ترین انسان‌های جهان!

۱۰ تا از قد کوتاه‌ترین انسان‌های جهان!

b3

در این مطلب جالب با ما همراه باشید تا با ۱۰ تا از قد کوتاه‌ترین انسان‌های جهان آشنا شویم.

10- Ajay Kumar

Ajay-Kumar

(کوتاه‌ترین بازیگر جهان)
۷۶ سانتی‌متر
ستاره فیلم‌های کمدی هند Ajay Kumar یکی از قدکوتاه‌ترین هنرمندان و بازیگران در دنیاست. کومار با داشتن ۷۶ سانتی‌متر بلندی توانسته اسم خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. او طی ۱۳ سال در ۵۰ فیلم ایفای نقش کرده است. اسم هنری او Unda Pakru است و در خانه او را Kerala صدا می‌زنند. او در سینمای هند بسیار مشهور است. او در سال ۲۰۰۵ با Gayatri که بلندی قدش ۱۵۵ سانتی‌متر بود ازدواج کرد. Gayatri دو برابر همسرش است و نسبت به او بسیار بلند‌تر است.

9- Chen Guilan و Li Tangyong

Tangyong-Guilan

(کوتاه‌ترین زوج در دنیا)
با بلندی ۷۰ و ۱۰۸ سانتی‌متر
زوج چینی که به تازگی ازدواج کرده‌اند امیدوارند تا بتوانند اسم خود را در کتاب ثبت رکوردهای گینس به عنوان قدکوتاه‌ترین زوج ثبت کنند. Chen Guilan که اهل شهر Chen است با Li Tangyong در سال ۲۰۰۷ ازدواج کرده است.

8- Edward Nini Hernandez

Edward Nini-Hernandez

(دومین قدکوتاه در دنیا)
۷۰ سانتی‌متر
اسم Edward Nini Hernandez در ۴ سپتامبر ۲۰۱۰ در کتاب ثبت رکورد‌ها به عنوان کوتاه‌قد‌ترین نوجوان روی زمین ثبت شد. قد Edward Nini Hernandez بیست و چهار ساله ۷۰ سانتی‌متر و وزنش ۱۰ کیلوگرم است. Hernandez در Bogota کلمبیا زندگی می‌کند. هنوز کسی علت رشد نکردن این مرد را کشف نکرده. در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۰ وقتی هرناندز به سن ۱۸ سالگی رسید دیگر یک نوجوان نبود به همین علت Khagendra Thapa Magar از کشور نپال قد کوتاه‌ترین نوجوان شناخته شد.

7- Khagendra Thapa Magar

Khagendra-Thapa-Magar

(کوتاه‌ترین مرد سابق جهان)
۶۷ سانتی‌متر
Khagendra Thapa Magar متولد ۱۴ اکتبر سال ۱۹۹۲ و پسر Rup Bahadur و Dhana Maya Thapa Magar است. وی با داشتن قد ۶۷ سانتی‌متر یکی از کوچک‌ترین انسان‌های روی کره زمین است. Magar یکی از اولین کوتوله هاست. او در ۱۲ ژوئن سال ۲۰۱۱ لقب کوتاه‌ترین انسان روی کره زمین را از دست داد. Magar اهل کشور فیلیپین است.

6- Jyoti Amge

Jyoti-Amge

(کوتاه‌ترین دختر جهان)
۵۸ سانتی‌متر
Jyoti Amge پانزده ساله با قد ۵۸ سانتی متر و وزن ۵ کیلوگرمی‌اش کوتاه‌قد‌ترین دختر روی زمین است. پزشکان می‌گویند که او بیشر از این رشد نمی‌کند و تا آخر عمرش قدش همین‌قدر می‌ماند. او به جای اینکه از این مسئله ناراحت باشد، اتفاقاً بسیار خوشحال است و به خود افتخار می‌کند که کوتاه‌قد‌ترین دختر است. او از اینکه همه به او توجه می‌کنند و او را با دست به هم نشان می‌دهند بسیار خوشحال است. مردم به دیدن او می‌روند و بعضی‌ها او را مثل خدا می‌پرستند. Jyoti امیدوار است که یک‌روز هنرپیشه سینمای هند بشود و بتواند به بالی وود راه پیدا کند.

5- Junrey Balawing

Junrey-Balawing

(هم‌اکنون کوتاه‌ترین انسان است)
۶۰ سانتی‌متر
مرد کوتوله فیلیپینی که قدش ۶۰ سانتی‌متر است در سن ۱۸ سالگی هدیه خود را از گینس گرفت و اسمش در کتاب گینس ثبت شد. Junrey Balawing پسر آقای Smith است و در دهکده Sindangan که در جنوبی‌ترین منطقه فیلیپین است زندگی می‌کند. والدین Junrey Balawing می‌گویند که بعد از دو ماهگی او دیگر رشد نکرد. در مراسم جشنی که از طرف گینس در دهکده او برگزار شد او را به عنوان قدکوتاه‌ترین انسان بالغ روی کره زمین معرفی کردند.

