۱۰ موزه برتر جهان!

واتیکان، لوور، اوفیزی و متروپولیتن بهترین گنجینه‌های هنری جهان را در خود جای داده‌اند. بهترین راه دانستن درباره تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم مناطق مختلف دنیا، موزه‌ها هستند. ۱۰ موزه برتر جهان از این قرار هستند.

10- موزه واتیکان

vatican museum
موزه واتیکان که پاپ ژولیوس دوم آن را بنا نهاد، در فهرست برترین موزه‌های جهان قرار دارد اما مجسمه‌های بی‌نظیر تنها دارایی این موزه نیست، شاهکارهای هنری دوره رنسانس نیز در این موزه خودنمایی می‌کنند.

9- موزه لوور

louvre museum
موزه لوور، نگین درخشان پاریس، پایتخت فرانسه است که به‌عنوان محبوب‌ترین موزه هنری سراسر دنیا شناخته می‌شود. در این بنای باشکوه تاریخی که میزبان حدود ۳۵ هزار اثر تاریخی است، می‌توان خیلی چیزها دید، از بقایای ماقبل تاریخ گرفته تا آثار و مصنوعات قرن نوزدهم.

8- موزه بریتانیا

british museum
موزه بریتانیا که سنگ بنای آن آثار و دست نوشته‌های اهدایی سرهانس سلون، دانشمند و پزشک ایرلندی بود، هم‌اکنون یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است. این موزه بیش از هفت میلیون گنجینه و اثر باستانی از سراسر دنیا را از ماقبل تاریخ تا تاریخ معاصر در دل خود جای داده است.

7- گالری اوفیتزی

uffizi museum
گالری اوفیتزی که در شهر فلورانس ایتالیا قراردارد، یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌های هنری سراسر اروپاست. تابلو نقاشی زایش ونوس، اثر بوتیچلی، محبوب‌ترین جاذبه این موزه است. آثار درخشان هنرمندانی چون میکل‌آنژ، داوینچی، رامبرنت، کاراواجو و رافائل هم در میان آثار این موزه هستند.

6- موزه هنری متروپولیتن

metropolitan-museum
موزه مت یا موزه هنری متروپولیتن نیویورک مجموعه‌ای از دو میلیون اثر هنری را در خود جای داده است. مسئولان این موزه برای اینکه بازدیدکنندگان بهتر بتوانند از آثار آن بازدید کنند، ساختمان را به ۱۹ بخش تقسیم بندی کرده‌اند. این موزه، همچنین، به خاطر وجود آثار هنری از هنرمندان برجسته مختلف توجه علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب می‌کند.

5- موزه دل پرادو

del prado museum
این موزه که در مادرید اسپانیا واقع شده است، در ابتدا به‌عنوان موزه‌ای برای مجسمه و نقاشی تأسیس شد اما بعدها آثاری چون کلکسیون‌هایی از مدال‌ها، سکه‌ها، نقاشی‌ها و آثار چاپی به این موزه اضافه شد. قاشی‌های فرناندو یانز به نام «کاترین مقدس» و «شام آخر» جوآن دی فلندز هنوز هم از از جمله آثاری هستند که شهرت را برای این موزه به ارمغان آورده‌اند.

4- موزه مصر

egypt museum
موزه آثار باستانی مصر، واقع در قاهره، به دنبال تلاش برای جلوگیری از تاراج آثار اماکن باستانی بنیان نهاده شد. این موزه میزبان بخشی از مصنوعات و آثار ماقبل تاریخ به ویژه آثار مربوط به مصر باستان است.

3- موزه ملی هلند (ریجکز میوزیوم)

rijksmuseum
ریجکز میوزیوم یا همان موزه ملی هلند، آثار حیرت آوری از نقاشی‌های عصر طلایی هلند را در خود جای داده است. اگرچه آثار هنری درخشان زیادی در این موزه به چشم می‌خورد اما این موزه بخش عمده‌ای از محبوبیت خود را مدیون «دیده‌بان شب» رامبرنت، نقاش هلندی است.

2- موزه اسمیتسونین

smithsonian museum
این موزه که در واشنگتن آمریکا قرار دارد، حدود ۱۳۶ میلیون اثر تاریخی را در خود جای داده است. بزرگ‌ترین موزه علمی، فرهنگی، تحقیقاتی جهان، همواره پذیرای گردشگران زیادی است.

1- موزه هرمیتیج

hermitage museum
موزه هرمیتیج استیت که در سن پترزبورگ روسیه واقع شده، شاهکارهای تاریخی را به معرض نمایش گذاشته است که قدمت آنها به ۳۰۰ سال می‌رسد. این موزه که پذیرای حدود سه میلیون اثر هنری است، فقط نمایش دهنده آثار هنری نیست، بلکه جواهرات دوران باستان را هم می‌توان در این آن دید.

  • 0 امتیاز
  • 0/5
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
منبع فارسی سیمرغ

منبع اصلی Ask Men

درباره نویسنده

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۶ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه روشن "۱۰ موزه برتر جهان!"

avatar
 

مرتب کن براساس...:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
Mehdi Jahangiri
مهمان
Mehdi Jahangiri
شنبه 22 اسفند 1394 02:41

درود امیر خان من از شما بخاطره این سایت سپاسگذاری میکنم وتلاش میکنم با خانواده سایت شما را ببینیم

wpDiscuz
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید