cover-eyes
b1
خانه » ۱۴ نفر با استعدادهای عجیب و غریب!

۱۴ نفر با استعدادهای عجیب و غریب!

b3

با ما همراه باشید با یکی دیگر از سری مطالب «آدم‌های عجیب». در این مطلب به بررسی ۱۴ نفر با استعدادهای عجیب و غریب می‌پردازیم.

14- مرد مغناطیسی

magnetic

لئو تو لین اهل مالزی به خاطر داشتن توانایی در جذب اجسام فلزی، مرد مغناطیسی لقب گرفته است.

او قادر است اجسام فلزی از دو کیلوگرم تا حداکثر ۳۶ کیلوگرم را با بدن خود جذب کند. توانایی او به قدری عجیب است که تا به حال دانشمندان و پزشکان بسیاری از دانشگاه‌های مالزی را حیرت‌زده کرده و درباره او به تحقیق پرداخته‌اند. نکته جالب اینجاست که دو پسر و دو نوه‌اش نیز از این توانایی برخوردارند. نیروی مغناطیس در بدن لئو آن قدر زیاد است که می‌تواند با استفاده از یک جسم فلزی چسبیده به بدنش، وزنی معادل سه آجر را روی آن نگه دارد.

13- منجیت سینگ، جت را با گوش‌هایش می‌کشد

jet

منجیت سینگ ۵۷ ساله که مرد آهنین نامیده می‌شود، بیش از ۳۰ رکورد جهانی از خود برجای گذاشته، ازجمله کشیدن یک اتوبوس دو طبقه با موهایش، بالا بردن ۸۵ کیلو گرم با گوش‌هایش، و البته کشیدن یک جت با گوش‌هایش! در آوریل ۲۰۰۷ مرد آهنین یک ماشین دیزلی ۷٫۴ تنی را ۱۲ فوت در یک پارکینگ فرودگاه شرقی بریتانیا کشید. او پس از برجای گذاشتن این رکورد گفت: «من خیلی احساس بدی ندارم فقط کمی در اطراف گوش‌هایم احساس درد می‌کنم. ولی حالم خوب است». او با این کارها پول زیادی برای موسسه خیریه خود تأمین کرد.

12- رو آنتینگ با اشکش می‌نویسد

write

روآنتینگ ۵۶ ساله اهل لویانگ چین استعداد خاصی دارد؛ او می‌تواند با آبی که از چشمانش پرتاب می‌کند، خطاطی کند! او پس از آن‌که با بینی خود آب را بالا می‌کشد، آن را از طریق مجرای اشک به بیرون می‌پاشد و روی کاغذ می‌ریزد. رو وقتی که بچه بود این استعداد غیر طبیعی خود را هنگامی کشف کرد که در رودخانه شنا می‌کرد. او می‌گوید: «بعضی اوقات وقتی که شنا می‌کردم آب را قورت می‌دادم و یک‌باره بطور اتفاقی فهمیدم، آبی که قورت داده‌ام، می‌تواند از چشمانم به بیرون پرتاب شود. دوستان‌ام همه با دیدن آن شوکه شدند.» اما دهه ۱۹۹۰ که رو شغل خود را در یک کارخانه محلی کود سازی پس از ۲۰ سال از دست داد، به پرورش این استعداد غیرمعمول خود پرداخت. پس از سه سال تمرین فشرده، او دریافت که می‌تواند آب را دقیقاً تا سه متر دورتر از چشمانش به بیرون پرتاب کند.

11- ژانگ گوان، دست زدن با صدای هلیکوپتر

clap

ژانگ گوان ۷۰ ساله به قرار گرفتن در کتاب رکوردها امیدوار است؛ به‌خاطر صدای دست‌هایش. صدای کف زدن او ۱۰۷ دسی بل اندازه گیری شده است؛ فقط سه دسی بل کمتر از صدای تیغه‌های هلی کوپتر در حال چرخش. خبر بدی است!؟ مقامات حفاظت از محیط زیست محلی می‌گویند که صدای ژانگ بسیار بلند است، چنان‌چه او بیش از حد معمول کف دست‌هایش را به هم بزند، او را می‌توان به علت آلودگی صوتی بازداشت کرد!

10- وی مینگتانگ، بادکنک را با گوش‌هایش باد می‌کند

balloons

وی مینگتانگ ۵۵ ساله کارگر اهل گوئیلین در استان گوانگسی چین است. او حدود ده سال پیش دریافت که از گوش‌هایش هوا خارج می‌شود! بنابراین به این فکر افتاد که از گوش‌هایش و یک لوله برای بادکردن بادکنک استفاده کند؛ کاری که اکنون درآن به شهرت رسیده. هم‌چنین در جشنواره بهاره اخیر، او ۲۰ شمع را طی ۲۰ ثانیه با استفاده از یک لوله خرطومی که از گوشش خارج شده بود، خاموش کرد.

9- کلودیو پینتو هر دو چشمش را از حدقه خارج می‌کند

eyes

کلودیو پینتو مرد ۴۸ ساله برزیلی خیلی تلاش کرد تا در کتاب‌های رکورد جایی برای استعداد حیرت آورش دست و پا کند. او می‌تواند هر دو چشمش را از حدقه خارج کند. پینتو تحت آزمایش‌های مختلفی قرار گرفت و دکترها گفتند که تا کنون نه دیده‌اند و نه شنیده‌اند کسی بتواند چشم‌هایش را به این اندازه از حدقه خارج کند. این مرد اهل بلو هوریزونته گفت: «این یک راه آسان برای پول درآوردن است. من می‌توانم چشمانم را چهار سانتی متر از حدقه خارج کنم، این یک موهبت الهی است. من احساس می‌کنم که مورد لطف خداوند قرارگرفته‌ام.

8- مردی که سوزن را در گوشت و پوست خود فرو می‌کند

torture

تیم کریدلند قادر است بدون اینکه احساس درد داشته باشد، تعداد زیادی سوزن را در گوشت و پوست خود فرو کند و همین امر، باعث شده تا به او لقب پادشاه شکنجه داده شود. همچنین نام دیگر تیم، جاسوزنی است. او از سال ۱۹۹۴ این کار را در سیرک بین‌المللی جیم رز آغاز کرد و کارش آن‌قدر جالب و منحصر به فرد بود که به سرعت شهرتی جهانی به دست آورد. تیم حتی قادر است تعداد زیادی سوزن خورده و تمام آن‌ها را دوباره از دهان خود خارج کند. او قادر است روی سوزن‌ها راه برود، بخوابد و آن‌ها را از بدن خود عبور دهد. نام تیم نیز در فهرست عجیب‌ترین‌های کتاب گینس قرار گرفته است.

7- مردی که با دندان قطار جابجا می‌کند

tooth

رات‌ها کریشنان اهل هندوستان با داشتن قوی‌ترین دندان‌های دنیا توانسته است نام خود را در کتاب رکوردهای لیمکا به ثبت برساند. او در آخرین رکوردزنی خود توانست تنها با دندان‌هایش و بدون کمک دست و پاهایش یک قطار هفت کابینه با وزن ۳۰۰ تن را حدود سه متر بکشد. او در سال ۲۰۰۹ در برنامه بریتیش گات تلنت نیز شرکت کرد و توانست در فهرست برگزیدگان مرحله نهایی قرار گیرد اما موفق نشد برنده این برنامه باشد.

6- مغز شگفت انگیز دنیل تمت

Daniel-Tammet

«دانیل تمت» از بیماران مبتلا به اوتیسم است که توانایی‌های محاسباتی زیادی دارد. در کودکی از بیماری‌های صرع، هم حسی و سندرم آسپرگر رنج می‌برده است.

