cover
b1
خانه » ۳۰ جاذبه گردشگری خیره‌کننده با خصوصیاتی عجیب!

۳۰ جاذبه گردشگری خیره‌کننده با خصوصیاتی عجیب!

b3

جهان سرشار است از مناطق زیبا و دوست‌داشتنی و البته باید بدین نکته توجه داشت که زیبایی یک تعریف ذهنی است. در این مقاله از عجیب‌ترین، تصمیم داریم تا با ۳۰ جاذبه گردشگری خیره‌کننده با خصوصیاتی عجیب و غیرمعمول آشنا شویم که باید یک برنامه سفر برای هرکدام از آن‌ها ایجاد کنید. قبل از برنامه‌ریزی برای سفر خود، همراه عجیب‌ترین باشید تا سفری تصویری به این مناطق داشته باشیم.

30- تونل عشق، اوکراین

tunnel of love, ukraine

حدود ۱٬۸ کیلومتر از راه‌آهن اوکراین از داخل یک جنگل زیبا می‌گذرد که تبدیل به تونلی دوست‌داشتنی و عاشقانه شده‌است. این مکان بی‌سروصدا می‌تواند یک منطقه بسیار عالی برای زوج‌های عاشق و ماجراجویی باشد که دوست‌دارند در یک تونل سبز و طولانی راه بروند. این تونل یک صحنه بسیار زیبا برای عکاسی‌های رمانتیک به شمار می‌رود.

29- دره مک‌موردو درای (McMurdo Dry)، قطب جنوب

mcmurdo dry valleys, antarctica

اگر می‌خواهید حس‌وحالی شبیه به قدم زدن در سیاره مریخ داشته باشید، دره مک‌موردو درای می‌تواند یک مکان مناسب برای این کار باشد. گردشگران با بازدید از قطب جنوب می‌توانند بیابان‌های مختلفی را مشاهده کنند که بسیار جالب هستند. دره مک‌موردو درای از لحاظ توپوگرافی و شرایط عمومی، شباهت بسیار زیادی به کره مریخ دارد.

28- غار Glowworm(کرم شب‌تاب)، نیوزیلند

glowworm caves, new zealand

در جزیره شمالی نیوزیلند یک قایق تهیه کنید و به غار Glowworm بروید. این غار زیست‌گاه نوعی کرم شب‌تاب است که در هیچ‌جای دیگری دیده نمی‌شود و همین موضوع غار Glowworm را به یکی از عجایب نیوزیلند تبدیل کرده است. این غار در جهان نمونه دیگری ندارد و استفاده از تورهای گردشگری برای بازدید از آن مناسب‌تر است. البته حتماً دوربین عکاسی‌تان را به همراه ببرید، زیرا یک تجربه عالی برای گردشگران به‌حساب می‌آید که ممکن است دوباره تکرار نشود.

27- کاشی‌های نمکی، Salar de Uyuni، جنوب بولیوی

salt tiles, salar de uyuni, southern bolivia

شاید بتوان گفت کاشی‌های نمکی جنوب بولیوی هیچ مشابه دیگری در جهان ندارند و گردشگران در بازدید از این منطقه احساس می‌کنند که به یک سیاره بیگانه سفر کرده‌اند. این سفره‌های نمکی در زمانی که شرایط آب‌وهوایی مناسب باشد، توسط یک لایه نازک آب پوشانده می‌شوند که عملکردی شبیه به آینه دارد. گردشگران در این منطقه می‌توانند تصاویری ثبت کنند که به نظر می‌رسد در وسط دریای وسیع و سفیدرنگ گرفته شده‌اند. در کوه‌های اطراف کاشی‌های نمکی، چندین غار وجود دارد که گشت‌وگذار در آن‌ها می‌تواند هیجان‌انگیز باشید.

