cover catacombs
b1
خانه » ۱۰ مکان زیرزمینی غیرمعمول و باورنکردنی در جهان!

۱۰ مکان زیرزمینی غیرمعمول و باورنکردنی در جهان!

b3

احتمالاً برای شما هم وجود گور دسته جمعی در شهر پاریس، شهر زیرزمینی در استرالیا و دیدن مردمی که در حالت خلسه به بدنهای خود سیخ و میخ فرو می‌کنند آن هم در پایتخت کشور مالزی کوالالامپور و … جالب و باورنکردنی است. اگر مایل به دیدن ۱۰ مکان غیر معمول و باور نکردنی جهان هستید به ادامه مطلب مراجعه کنید.

10- گورستان‌های دسته جمعی در پاریس

catacombs

ازدحام جسد در پایان قرن ۱۸ در پاریس به حدی بود که حاکمان وقت تصمیم به ایجاد گورهای دسته جمعی گرفتند. به همین علت جسدها را سوار بر درشکه‌های بزرگ می‌کردند و به محل گورهای دسته جمعی زیرزمینی منتقل می‌کردند. چیزی در حدود ۶ میلیون نفر طی ۱۸ ماه در سال ۱۷۸۵ در این گورهای دسته جمعی دفن شده‌اند. این گورها که اکنون در حدود ۳۲۰ کیلومتر تونل و دالانهای زیرزمینی را به وجود آورده است تبدیل به گالری‌هایی برای جذب گردشگر برای شهر پاریس شده است. البته دیدن این همه جمجه و استخوان برای افرادی که ناراحتی‌های عصبی دارند اصلاً توصیه نشده است.

9- شهر زیرزمینی Coober Pedy

cober australia

Coober Pedy یکی از عجیب و غریب‌ترین مکانهای موجود در این جهان است. در این شهر به علت گرمای بسیار زیاد و البته مشاغلی که در آنجا وجود دارد حدود ۸۰ درصد مردم در زیر زمین زندگی می‌کنند. این شهر که پر است از معادن سنگ‌های قیمتی، پس از کشف (در حدود سال ۱۹۱۵) مورد هجوم بسیاری از کارگران قرار گرفت. بسیاری از مردم برای اینکه بتوانند گرما را در این شهر تحمل کنند دست به ساختن منزل در زیر زمین به شیوه ساخت قنات زدند. کلیساها، مغازه‌ها، گالری‌های هنری، هتل‌ها، و دیگر دفاتر کسب و کار همگی به همین سبک ساخته شده‌اند. عجیب‌ترین قسمت این شهر شاید زمین گلفی باشد که حتی یک تکه علف هم در آن نیست.

8- غار عظیم Batu در مالزی کوالالامپور

batu caves

برای رسیدن به این غار باید ۲۷۲ پله سنگی را در گرمایی طاقت فرسا به همراه میمونهایی که در اطراف شما پرسه می‌زنند طی کنید. کاری عجیب و غریب که هر سال در حدود یک میلیون نفر از مرتاض‌ها آن را در فستیوالی به نام فستوال Thaipusam در ماه ژانویه انجام می‌دهند. این مراسمی است سراسر از رنگ و سر و صدا که به پاس‌داشت خدای هندوها Subramaniam برگزار می‌شود و در آن مردم سیخ و قلابهای فلزی را در بدن خود فرو می‌کنند به امید اینکه گناهانشان مورد بخشش قرار گیرد و به نوعی توبه از گناهان محسوب می‌شود. خیلی‌ها اعتقاد دارند که آنها با رفتن به حالت خلسه هیچ دردی را احساس نمی‌کنند. دلیلی که شاید با احتساب این یک میلیون نفر قانع کننده باشد.

7- معدن سلامتی رادون در آمریکا

radon

این معدن در سال ۱۹۲۴ به عنوان معدن نقره و سرب مورد استفاده و استخراج قرار می‌گرفت. اما در سال ۱۹۴۹ اتفاق جالبی در آن افتاد. یکی از زنانی که با هدف سرمایه گذاری در سهام معدن در آنجا حضور پیدا کرده بود و البته به بیماری خاصی هم دچار بود پس از مدتی بهبود پیدا کرد و علائم بیماری او ناپدید شدند. با پخش شدن سریع این اتفاق این معدن به سرعت تبدیل به یک معدن درمانی با استفاده از عنصر رادون گردید. درباره درمان با دوز کم پرتو رادون می‌توان گفت: در کاهش بسیاری از بیماری‌ها و حتی بیماری‌های حیوانات خانگی مؤثر است. این بیماران وقتی در هوایی مملو از رادون قرار گرفتند روند بهبودی بسیار مناسبی برایشان به وجود آمد.

6- معدن نمک Wieliczka در لهستان

salt mine

این معدن که در فهرست آثار جهانی یونسکو هم ثبت شده است مکانی منحصر به فرد و بسیار جالب توجه است که هیچ نمونه‌ای در جهان ندارد. این معدن از قرون وسطی مورد استفاده قرار می‌گرفته است و استخراج نمک در آن کاری عادی بوده است. از آن زمان مجسمه‌ها و اشیایی در آن به‌وسیله نمک ساخته شد تا جلب توجه کرده و باعث رونق معدن شود. حتی در آن کلیسایی وجود دارد که کاملاً از نمک ساخته شده است از جمله کف، دیوارها و دکوراسیون حک شده روی دیوارها، حتی لوسترهای درخشانی که از سقف آویزان است همگی از نمک ساخته شده‌اند. معدن Wieliczka چیزی در حدود ۱ میلیون بازدید کننده در سال دارد.

