عکس کاور- اسکلت
b1
خانه » ۲۵ مکان مخوف در دنیا!

۲۵ مکان مخوف در دنیا!

b3

اگر فکر می‌کنید وارد شدن به میوه‌فروشی و خریدن گوجه کیلویی ۱۰ هزار تومان ترسناک است پس مقالهٔ ما دربارهٔ ۲۵ مکان مخوف در دنیا را نخوانده‌اید. با ما باشید تا دیگر از گوجه‌فرنگی نترسید.

25- جنگل آئوکی‌گاهارا جنگل خودکشی

جنگل آئوکی‌گاهارا – جنگل خودکشی

چیزی که این جنگل را به محل مخوفی تبدیل کرده است درخت‌ها و علف‌های انبوه آن نیست. اجساد انسان‌هاست. جنگل آئوکی‌گاهارا که در کوهپایهٔ کوه فوجی واقع شده‌است، شهرت ترسناک خود را از دههٔ ۵۰ میلادی به بعد به دست آورد که آدم‌هایی که داخل آن می‌رفتند خودکشی می‌کردند. در اصل آمار این خودکشی‌ها هنوز هم انقدر زیاد است که مقامات ژاپنی تابلوهایی با مضمون «زندگی باارزش است» و «به فکر خانواده‌تان باشید» را درون این جنگل نصب کرده است.

24- جاتینگا محل خودکشی پرنده‌ها

جاتینگا – محل خودکشی پرنده‌ها

دهکدهٔ کوچک جاتینگا در شمال هندوستان، مانند هر دهکدهٔ دیگری در دنیا می‌ماند به استثناء یک چیز عجیب. هر سال بین ماه‌های سپتامبر و اکتبر صدها پرنده وارد این روستا می‌شوند و اجسادشان در محدودهٔ روستا بر روی زمین می‌افتد.

عجیب‌ترین قسمت ماجرا این‌جاست که تمام این اتفاق‌ها بین ساعت ۷ عصر تا ۱۰ شب اتفاق می‌افتد و وقتی مردم صبح از خواب بیدار می‌شوند هر جایی را که نگاه کنند جسد پرنده بر روی زمین ریخته است.

شاید فکر کنید مردم جاتینگا تاکنون باید این دهکده را تخلیه کرده باشند اما جالب است بدانید که روستایی‌ها با برگزاری تورهای گردشگری برای مشاهدهٔ پرندگان پول خوبی به جیب می‌زنند.

23- دخمه‌های پاریس

دخمه‌های پاریس

در قرون ۱۷ و ۱۸ میلادی در شهر پاریس، قبرستان‌ها چنان پُر از جسد شده بود که پس‌مانده‌های پوسیدهٔ مواد اُرگانیک آن‌ها وارد آب شُرب شهر شده بود و اوضاع بهداشتی را به شدت وخیم کرده بود. از این رو در پاریس دخمه‌هایی ساختند تا جسدها را داخل آن انبار کنند. کسانی که کلاس‌های سفره‌آرایی رفته‌اند می‌دانند چیدن این استخوان‌ها کنار هم با این دقت چقدر زحمت می‌برد.

22- کاندیدو گودوی (شهر دوقلوها)

کاندیدو گودوی (شهر دوقلوها)

شهر کاندیدو گودوی که در جنوب برزیل واقع شده‌است دارای یک خاصیت بسیار عجیب‌وغریب است. این شهر پایتخت دوقلوها در کره زمین است. در واقع نرخ زاد و ولد دوقلو در کاندیدو گودوی ۱۸ برابر نرخ کل جهان است. چرا؟ ساکنین کاندیدو گودوی می‌گویند، در دورانی که افسران ارتش آلمان نازی پس از سقوط برلین در جنگ جهانی دوم، برای فرار از محاکمه شدن در اروپا به آمریکای لاتین می‌گریختند، یکی از پزشکان ارشد ارتش نازی به نام مِنگِل وارد این شهر شد. می‌گویند مِنگِل کسی بود که خیلی به دوقلوها علاقه داشت. مدتی پس از ورود او خیلی از بچه‌هایی که به دنیا می‌آمدند دوقلو بودند و این جریان تاکنون ادامه دارد.

