cover forbidden places
b1
خانه » ۱۱ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید!

۱۱ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید!

b3

سیارهٔ ما پر از مکان‌های سری است که شاید چیزی درباره‌شان ندانید. از این گذشته، حتی کل جمعیتی که دربارهٔ مکان‌های سری دور و بزرگ فکر می‌کنند متوجه نمی‌شوند در این مکان‌ها اوضاع از چه قرار است؛ مهم‌ترین چیزی که از وجودش مطلع هستیم نام‌شان و اندکی اطلاعات یا فرض و گمان است. مکان‌هایی وجود دارد که هرگز کوچک‌ترین فرصتی برای دیدن‌شان نخواهید داشت. در این نوشتار با عجیب‌ترین همراه باشید و با این ۱۱ مکان ممنوعه آشنا شوید.

11- کوه فیش‌تیل (ماچوپوچار)

(کوه فیش‌تیل (ماچوپوچار

بعضی مکان‌ها در زمین فقط برای حضور خدا مناسب است، نه انسان، و به نظر می‌رسد کوه فیش‌تیل (دم ماهی) یکی از این مکان‌ها باشد. این قلهٔ باشکوه در رشته‌کوه هیمالیا ماچوپوچار نامیده می‌شود، که با عنوان «فیش‌تیل» یا دم ماهی نیز شناخته می‌شود. این کوه با ارتفاع ۶۹۹۴ به‌طور قابل توجهی کم ارتفاع‌تر از کوه اورست است، اما همسایگانی نامی دارد- قله‌هایی افسانه‌ای از قبیل آناپورنا (که در واقع ۳ قله دارد) و ماناسلو، هر دو از گروه «کوه‌های ۸۰۰۰ متری» ، خیلی از آن دور نیستند. اگر چند سال مجلهٔ نشنال جئوگرافیک را خوانده‌باشید یا تابه‌حال به یک سینمای آی‌مکس رفته‌باشید، احتمالاً دربارهٔ این کوه‌ها، و نیز اورست و کوه‌های دیگر زیاد شنیده‌اید، چون مکرراً فتح می‌شوند. اما احتمالاً تابه‌حال نشنیده‌اید که کسی ماچوپوچار را فتح کرده‌باشد، و این دلیل بسیار خوبی دارد: ممنوع است!

10- باشگاه ۳۳

باشگاه ۳۳

اگر تابه‌حال نمی‌دانستید، یک مکان خیلی سری در دیزنی‌لند وجود دارد. باشگاه ۳۳ یک باشگاه خصوصی است که می‌توانید آن را در قلب بخش نیواورلئان دیزی‌لند پیدا کنید. شما می‌توانید ورودی این باشگاه را با یک لوح زیبا بشناسید که عدد ۳۳ روی آن حکاکی شده و جلوی در قرار گرفته‌است. گفته می‌شود این‌جا تنها مکان در دیزنی‌لند است که در آن الکل سرو می‌شود. یک فرد برای ورود به باشگاه ۳۳ باید در فهرست انتظار ۱۴ ساله قرار بگیرد، و مبلغ ۱۰ هزار دلار بپردازد. وقتی وارد باشگاه شوید، باید برای برخی هزینه‌ها سالانه بین ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار بپردازید.

9- معبد ایسه

معبد ایسه

معبد ایسه، که مقدس‌ترین معبد شینتو در ژاپن است، وقف، اماتراسو-آمیکامی، الههٔ خورشید، شده‌است. می‌توان این معبد را در شهر ایسه پیدا کرد. نام دیگر این مکان مقدس جینجو است، و در واقع تماماً مجموعه‌ای از چند معبد شینتو است، اما تمرکز اصلی روی نایکو و گکو است. نایکو، معبد داخلی، هر ۲۰ سال یک بار تخریب و بازسازی می‌شود تا نماد مرگ و تولد مجدد پرستشگران شینتو باشد که به این موضوع اعتقاد دارند (آخرین بار که این معبد بازسازی شد امسال بود). تنها کسانی که اجازهٔ ورود به معبد ایسه را دارند اعضای خانوادهٔ سلطنتی ژاپن هستند.

8- کوه آتوس

کوه آتوس

در واقع، حضور مردان در این مکان ممنوع نیست، اما زنان صراحتاً از ورود به کوه آتوس منع شده‌اند (این ممنوعیت رسماً آواتون نامیده می‌شود). این منع، که کنستانتین نهم مونوماخوس در ۱۰۴۶ آن را وضع کرده‌است، روشی تحمیلی بود تا راهبان آسان‌تر بتوانند به روشن‌بینی معنوی‌شان دست بیابند، به ویژه راهبان مجرد که این ممنوعیت در اصل به خاطر آنها تحمیل شده‌بود. آن‌ها باور داشتند که حضور زنان حال‌وهوای اجتماعی آن جمع را آشفته می‌کند. این ممنوعیت هنوز اعمال می‌شود.

7- جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل شمالی

این جزیره یکی از جزایر آندمان در خلیج بنگال است، جایی که گروهی از بومیان، سنتینلی‌ها، در آن زندگی می‌کنند. برآورد شده‌است که جمعیت این گروه بین ۵۰ و ۴۰۰ نفر است. سنتینلی‌ها هرگونه ارتباط با آدم‌های دیگر را رد می‌کنند و از جمله آخرین آدم‌های روی زمین هستند که دست تمدن مدرن به آنها نرسیده‌است. تلاش‌های اخیر برای برقراری ارتباط با این قبیله با نیزه و سنگ مواجه شده‌است. از این غم‌انگیزتر، در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۶، دو ماهیگیر که آب قایق‌شان را به نزدیکی این جزیره برده‌بود کشته شدند. دولت هند بازدید از این قبیله را ممنوع کرده‌است. بااین‌حال شما می‌توانید این جزیره را از فاصلهٔ ۳ مایلی ببینید.

