disney's underground word
b1
خانه » ۹ تا از مخفی‌ترین تونل های آمریکا!

۹ تا از مخفی‌ترین تونل های آمریکا!

b3

تونل ها و مخفی‌گاه‌های زیرزمینی، پدیده‌هایی هستند که بیشتر در فیلم‌های جنایی انتظار دیدن آن‌ها را داریم. حال آن که در دنیای واقعیت هم وجود دارند و از موارد امنیتی گرفته تا اعمال خلاف قانون مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه با عجیب‎ترین همراه باشید تا با بعضی از این تونل‌ها آشنا شویم.

گاه تونل‌های ناشناخته و مرموز، قطارها و شهرهای مخفی درست در زیر پای شما قرار دارند. برای دسترسی به این تونل‌های مخفی زیرزمینی، به مدارکی چون برگهٔ شناسایی و هویت گرفته تا بالاترین تاییدیه‌های نظامی نیاز دارید.

9- شهر دوم دنور

denver's second city

برای دهه‌ها، در بین مردم شایعه‌هایی از شهرهای زیرزمینی مرموز که دقیقاً در زیر شهر دنور ایالت کلرادو مخفی شده، وجود داشت. خیلی‌ها می‌گفتند این شهر زیرزمینی محل استقرار کنگرهٔ مخفی آمریکا و همچنین پناهگاه رهبران کشورهای مختلف در شرایط تهدیدهای شدید داخلی است. نظریه‌پردازان نقشه‌های سری می‌گویند این مکان‌ها توسط تونل‌های زیرزمینی به فرودگاه دنور متصل شده‌اند. البته مقامات رسمی شهر دنور و فرودگاه دنور این ادعاها را رد می‌کنند.

8- خط متروی رییس‌جمهور

president's metro line

طبق روایتی از کاخ سفید، رییس‌جمهور «هری ترومن» اجازهٔ ساخت شبکه‌ای از تونل‌های مخفی که کاخ سفید را به چند مکان کلیدی متصل می‌کرد را داده است. از این رو تونلی وجود دارد که از کاخ سفید مستقیماً به ساختمان اجرایی آیزنهاور در مجاورت آن امتداد دارد.

تونل دیگر، رییس‌جمهور را به پناهگاه زیرزمینی که در زیر محل اقامت معاون رییس‌جمهور قرار دارد، می‌برد. این تونل‌ها، کاخ سفید را به پنتاگون، وزارت امور خارجه و چندین مکان مهم دیگر در واشنگتن متصل می‌کند. این عکس از کتابخانهٔ ترومن در سال ۱۹۵۱ گرفته شده‌است و مکانی در زیر کاخ سفید را نشان می‌دهد.

7- Mt. Weather

mt weather ride

ماموران اداره امنیت حمل ونقل، مسئولیت برخی از خطوط حمل و نقل مخفی که عموم مردم از آن بی‌خبر هستند را دارند. این خطوط به نام «قطار آخرین خندق» نام‌گذاری شده و چنانچه کشور تحت تهدیدهای شدید قرارگیرد، رییس‌جمهور را به امن‌ترین بخش کشور انتقال می‌دهد. این قطار مخفی از ایستگاه یونیون در واشنگتن‌دی‌سی حرکت کرده و به سمت Mt. Weather می‌رود. Mt. Weather یک مرکز امن در ویرجینیا بوده و جایی است که مقامات عالی‌رتبهٔ دولت می‌توانند برای پناه بردن به شرایط امن به آنجا عقب‌نشینی کنند.

6- مسیر زیرزمینی ۶۱

track 61

یک روایت قدیمی در شهر نیویورک هست که می‌گوید یک راه‌آهن زیرزمینی مخفی با قطار وجود دارد که در زیر هتل والدورف-آستوریا و در زیر شهر قرار گرفته است. افسانه بر این اساس است که رییس‌جمهور فرانکلین روزولت از آن استفاده می‌کرده و درنتیجه مردم او را در صندلی چرخ‌دارش نمی‌دیدند. در سال ۱۹۶۰، «اندی وارهول» یک مهمانی در این هتل برگزار کرد. هر زمان که رییس‌جمهور در هتل والدورف بود، یک قطار با شدیدترین تدابیر امنیتی در خط منتظر می‌ماند تا درصورت لزوم رییس‌جمهور را به سرعت از منهتن خارج کند.

5- دنیای زیرزمینی دیزنی

disney's underground word

بیش از ۹ جریب تونل وسیع زیرزمینی در زیر دنیای دیزنی در اورلاندو، ایالت فلوریدا وجود دارد. در این پارک، در ابتدا سیستم تونل‌های زیر زمینی طراحی شده است. بنابراین شخصیت‌های دیزنی ملبس به لباس شخصیت‌های خود می‌توانستند به‌دلخواه خود در پارک ظاهر و ناپدید شوند. این تونل‌ها همچنین توسط کارکنان که باید از یک قسمت پارک به قسمت دیگر بروند، استفاده می‌شود. سیستم زیرزمینی شامل جاده‌های دسترسی برای بازیگران و وسایل نقلیه خدماتی است. این مجموعهٔ زیرزمینی بسیار بزرگ بوده و اتاق‌های رخت‌کن، اتاق استراحت، رستوران کارمندان، ادارات و انبارها را در خود جای داده‌است. این شبکه از تونل‌ها به دنیای دیزنی این امکان را می‌دهد تا توهم دنیایی از سحر و جادو را برای مهمانان پارک ایجاد کند.

4- تونل‌های پلی‌بوی

playboy tunnels

بر اساس روایت‌های هالیوود و یک سری نقشه‌ها و طرح‌های قدیمی و غبارگرفته، بسیاری از ستارگان مرد در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ تونل‌هایی داشتند که خانه‌های آن‌ها را به عمارت پلی بوی وصل کرده است!

3- تونل مرزی

border tunnels

در آوریل ۲۰۱۵ ماموران اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، تونلی را کشف کردند که مکزیک را به آمریکا مرتبط می‌کرد. گاهی این تونل‌ها توسط قاچاقچیان مواد مخدر و برای دور زدن امنیت مرزی بین دو کشور استفاده می‌شود.

2- تونل زیرزمینی مشروبات الکلی

la's booze warren

یک تونل زیرزمینی مخفی به طول ۱۱ مایل در زیر لس‌آنجلس وجود دارد. این تونل‌ها در زمان ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در آمریکا ساخته شدند و برای رساندن الکل به محل فروش مشروبات الکلی قاچاق، استفاده می‌شدند. بیشتر این تونل‌ها بسته شده‌اند ولی بعضی از آن‌ها همچنان قابل دسترسی هستند.

1- کلاغ سیاه

raven rock

مجموعهٔ کلاغ سیاه که به‌عنوان سایت R نیز شناخته می‌شود، یک خانهٔ امن زیرزمینی برای مقامات رسمی پنتاگون است. این مکان از طریق یک سری تونل به کمپ‌دیوید متصل می‌شود. درحالی که این مجموعه به شدت مخفی و مرموز است در سال‌های اخیر اطلاعات بیشتری از این سایت به‌دست آمده‌است. این سایت حداقل از سال ۲۰۰۱ وجود داشته است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAll Day

الهه خزلی

الهه خزلی

باستان شناس هستم، کارشناسی ارشد از دانشگاه سیستان و بلوچستان، به باستان شناسی و گردشگری علاقه خاصی دارم.

b2
b1