البته دانشمندان نظر دیگری دارند و می‌گویند دلیل این دوقلوزایی شدید در این شهر می‌تواند به خاطر وجود ضایعات سمی و یا ازدواج فامیلی باشد. در هر صورت اگر خودتان بروید و ببینید که اکثر مردم شهر یک قُل دیگر دارند حسابی جا می‌خورید.

21- بیمارستان هلینگلی

بیمارستان هلینگلی

در زبان انگلیسی Hell به معنی جهنم است. حالا اسم این بیمارستان Hellingly است. اگر اسم این بیمارستان انگلیسی شما را قانع نکرده که جای مخوفی است، پس بهتر است بدانید که این‌جا اصلاً بیمارستان نبوده. در واقع یک دیوانه‌خانهٔ وحشتناکی بوده است که چندین سال قبل، درِ آن را تخته کرده‌اند. خدا می‌داند که چه کارهای وحشتناکی داخل این‌جا انجام شده‌است.

20- گون‌کان‌جیما

گون‌کان‌جیما

ترجمهٔ لفظ به لفظ آن می‌شود: جزیرهٔ ناو جنگی. این جزیره که تحت حاکمیت ژاپن قراردارد از بالا شبیه به یک کشتی نظامی است. گون‌کان‌جیما قبلاً پر از معادن مخوف بوده است که معدن‌چیان بسیاری را به کشتن داده است.

این محل نیز مانند بسیاری از محل‌های مخوف دیگر بسته شده‌است، اما حتی پس از بسته شدن اوضاع آن‌جا بدتر از قبل هم شده‌است.

اوضاع آن‌جا اکنون چنان مخوف شده‌است که در یک برنامهٔ مستند تلویزیونی از آن‌جا به عنوان «دنیا پس از نابودی انسان‌ها» نام بردند.

19- واروشا

واروشا

پس از حملهٔ ترکیه به جزیرهٔ قبرس، چندین نقطه از این کشور خالی از سکنه شد. واروشا یک منطقهٔ ساحلی بود که تمامی سکنه‌اش آن‌جا را ترک کردند و اگر به آن‌جا بروید خواهید دید که ساختمان‌ها سرجای‌شان هستند اما کسی در آن‌ها نیست.

18- قبرستان قدیمی یهودی‌ها در پراگ

قبرستان قدیمی یهودی‌ها در پراگ

قبرستان به خودی خود جای ترسناکی است. چه برسد به قبرستان قدیمی یهودی‌ها در پراگ که اگر شب وارد آن شوید مو بر تن‌تان سیخ خواهد شد. نکتهٔ متمایز کنندهٔ این قبرستان این است که در این‌جا قبرهای ۱۱ طبقه‌ای وجود دارد که بر روی همدیگر ساخته‌شده‌اند. ۲ طبقه و ۳ طبقه را شنیده بودید ولی ۱۱ طبقه!؟ فکر این‌که جسد آدم را ۱۱ طبقه زیر زمین چال کنند و ۱۰ نفر را روی او بخوابانند واقعاً مورمورکننده است.

البته احتمالاً بیلِ قبرکن به جُبهٔ زمین خورده و شکسته وگرنه با اراده‌ای که مسئولان این قبرستان داشتند تاکنون کره زمین را از وسط قاچ کرده بودند!

17- جزیرهٔ عروسک‌های مرده

جزیره‌ی عروسک‌های مرده

در جنوب مکزیکوسیتی، جایی که زمانی به قوم آزتک تعلق داشت، مکانی است پر از مرداب‌های خطرناک که به آن می‌گویند جزیرهٔ عروسک‌های مرده. اکنون این مکان عاری از سکنه است اما زمانی یک نفر در این‌جا ساکن بوده است. نام او دُن خولیان سانتانا بارِرا بود. بر اساس افسانه‌های محلی روزی دخترکی در این مرداب‌ها می‌افتد و غرق می‌شود (خواهشاً از ما نپرسید این دختر کوچولو اصلاً این‌جا چه کار می‌کرده که داخل مرداب افتاده!).