5- دخمه Capuchin - سیسیل ایتالیا

capuchin

جاهای زیادی در دنیا وجود دارد که به نمایش مومیایی‌ها اختصاص داشته شده است. اما دخمه Capuchin بدون شک وحشتناک‌ترین مکان در جهان است که برای دیدن مومیایی می‌توانید به آن مراجعه کنید. غالباً از این مکان به عنوان «موزه مرگ» یاد می‌شود. دلیل خوبی هم برای این موضوع دارند و آن‌هم وجود بیش از ۸۰۰۰ مومیایی است که قدمت آنها به قرن ۱۶ باز می‌گردد. این محل وهم آور، غم انگیز و البته بسیار جذاب است. عجیب و غریب‌ترین جنبه آن شاید این باشد که به هیچ وجه بوی زننده‌ای در آنجا وجود ندارد. قفسه‌های مومیایی شده از مردگان، با لباس‌های بسیار ظریف پوشیده شده است. بیشتر اسکلت‌ها از بین رفته‌اند اما برخی از مومیایی‌ها هنوز هم گوشت، مو، و حتی چشم دارند.

4- کلیسا و غار شیر

israel grotto

افسانه‌های زیادی در مورد این غار وجود دارد. یکی از مشهورترین افسانه‌هایی که در این باره شنیده می‌شود این است که مقداری از شیر حضرت مریم که در کودکی عیسی مسیح به او می‌داده است اینجا بر روی زمین ریخته شده و باعث شده است تا سنگهای این غار همگی سفید باشند. سالانه مادران زیادی اعم از مسیحی و مسلمان برای به دست آوردن مقداری از پودر سنگهای این غار تلاش می‌کنند. آن‌ها این پودر را در آب حل می‌کنند و می‌خورند به امید اینکه شیرشان سالم و سلامت باشد تا فرزندی صالح داشته باشند. اما در واقع خیلی‌ها دلیل این اتفاقات وجود کلسیم در سنگهای این غار می‌دانند. مسلماً سنگی که دارای کلسیم است وقتی در آب حل می‌شود رنگی سفید شبیه به شیر پیدا خواهد کرد.

3- رستوران زیر دریایی سنگاپور

undersea restaurant

رستوران Ithaa رستورانی است شیشه‌ای که در زیر آب ساخته شده است و اولین رستوران زیر آبی در جهان است. از ویژگی‌های متمایز آن، دیوارها و سقف منحنی آن است که ۱۲۵mm ضخامت دارد. پنج عدد از این قوس‌های آکریلیک که به یکدیگر مهر و موم شده‌اند با یک درزگیر سیلیکونی مخصوص به هم متصل شده‌اند. این سازه قبل از اینکه به جزیره حمل شود بر روی قایق‌هایی عظیم ساخته شده است و این قایقها با یک جرثقیل غول پیکر مجهز آن را به موقعیتی در دریا آورده است که اکنون حضور دارند. باورکردنی شاید نباشد اما وزن این سازه ۱۷۵ تن است که بیش از ۸۵ تن شن و ماسه به زیر سازه اضافه شده است تا آن را به کف دریا بچسباند. این رستوران که ۵ متر زیر دریا قرار دارد و نمایی پانارومایی به شما می‌دهد حدود ۵ میلیون دلار هزینه برداشته است.

2- غار کرم شب تاب - نیوزیلند

worm

این غار که به غار کرم شب تاب شهرت یافته است تجربه سفری است با قایق به قنات کرم شب تاب های دیدنی و جذاب. غار کرم شب تاب از سری غارهای سنگ آهکی این منطقه می‌تواند سالانه بیش از یک میلیون بازدید کننده را به همراه تورهای هدایت کننده آنها به اینجا بکشاند و در طول ۲۵۰ متر مناظر زیبایی را به آنها نمایش دهد. غار کرم شب تاب به طرزی عجیب با یک پدیده شناخته شده به عنوان «شب تابی کرم‌های شب تاب» عجین شده است. این پدیده توسط حشره ماده برای جلب توجه نرها در حالی که در مرحله پایانی بلوغ حشره است به وجود می‌آید. این غار، بدون این نمایش باشکوه بسیار تاریک و سیاه خواهد بود.

1- سیاه چال لندن

london

لندن در اروپا به داشتن سیاه چال‌های بزرگ، تاریک و جذاب معروف است و لذا منطقه‌ای از پل لندن یکی از این مکانهاست. این محل قطعاً برای افراد ضعیف النفس به دلیل دیدن صحنه‌های شکنجه و اعدامِ خوفناکِ قرون وسطایی جنون آمیز خواهد بود. در امتداد راه گاهی برای ایجاد جاذبه‌های بیشتر و پی بردن به مضمون خشونت در اروپا به بازدید کنندگان این فرصت داده می‌شود تا به یک سفر وحشتناک از تاریخ بروند. صحنه‌هایی از آتش سوزی بزرگ لندن، قایق سواری در جهنم، و هزارتوی فراموش شده جاذبه‌هایی با مضامین فوق العاده ای هستند که به همراه بازیگران زنده به وحشت و هیجان این مکان‌ها اضافه می‌کنند. بسیاری از ابزارهای شنیع شکنجه که اکثر آنها باور کردنی نیستند و نشان از بیماری‌های سادیستی و ظالمانه دارند هم دیده می‌شوند.

منبع فارسیشگفتی‌ها

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مريم
مريم
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۲۲:۳۲

برام جالب بود خيلي ممنون

بهمن
بهمن
۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵

عکسای مطلب کوچیک هستن

b1