عکس کاور هکر
b1
خانه » ۱۰ تا از مشهور‌ترین هکر های جهان!

۱۰ تا از مشهور‌ترین هکر های جهان!

b3

لیستی از مشهورترین هکر های جهان با حساستر شدن تنش‌های ناشی از هک شدن یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های مطالعات آب و هوایی در انگلستان منتشر شد.

هکری به داخل سیستم نامه‌های الکترونیکی پایگاه مطالعاتی آب و هوا در انگلستان نفوذ کرده و نامه‌ها و مدارکی را از این پایگاه بر روی اینترنت منتشر کرده که نشان می‌دهد دانشمندان با پیچیده کردن اطلاعات و فریب مردم قصد باوراندن تئوری گرمای جهانی را دارند اما دانشمندان اعلام کرده‌اند متن این نامه‌ها تغییر پیدا کرده و تنها نشان می‌دهند که دانشمندان در حال گفت‌وگوهای بی‌پرده و صریح در رابطه با بحران گرمای جهانی بوده‌اند.

در ادامه لیستی از مشهورترین هکرهای جهان که هر یک خسارات قابل توجهی را به شرکت‌های مختلف وارد آورده‌اند و در نشریه تلگراف منتشر شده است، ارائه می‌شود.

10- کوین میتنیک: Kevin Mitnick

kevin-mitnick

زمانی که کوین پشت کامپیوترش می‌نشست و بزرگ‌ترین مراکز امنیتی دنیا را هک می‌کرد احتمالاً هیچ کدام از این جوجه هکرهای امروزی حتی با ویندوز هم بلد نبودند کار کنند. شهرت اصلی میتنیک در هک بر می‌گردد به اواخر قرن بیستم. زمانی که به وی لقب بزرگ‌ترین هکر تحت تعقیب دنیا را داده بودند.

مخالفان میتنیک و کسانی که از فعالیتهای او آسیب دیده بودند ادعا می‌کردند وی دچار یک نوع مریضیست و حتی از چنین فردی بر می‌آید که با استفاده از یک خط تلفن خانگی یک بمب اتمی را فعال کند. برای همین هم خواستار آن شدند تا وی در بازداشت تحت درمان قرار بگیرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا از این فرد به عنوان بزرگ‌ترین مجرم رایانه‌ای در تاریخ آمریکا یاد می‌کند. وی با نام مستعار Hacker Poster Boy به سیستم رایانه‌ای برخی از مهم‌ترین شرکتهای فناوری و ارتباطاتی از قبیل نوکیا، فوجیتسو و موتورولا نفوذ کرد. وی سرانجام در سال ۱۹۹۵ توسط FBI بازداشت شده و با اعتراف به چندین اتهام وارد شده به پنج سال زندان محکوم شد. پس از آزادی در سال ۲۰۰۰ میتنیک اکنون ریاست شرکت مشاور ایمنی رایانه‌ای را به عهده داشته و از تکنیکهای هک به عنوان مهندسی اجتماعی یاد می‌کند.

9- کوین پولسن: Kevin Poulsen

ap_kevin_poulsen

نفوذ به خطوط تلفنی ایستگاه رادیویی لس آنجلس به منظور برنده شدن در رقابت تلفنی که ایستگاه رادیویی در حال اجرای آن بود، اولین رسوایی فعالیتهای هکری پولسن به شمار می‌رود. وی با نام مستعار دانته تاریک جرائم رایانه‌ای دیگری از قبیل هک کردن پایگاه داده‌های تجسسهای فدرال را مرتکب شده و پس از آن دستگیر شد. وی پس از آزادی، حرفه روزنامه نگاری را در پیش گرفته است.

8- آدرین لامو: Adrian Lamo

adrian-lamo-3

لامو به دلیل استفاده از کافی شاپ‌ها، کتابخانه‌ها و کافی نت‌ها برای فعالیتهای خود به هکر بی‌خانمان شهرت یافته بود. بیشتر فعالیتهای وی در نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای شرکتهای مختلف و گزارش نقص و نقطه ضعف این شبکه‌ها به شرکتهای مالک شبکه‌ها بود. یکی از بزرگ‌ترین ادعاهای لامو نفوذ به شبکه نیویورک تایمز و افزودن نام خود به پایگاه داده‌های متخصصان این پایگاه بوده است. لامو نیز اکنون یک روزنامه نگار است.

