cover
b1
خانه » ۵ مکان مرموز و ترسناک جهان!

۵ مکان مرموز و ترسناک جهان!

b3

کره زمین در کنار تصویری که ما از آن داریم، مکان‌های بسیار جالب و گاهی عجیب دارد که بازدید از آن‌ها و یا حداقل نگاه کردن به تصاویرشان نیز می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. اما تمام بخش‌های جهان نیز دوست داشتنی نیستند و در این بین شاهد برخی مکان‌هایی هستیم که کاملاً ترسناک و البته مرموز هستند. همراه عجیب‌ترین باشید تا با ترسناک‌ترین مکان‌های جهان آشنا شویم و حداقل سوژه‌ای برای کابوس‌های شبانه خود بیابیم.

5- جنگل Aokigahara، ژاپن

aokigahara forest, japan

در کشور ژاپن جنگلی به نام Aokigahara وجود دارد که در بخش زیرین کوه فوجی قرار گرفته است. اما این جنگل در بین مردم به جنگل خودکشی شناخته می‌شود. دلیل چنین لقبی برای جنگل Aokigahara این است که در آن، افراد بسیار زیادی خودکشی می‌کنند و در حقیقت آخرین جایی است که برخی افراد ژاپنی در کره زمین می‌بینند. در بخش‌های مختلف جنگل، اجساد گوناگونی وجود دارد که البته در سرتاسر آن نیز می‌توانید این اجساد را مشاهده کنید. در این جنگل بیش از ۵۰۰ خودکشی صورت گرفته است و در بخش‌های مختلف آن نیز جمله‌های امیدبخشی نظیر «زندگی گران‌بها است» به چشم می‌خورد.

4- بیمارستان Hellingly، انگلستان

hellingly hospital, england

شاید بتوان گفت که بیمارستان Hellingly در واقع یک بیمارستان نیست و برای مدت ۹ سال به عنوان یک مکان برای نگهداری دیوانگان مورد استفاده قرار گرفته است. با تغییر سیاست‌های درمانی در خصوص این مبتلایان، درهای بیمارستان مذکور به مدت ۱۰ سال بسته شد. گفته می‌ِشود بازدیدکنندگان در این بیمارستان می‌توانند صدای ناله بیماران تحت درمان را بشوند و بدون‌شک بازدید از چنین بنایی می‌تواند بسیار ترسناک باشد.

3- جزیره عروسک‌ها

the island dolls

جزیره عروسک‌ها اغلب با نام Isla de Muneca شناخته می‌ِشود و در منطقه آزتک (Aztec) قرار دارد. جزیره عروسک‌ها یک مکان بسیار عجیب و خیالی است که از اغلب درختان آن عروسک آویزان شده‌است. هیچ ادعای مثبتی در خصوص اینکه چرا عروسک‌های مذکور از طریق درختان اعدام شده‌اند، وجود ندارد و مردمان محلی بر این باور هستند که مردی در چندین سال پیش دختری را که در کانال غرق شده بود، پیدا کرده و برای جاودان نگهداشتن خاطره او، این عروسک‌ها را از درختان آویزان کرده است.

2- نیروی دریایی سلطنتی انگلستان

the british royal navy

نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در طول جنگ جهانی دوم دکل‌هایی را در حریم ساحلی خود برپا کرد که از طریق آن‌ها بهتر می‌توانست برابر حملات دریایی مقاومت کند. این قلعه دریایی در حال حاضر رها شده است و صرفاً یادآوری ناراحت‌کننده از زمانی است که میلیون‌ها نفر جان خود را از دست دادند.

1- ایستگاه مترو City Hall، نیویورک

the city hall subway station, new york

ایستگاه مترو City Hall یک راز در شهر شلوغ نیویورک است که همچنان از این راز به خوبی محافظت می‌ِشود. هیچ قطاری در حال حاضر از این تونل و ایستگاه عبور نمی‌کند و به مدت ۷۰ سال است که تبدیل به مکانی رها شده و استخوان سوز شده‌است. گفتنی است که این تونل در زیر مرکز عمومی شهر قرار دارد و تا سال ۱۹۴۵ مورداستفاده قرار گرفته‌است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیThe Mind Circle

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
HARRY POTTER
HARRY POTTER
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۰۷

جالب بود من كه خيلي دوست دارم از اين مكان هاي ترسناك ديدن كنم

b1