به سبب اختلال جابجایی حسی، «تمت» اعداد را درست مثل رنگ‌ها تصور می‌کند. هر یک از اعداد برای او شکل، رنگ و بافت خاصی دارند. او بدون اینکه تلاش محاسباتی خاصی در ذهنش بکند، نتیجه محاسبات را می‌بیند. او حتی می‌تواند احساس کند که یک عدد «اول» است یا «مرکب». او عدد ۲۸۹ را زشت می‌بیند، ۳۳۳ را جذاب می‌یابد، عدد پی را زیبا می‌داند و از ۶ متنفر است و ۱۹ بسیار زیباست!

کانال ۵ انگلیس درسال ۲۰۰۰، مستندی در مورد تمت تهیه کرد با عنوان «پسری با ذهن باورنکردنی»، در این مستند می‌بنیم که تمت عدد پی را از بر می‌خواند و در عرض یک هفته زیان ایسلندی را که یادگیری‌اش بسیار دشوار است، فرا می‌گیرد.

5- کوین ریچاردسون با شیرها می‌رقصد

lion

کوین ریچاردسون (رفتارشناس حیوانات) ‌ ۳۳ ساله در یکی از مناطق حفاظت شده حیات وحش ژوهانسبورگ (آفریقا) مستقر است. شاید چنین صحنه‌هایی برایتان غیر قابل باور باشد! ولی او معروف به جادوگر شیرهاست.

خودش در این مورد می‌گوید هیچ جادوئی در کار نیست و شیرها از زمان کودکی خود با او آشنا بوده‌اند! ولی مسئله اینجاست که حیوانات گوشتخواری چون شیر هر چقدر هم انسان را بشناسند به هر حال گوشتخوارند و نمی‌توان جلوی غریزه‌شان را گرفت!

کوین ۱۰ سال قبل به این نتیجه رسید که برای او شیرها قابل اطمینان‌تر از انسان‌ها هستند. او بدون بکار گیری سیخ و شلاق و چوب و زنجیر و فقط با بردباری و صبر و حوصله با شیرها دوست می‌شود و حتی شب‌ها در کنار آن‌ها می‌خوابد!

او نه تنها با شیرها بلکه با حیوانات گوشتخوار دیگر نیز رابطه‌ای دوستانه دارد! به همین دلیل شایسته است او را جادوگر حیوانات وحشی نام گذاری کرد!

4- پسری با دید غیر معمول

ben

بن آندروود یک پسر خرد سال است که به علت ابتلاء به سرطان در سن سه سالگی بینایی خود را از دست داد. همه ما می‌دانیم که از دست دادن بینایی سبب مختل شدن بسیاری از آرزوها، اهداف، فعالیت‌ها و... می‌شود. اما در مورد بن مسائل قدری متفاوت بود. او چند سال پیش توانست از فن آوری «اکو لوکیشن» استفاده کند. یا بهتر بگویم آن را شبیه سازی کند. این همان روشی است که خفاش‌ها و دلفین‌ها برای شناسایی محیط اطراف خود از آن استفاده می‌کنند. یا به عبارت دیگر به این شکل می‌بینند.

به زودی مشخص شد که مهارت بن از حد انتظار فراتر رفته و تا جایی پیش رفت که دانشمندان از توجیه علمی آن درمانده شدند. او با تولید چند صدای ساده با دهان خود و با توجه به انعکاس آن می‌توانست مانند هر کودک دیگر کارهای روزمره خود را انجام دهد.

بن اسکیت می‌کرد. با بچه‌های محل فوتبال بازی می‌کرد. و حتی یک بار برادر خود را از ماری که در حال حمله به او بود، آگاه ساخت و جان وی را نجات داد. بن حتی می‌تواند تفاوت یک اتومبیل سواری پارک شده در کنار خیابان را با یک کامیون بیان کند. و همه این‌ها فقط با صدایی که با دهان خود تولید می‌کرد کار می‌کرد!

3- پسر لاستیکی

rubber

دنیل برونینگ اسمیت، منعطف پذیرترین مرد زنده جهان است که به نام پسر لاستیکی شناخته می‌شود.