7- استفن وزنیاک: Steve Wozniak

steve_wozniak

وی به دلیل اینکه یکی از بنیانگذران شرکت اپل به شمار می‌رود از شهرت بالایی برخوردار است، وی فعالیتهای خود را در زمینه هک با نفوذ به تلفنهای همراه آغاز کرد. وی در حالی که در دانشگاه کالیفرنیا مشغول به تحصیل بود برای همکلاسی‌های خود ابزاری به نام جعبه آبی ساخت که به آن‌ها امکان مکالمات راه دور طولانی مدت را به صورت رایگان می‌داد. وزنیاک با آغاز پروژه ساخت یک رایانه از ادامه تحصیل صرف نظر کرده و به همراه دوست خود استیو جابز رایانه اپل را ابداع کردند.

6- لوید بلنکن شیپ: Loyd Blankenship

Mentor_and_niece

لوید بلنکن شیپ با نام مستعار مرشد از اعضای چندین گروه از هکرها در دهه ۱۹۸۰ بوده است. از بزرگ‌ترین عوامل به شهرت رسیدن وی نوشتن کتابی به نام بیانیه هکر یا باطن یک هکر بوده است که پس از دستگیری‌اش در سال ۱۹۸۶ نگاشته شده است. در این کتاب تنها جرم هکرها کنجکاوی ذکر شده است.

5- مایکل کالک: Michael Calce

Michael_Calce

مایکل کالک در سن ۱۵ سالگی با هک کردن تعدادی از مشهورترین وب سایتهای اقتصادی جهان شناسایی شد. کالک در سال ۲۰۰۰ با نام مستعار پسر مافیایی، به ۷۵ رایانه در ۵۲ شبکه مختلف حمله کرد که این حمله سایتهایی مانند Ebay، آمازون و یاهو را تحت تأثیر قرار داد. وی پس از مکالمه آن لاینی درباره جرمی که مرتکب شده، دستگیر شد و به هشت ماه حبس، یک سال مجازات حبس تعلیقی، محدودیت در استفاده از اینترنت و پرداخت خسارت نقدی محکوم شد.

4- رابرت تاپان موریس: Robert Tappan Morris

Robert-TappaMorris

رابرت تاپان موریس در نوامبر ۱۹۸۸ یک ویروس رایانه‌ای از دانشگاه کرنل در حدود ۶ هزار رایانه را از کار انداخته و میلیون‌ها دلار خسارت به بار آورد. خالق این ویروس رابرت تاپان موریس اولین فردی است که به جرم تخلف رایانه‌ای و سو استفاده از آن محکوم به مجازات شد. وی اعلام کرد ویروس گسترده شده با هدف آسیب رساندن به اینترنت نبوده و تنها با هدف سنجیدن وسعت اینترنت وارد این شبکه شده است. با این حال این ادعاها کمکی به وی نکرده و وی به سه سال حبس تعلیقی، چهار هزار ساعت خدمات اجتماعی و پرداخت خسارت نقدی سنگینی شد. نمونه سی دی حاوی این ویروس مخرب هم اکنون در موزه علوم بوستون در معرض دید قرار دارد.

3- گروه خدایان تقلب: Masters of Deception

mod

این گروه از هکرها در اواسط دهه ۸۰ سیستم خطوط تلفن آمریکا را مورد هدف قرار دادند و به سیستم رایانه‌های AT&T نفوذ کردند. این گروه به تدریج و با دستگیر شدن اعضای آن در سال ۱۹۹۲ غیر فعال شد.

2- دیوید اسمیت: David L. Smith

david_smith

وی خالق ویروس ملیسا اولین ویروس رایانه‌ای که از طریق اینترنت انتقال پیدا می‌کند بوده است. اسمیت مدت کوتاهی پس از گسترش این ویروس دستگیر شده و به دلیل به بار آوردن خسارتی در حدود ۸۰ میلیون دلار محکوم به زندان شد.

1- سیون جاشان: Sven Jaschan

Sven Jaschan sasser

وی به دلیل نوشتن ویروسهای Netsky و Sasser در سال ۲۰۰۴ و در حالی که دوره نوجوانی خود را سپری می‌کرد، متهم شناخته شد. این ویروس‌ها مسئول گسترش ۷۰ درصد از نرم افزارهای مخرب یا Malware ها در اینترنت به شمار می‌رفتند. وی اکنون به استخدام یک شرکت ایمنی رایانه‌ای درآمده است.

