cover Aelita-Andre
b1
خانه » ۱۰ اعجوبه دنیا!

۱۰ اعجوبه دنیا!

b3

با یکی دیگر از سری مطالب «آدم‌های عجیب» در خدمت شما هستیم. در این مطلب به ۱۰ اعجوبه دنیا می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

10- کیم آونگ یونگ: باهوش‌ترین فرد دنیا

Kim-Ung-Yong

این فوق نابغه کره‌ای در سال ۱۹۶۲ به دنیا آمد و در حال حاضر باهوش‌ترین فرد دنیا محسوب می‌شود. او در چهار سالگی می‌توانست زبانهای ژاپنی، کره‌ای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. در پنج سالگی سخت‌ترین مسئله‌های دیفرانسیل و انتگرال را حل می‌کرد و بهره هوشی بسیار بالا یعنی بالای ۲۱۰ داشت. کیم از ۳ تا ۶ سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ بود و در ۷ سالگی به ناسا دعوت شد. او در پانزده سالگی دکترای خود را گرفت.

9- گریگوری اسمیت: کاندیدای صلح نوبل در ۱۲ سالگی

Gregory-Smith

گریگوری اسمیت در سال ۱۹۹۰ به دنیا آمد. در دو سالگی می‌توانست بخواند و در ده سالگی وارد دانشگاه شد. ولی نبوغ تحصیلی، تنها نیمی از داستان گریگوری اسمیت است. او عاشق صلح می‌باشد و از سنین کم به عنوان حامی و یکی از فعالان حقوق کودک و صلح جهانی به کشورهای مختلف دنیا سفر کرده است. او مؤسس سازمان بین المللی دفاع جوانان است که اصول صلح را به کودکان و جوانان سراسر دنیا آموزش می‌دهد. او با بیل کلینتون و میخائیل گورباچوف مذاکره داشته و در مقابل سازمان ملل سخنرانی کرده است. گریگوری در ۱۲ سالگی کاندیدای اخذ جایزه صلح نوبل شد.

8- آکریت جاسوال: جراح هفت ساله

akrit-jaswal

آکریت جاسوال یک نوجوان هندی است که باهوش‌ترین فرد هندی به شمار می‌رود. او در سال ۲۰۰۰ و در هفت سالگی اولین موفقیت پزشکی خود را به دست آورد. بیمار او دختری هشت ساله بود که پول کافی برای رفتن به بیمارستان نداشت. دست این دختر به حدی سوخته بود که جمع شده و به شکل مشت درآمده بود. آکریت هیچ تجربه‌ای در جراحی نداشت، ولی این دختر را عمل کرد و او دیگر می‌توانست انگشتان خود را باز و بسته کند. آکریت به مطالعات پزشکی خود ادامه داد و در دوازده سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او هم اکنون کوچکترین دانشجوی دانشکده پزشکی هند است.

7- کلئوپاترا استراتان: خواننده ۳ ساله‌ای که برای هر آهنگ ۱۵۵۰ دلار می‌گیرد

Cleopatra-Stratan

کلئوپاترا در ۶ اکتبر ۲۰۰۲ در مولداوی به دنیا آمد و دختر خواننده مولداوی-رومانیایی، پاول استراتان هست. او جوان‌ترین شخصی هست که به عنوان یک خواننده به موفقیت تجاری دست پیدا کرده. توسط آلبومش به نام "در ۳ سالگی" که در ۲۰۰۶ به بازار آمد. او رکورددار رکوردهای زیادیست. ازجمله: اجرای زنده برای ۲ ساعت جلوی مخاطبین زیاد، بیشترین دستمزد برای جوان‌ترین هنرمند، جوان‌ترین خواننده‌ای که موفق به کسب جایزه MTV شده و جوان‌ترین خواننده‌ای که در کشوری (رومانی) در رتبه یک قرار گرفته.

6- آلیتا آندره: نقاشی که در دو سالگی نقاشی‌هایش را در یک گالری مشهور نمایش داد

Aelita-Andre

آلیتا سه ساله است ولی نقاشی را پیش از این آغاز نموده است. وقتی «مارک جمیسون» رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشی‌های این هنرمند را دید آنقدر از آن خوشش آمد که تصمیم گرفت آنها را در یک نمایشگاه به نمایش بگذارد. این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد و همه می‌خواستند خالق آن آثار را ببینند. در آن زمان بود که جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلوها دختر ۲۲ ماهه هنرمند یعنی «آلیتا آندره» است.

5- آرون کریپکه: در دوران دبیرستان استاد هاروارد شد

Saul-Aaron-Kripke

سائول در سال ۱۹۴۰ در نیویورک به دنیا آمد. او یک نابغه به تمام معنا بود. در چهار سالگی جبر را کشف کرد و در پایان دوره ابتدایی هندسه، حساب و فلسفه را به پایان رساند. در نوجوانی یک سری مقاله نوشت که معلوم شد همه اصول منطق کیفی هستند. در همان زمان از سوی دانشگاه هاروارد نامه‌ای به او رسید که از وی دعوت می‌کرد برای تدریس به آن دانشگاه برود. او می‌گوید: «مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام کنم و بعد به دانشگاه بروم» بعد از دبیرستان، سائول استاد هاروارد شد و اکنون بزرگترین فیلسوف زنده دنیا می‌باشد.

