Cover-castles-edinburgh
b1
خانه » ۱۱ تا از زیباترین قلعه های جهان!

۱۱ تا از زیباترین قلعه های جهان!

b3

با ما همراه شوید تا با هم سری بزنیم به زیباترین قلعه‌های جهان.

11- قلعه ادینبرا: اسکاتلند

castles-edinburgh

قلعه ادینبرا روی یک آتشفشان خاموش و در سال ۶۰۰ پس از میلاد مسیح به شکل یک دژ کوچک ساخته شده که در طول قرن‌ها تعداد زیادی جنگ به خود دیده است.

10- آشیانه پرستو: اوکراین

castles-neo-gothic

قلعه «آشیانه پرستو» (Swallow’s Nest) با معماری نئوگوتیک ۴۰ متر بالاتر از دریای سیاه در نزدیکی شهر یالتا در جنوب اوکراین قرار دارد.

9- قلعه پراگ: جمهوری چک

castles-prague

وجود نورافکن‌های زیاد در اطراف قلعه باعث می‌شود که تصویر قلعه در آب رودخانه مولداو واقع در پراگ، پایتخت کشور جمهوری چک نمایان شود. مجموعه قلعه پراگ بزرگ‌ترین مجموعه قلعه جهان محسوب می‌شود.

8- قلعه بورگوین: فرانسه

castles-burgundy

یک قلعه و کلیسا گل سرسبد زمین‌های حاصل‌خیز شهرستان کوت‌دور از نواحی بورگوین در فرانسه است، شراب‌های این منطقه بسیار معروف هستند.

7- قلعه نوی‌شوان‌شتین: آلمان

castles-neuschwanstein

نوی‌شوان‌شتین، قلعه مرمری پادشاه لادویگ دوم در جنوب استان باواریا در آلمان قرار دارد. جنگل‌های تاریک این قلعه را احاطه کرده‌اند و چشم‌اندازی زیبا از دریاچه سبز مایل به آبی آلپسی از این قلعه دیده می‌شود.

6- صومعه ماکارِوسکی شِلتُووُدسکی: روسیه

castles-makarevski-sheltovodski

این بنا که در قرن ۱۴ ساخته شده است، در میان آسمان مرواریدی و آب‌های رودخانه ولگا در روسیه به شکلی محو و تاریک دیده می‌شود.

5- قلعه بودروم: ترکیه

castles-bodrum

بندر بودروم ترکیه جایگاه قلعه سنت پیتر است که در اوایل ۱۴۰۰ توسط هاسپیتالرها ساخته شد. در سال ۱۵۲۲ سلطان سلیمان اول این مکان را تصرف کرد.

4- قلعه پِرسول: ایتالیا

castles-presule-italy

وجود مه زمستانی در اطراف قلعه پرسول اندکی مانع دیده شدن صحنه پری‌وار این قلعه شده است. این قلعه در سال ۱۵۰۰ در جنوب تیرول در ایتالیا ساخته شد.

3- قلعه آلین دونن: اسکاتلند

castles-eilean-donan

این قلعه در جزیره‌ای کوچک در دریاچه دوئیچ در ارتفاعات کوهستانی اسکاتلند ساخته شده است. قلعه اصلی در اوایل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ‌ها بنا شد.

2- قلعه مانوربیر: وِلز

castles-manobier

قلعه مانوربیر در کشور ولز قرار دارد. در قرن ۱۱ توسط فاتحان نورمان ابتدا از چوب و سپس از سنگ ساخته شد. این قلعه یکی از جاذبه‌های توریستی در این منطقه به شمار می‌رود.

1- قلعه اسپیس: اسلواکی

castles-spis

خرابه‌های قلعه اسپیس برفراز روستای اسلواکیایی Spišské Podhradie دیده می‌شود. این قلعه پناهگاه شاهزاده‌های مجاری بوده است. در سال ۱۷۸۰ بزرگ‌ترین دژ اروپای مرکزی به آتش کشیده شد.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیNational Geographic

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1