26- غارهای یخی، Mendenhall Glacier، آلاسکا، آمریکا

ice caves, mendenhall glacier, alaska, usa

بسیاری از افراد دوست‌دارند که از یخچال‌های طبیعی بازدیدکنند، اما نظرتان در خصوص سفر به درون یکی از آن‌ها چیست؟ غار جونو (Juneau) این خیال‌پردازی را به واقعیت تبدیل می‌کند. غار مذکور حدود ۱۹ کیلومتر است و گردشگرانی که می‌توانند صخره‌نوردی کنند و دارای کایاک (نوعی قایق) هستند، قادر خواهند بود تا در این غار تصاویری را ثبت کنند که گویا به‌صورت دیجیتالی ساخته‌شده‌اند. البته اگر می‌خواهید از این غارها بازدید داشته باشید، بهتر است که عجله کنید؛ زیرا تغییرات آب‌وهوایی باعث شده‌است که یخچال‌های طبیعی آب شوند و این موضوع می‌تواند در حیات این غارها نیز تغییراتی را ایجاد کند.

25- سرزمین لاله‌ها (Tulip Fields)، هلند

tulip fields, the netherlands

اگر عاشق گل هستید و علاقه زیادی به لاله دارید، سرزمین لاله‌ها در هلند می‌تواند یک مکان بسیار عالی برایتان باشد. تنها چند منطقه در سرتاسر جهان وجود دارد که بر روی زمین‌های بزرگ گل لاله تمرکز کرده‌اند و در این بین می‌توان به هلند و ایالت میشیگان در آمریکا اشاره کرد؛ اما هیچ‌کدام از آن‌ها مثل هلند خیره‌کننده نیستند.

24- آنتلوپ کانیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکا

antelope canyon, arizona, usa

آنتلوپ کانیون بخشی از پارک ملی و تفریحی ناواهو (Navajo) است که در آن نوعی بز کوهی با نام Pronghorn زندگی می‌کند. اگر می‌خواهید در سفرتان به این دره از تمام بخش‌های آن بازدید کنید، بهتر است که از طریق تورهای گردشگری وارد عمل شوید. بخش‌های دیگر این منطقه نظیر Rainbow Bridge Trail و Waterholes (چاله‌های آب) جاهایی هستند که گردشگران می‌توانند در آن‌ها پرسه بزنند و لذت ببرند.

23- جنگل سیاه، آلمان

black forest, germany

جنگل سیاه نام یک منطقه کوهی در آلمان است که ساختاری شیطانی دارد و درختان بزرگ آن نیز همچون یک خیمه مانع رسیدن نور زیاد به زمین جنگل می‌ِشوند. این منطقه در واقع همان جایی است که هانسل و گرتل در آن با جادوگر ستمکار ملاقات کرد (ماجرای یک افسانه)؛ اما هرچه که باشد جنگل سیاه در آلمان یکی از بهترین منطقه‌های پوشیده از درخت جهان است.

22- دریای یخ‌زده (Sea Ice)، اسپیتس‌برگن، سوالبارد

sea ice, spitsbergen, svalbard

دریای یخ‌زده در خارج از اسپیتس‌برگن یک منطقه زیبا است اما اصلی‌ترین ویژگی این بخش به خرس‌های قطبی آن بازمی‌گردد. در طول برخی از این سفرها نیز رفتارهای نادری از این خرس‌های قطبی به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر، این منطقه یک مکان عالی برای گردشگرانی محسوب می‌شود که دوست‌دارند از یخ و البته خرس‌های قطبی عکاسی کنند.

21- دخمه‌های پاریس (Catacombs of Paris)، فرانسه

catacombs of paris, france

برای برخی از مردم مکان‌های ترسناک نمی‌توانند جالب باشند؛ اما دخمه‌های پاریس یک منطقه بسیار جالب است که باید از آن بازدید کنید. در این مکان استخوان و جمجمه‌های بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است وحشتناک باشند اما به صورتی هنرمندانه شما را به یاد تاریخ و گذشته خواهد انداخت و در هر دخمه می‌توانید اطلاعات بسیار زیادی از زندگی گذشتگان را به دست آورید. دخمه‌های پاریس یکی از مناطق پربازدید تاریخی در جهان هستند که سالانه افراد زیادی از آن‌ها بازدید می‌کنند.

20- جنگل بامبو، ژاپن

bamboo forest, japan

جنگل بامبو (خیزران) در توکیو، یکی از زیباترین مناطق سبز جهان است که زیبایی‌های خاص خود را دارد و گاهی در ژاپن به نام جنگل ۱۰۰ صدا نیز شناخته می‌شود. این بدان معناست که بازدید از جنگل مذکور، لذتی سمعی و بصری برای گردشگران خواهد داشت.