بعد از غرق شدن دخترک دُن خولیان می‌بیند که عروسک او بر روی آب شناور است. بعد او یک عروسک دیگر پیدا کرد و یکی دیگر و یکی دیگر. مردم محلی می‌گویند دُن خولیان برای یادبودِ دخترک عروسک‌های او را به در و دیوار جزیره آویزان کرده است و خودش هم به طرز مرموزی در همان مرداب فرو رفته است.

16- برجک‌های دریایی بریتانیا

برجک‌های دریایی بریتانیا

این برجک‌ها که در جریان جنگ جهانی دوم توسط نیروی دریایی ارتش سلطنتی انگلیس ساخته‌شده بود و وظیفه‌شان دفاع از مرزهای تصرف شده توسط انگلیسی‌ها بود. اکنون بلااستفاده شده‌اند و مانند اشباهی که روی آب‌های دریای آتلانتیک شمالی ایستاده‌اند کشتی‌های عبوری را می‌ترسانند. ملوانان خرافاتی انگلیسی بر این باورند که ساکنین فعلی این برجک‌ها روح سرگردان سربازان جنگ جهانی دوم است.

15- معدن ارواح ماتسو

معدن ارواح ماتسو

این معدن که در شمال ژاپن واقع شده‌است روزگاری بزرگ‌ترین منبع استخراج سولفور در خاور دور به شمار می‌رفت. اما پس از این‌که در دههٔ ۷۰ میلادی این‌جا را بستند متروکه شد و تنها چیزهایی که از قدیم باقی‌مانده مجتمع‌های مسکونی بزرگی است که معدنچی‌ها را در خود جای می‌داد. چیزی که این مکان را به جای ترسناکی تبدیل کرده، مه شدیدی است که دائم بر سر این منطقه سایه افکنده است. شدت این مه در بعضی مواقع به حدی زیاد است که افراد ۲، ۳ روز در بین راه گم‌وگور می‌شوند.

14- ایستگاه مترو سیتی هال

ایستگاه مترو سیتی هال

در زیر خیابان‌های شلوغ نیویورک ایستگاه مترویی قرار دارد که از ۷۰ سال پیش تاکنون هیچ قطاری پا بر روی ریل‌های آن نگذاشته است. البته به جز قطاری که در صدمین سال احداث این ایستگاه برای بازدید عمومی اجازه یافت تا از این ایستگاه عبور کند. احتمالاً لاکپشت‌های نینجا و استاد اسپلینتر در آن‌جا لانه کرده‌اند.

13- سوراخ سنبه‌های دیترویت

سوراخ سنبه‌های دیترویت

دیترویت شهری است پر از تضاد. هر چند که بعضی از نواحی آن خیلی شلوغ و پر زرق‌وبرق است اما سوراخ سنبه‌هایی در این شهر هست که حتی شهرداری دیترویت هم حاضر نیست برود آن‌جا و ازشان عوارض شهرداری بخواهد. از این مکان‌ها در دیترویت پر است.

12- عمارت مرموز وینچستر

عمارت مرموز وینچستر

داستان عمارت مرموز وینچستر از این‌جا شروع می‌شود که چیزی حدود دویست سال پیش سارا وینچستر، بیوهٔ آقای وینچستر رایفل، پس از مرگ همسرش وارث ثروت هنگفت او شد. این خانواده تولیدکنندهٔ تفنگ‌های معروف وینچستر هستند که کلینت ایستوود هم در جوانی‌هایش با آن‌ها فیلم وسترن بازی می‌کرد. پس از این‌که شوهر و دخترش در اواخر قرن ۱۸ مردند و خانم وینچستر را تنها گذاشتند، در همان اثناء او به یک جن گیر گفته بود که توسط ارواحی که به‌وسلیهٔ تفنگ وینچستر کشته شده‌اند، تسخیرشده‌است. جن گیر نیز به بیوهٔ وینچستر گفته بود که زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه‌اش انجام می‌شود. از آن موقع که بیوهٔ وینچستر این حرف را شنید تا پایان عمرش که سال ۱۹۲۲ بود عملیات ساختمانی به‌صورت بی‌وقفه در این عمارت اجرا می‌شد.

می‌گویند خانم وینچستر در حالی مُرد که کارگرها کار را تعطیل کرده بودند. اکنون این عمارت به یک مکان توریستی تبدیل شده‌است که احتمالاً روح خود خانم وینچستر نیز در آن گیر افتاده است.

11- شهر ارواح فِنگدو

شهر ارواح فِنگدو

از نظر چینی‌ها، این شهر قدیمی ۲۰۰۰ ساله دوزخ روی زمین است. چینی‌ها از قدیم بر این باورند که این شهر دروازه‌ای است برای این‌که ارواح به دنیای پس از مرگ وارد شوند. این شهر پر است از قبرستان و میت و شب اول قبر و طرح‌های قبل از تولید انبوهِ دستگاه‌های شکنجه در جهنم.

10- سی‌گی‌شوارا

سی‌گی‌شوارا

شهری در رومانی که دارای بناهای تاریخی زیادی من‌جمله کلیسای اعظم دوران قرون‌وسطی است و به این دلیل در لیست مکان‌های مخوف ما قرار گرفته که زادگاه و موطن فردی خبیث به نام ولادِ به میخ کِشنده است. ولاد حکم‌ران سرزمین کنونی رومانی بود و به خاطر مجازات‌های بیرحمانه‌اش از او در تاریخ به عنوان فردی قصی‌القلب یاد می‌شود. شخصیت کُنت دراکولا الهام گرفته شده از ولادِ خون‌ریز است.

9- هتل ریوگ‌یونگ

هتل ریوگ‌یونگ

قرار بود از این هتل ۱۰۵ طبقهٔ هرمی شکل به‌عنوان یکی از برترین نمادهای معماری در قرن بیستم رونمایی شود اما دولت کره شمالی پول کم آورد و نتوانست آن‌را تکمیل کند. عملیات ساخت این هتل از سال ۱۹۸۷ شروع شد اما در سال ۱۹۹۲ و پس از سقوط شوروی سابق تا مدت‌ها کسی نه دل‌ودماغ ساخت‌وساز را داشت و نه پولش را. بنابراین پروژه معلق ماند.

از آن‌جا که داخل هتل ریوگ‌یونگ نه در و دیواری وجود داشت و نه پنچره‌ای، این‌طور به نظر می‌رسید که این بنای غول‌آسا و به دردنخور مانند گودزیلای مخوفی وسط پیونگ یانگ نشسته بود.

البته از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ دوباره پروژه ساخت‌وساز هتل شروع شد و این‌طورکه دولت کره شمالی می‌گوید پروژه در مرحلهٔ روبان قیچی کردن قرار دارد اما انگار روبان تمام کرده‌اند که این پروژه فرسایشی را افتتاح نمی‌کنند.

البته این ساختمان عظیم هم‌اکنون توسط یک شرکت مخابراتی مصری با بیش از ۱۱۱ میلیون پوند شیشه پوشیده شده و در ظاهر به اتمام رسیده است، اما برای توریست‌ها و بازدیدکنندگان به طور عادی قابل دسترس نیست. این ساختمان در کنار فقر و گرسنگی ساکنین پایتخت کره شمالی کنتراست بالایی دارد.

8- منطقهٔ سان‌ژی

منطقه‌ی سان‌ژی

این منطقه که در تایوان قرار دارد در اصل به عنوان یک منطقهٔ لوکس و تفریحی ساخته‌شده بود تا این‌که یک سری حوادث مرگبار موجب شد دولت دور تا دور این‌جا را نوار زرد رنگ بکشد. از آن‌موقع به بعد این منطقهٔ اسرارآمیز در خفای کامل به سر می‌برد و حتی محلی‌های آن‌جا هم جرأت نمی‌کنند بروند داخل این کلبه‌های وحشت تا بینند که دنیا دست کیست.

