۱۰ مکان عجیب برای زندگی!

این‌ها عجیب‌ترین مکان ها برای زندگی در جهان هستند. مردم راه‌هایی برای هماهنگ کردن خانه‌های خود با طبیعت و چشم اندازهای اطراف یافته‌اند و این در کنار سادگی بسیار شگفت‌انگیز است. در اینجا این ۱۰ مورد را با هم می‌بینیم.

10- Al Hajarah، یمن

hajarah
این شهر کوچک در کوه هراز در حدود یک هزار سال پیش ساخته شده است. مناظر اطراف و چشم اندازهای آن با ساختمان‌های قدیمی بسیار شگفت‌انگیز است اما خطر بزرگی وجود دارد و آن نزدیکی سازه‌ها به لبه‌های پرتگاه است!

9- XUANKONG SI، چین

xuankongsi
این صومعه در قرن پنجم و با استفاده از تکنیک‌های باستانی در کناره کوه ساخته شده و تا به امروز به همان شکل باقی مانده است. این صومعه در یکی از پنچ کوه مقدس در چین واقع شده است.

8- Cappadocia، ترکیه

cappadocia
خانه برای ۲۵۰۰ نفر! این شهر کوچک و شگفت‌انگیز که در قرن ششم ساخته شده است در میراث جهانی یونسکو ثبت شده. این مکان‌های عجیب در واقع رسوبات ماسه‌ای و سنگ است که توسط ساکنان به خانه تبدیل شده است.

7- صومعه "Roussanou"

roussanou monastery
"Metéora" به معنی «سنگ معلق در هوا» سنگی بزرگی است که در مقابل فرسایش تا کنون پایدار بوده است و این صومعه بر بلندای آن قرار دارد. این مکان در کشور یونان است.

6- Setenil de las Bodegas، اسپانیا

setenil
این روستا در استان Andalucía، در داخل سنگ‌ها ساخته شده است. وقتی وارد خانه‌هایشان می‌شوید صخره‌ها را می‌بینید، وقتی در شهر قدم می‌زنید از روی صخره‌ها عبور می‌کنید. در گذشته به دلیل آب و هوای مطلوبش این شهر به انبار مفیدی جهت نگهداری از انواع مواد غذایی مبدل شده بود.

5- CASA DO Penedo، پرتغال

stone house
"CASA DO Penedo" یا خانه‌ای از سنگ، در سال ۱۹۷۴ طراحی و ساخته شده است. طراح آن پس از اینکه چهار سنگ بزرگ را دید به این فکر افتاد که یک خانه در فضای میان آنها بسازد!

4- Ponte Vecchio، ایتالیا

ponte vecchio
این پل غیر معمول در فلورانس بر روی رودخانه آرنو واقع شده است. اما مسائله‌ای که باعث خاص شدن آن شده، مغازه‌های جواهرات است که در کنار آن قرار دارند و خانهٔ این تجار که در بالای این مغازه‌ها قرار گرفته است.

3- Matmâta، تونس

matmata
ساکنان Matmâta گودال‌هایی در زمین ایجاد کرده و سپس اقدام به حفر تونل بر روی دیواره‌های آن کرده‌اند. این خانه‌های باستانی یکی از عجیب‌ترین اماکن موجود در جهان است. تاکنون هیچ کس دقیقاً متوجه نشده است که آنها چرا این راه را برای ساختن خانه انتخاب کرده‌اند. اما گروهی می گویند که بربرها برای در پناه قرار گرفتن از دست مصریان آن‌ها را ساخته‌اند.

2- Sealand

sealand
این مکان در جنگ جهانی دوم به عنوان یک دژ در فاصله ۱۳ کیلومتری از سواحل انگلستان ساخته شده است. sealand برای خود یک دولت واقعاً کوچک و مستقل است. که توسط پادشاه و پرنس مایکل بیتس اداره می‌شود.

1- John O Groats

john o groats
John O Groats شهر کوچکی است که تنها ۳۰۰ ساکن دارد و واقع در شمالی‌ترین نقطه در انگلستان است. در طول زمستان این مکان تبدیل به منطقه‌ای با بارشهای سنگین و مه غلیظ می‌شود. ساکنان این مکان در طول زمستان هیچ غریبه‌ای را نمی‌بینند، در حالی که در تابستان گردشگران بسیاری برای بازدید از شهر و فانوس دریایی آن به این شهر می‌روند.

  • 0 امتیاز
  • 0/5
0 امتیازX
افتضاح! بد! بد نیست! خوب! عالی!
0% 0% 0% 0% 0%
منبع فارسیوزوزک

منبع اصلیAquiziam

امیر امامی

امیر امامی

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۷ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

avatar
 
smilewinkmrgreentwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altneurtalquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید