کاور لبه
b1
خانه » ۱۰ گردشگاه هوایی ترسناک در سراسر جهان!

۱۰ گردشگاه هوایی ترسناک در سراسر جهان!

b3

مسافرانی که از چشم‌اندازهای دیدنی و جذاب لذت می‌برند، به راحتی می‌توانند به عملکرد گردشگاه‌های هوایی در سراسر جهان امتیاز دهند. مناظر خیره‌کننده کوه‌ها، اقیانوس‌ها و جنگل‌ها تا جایی که چشم می‌بیند وجود دارند. در اینجا مروری بر شگفت‌انگیز و ترسناک‌ترین گردشگاه های هوایی جهان داریم.

 10- پنج انگشت ( 5 Fingers)

10پنج انگشت

۵ انگشت در کریپن آستین فرصت منحصربه‌فردی را برای مشاهدهٔ چشم‌اندازها به بهترین شکل در رشته‌کوه‌های آلپ در اتریش فراهم می‌کند. این عرشه نظارت نام خود را به دلیل اینکه سکوها شبیه به دستی با پنج انگشت هستند گرفته است. هر سکو یک عملکرد را انجام می‌دهد. یکی از آن‌ها قاب عکسی فلزی است که بازدیدکنندگان می‌توانند برای عکس گرفتن آنجا بایستند، در حالی که دیگری یک حفره برای دیدن پایین دارد. بر خلاف گردشگاه‌های هوایی دیگر این یکی به صورت رایگان قابل دسترس است.

9- گردشگاه هوایی جنگل تامبُرین (Tambourine Rainforest Skywalk)

9گردشگاه هوایی جنگل تامبرین

گردشگاه هوایی جنگل تامبُرین ممکن است در استرالیا یا نیوزیلند قرار داشته باشد، اما راهی است که چشم‌انداز یک جنگل انبوه را به نمایش می‌گذارد. تامبرین در کوئینزلند، استرالیا، ۱٬۵ کیلومتر جنگل برای پیاده‌روی می‌باشد که شامل مسیرهای بستر جنگل است. این گردشگاه هوایی بالای جنگل و پل معلق بالای سرو و نهر قرار دارد. پیاده‌روی حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد که شامل عملیات‌ استانداری برای مشاهدهٔ پرندگان و حشرات رنگارنگ می‌باشد؛ در بخش‌هایی از آن صندلی چرخ‌دار قابل دسترس است.

8- گردشگاه هوایی اروکدو (Oryucdo Skywalk)

8گردشگاه هوایی اروکدو

راه رفتن بر روی آب به معنای جدید در گردشگاه هوایی اروکدو اتفاق می افتد. اینجا در سال ۲۰۱۳ بازگشایی شد، در حال حاظر گردشگاه هوایی کره جنوبی در روز هزار بازدیدکننده را جذب می‌کند. این گردشگاه هوایی به شکل یو است و تقریباً ۱۰ متر تا اقیانوس گسترش دارد، کف شیشه‌ای آن به گردشگران این احساس را می‌دهد که بر روی آب قدم می‌زنند. این گردشگاه هوایی ساحلی روی صخره‌ای با ارتفاع ۳۰ متر در منطقه نم-گو از بوسان قرار دارد. این گردشگاه هوایی بخشی از مسیر پیاده‌روی ساحلی در پارک ایگیدا می‌باشد.

7- پل هوایی لنکاوی (Langkawi Sky Bridge)

7پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی با گردشگاه‌های هوایی دیگر فرق دارد، آن مشرف به دره عمیق و باریک نمی‌باشد بلکه در بالای کوه ماچینگ چانگ، مالزی، حدود ۹۰ متر بالاتر از جنگل مالزی ساخته شده‌است. با این حال این بدان معنی نیست که چشم‌اندازها از این عرشه جذاب و دیدنی نباشند. بازدیدکنندگان نمایش خیره‌کننده‌ای از اقیانوس و جزایر دیگر این مجمع‌الجزایر را می‌بینند. برجی تک گردشگاه هوایی ۱۲۵ متری را پشتیبانی می‌کند.

 6- گردشگاه هوایی یخی (Glacier skywalk)

6گردشگاه هوایی یخی

عظمت طبیعت گردشگاه هوایی یخی نزدیک جاسپر، آلبرتا و کانادا را احاطه کرده است. این گردشگاه هوایی که کف شیشه‌ای دارد، تنها چند دقیقه با زمین‌های یخی کلمبیا فاصله دارد که ۲۸۰ متر وسعت داشته و بالای دره سان واپتا می‌باشد. این مکان یکی از منحصربه‌فردترین اکوسیستم‌های جهان را نمایش می‌دهد. گردشگرانی که به پایین نگاه می‌کنند صخره‌های باستانی را خواهند دید. و در صورتی که به بالا نگاه کنند چشم‌اندازی تماشایی از رشته‌کوه‌های ناهموار راکی (The Rocky Mountains)، کانادا را می‌بینند.