یک نفر به انتخاب خودم

+- گری مک کینون: Gary McKinnon

gary_mckinnon

مقامات آمریکایی، گری مک کینون ۴۳ ساله را متهم کرده‌اند که با هک کردن سیستم انفورماتیکی پنتاگون، ارتش، نیروی دریایی، نیروی هوایی، وزارت دفاع آمریکا و ناسا در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ موجب وارد آمدن خسارتی بالغ بر ۷۰۰ هزار دلار و از کار انداختن دو هزار رایانه به مدت ۲۴ ساعت شده و به اطلاعات مخفیانه‌ای از جمله اطلاعات مربوط به بشقاب‌های پرنده دست یافته است.

به گفته مقامات آمریکایی، مک کینون بزرگ‌ترین حمله انفورماتیکی نظامی تمام زمان‌ها را انجام داده است.

او گفته که می‌خواسته اطلاعاتی درباره اشیا پرنده ناشناس پیدا کند و فکر کرده است که مقامات آمریکایی این اطلاعات را مخفی نگه داشته‌اند و او وظیفه داشته آن‌ها را آشکار کند.

وی این عملیات را در فاصله زمانی فوریه ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲ انجام داده است. دادگاه اعلام کرده است که وی باید به عنوان یک تروریست، حداکثر به مدت ۷۰ سال در زندان‌های ایالات متحده زندانی شود. این حکم طبق توافق نامه بحث برانگیز استرداد مجرمین صادر شده است. بر این اساس این هکر ۴۲ ساله که در برابر استرداد خود به آمریکا مبارزه می‌کرد، متحمل شکست سنگینی شده است.

گری مک کینون به سندرم اسپرگر مبتلاست. در واقع مغز او به مانند مغز دیگر انسان‌ها کار نمی‌کند. بیماری اسپرگر باعث می‌شود شخص مبتلا بتواند در جهان اشیاء، طرح‌ها، الگوها، معماها و رایانه‌ها احساس راحتی کند، این در حالی است که پیچیدگی تبادلات اجتماعی وی را دچار مشکل می‌سازد.

منبع فارسیBBC

منبع خارجیTelegraph

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
18 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
ادوارد
ادوارد
۱ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۴۳

سلام
من ۲۰ سال سن دارم
و تونستم سایت دانشگاهمون رو هک کنم و نمرات رو دستکاری کردم:)

فرزاد
فرزاد
۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۰:۱۸

الان تو سایت معروف هکرها گفته شده هک شبکه های ایران توسط مجاهدین خلق که امروز رخ داد توسط فردی به نام محمود انجام شده که اگه اشتباه نکنم همونی باید باشه که چند کاربر تو همین قسمت نظرات اسمشو اورده اند .محمود ردانی پور …دقیقا اطلاعات درج شده در مورد حمله های قبلی شبیه همین پست پایین که مهسا فرستاده بود تو سایت میتونید ببینید ..حتی تایید هم شده ولی میگن‌ کار کار مجاهدین خلق بوده..چون این فرد هیچ علاقه و ارتباطی با مجاهدین خلق و جریانات نداره ..

Ea1234
Ea1234
۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۱۹

سؤال من اینه چرا همه ی هکرا از بچگی هک میکردن؟(نوجوانی یا در دیرترین حالت جوانی)چرا هکر میانسال یا پیر نداریم؟

یک هکر
یک هکر
۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۴۶
Reply to  Ea1234

پاسخش کنجکاویه در نوجوانی و جوانی حس کنجکاوی بسیار بالاتره نسبت به سایر دوران زندگی.

superman_._black
superman_._black
۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۳۵

دهنت سرویس چون من عاشق گری هستم و اینکه انتخاب تو هم گری بوده گری از خیلی جهات شبیه به بندیک کامبربچ می باشد موفق باشی دوست من .

حمید
حمید
۹ اسفند ۱۳۹۸ ۲۲:۴۸

چرت نگو دیویداسمیت از همشون بهتره

مهسا
مهسا
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۱۲

این شخص در مورد جهان هستی و اینکه یوفو و موجودات دیگه در هزاران کشهکشان دیگه وجود دارن صحبت هایی کرده که زیر نظر هست

b1