4- Stacey Herald

Stacey-Herald

(کوتاه‌ترین مادر دنیا)
۷۱ سانتی‌متر
کوتاه‌ترین مادر دنیا هم‌اکنون انتظار تولد سومین فرزند خود را می‌کشد. البته پزشکان به او اخطار داده‌اند که حاملگی برای سومین بار می‌تواند برای او و فرزندش بسیار خطرناک باشد. قد Stacey Herald فقط ۷۱ سانتی‌متر است. این زن ۳۵ ساله اهل کنتاکی آمریکاست. او از بیماری اوستئوجنیسس رنج می‌برد. این بیماری باعث می‌شود که استخوان‌ها بسیار ترد و شکننده شوند. به همین دلیل استخوان‌ها از یک اندازه‌ای بیشتر نمی‌توانند رشد کنند. Stacey Herald برای انجام کارهای روزانه‌اش از ویلچر استفاده می‌کند. قد همسرش ۱۷۵ سانتی‌متر است. او هم مثل Stacey مشتاقانه منتظر تولد سومین فرزندشان هستند که قرار است ۴ هفته دیگر متولد شود. در حال حاضر او از عرض رشد می‌کند و بسیار پهن شده است. Stacey برای انجام کار‌هایش از همسرش کمک می‌گیرد. او می‌داند که زایمانش راحت نیست و بسیار خطرنک است. علی‌رغم صحبت پزشکان مبنی بر خطرناک بودن حاملگی برای Stacey، این پدر و مادر خواهان فرزندان بیشتری هستند. این زوج در سال ۲۰۰۰ در سوپرمارکتی که با هم کار می‌کردند آشنا شدند و با هم ازدواج کردند. ‌

3- Aditya «Romeo» Dev

Aditya-Romeo

(کوتاه‌ترین بدن‌ساز در دنیا)
۸۳ سانتی‌متر
قد این بدنساز حرفه‌ای فقط ۸۳ سانتی‌متر است. او در کشور هند بسیار مشهور است. او با آنکه بسیار کوتاه‌قد است اما می‌تواند دمبل‌هایی که وزنشان ۱.۵ کیلوگرم است را بلند کند. هر روز، بسیاری از مردم برای دیدن ورزش کردن کوتاه‌ترین ورزشکار دنیا به سالن بدن‌سازی می‌روند. علی‌رغم بقیه کوتوله‌ها که سر بزرگ و بدن کوچکی دارند، بدن Aditya «Romeo» Dev بسیار متناسب است.

2- Shannon Bobbitt

Shannon-Bobbitt

(کوتاه‌ترین بسکتبالیست حرفه‌ای در دنیا)
۱۵۷ سانتی‌متر
Shannon در مقایسه با افراد دیگری که در بالا خواندید ممکن است که مثل یک غول باشد. اما در دنیای بسکتبال حتی یک سانتی‌متر هم مهم است. او یک بسکتبالیست حرفه‌ای قدکوتاه است. او یکی از هشت فرزند Bobbitt است که در Bronx آمریکا زندگی می‌کنند. علاوه بر اینکه او در دنیای بسکتبال یک ستاره محسوب می‌شود، در دانشگاه تنسا هم جایزه‌های مختلفی را برنده شده است. او تصمیم گرفت که وارد WNBA شود و بازی حرفه‌ای را برای تیم لوس‌آنجلس شروع کند.

1- Gul Mohammad

Gul-Mohammad

(کوتاه‌ترین انسانی که تا به حال دیده شده)
۵۷ سانتی‌متر
Gul Mohammad که در ۱۵ فوریه ۱۹۵۷ به دنیا آمد و در ۱ اکتبر ۱۹۹۷ از دنیا رفت اهل دهلی نو از کشور هند بود. بر طبق اسناد و مدارکی که در کتاب ثبت رکوردهای گینس وجود دارد، این شخص کوتاه قد‌ترین انسانی است که تا به حال وجود داشته. در ۱۹ ژولای ۱۹۹۰، وی توسط بیمارستان Ram Manohar Lohia که در دهلی نو قرار دارد مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت. پزشکان قد و وزن او را اندازه گرفتند. قدش ۵۷ سانتی متر و وزنش ۱۷ کیلوگرم بود. او در ۱ اکتبر ۱۹۹۷ به دلیل مشکلات تنفسی از دنیا رفت. او چون خیلی سیگار می‌کشید در طول زندگیش از بیماری حاد ریوی و آسم رنج بسیار می‌برد.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
7 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
فاطمه
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۲۱:۳۷

وای حاجی پشمامممممممممممم😮
این دیگ چی بود😐

MOHAMMAD HESAM
MOHAMMAD HESAM
۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۰:۳۸

هیچ اشکالی نداره یه نفر قد کوتاه باشه و نباید مورد تمسخر قرار بگیره، ولی فکر کنین؟!یکی از این قد کوتاه ها رییس مافیای بزرگ باشه

شبنم
شبنم
۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱

خیلی جالب بود ممنونم

مهدیس
مهدیس
۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۱

ی تشکر هم میکنم از کسی ک این مطالبو گذاشت ..عالی بود

مهدیس
مهدیس
۵ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۵۹

من قدم 152 سانته و 21 سالمه..اتفاقا من کسیم ک ب بقیه محل نمیزارم خخ
این شوخی بود ..ولی اصلا اینطور نیست قد کوتاهی بد نیست من راضیم ..ترجیح میدم قد کوتاه باشم تا خیلی بلند

b1