5- سکوی تماشا تیفِن بَک کُگل (Tiefenbachkogl Viewing Platform)

5سکوی تماشا تیفن بک کگل

این سکوی تماشا نمایش پر زرق و برقی از رشته‌کوه‌های آلپ در اتریش را ارائه می‌دهد. تیفن بک کگل در نزدیکی پیست اسکی سُلدِن قرار دارد، و دارای یک سکوی تماشا می‌باشد که چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه‌ای از کوه‌های اطراف، یخچال‌های طبیعی و دره‌ها را ارائه می‌دهد. از طریق گوندولا که تا کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی ادامه دارد می‌توانید به اینجا برسید. این کوه محبوب اسکی‌بازان سطح متوسط می‌باشد که می‌توانند بعد از لذت بردن از منظره‌های زیبا به سمت پایین حرکت کنند.

4- لبه (The Ledge)

olympus digital camera

«لبه» چیزهایی را ارائه می‌دهد که کمتر گردشگاه هوایی می‌تواند: فرصت مشاهده چهار ایالت از یک محل. این لبه ۴۱۲ متر بالاتر از سطح زمین در برج ولیس، شیکاگو، بلندترین ساختمان در نیم کره غربی واقع شده‌است. نه تنها به این دلیل بلکه جعبه‌های شیشه‌ای خارج از عرشهٔ هوایی قرار گرفتند. وقتی بازدیدکنندگان از این ارتفاع بلند به پایین نگاه می‌کنند ماشین‌ها و پیاده‌ها کوچکتر از مورچه به نظر می‌رسند. عرشهٔ هوایی در طبقه ۱۰۳ ساختمان قرار دارد که زمانی به عنوان برج سیرز شناخته می‌شد.

3- گردشگاه هوایی مرکز دارایی جهانی شانگهای (SWFC Skywalk)

3گردشگاه هوایی مرکز دارایی جهانیشانگهای

شانگهای نوآورانه‌ترین معماری را در جهان دارد، و چه جایی بهتر از گردشگاه هوایی در مرکز دارایی جهانی شانگهای برای مشاهده کردن. این ساختمان دارای سه عرشه مشاهده می‌باشد. گردشگاه هوایی در طبقهٔ ۱۰۰ می‌باشد که ۴۷۵ متر ارتفاع دارد و بلندترین رصدخانه جهان می‌باشد. چشم‌اندازهای خیره‌کننده از شیشه‌ها و کف‌های شفاف، حتی در شب هنگامی که شانگهای مانند یک میلیون درخت کریسمس روشن است، فراموش‌نشدنی می‌باشد.

2- گردشگاه هوایی چامونیکس (Chamonix Skywalk)

2گردشگاه هوایی چامونیکس

قدم گذاشتن به اتاق شیشه‌ای ممکن نیست محدود باشد به ویژه زمانی که قدم در فضایی خالی در کوه‌های گویل در رشته‌کوه آلپ، فرانسه می‌گذارید، ادعا می‌شود که این گردشگاه هوایی مرتفع‌ترین در اروپا می‌باشد. در هر صورت، آن برای تضعیف قلب نیست، از هنگامی که یک فرد به این اتاق شیشه‌ای قدم می‌گذارد، دقیقاً ۱۰۰ متر با زمین فاصله دارد. این مکان از آوریل تا نوامبر باز می‌باشد و ورودی آن از چامونیکس می‌باشد.

1- گردشگاه هوایی گراند کانیون (Grand Canyon Skywalk)

1گردشگاه هوایی گراند کانیون

گراند کانیون یکی از جذاب‌ترین شگفتی‌های طبیعت است. مشاهده این شگفتی طبیعی از اتاق شیشه‌ای که ۱۲۰۰ متر بالاتر از دره عمیق است به ابهت آن اضافه می‌کند. هرچند تنها چند سال از بازگشایی آن می‌گذرد، اما در حال حاضر یکی از بهترین‌های جهان می‌باشد. این گردشگاه هوایی توسط قبیله هولاپایی اداره می‌شود، و یکی از وسایل شخصی که اجازه آوردن به آن داده نمی‌شود دوربین است.

منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
امیر جباری
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱

اینا چه جراتی دارن من توفیلم ارتفاع میبینم میترسم :mindblown-alt: :mindblown-alt: :mindblown-alt:

امیردبیری
امیردبیری
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱

بسیار عالی بود لذت بردم سپاس از زحماتتون درمورد جاذبه های شهر توریستی ازنا (لرستان) هم مطلب بگین.
جاذبه دره تخت کمندون دومیلیکون وزمدر پشت کوه زلکی پشت کوه بزنوی ایل دبیری ایل کاظمی مرزیون فرزیون امام زاده بی بی حوا ومشتی طاووس کاظمی

b1