7- قبرستان قایق‌ها در جزیرهٔ استیتن

قبرستان قایق‌ها در جزیره‌ی استیتن

حوالی نیویورک جزیره‌ای است که در قسمتی از آن قبرستان قایق‌ها درست کرده‌اند. در این‌جا می‌توانید صدها قایق یدک کش، کشتی‌های باربری و کرجی اوراقی را پیدا کنید که قدمت بعضی از آن‌ها به زمانی می‌رسد که هنوز سه شغل سلمانی و دندانپزشکی و خالکوبی‌زنی از هم جدا نشده بود و بندر ماهی فروش‌های نیویورک از بازار بورس نَزدک شلوغ‌تر بود.

6- پریپیات

پریپیات

شهری در اوکراین که روزگاری ۵۰ هزار نفر جمعیت را در دل خود جا داده بود، اما بعد از انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل در سال ۱۹۸۶، به شهر ارواح تبدیل شد. از آن‌جا که این شهر در شعاع ۳۰ کیلومتری نیروگاه چرنوبیل قرار داشت، مقامات آن‌جا را منطقهٔ بیگانه معرفی کردند و تعجبی ندارد که چرا هیچ اثری از حیات در این منطقه نیست.

اخیراً و بعد از این‌که میزان تشعشعات تقلیل پیدا کرد، دولت اوکراین به توریست‌ها و گردشگران اجازه داده تا از این شهر بازدیدکنند.

5- اَستودان سِدلِک

اَستودان سِدلِک

از زمانی که ادرار مسیحیان به فاضلاب این شهر راه پیدا کرد افراد زیادی در این شهر مرده‌اند و به خاک سپرده شده‌اند. البته پس از گذشت سال‌ها انقدر تعداد میت‌ها زیاد شد که دیگر زیر زمین جا برای آن‌ها نبود. از این رو کشیش‌ها تصمیم گرفتند با استخوان میت‌ها برای کلیسا کاردستی درست کنند. کف کردید؟

خانواده‌ای به نام شوارتزنبرگ که احتمالاً از فک و فامیل‌های دور آرنولد بودند به یک هنرمند سفارش دادند تا با استخوان مردم کلیسا را تزئین کند. گفته می‌شود برای خوشگل‌سازی کلیسای این شهر از استخوان ۴۰۰۰۰ انسان استفاده شده‌است که اگر مایل باشید می‌توانید یک سر به جمهوری چک بروید و این دیوانه‌خانه را از نزدیک ببینید.

4- بیمارستان نظامی بیلیتز

بیمارستان نظامی بیلیتز

در سال ۱۹۱۶، یک سرباز جوان آلمانی در جریان جنگ جهانی اول زخمی شد و او را به بیمارستانی در برلین منتقل کردند تا درمانش کنند. رزمندهٔ سلحشور جوان اسمش آدولف هیتلر بود و بیمارستان اسمش بیلیتز. می‌گویند در جنگ جهانی دوم، در این بیمارستان، دانشمندان آلمانی به دستور هیتلر آزمایش‌های وحشتناکی بر روی بدن انسان‌ها انجام می‌دادند که هیچ اسیدی قادر نیست آن‌ها را از صفحات تاریخ پاک کند.

اکنون این بیمارستان به مکان متروکه‌ای تبدیل شده‌است که برای ترسناک بودن هیچ نیازی به جن‌وپری ندارد، چه بسا که ارواح خبیث هم می‌ترسند وارد این کشتارگاه بشوند. وسایل و ابزاری که دراین شکنجه‌گاه مورد استفاده قرار می‌گرفته به حدی خوفناک هستند که نیازی به توضیح اضافه ندارند.