2- پلک‌هایی که با آن اتومبیل حرکت می‌کند

eyelids

سونگ تائو اهل چین دارای پلک‌هایی بسیار قوی است که می‌توانند یک اتومبیل را به حرکت در آورند. او توانسته است با این نیروی منحصر به فرد، نام خود را در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت کند. او طناب‌هایی را به اتومبیل متصل کرده و قلاب‌های آن را به پلک‌های پایینش وصل می‌کند و اتومبیل را به جلو می‌کشد. سونگ در یکی از رکوردهایش توانست یک اتومبیل را به اندازه دو متر جابه‌جا کند و در یکی دیگر از رکوردهایش، دو سطل پر از آب که هر کدام سه لیتر وزن داشت را با پلک‌هایش بلند کرد. با وجود فشار بیش از حدی که به چشم‌ها و پلک‌های سونگ وارد می‌شود اما تا به حال هیچ مشکلی برای او به وجود نیامده است.

1- میروسلاو اشیا را با ذهن خود به حرکت درمی‌آورد

Psychokinesis

«به یاد داشته باش که هیچ قاشقی وجود ندارد». درست مثل آن کودک فیلم ماتریکس، میروسلاو ماگولا (مرد مغناطیسی) با به‌کارگیری قدرت نیروی روانی می‌تواند هر چیزی را از پنس فلزی گرفته تا مجسمه‌های بزرگ، در هوا حرکت داده و به سمت بدن خود بکشد و آن‌ها را به بدن خود بچسباند. او این کار را به سادگی و با کنترل ذهن انجام می‌دهد. میروسلاو با شوق و علاقه به پدیده‌های نیروی روانی مهارت خود را در حرکت دادن اشیای بی‌جان درذهن، تقویت کرد تا آن‌جایی که آن‌ها را وادار به اطاعت ازخواسته‌های خود کرد. مثلاً اشیا را مجبور می‌کرد که مثل فرفره دور خود بچرخند یا بلرزند. قدرت ذهنی او آن‌قدر شدید است که می‌تواند هنگامی که یک شی‌ء به سرش چسبیده، دراطراف بپرد؛ بدون آن‌که شی‌ء چسبیده از سرش جدا شود.

میروسلاو توضیح می‌دهد که چگونه از نیروی ذهنی برای اجرای این کار خارق العاده غیرطبیعی استفاده می‌کند: «این کار به این دلیل انجام می‌شود که من خودم را با انرژی پر می‌کنم (خودم را به آن متصل می‌کنم) و به‌طور همزمان آرزو می‌کنم که آن شی‌ء بلند شود.»

آزمایش‌های زیادی به خاطر این مهارت شگفت‌آور روی میروسلاو انجام شد، ولی با توجه به علوم معمول این زمان، کار او هم‌چنان بدون توضیح باقی مانده. هرچند که میروسلاو ماگولا موهبت داشتن بعضی توانایی‌های شگفت‌آور را در این دنیا دارد که معمولاً به عنوان فوق طبیعی شناخته می‌شود؛ ولی کتابش دقیقاً پر است از اعتراض به این شکل طبقه‌بندی. او با این مسأله کنار آمده و می‌گوید این‌ها ماوراء جهان خود ماست. اگرچه هنوز هم خودش را یک عقل‌گرای رادیکال می‌داند و بر طبیعی بودن خود تاکید دارد.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
علی
علی
۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳

سلام ببینم اون آخریه واقعیه؟؟ :question: :question:

امیر جمالی
امیر جمالی
۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵

با سلام
من از ۲۰ تصویر شبیه هم اختلاف تصاویر را در کسری از ثانیه پیدا میکنم
واقعا چشم های من قدرت عجیبی دارند
اگر خواستید میتونید امتحان کنید ۰۹۳۵۴۲۱۸۰۶۱

برنامه نویسی ios
برنامه نویسی ios
۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۸

باسلام
ممنون از سایت خوبتون.

b1