عکس کاور دانشمند دیوانه
b1
خانه » ۱۰ تا از دیوانه‌ترین دانشمندان جهان!

۱۰ تا از دیوانه‌ترین دانشمندان جهان!

b3

لیست دیوانه‌ترین دانشمندان جهان که توسط نشریه‌ای علمی منتشر شده است به معرفی ۱۰ نفر از نابغه‌های تاریخ بشر می‌پردازد که در عین ارائه ابداعاتی که حیات بشر را متحول کرده‌اند از خصوصیات رفتاری عجیبی نیز برخوردار بوده‌اند.

دانشمندان بزرگی که نام آن‌ها در تاریخ بشر به عنوان بزرگترین‌ها به ثبت رسیده است در زمان حیات خود نسبت به دیگر افراد به گونه‌ای غیرعادی به شمار می‌آمده‌اند. این افراد با هوش بسیار بالای خود نه تنها طرحی جدید وگاه غیرعادی را به زندگی بشر افزودند، بلکه دیدگاه انسان نسبت به جهان را به طور کل تغییر دادند.

نشریه علمی لایوساینس به منظور معرفی این افراد که در دوره خود از برترین‌ها به شمار می‌رفته‌اند، طی گزارشی جالب لیست ۱۰ نفر از این دانشمندان که به دلیل بالا بودن بیش از حد سطح هوشی از نظر بسیاری از افراد زمان خود دیوانه به شمار می‌رفته‌اند را با عنوان «لیست ۱۰ تن از دیوانه‌ترین دانشمندان جهان» منتشر کرده است.

10- آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین

وی به طور قطع با ارائه نظریات فیزیکی متعددی که جهان را متحول ساخته از نابغه ترینهای این لیست ۱۰ نفره به شمار می‌رود. اینشتین علم فیزیک را با ارائه نظریه نسبیت احیا کرده و در زمینه‌های گرانش و کوانتوم به موفقیتهای زیادی دست یافت.

9- لئوناردو داوینچی

لئوناردو داوینچی

این دانشمند و نقاش محبوب ایتالیایی به گونه‌ای از میان تمامی شاهکارهای دوران رنسانس این فرصت را پیدا می‌کرد تا به جهان نامتعارف نیز سرکی بکشد. در کتاب طراحیهای این دانشمند ایتالیایی که اکثراً به صورت قرینه نگاشته شده، سرزمین عجایبی از ماشین‌ها و طراحی‌های شگفت انگیز نهفته است که بسیاری از آن‌ها نهفته باقی مانده و برخی از آن‌ها از جمله طرح هلی کوپتر اولیه وی قرن‌ها بعد به واقعیت تبدیل شد.

8- نیکولا تسلا

نیکولا تسلا

تسلا فردی است که در هنگام روشن کردن یک سوئیچ بزرگ الکتریکی باید تصویر وی را در ذهن داشت. وی به عنوان مخترع رادیوی بی‌سیم و ژنراتورهای ای-سی که کلید آغاز عصر الکتریک به شمار می‌رود، شناخته می‌شود. وی همچنین به عنوان نابغه دیوانه نیز شناخته می‌شد زیرا بسیار کم خوابیده و از بدن خود به عنوان ابزاری رسانا برای نمایش دستاوردهایش در جمع استفاده می‌کرد.

7- جیمز لاولاک

جیمز لاولاک

این دانشمند زیست محیطی مدرن و مخترع فرضیه بزرگ جهان ابر ارگانیسم، در ارائه پیش بینی‌های وحشتناک درباره تغییرات جوی شهرت زیادی داشته است که اکنون می‌توان به خوبی دید بسیاری از پیش بینی‌های وی به حقیقت پیوسته‌اند. بر اساس پیش بینی لاولاک مرگ تدریجی در حدود ۸۰ درصد از جمعیت بشر تا سال ۲۱۰۰ امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

6- جک پارسونز

جک پارسونز

وی در عین حال که از پایه گذاران لابراتوار رانشی جت به شمار می‌رود به صورت مداوم به تمرین جادو و جادوگری می‌پرداخته است. این دانشمند مرموز و فعال در زمینه علوم فضایی از تحصیلات رسمی برخوردار نبود و در عین حال ریاست تولید راکتی سوختی برای هدایت ایالات متحده به فضا را در دست داشت. پارسونز طی حادثه‌ای ناگوار در حال انجام آزمایشهایی در محل سکونت خود در اثر انفجاری بزرگ از دنیا رفت.

5- ریچارد فاین من

ریچارد فاین من

وی نیز یکی از نابغه‌هایی بود که در پروژه منهتن حضور موثری داشته و در تیم نخبه‌هایی بود که بمب اتم را تولید کردند. فاین من یکی از مهم‌ترین دانشمندان قرن بیستم میلادی به شمار می‌رود. وی در کنار مشغله خود به عنوان یک فیزیکدان به موسیقی و طبیعت علاقه بسیاری داشت و موفق به رمزگشایی خط هیروگلیف مایان‌ها شده بود.

4- فریمن دیسون

فریمن دیسون

وی در زمینه‌های علم فیزیک و نویسندگی داستانهای علمی تخیلی بسیار چیره دست بوده است. دیسون در سال ۱۹۶۰ نظریه‌ای را مبنی بر نیاز انسان در تولید لایه‌ای محافظتی برای محاصره منظومه خورشیدی و حداکثر استفاده از نور خورشید ارائه کرد. این لایه اکنون با عنوان لایه دیسون شناسایی می‌شود. دیسون عمیقاً به حیات ماورایی اعتقاد داشته و بر این باور بود انسان طی چند دهه آینده قادر به برقراری ارتباط با موجودات ماورائی خواهد بود.

3- رابرت اپنهایمر

رابرت اپنهایمر

رئیس پروژه منهتن که به منظور تولید اولین بمب اتمی جهان راه اندازی شده بود، هرگز در ابراز احساس خود در رابطه با جامعه گرایی و حس کشمکش و ناسازگاری درباره بمباران اتمی ابایی نداشت. به طوریکه تمامی نیروی سیاسی و دانشگاهی خود را بر روی این موضوعات متمرکز کرد. اپنهایمر با وجود این مجادله‌ها و درگیری‌ها به عنوان مردی شناخته می‌شود که زبانهای آلمانی و هندی را تنها به این منظور آموخت تا در هنگام آزمایش اولین بمب اتم خود قسمتهایی از کتاب مقدس هندوها را به عنوان خطابه بیان کند.

2- ورنر فن براون

ورنر فن براون

وی در سن ۱۲ سالگی قطار اسباب بازیش را از ترقه پر کرده و در میان خیابانی شلوغ در آلمان منفجر کرد. این عمل نشانه از پدیده‌ای بود که در آینده در حال وقوع بود. وی در نهایت به عنوان مغز برنامه‌های موشکی وی-دو هیتلر به عنوان اسیر جنگی به زندان افتاد و سپس راه خود را به سوی فضا و اکتشافات فضایی باز کرد. فن براون در حالیکه در برنامه‌های فضایی آمریکا دست داشت به عنوان استاد فلسفه و غواصی نیز مشغول به کار بود.

1- یوهان کونراد دیپل

یوهان کونراد دیپل

وی در کشور آلمان و در قلعه‌ای به نام فرانکشتاین متولد شده و رشد کرد. در قرن ۱۷ میلادی وی به عنوان یک شیمی‌دان موفق به ابداع رنگدانه آبی پروس یکی از اولین رنگهای شیمیایی ترکیبی در جهان شد. اما اصلی‌ترین و بی‌پایان‌ترین تلاش کونراد دیپل که شهرت زیادی را نیز برایش به ارمغان آورد تلاش برای کشف اکسیر حیات یا نامیرایی است. شایعاتی که درباره آزمایشهای وی بر روی اجساد انسان‌ها وجود داشته است الهام بخش شکل گیری شخصیت افسانه‌ای داستان فرانکشتاین بوده است.

منبع فارسیتابناک

منبع خارجیLivescience

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
10 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
ا. باقری
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۵۱

همه نوشتن کجای تسلا دیوونه بوده هیچ کس نگفته انیشتن فرهیخته بنده خدا کجاش دیوانه بوده واقعا 🙄

Mahgol
Mahgol
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۰۰

نمیشه گفت تسلا دیونه است فقط زیادی باهوش بود اون حتی صدای فضایی هارو شنیده البته تو زندگی نامه ش که اینو گفته بود

بی نام
بی نام
۲ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳

کجای تسلا دقیقا دیوانه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :exclaim: :question: :question: :question: :exclaim:

اشکان
اشکان
۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۸

تیتر رو اشتباه نزدین؟
میشه بگین کجاشون دیوانه بوده؟!

شفیقی
شفیقی
۱۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۳
Reply to  اشکان

نه دیپل نه انیشتن نه تسلا و نه داوینچی اصلاً هیچکدوم دیوونه نبودن

abbas
abbas
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۲۱:۲۹

بد نیس

b1