6- مژگوریه

مژگوریه

مژگوریه یک شهر بسته در جمهوری باشقیرستان، واقع در روسیه است. گفته می‌شود مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند در کارهای سری سطح بالا در اطراف کوه یامانتو مشغول به کار هستند، که گمان می‌شود محل یک برنامهٔ هسته‌ای، گنجینهٔ روسیه، مخزنی برای زمان جنگ یا انبار عظیمی از زغال‌سنگ باشد. اما واقعاً چه کسی می‌داند؟

5- جزیرهٔ سورت

جزیره‌ی سورت

سورت یک جزیرهٔ آتشفشانی واقع در ساحل جنوبی ایسلند است. این جزیره طی یک فوران آتشفشانی تشکیل شد که در ۱۹۶۳ آغاز و در ۱۹۶۷ تمام شد. هیچ انسانی اجازهٔ ورود به این جزیره را ندارد – به جز تعداد کمی از دانشمندان – تا امکان توالی اکولوژی طبیعی بدون مداخلهٔ بیرونی فراهم باشد. بااین‌حال، این کار بدون دشواری نبوده‌است. در سال‌های اولیه، در این جزیره یک گیاه گوجه‌فرنگی یافت شد که در حال ریشه دواندن و رشد بود، که نتیجهٔ قضای حاجت یکی از دانشمندان در محلی بود که نباید این کار را می‌کرد. دانشمند سر به هوا!

4- بنگارفورت

بنگارفورت

در هند مکانی تسخیرشده وجود دارد که به‌طور «قانونی» تسخیرشده اعلام شده‌است و رفتن به آن‌جا بعد از غروب خورشید ممنوع است! بنگار تنها مکان در هند است که به‌طور قانونی تسخیرشده شناخته‌شده‌است و یک فرد باید برای ورود به این منطقه بعد از غروب خورشید یا قبل از طلوع آن، از دولت مجوز بگیرد. افراد محلی اعتقاد دارند هر کس که در تاریکی وارد فورت شده دیگر هرگز پیدا نشده‌است.

3- اتاق ۳۹، کرهٔ شمالی

اتاق ۳۹، کره‌ی شمالی

وارد شدن به کرهٔ شمالی به اندازهٔ کافی دشوار است. حالا تصور کنید که وارد اتاق ۳۹ شوید، یک مرکز دولتی سری که محل انجام اعمال غیرقانونی مختلف از جمله جعل اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری، تولید موادمخدر (از جمله متامفتامین یا همان شیشه و هروئین) و تقلب بین‌المللی بیمه است. بسیاری از آدم‌ها ادعا می‌کنند اتاق ۳۹ برای قدرت مداوم کیم جونگ ضروری است، که او را قادر می‌سازد حمایت سیاسی بخرد و بودجهٔ برنامهٔ سلاح‌های هسته‌ای کرهٔ شمالی را تأمین کند.

2- منطقهٔ ۵۱

منطقه‌ی ۵۲

منطقهٔ ۵۱، که با عنوان گروم لیک نیز شناخته می‌شود، یک پایگاه نظامی و باند فرود است که در جنوب نوادا واقع شده‌است. در طول سال‌ها از این پایگاه برای آزمایش بعضی هواپیماها و سلاح‌ها استفاده شده‌است، هرچند تمرکز اصلی آن درحال‌حاضر نامشخص است. سازمان سیا بارها نپذیرفته‌است که بگوید درحال‌حاضر در گروم لیک چه می‌گذرد، و به همین علت، دربارهٔ آن‌چه واقعاً در منطقهٔ ۵۱ در حال رخ دادن است، تئوری‌های توطئهٔ بسیار زیادی ایجاد شده‌است. مشهورترین تئوری توطئه این است که آنها در حال بررسی یک هواپیمای بیگانهٔ سقوط‌کرده هستند و سلاح‌های انرژی می‌سازند. بااین‌حال، انجام آزمایش‌های مهم در گروم لیک مانع از آن می‌شود که کسی بتواند از این پایگاه سر در بیاورد. تابلوی ورودی این منطقه تذکر می‌دهد اگر فردی تصمیم بگیرد وارد منطقهٔ ۵۱ شود، خطر مرگ در پی خواهدداشت.

1- جزیرهٔ مار، سائوپائولو

جزیره‌ی مار، سائوپائولو

جذاب به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ اما دست انسان‌ها به آن نرسیده‌است و توریست‌ها از رفتن به آن‌جا منع شده‌اند. چرا؟ چون این جزیره خانهٔ مار افعی روزن‌دار، نوعی مار بسیاری سمی است که می‌تواند با نیش خود بدن را ذوب کند. تراکم مار در این جزیره بین ۱ تا ۵ مار در هر متر مربع است. شما هرگز با یک نیش مرگبار بیش از ۱ متر فاصله ندارید.

منبع فارسیبازده

منبع خارجیDetechter

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۴۶

چرا اون بازده اول مطلب حذف نشده شما که منبع رو نوشتید

امیر
ادمین
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۰۰
Reply to  حسین

تصحیح شد، ممنون smile

b1