19- استخر رؤیایی (Isle of Skye، (Fairy Polls، اسکاتلند

fairy pools, isle of skye, scotland

برای رسیدن به منطقه Fairy Polls باید حدود ۴۰ دقیقه پیاده‌روی کرد، اما در انتها یک منظره بسیار زیبا در مقابل دیدگانتان قرار خواهد گرفت که یک استخر (حوضچه) با آب سرد و زلال نیز در آن وجود دارد که آب آن از رودخانه Brittle تأمین می‌شود. بسیاری از گردشگران این منطقه دوست‌دارند که از این استخر زیبا عکاسی کنند و البته اگر علاقه به شنا کردن داشته باشید، باوجوداینکه آب سردی دارد، اما با تحمل این سرما می‌توانید در یکی از زلال‌ترین آب‌های جهان شنا کنید.

18- ماچو پیچو (Machu Pichu)، پرو

machu picchu, peru

اگر علاقه به ماجراجویی دارید و می‌توانید به یک منطقه دور از دسترس بروید، ماچو پیچو یک مکان عالی برای این هدف شما به حساب می‌آید. در ماچو پیچو می‌توانید به بازدید از یک فرهنگ گم‌شده بپردازید. البته تاکنون مشخص نشده‌است که از این بناها در قرن ۱۵ میلادی چه استفاده‌ای می‌کردند. رسیدن به این منطقه بدون استفاده از هلیکوپتر کار بسیار دشواری است.

17- جزیره مامانوکا (Mamanuca)، فیجی

mamanuca islands, fiji

۲۰ جزیره در فیجی وجود دارد که جزیره مامانوکا در رأس آن‌ها قرار گرفته است و گردشگران در این جزیره می‌توانند از فرصت‌های تفریحی بسیار زیادی استفاده کنند. در این بین می‌توان به شنا کردن و لذت بردن از آب، ثبت تصاویر خیره‌کننده، تماشا کردن دلفین‌ها، چتربازی و بسیاری از سرگرمی‌های دیگر اشاره کرد.

16- گذرگاه عظیم (Giant's Causeway)، ایرلند و اسکاتلند

giant’s causeway, ireland and scotland

Giant's Causeway منطقه‌ای در ساحل ایرلند و اسکاتلند است که گفته می‌شود در گذشته یک پل باستانی بوده و این دو کشور را به یکدیگر متصل می‌کرده. البته دانشمندان می‌گویند که این موضوع ریشه علمی ندارد و بیشتر شبیه به یک افسانه است؛ اما هرچه باشند، بسیار شگفت‌انگیز است. گفته می‌شود که دلیل به وجود آمدن Giant's Causeway سرد شدن سریع گدازه‌های آتش‌فشانی بوده است.

15- قلعه نوشوانشتاین (Neuschwanstein)، آلمان

neuschwanstein castle, germany

یکی از قلعه‌های معروف جهان که برای عکاسی بسیار مناسب است، قلعه نوشوانشتاین نام دارد که در آلمان واقع شده و پناهگاه یک شاه درونگرا بوده است. اما از سال ۱۸۸۶، مدتی بعد از اینکه پادشاه آلمان با نام لودویگ فوت کرد، درهای این قلعه به روی مردم باز شد و گردشگران توانستند به تماشای عظمت آن بپردازند. بدون شک بازدید از این قلعه برای دوست‌داران دیزنی می‌تواند بسیار جالب باشد.

14- سوراخ بزرگ آبی (Great Blue Hole)، بلیز

great blue hole, belize

در حدود ۱۵۰ هزار سال پیش، یک غار آهکی در بلیز به وجود آمد. در طول زمان سطح آب دریاها افزایش یافت و همین موضوع باعث شد که سقف غار فرو ریزد و یک سوراخ بزرگ آبی به وجود آید. گفتنی است که سوراخ بزرگ آبی یکی از نقاط منحصربه‌فرد در جهان برای غواصی است.

13- قلعه دراکولا (Dracula)، رومانی

castle dracula, romania

قلعه بران (Bran) که در رومانی واقع شده‌است، اغلب تحت عنوان قلعه دراکولا شناخته می‌شود و یک منظره خیره‌کننده در این کشور به حساب می‌آید. گردشگرانی که ترس و هیجان را دوست‌دارند، می‌توانند در بخش‌های مختلف این قلعه گردش کنند و البته بازدید از حومه شهر نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این باور وجود دارد که دراکولا و ولاد سوم، دو روز در زندان این قلعه مانده‌اند. اگر بسیار ماجراجو هستید، گردش در ویرانه‌های قلعه Poienari در Brasov می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. این همان جایی است که گفته می‌شود دراکولا در آن زندگی می‌کرد.

12- دره Ten Peaks، آلبرتا، کانادا

valley of the ten peaks, alberta, canada

دره زیبا Ten Peaks در پارک ملی آلبرتا Banff واقع شده‌است و گردشگران این نقطه می‌توانند از ۱۰ قله آن عکاسی کنند که در این بین می‌توان به کوه‌های Fay، Neptuak، Mountain و Tuzo اشاره کرد. البته از این موقعیت می‌توان چند قله دیگر را نیز مشاهده کرد.

11- رشته‌کوه آلپ در اتریش مرکزی

central austrian alps, austria

رشته‌کوه آلپ یکی از جاذبه‌های زیبای جهان است و یکی از زیباترین مناطق آلپ، در اتریش واقع شده‌است. در این منطقه ویژگی‌های توپوگرافی مختلفی وجود دارد که در این بین می‌توان به آبشارهای کوچک اشاره کرد.

10- کوه‌های Candy Cane، آذربایجان

candy cane mountains, azerbaijan

کوه‌های Candy Cane در منطقه قفقاز آذربایجان قرار گرفته‌اند. نام این کوه‌ها از رنگ‌بندی مختلف و خیره‌کننده‌شان گرفته شده‌است و دلیل این تفاوت رنگ‌ها نیز شرایط طبیعی است که در این بین می‌توان به تغییر اکسیداسیون آهن مخلوط با آب‌های زیرزمینی اشاره کرد. کوه‌نوردی در این کوهستان برای افرادی که تجربه مشابهی نداشته‌اند، می‌تواند خطرساز باشد. البته تماشا کردن زیبایی‌های این کوه‌ها بدون بالا رفتن از آن‌ها نیز امکان‌پذیر است.

9- معبد طلایی، امریتسار (Amritsar)

golden temple, amritsar

هرمندیر صاحب‌نام، یک معبد در شهر امریتسار هند است که به‌صورت عمومی، معبد طلایی شناخته می‌شود. این معبد خارق‌العاده، جاذبه‌ای مذهبی به‌حساب می‌آید ولی بازدید از آن برای تمام افراد می‌تواند خاطره‌انگیز باشد. معبد طلایی یکی از آثار معماری جالب در جهان است که در طراحی آن از سبک اسلامی و هندو الگو گرفته شده‌است.

8- دریاچه ماوورا (Mavora)، نیوزیلند

mavora lakes, new zealand

دریاچه ماوورا که در نیوزیلند واقع شده، یکی از نقاط زیبا برای گردشگری به حساب می‌آید که اطراف آن را نیز جنگل، کوه و زمین‌های صاف تشکیل داده است. دریاچه مذکور یک منطقه بسیار مناسب برای گردشگران به حساب می‌آید و می‌توانند از زیبایی‌ها و بخش‌های مختلف آن لذت ببرند. البته یکی دیگر از کارهایی که گردشگران در دریاچه ماوورا می‌توانند انجام دارند، تماشا کردن آسمان شب است. شب‌ها در این دریاچه نور بسیار کمی وجود دارد و همین موضوع باعث می‌ِشود که تجربه‌ای بی‌نظیر در ذهن گردشگران ثبت شود.

7- دریاچه‌های زمردی (Emerald)، نیوزیلند

emerald lakes, new zealand

اگر تصمیم داریم که در سفرتان به نیوزیلند از دریاچه Mavora بازدید کنید، بهتر است که بازدید از دریاچه‌های زمردی را نیز در برنامه خود قرار دهید. نام این دریاچه‌های کوچک از رنگ عجیب آن‌ها گرفته شده‌است. این منطقه یکی از نقاط دور از دسترس نیوزیلند به شمار می‌رود که حس‌وحال بسیار خوبی دارد.

6- صخره های اترتات (Etretat Cliffs)، فرانسه

etretat cliffs, france

این صخره‌ها در Upper Normandy واقع شده‌اند و شهرت این منطقه به ساختار سفید و گچی آن‌ها مربوط می‌ِشود. سواحل شنی موجود در این منطقه باعث شده‌اند که بازدید از این صخره‌ها ساده‌تر باشد و گردشگران می‌توانند مدتی را در اطراف این منطقه استراحت کنند و از مناظر لذت ببرند.

5- آبشار Gullfoss، ایسلند

gullfoss, iceland

Gullfoss یا آبشار طلایی از ۳ پله (صخره) طبیعی تشکیل شده‌است که ریخته شدن آب رودخانه از این پله‌ها منظره بسیار زیبایی به وجود می‌آورد. این رودخانه Hvita نامیده می‌شود و از پله‌های مذکور که راه‌پله نامیده می‌ِشوند، عبور می‌کند. درنهایت این آب از ارتفاع ۲۲ متری فرو می‌ریزد. گفتنی است که در اطراف این آبشار پودر آب ایجاد می‌شود و ایستادن در کنار آن می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز باشد.

4- پاموک‌کاله(Pamukkale)، دِنیزلی، ترکیه

pamukkale, denizli, turkey

Pamukkale یک واژه ترکی است که معنای قلعه پنبه‌ای می‌دهد. Pamukkale یک منطقه بسیار زیبا است که گردشگران در آن می‌توانند از چشمه‌های آب‌گرم لذت ببرند و تنی به آب بزنند. در اطراف این چشمه‌ها نیز چندین هتل وجود دارد و یک منطقه گردشگری به شمار می‌رود. البته این هتل‌ها کمی پایین‌تر از Pamukkale قرار گرفته‌اند تا به زیبایی چشمه‌ها آسیبی نرسد.

3- جزیره کودیاک، آلاسکا، آمریکا

kodiak island, alaska, usa

جزیره کودیاک بزرگ‌ترین جزیره در مجمع‌الجزایر کودیاک است که در ساحل جنوبی آلاسکا واقع شده‌است. این منطقه ۳۶۰۰ مایل مربع است که همگی زیبا و مناسب برای گردشگری هستند. گردشگران در این منطقه می‌توانند در جنگل‌های تودرتو، کوه‌ها و زمین‌های سرسبز گردش کنند. البته دوسوم از این جزیره نیز پناهگاه ملی حیات‌وحش کودیاک است و احتمال این وجود دارد که خود را با یک خرس بومی کودیاک روبه‌رو ببینید.

2- آبشار آتاباسکا (Athabasca)، آلبرتا، کانادا

athabasca falls, alberta, canada

آبشار زیبای آتاباسکا بخشی از پارک ملی جاسپر (Jasper) در کانادا است. البته ارتفاع این آبشار مثل سایر آبشارهای بزرگ، چشم‌گیر نیست، اما مقدار آبی که از آن پایین می‌ریزد غیرمعمول است. یکی دیگر از ویژگی‌های آبشار مذکور این است که گردشگران می‌توانند از فاصله‌ای نزدیک و البته بی‌خطر، از آن عکاسی کنند.

1- اِل شِلتِن (El Chalten)، آرژانتین

el chalten, argentina

El Chalten یک دهکده کوهستانی است که در استان Santa Cruz آرژانتین واقع شده‌است. این دهکده بسیار زیبا و دوست‌داشتنی است و البته ۲ کوه موجود در اطراف این دهکده نیز می‌توانند برای گردشگران جالب باشند. زیبایی این منطقه در فصل پاییز دوچندان می‌شود و گفتنی است که El Chalten پایتخت کوهنوردی آرژانتین نام گرفته است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیLifehack

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمد....
محمد....
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱

چرا نمیشه کپی کرد؟؟؟

امیر
ادمین
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹
Reply to  محمد....

قابلیت کپی کردن مطالب غیر فعال هست.

علی شیخ بهایی
۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۳

واقعا عالی بود
خسته نباشید

b1