cover Eminem
b1
خانه » ۱۰ چهره مشهوری که دست به خودکشی زدند اما موفق نشدند!

۱۰ چهره مشهوری که دست به خودکشی زدند اما موفق نشدند!

b3

تلاش برای گرفتن جان خود نشان دهنده داشتن افسردگی شدید در آن فرد است. تمایلات و افکار مردمی‌که دست به خودکشی می‌زنند معمولاً تحت استرسهای زیادی است که تقریباً یا هیچ راه خروجی برای بیرون ریختن پریشانی‌های احساسی خود پیدا نمی‌کنند یا به میزان بسیار کمی از عهده این کار برمی‌آیند. و همین موضوع باعث می‌شود هر ساله خبر خودکشی‌های فراوان بشنویم که سلبریتی‌ها یا چهره‌های مشهور هم جزو این آدم‌ها هستند. همیشه در مرکز شایعات بودن، و زیرنظر چشم‌های تیزبین مردم بودن و نداشتن لحظه‌های شخصی با آرامش و بدون حضور مزاحمین چیز راحتی نیست. الان هم خواندن تلاش‌های این افراد برای گرفتن جان خودشان به ما نشان می‌دهد که شهرت و ستاره بودن همیشه هم خوب نیست.

10- امینم

Eminem

امینم یا مارشال بروس مترز سوم از سال ۱۹۹۷ مورد سرزنش و تحقیر خانواده‌اش واقع می‌شده. اگر شما موسیقی و ترانه‌های او را شنیده باشید، متوجه می‌شوید که امینم چگونه از موسیقی‌اش برای خالی کردن ناامیدی‌های گذشته و زندگی‌اش استفاده می‌کند. قبل از انتشار آهنگ «The Real Slim Shady» امینم سعی کرد با مصرف بیش از اندازه داروی مسکن تینلول خودکشی کند. امینم بعد از اینکه دوست دخترش «کیم» ترکش کرد و بعد هم او را از دیدن دخترش محروم کرد بسیار پریشان و آشفته خاطر بود. امینم به خاطر اینکه والدینش هر دو ترکش کردند پیشینه‌ای از آسیب‌های روانی در زندگی‌اش دارد و او خودکشی را تنها راه رهایی از غصه‌هایش می‌دانست. خوشبختانه او از مرگ در اثر این داروی کشنده نجات پیدا کرد و فرصت این را یافت تا از استعدادهایش استفاده کند.

9- التون جان

Elton_John

ستاره انگلیسی افسانه‌ای پاپ که کار او هرجا که موسیقی هم هست همیشه مشهور بوده؛ التون جان در جوانی به خاطر ناراحتی‌های ناشی از تمایلات جنسی و داشتن عشقی منحرفانه دست به خودکشی زد. «برنی تاپین» ترانه سرای مشهور و دوست التون او را درحالی در آپارتمانش پیدا کرد که سرش را داخل بخاری گازی‌اش فروبرده بود. او آن موقع با زنی به اسم «لیندا وودرو» ارتباط داشت و هراس‌هایش به خاطر اینکه مجبور بود تمایلات همجنس گرایانه‌اش را پنهان کند او را به خودکشی سوق داد.

8- رابرت مک فارلن

Robert_McFarlane

یکی از مشهورترین تلاش برای خودکشی افراد درنتیجه شایعات ننگین سیاسی بود. رابرت مک فارلن معاون امنیتی ملی رئیس جمهور رونالد ریگان بعد از درگیر شدن در ماجراهایی که قرار بود برای عموم آشکار شود دست به خودکشی زد. او چندین بار به خاطر احساس حقارتی که در جامعه حس می‌کرد افسردگی پیدا کرد و بعدها گفته بود که دلیل افسردگی‌اش اشتباه در قضاوت بوده که مجبورش کرده نیروهای ارتش را به خاطر گروگان‌ها عوض کند. جورج. دبلیو بوش او را عفو کرد، اما هرگز دوباره شغلش را به دست نیاورد. پس می‌بینیم احساس حقارت عمومی حتی سیاست‌مدارن را نیز می‌تواند به سمت خودکشی سوق دهد.

7- بریتنی اسپییرز

Britney_Spears

این خانمی که بیش از یک دهه از بهترین ستاره‌های پاپ روی صحنه بود و بخصوص با آهنگ «Baby One More Time» و طرفداران اختصاصی خودش به سرعت مشهور شد. اما شکستش در ازدواج، شات‌هایی که با رفتارها و پوزیشن‌های زننده از او گرفته شد و رفتارهای حیرت آورش سبب شد هم شغل و هنرش و هم زندگی خوانوادگی‌اش در سراشیبی قرار بگیرد. تحمل همه این فشارها برای بریتنی سخت بود و طبق اخبار اعلام شده او تا به حال دو بار دست به خودکشی ناموفق زده است.

6- کلارک گیبل

Clark_Gable

مردی که به خاطر مهربانی و زیبایی چهره‌اش در هالیوود معروف بود، منتها بعد از درگذشت همسرش واقعاً ناامید و افسرده شد. مادرش وقتیکه او فقط هفت ماه داشت درگذشت و بعدها نیز درگذشت همسرش «کارول لومبارد» در یک تصادف از پیش برنامه ریزی شده باعث شد که این بازیگر نتواند در برابر تمام غم و قصه‌ها تاب بیاورد. این بازیگر یکبار تلاش کرد با سرعت بسیار بالا در حین موتورسواری خودش را به کام مرگ بفرستد، اما موفق نشد. او بعدها به بازیگری‌اش ادامه داد و در فیلم‌های زیادی بازی کرد و بالاخره دوباره ازدواج کرد.