3- پل اُوِرتون

پل اُوِرتون

در نزدیکی دهکدهٔ میلتون در اسکاتلند پلی است که محل خودکشی‌های بسیاری بوده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم ۶۰۰ نفر از بالای این پل خودشان را به پایین پرت کرده‌اند. از موقعی که این پل ساخته‌شده حدوداً سالی ۱۵ سگ خودشان را از بالای این‌جا به پایین پرت کرده‌اند و کشته‌اند. تعجب کردید؟ بله. گفتیم سگ. اما چرا؟

پیرزن‌های خرافاتی محل تئوری‌های زیادی را به هم می‌بافند اما هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند که چرا این منطقه چنین خاصیتی دارد! فقط یک چیز را می‌توان با قاطعیت گفت و آن‌هم این است که سگ‌های این‌جا برای کشتن خود خیلی مصمم‌اند. افراد محلی سگ‌هایی را دیده‌اند که از روی پل پریدند و جان سالم به در بردند اما دوباره از پل بالا رفتند و باز از روی پل به پایین پریده‌اند تا بمیرند!

2- پارک جنگلی تاکاکونوما

پارک جنگلی تاکاکونوما

در دهه ۷۰ میلادی این پارک علم و فناوری که در منطقهٔ کوهستانی هیروشیمای ژاپن افتتاح شد. اما به خاطر حوادث ناگواری که در آن اتفاق افتاد تنها ۲ سال بعد، درِ آن‌جا را پلمب کردند و حتی محل آن را از روی تمام نقشه‌های ژاپن پاک کردند. البته در اواخر دهه ۸۰ میلادی درهای این پارک را به مدت چند سال دوباره به روی عموم باز کردند اما در اواخر دهه ۹۰ آن را برای همیشه بستند.

اکنون می‌گویند این پارک را خراب کرده‌اند و در جای آن پارکینگ ساخته‌اند اما یک گردشگر انگلیسی به نام بیل ادواردز عکس‌هایی از پارک گرفته که نه تنها نشان می‌دهد پارک سرجایش است بلکه به خاطر متروکه شدن اکنون دور همه دستگاه‌هایش علف سبز شده و خیلی ظاهر ترسناکی به خود گرفته است. گفتنی است در یکی از عکس‌های بیل ادواردز که در تاریکی شب از جلوی در پارک گرفته شده‌است دخترکی کم سن‌وسال با لباس سفید جلوی در پارک ایستاده است و با نگاهی خشک و بی‌تفاوت به دوربین عکاس خیره شده‌است.

هیچ اطلاعاتی از هویت دخترک و محل سکونت فعلی بیل ادواردز در دست نیست.

1- آتین تی‌نی‌چیل میکنال

آتین تی‌نی‌چیل میکنال

یک اسم خارجی هم گفتیم تا قدر اسم‌های خودمان را بدانید. این جا که در کشور بلیز واقع شده‌است، به نام غار کریستالی هم شناخته می‌شود، واقعی شدهٔ فیلم‌های ایندیانا جونز است. غاری که پر از اسکلت انسان است مربوط به دوره مایاها. مخوف‌ترین چیز این غار این است که بیشتر اجساد متعلق به کودکانی است که توسط بومی‌ها قربانی شده‌اند. احتمالاً در روزگاران کهن این سرزمین دچار قحطی یا خشکسالی شده و جمجمهٔ این بچه‌های بیچاره را خُرد کرده‌اند تا بلکه خدایان خیالی‌شان دست از لج‌بازی برداشته و شیرفلکهٔ نعمت‌ها را دوباره باز کنند.

منبع فارسیبامیلو

منبع خارجیList25

هومن نوربخش

هومن نوربخش

دانشجوی کامپیوتر، علاقه‌مند به دنیای وب و سابقه ۶ سال وبلاگ‌نویسی و نویسندگی در سایت و همچنین در زمینه Front-end فعالیت می‌کنم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

b2
5 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
panipali .
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳

22 کجاش مخوف بود؟

Makouchakrta
Makouchakrta
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۴۱

اینا کجاش ترسناکه؟! خیلی هم جا های قشنگ و دیدنی هستن

سوسولای مامانی twisted mrgreen lol

Korkmaz
Korkmaz
۲۷ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۵۶

اصلا هم ترسناک نیستند، حتما برای خود تو ترسناک هستند که گذاشتی.ذهن و افکار خودت رو با بقیه یکی نپندار!

مهدی رضوانی
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۲۲:۱۲
Reply to  Korkmaz

خفه

سارا
سارا
۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۰۴

سلام . بعضی از موارد اصلا ترسناک نبودن

b1