cover area51
b1
خانه » ۸ مکان عجیبی که نمی‌توانید به آنجا بروید!

۸ مکان عجیبی که نمی‌توانید به آنجا بروید!

b3

جهان پر است از مکان های مخفی و منحصر به فرد که ما در مورد آن‌ها نمی‌دانیم، یا اگر هم می‌خواستیم نمی‌توانیم به دیدن این مکان‌ها برویم. این لیست به ۸ تا از مهم‌ترین اماکن در سراسر جهان اشاره می‌کند که برای عموم مردم تقریباً غیر ممکن است بتوانند این مکان‌ها رو ببینند.

8- مژگوریه: Mezhgorye

underground

مژگوریه شهری نزدیک به روسیه است که احتمال می‌رود کسانی در بالاترین تدابیر امنیتی مشغول به کارهای بسیار محرمانه باشند. شهر در سال ۱۹۷۹ تأسیس شد. کوهی ایستاده در ۱۶۴۰ متری است و مرتفع‌ترین کوه در اورال جنوبی می‌باشد. ایالات متحده بر این باور هست که از این محل به عنوان تأسیسات هسته‌ای استفاده می‌شود. پرسش‌های مکرر ایالات متحده باعث شد تا روسیه در این باره پاسخهایی دهد. آن‌ها گفته‌اند که این محل، سایت استخراج از معادن، مخزن برای گنجینه‌های روسیه، منطقه ذخیره سازی مواد غذایی و سوخت رسان برای رهبران در صورت بروز جنگ هسته‌ای می‌باشد.

اده می‌شود. پرسش‌های مکرر ایالات متحده باعث شد تا روسیه در این باره پاسخهایی دهد. آن‌ها گفته‌اند که این محل، سایت استخراج از معادن، مخزن برای گنجینه‌های روسیه، منطقه ذخیره سازی مواد غذایی و سوخت رسان برای رهبران در صورت بروز جنگ هسته‌ای می‌باشد.

7- مترو ۲ مسکو: Moscow Metro-2

mapmetro

مترو ۲ در مسکو روسیه سیستم زیرزمینی مخفیست که ظاهراً در زمان استالین ساخته شده و رمز د-۶ توسط کا گ ب به آن داده شده بود. روزنامه نگاران روسی گزارش داده‌اند که وجود مترو - ۲ توسط سرویس امنیت فدرال روسیه و یا دولت مسکو نه تأیید و نه تکذیب شده است. مترو برای اتصال کرملین به سرویس امنیت فدرال روسیه ساخته شده است.

6- باشگاه آقایان وایت: White' s Gentlemen's Club

whites

باشگاه آقایان وایت منحصر به فرد انگلیسیهاست. این برنامه در سال ۱۶۹۳ توسط مردی ایتالیایی به نام فرانچسکو بیانکو (فرانسیس سفید) برای فروش شکلات داغ تازه کلید خورد، اما در نهایت تبدیل به یک نمونه باشگاه آقایان (اما بسیار خصوصی) شد. ممکنه بپرسید چرا این باشگاه در این لیست هست. اولاً زنان به طور کامل از عضویت حذف شدند، پس تقریباً نصف جهان قادر به دیدن این مکان نیستند. دوما، مردانی که مایل به پیوستن به این باشگاهِ منحصر به فرد هستند، تنها زمانی می‌توانند عضو این مکان شوند که عضوی از درون آن‌ها را دعوت کرده باشد، که خود آن عضو هم حمایت ۲ عضو رده بالای دیگر را داشته باشد. مگر در مواردی که شما عضو خانواده سلطنتی هستید و یا بسیار قدرتمند در سیاست یا هنر.

5- منطقه ۵۱: Area 51

area51

این محلیست که بیشتر خوانندگان به احتمال زیاد انتظار دارند ببینند. منطقه ۵۱ نام مستعار برای یک پایگاه نظامی است که در بخش جنوبی ایالت نوادا در غرب ایالات متحده واقع شده. هدف اولیه ساخت این پایگاه پشتیبانی از توسعه و آزمایش هواپیماها و سلاح‌های آزمایشی فوق سری می‌باشد. دولت ایالات متحده به سختی اذعان به وجود این منطقه کرده است. تئوری‌های توطئه بسیاری از جمله ارتباط با بشقاب پرنده‌ها درباره این مکان ذکر شده. در بالا آمده است که در صورت ورود به این منطقه از نیروی کشنده استفاده می‌شود.

4- اتاق ۳۹: Room 39

north korea

اتاق ۳۹ یا دفتر ۳۹ یکی از سازمان‌های مرموز در کره شمالی است که به دنبال راه‌هایی برای به دست آوردن ارز در ۱۹۷۰ تشکیل شده است. اطلاعات خیلی کمی در مورد اتاق ۳۹ وجود دارد، اما به طور گسترده‌ای بر این باورند که سازمان با استفاده از ۱۰ تا ۲۰ حساب بانکی در چین و سوئیس برای مقاصدی از جمله جعل و تقلب، پول شویی و دیگر معاملات غیرقانونی فعالیت دارد. همچنین ادعا شده که اتاق ۳۹ در قاچاق مواد مخدر و فروش سلاح‌های غیرقانونی نقش دارند. با این حال سازمان دارای ۱۲۰ شرکت تجارت خارجی هست و تحت کنترل مستقیم کیم جونگ اون.

3- هرم بزرگ ایزه: Ise Grand Shrine

naiku

هرم بزرگ ایزه در ژاپن (که در واقع مجموعه‌ای از بیش از ۱۰۰ زیارتگاه تشکیل شده) مقدس‌ترین هرم در ژاپن است. گفته می‌شود که در هرم اصلی مهم‌ترین اشیای تاریخ ژاپن نگهداری می‌شود. هرم هر ۲۰ سال تخریب و دوباره ساخته می‌شود. با ایده شینتو، مرگ و تولد دوباره (بازسازی بعدی در ۲۰۱۳ انجام می‌گیرد) تنها کسی که می‌تواند وارد اینجا شود، یا باید کشیش آن مکان باشد و یا باید از اعضای خانواده سلطنتی ژاپن باشد.

2- آژانس فدرال موقعیت اضطراری: Mount Weather Emergency Operations Center

mountweatherfema

این محل که نه تنها به روی عموم بسته شده است، بلکه مردم آرزو می‌کنند هیچوقت به آن وارد نشوند. در اغلب فیلمهای «پایان دنیایی» همیشه می‌بینیم که منطقه بسیار سری و طبقه بندی شده برای مقامات دولت آمریکا و تعداد کمی دیگر وجود دارد که برای فرار از عذاب قریب الوقوع به داخل آن فرار می‌کنند. این مکان واقعی است. در ۱۹۵۰ به علت جنگ سرد ساخته شد اما همچنان تا به امروز به کار می‌رود. این منطقه آخرین امید است. به دلایل واضح عملیات آن به شدت طبقه بندی شده. توسط آژانس فدرال مدیریت موقعیت اضطراری اداره می‌شود.

1- نیروی هوایی سلطنتی منویث: RAF Menwith Hill

menwith

نیروی هوایی سلطنتی هیل یک پایگاه نظامی انگلیسی هست که مربوط به پروژه فوق سری اشلون می‌شود. سایت حاوی ایستگاه زمینی ماهواره‌ای است و به عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه نظارت الکترونیکی در جهان توصیف می‌شود.

منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حسين
حسين
۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۸:۱۳

پروژه ى اشلون چيه؟

b1