5- جودی گارلند

Judy Garland

بازیگر افسانه‌ای دیگر هالیوود جودی گارلند در سراسر دوران زندگی و کار خود با افسردگی دست به گریبان بود. قبل از اینکه او در سن ۴۷ سالگی با مصرف بیش از اندازه داروی تجویزی دکتر، خودش را از پای بیندازد، چندین بار دست به خودکشی زده بود. اولین باری که این کار را کرد مربوط به ۱۹۴۷ می‌شد که در حال بازی در فیلم «دزدان دریایی» بود و از بیماری روحی رنج می‌برد و به خاطر همین مدتی در آسایشگاه روانی بستری شد و در آنجا دست به این کار زد. او رگ دستش را زده بود، منتها نجات پیدا کرد و بعد در بیمارستان روان پزشکی ماساچوست بستری شد. حتی بعد از مراقبت‌های شدید و نهادینه کردن درمان‌ها، افسردگی جودی گارلند معتاد به بازیگری هیچ وقت به طور کامل درمان نشد.

4- سامی دیویس

Sammy_Davis_Jr.

نابغه مطرح موسیقی، سامی دیویس خواننده محبوب در مذهب، فعالیت کاری و فعالیت‌های جسمانی‌اش با نوسان روبرو می‌شد. این خواننده سعی کرد به زندگی‌اش خاتمه دهد و در شب عروسی‌اش با «لوری وایت» دست به این عمل زد. او با اسلحه قصد شلیک کردن به سرش را داشت که نجات پیدا کرد. او بعدها فاش کرد که به «کیم نواک» بازیگر عشق می‌ورزیده، اما به دلیل اینکه هردوی آن‌ها متأهل بودند نمی‌توانسته با او باشد.

3- پرنسس دیانا

Diana Princess

در بیوگرافی پرنسس دیانا که در سال ۹۲ منتشر شد، نویسنده آن، اندرو مورتون افشا کرد که او از نوعی بیماری عصبی پرخوری رنج (Bulimia Nervosa) می‌برد و در طول زندگی کوتاهش ۵ بار دست به خودکشی زده است. پرنسس در یک مصاحبه فاش کرده بود که یک بار وقتی اولین پسرش ویلیام را باردار بوده قصد داشته با پرت کردن خودش از بالای پله‌ها خودکشی کند. اگرچه خانواده سلطنتی اقدام به خودکشی او را تأیید نکرده‌اند، اما ناراحتی و افسردگی چیزی نیست که مردم نتوانند تشخیص دهند.

2- الیزابت تیلور

Elizabeth_Taylor

الیزابت تیلور ستاره‌ای که در زمان خودش جزو زیباترین‌ها بوده در زندگی‌اش فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده است. او بعد از مرگ چند نفر از دوستان و همکارانش به مصرف بیش از اندازه الکل و دارو روی آورد. در اوایل دهه ۶۰ او رابطه‌ای نامشروع با «ریچارد برتون» برقرار کرد که به خاطر این رابطه هر دوی آن‌ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند. وقتیکه رابطه آن‌ها پایان یافت، او با مصرف بیش از اندازه قرص‌های خواب‌آور دست به خودکشی زد. البته هم تیلور و هم برتون بعدها زوج خود را پیدا کرده و ازدواج کردند.

1- هالی بری

Halle Berry

بعد از پایان ازدواج هالی بری و دیوید جاستیس، این بازیگر برنده اسکار و سمبل قدردتمندی زنانه با مسموم کردن خود به وسیله مونوکسید کربن اقدام به خودکشی کرد. این بازیگر افسرده زمانی که به مادرش فکر می‌کرد که جسد او را پیدا می‌کند، پشیمان شده و از این کار منصرف شد. او سرانجام بر تمایلات خودکشی پیروز شده و با خود عهد کرد هرگز ازدواج نکند و زندگی‌اش را به خوبی و در تنهایی سپری کرد.

منبع فارسیسیمرغ

منبع خارجیElistmania

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
26 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
طاها
طاها
۵ بهمن ۱۴۰۰ ۲۰:۴۷

امینم زندگی سختی داشته، واقعا سخت
و الان بهترینه تو دنیا
یک ادم خود ساخته واقعی

محمد
محمد
۹ خرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۰۹

من کلمو زدم به دیوار می خواستمخود کشی کنم نمردم واز نمردنم خیلی خوش حالم سیع کنید خودکشی نکنید چون فقط به خاطر یک چیز مزخرفی خودکشی کردید هرچیزی که باشه ارزشش بیشتر از جون آدم نیست.درسته که از هر طرف فشار روتونه ولی امیدیک حس خوبی که باعث میشه درد ها تو فراموش کنی و به زندگیت ادامه بدی.
طلفا از قرص ها هم نخورید چون یکی از ربیقام که قرص خورد خوب شد ولی مشکل حافظه گرفته .
این کار رو نکنید.

داردن
داردن
۲ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳

تو این لحظاته که یه ایمان قوی ، میتونه آدم نجات بده

داردن
داردن
۲ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰

جالبه خیلیا اینارو الگو خودش قرار میدن

حسن رفیق حسن
حسن رفیق حسن
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

کار خوبی بازم ادامه بده موفق میشی

b1