4- مایکل کرنی: لیسانسیه ده ساله و میلیونر تلویزیونی

michael-kevin-kearney

مایکل کرنی ۲۴ سال دارد. او در ده سالگی مدرک لیسانس خود را گرفت و در سال ۲۰۰۸ در مسابقه «کی می‌خواهد میلیونر شود» شرکت کرده و برنده یک میلیون دلار جایزه شد. او رکوردهای جهانی بسیاری دارد که یکی از آنها تدریس در دانشگاه در ۱۷ سالگی است.

در ۴ ماهگی اولین کلماتش رو ادا کرد. در ۶ ماهگی به پزشک متخصص اطفالش گفت: من گوش چپم عفونت کرده. در ۱۰ ماهگی خواندن را یاد گرفت. در ۶ سالگی دبیرستان را تمام کرد. در ۱۰ سالگی در رشته زمین شناسی فارغ التحصیل شد.

3- فابیانو لوییجی کاروانا: اعجوبه شطرنج که در ۱۴ سالگی گرندمستر شد

Fabiano-Luigi-Caruana

فابیانو یک پسر ایتالیایی-آمریکایی ۱۸ ساله هست که در سال ۲۰۰۷ در ۱۴ سالگی در شطرنج به درجه گرندمستری رسید.

2- ویلی موسکونی: بازیکن حرفه‌ای بیلیارد در سن ۶ سالگی

Willie-Mosconi

ویلیام جوزف موسکونی با لقب Mr. Pocket Billiards از فیلادلفیا بازیکن حرفه‌ای بیلیارد آمریکا بود. در حالی که پدر ویلی توی سالن خانه‌شان یک میز بیلیارد داشت اما به ویلی اجازه بازی نمی‌داد. ویلی هم با سیب زمینی‌هایی که از آشپزخانه کش می‌رفت و همین طور با یک دسته جارو کهنه تمرین می‌کرد. به زودی پدر ویلی فهمید که پسرش استعداد خاصی در بیلیارد داره، برای همین شروع به برگزاری مسابقات رقابتی کرد. به خاطر سن کم و قد کوتاهش مجبور می‌شد جعبه‌ای زیر پاهایش قرار دهد تا قدش به میز برسد.

در ۱۹۱۹ بین او و قهرمان بیلیارد جهان، رالف گرین لیف، مسابقه‌ای برگزار شد. با این که رالف بازی رو برد اما این تازه شروعی جدی برای ویلی بود.

او رکورددار ضربه‌های نمایشی فوق العاده ای هست. همین طور او کمک زیادی به عمومی شدن ورزش بیلیارد کرد.

1- الینا اسمیت: مشاور رادیویی ۷ ساله

10-elaina-smith

ایستگاه رادیویی شهر الینا زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ صبور یک شغل داد که او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن شنونده‌ای که از کار بیکار و افسرده شده بود، گفت: «عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یک لیوان شیر بنوشی.» توصیه الینا آنقدر برای شنوندگان جالب بود که این ایستگاه رادیویی هفته‌ای یک ساعت او را به عنوان سنگ صبور به استودیو دعوت می‌کرد. الینا مشاوره‌های مختلفی به شنوندگان می‌دهد و مشکلات بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا از بین بردن بوی بد عرق را پاسخ می‌دهد. وقتی یک شنونده برای او نوشت که چطور شوهر پیدا کند؟ الینا پاسخ داد: «به خودت برس ولی زیاد آرایش نکن.» و وقتی شنونده دیگری پرسید چه کار کند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: «این مرد ارزش دلشکسته شدن ندارد. زندگی آنقدر کوتاه است که نباید به خاطر یک مرد آن را خراب کرد.»

منبع فارسیراسخون

منبع خارجیUNP

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمدرضا
محمدرضا
۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۳۳

من الان ٤ روزه قفل كردم رو مطالب اين سايت داداش خسته نباشي واقعا كارت عاليه👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

hoseinezh
hoseinezh
۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۹:۱۸

جناب من شطرنج باز هستم سالهاست که شطرنج بازی میکنم . چندتا از مطالب ساییتتون در مورد شطرنج غلط هستن نمیدونم منبع شما چیه ولی این مورد دوم شما اسم مصطلح ایشون فابیانو کاروانا هست نه لوییجی و در ضمن ایشون رکورد جهانی هم در اختیار نداره. رکورد جوانترین استاد بزرگ تاریخ شطرنج متعلق به سرگئی کاریاکین روسی هست. یکی از مطالبتون هم که در مورد بابی فیشر نوشته بودید صحت نداشت متاسفانه. لینکهای زیر رو ببینید
https://www.chess.com/blog/niqdin94/the-youngest-grandmaster-in-the-world
https://en.wikipedia.org/wiki/Fabiano_Caruana

b1