cover NAZCondor3
b1
خانه » خطوط عجیب صحرای نازکا فرودگاهی برای سفینه‌های فضایی؟

خطوط عجیب صحرای نازکا فرودگاهی برای سفینه‌های فضایی؟

b3

همان گونه که شاهد بوده‌ایم خط در فرهنگهای مختلف کاربردهای گوناگونی داشته است. ولی از همه اعجاب آورتر خطوط و نقوشی است که بومیان اهل پرو، ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی لیما، به صورت نهر یا شیار در صحرای غیر قابل کشت نازکا ترسیم نموده‌اند. این نقش‌ها آن چنان عظیم و وسیع‌اند که امکان رویت آنها از روی زمین میسر نیست و تنها می‌توان با هواپیما به وجود شکل نهاییشان پی برد. چنانچه با هواپیما به این شیارهای کنده شده در دل خاک نگریسته شود، اشکال اغراق آمیزی از مرغان، عنکبوت، سوسمار، سگ، ماهی، نهنگ و غیره با شکلهای هندسی پیرامون آن نظیر ستاره‌ها، مستطیل‌ها و چند ضلعی‌ها آشکار می‌گردد. این اشکال متعلق به تمدن نازکا است که در حدود ۴۰۰ ق.م تا ۶۵۰ میلادی در این منطقه حیات داشته است.

NAZNazca-Map
پراکندگی اشکال مختلف در صحرای نازکا این عکس را حتما در ابعاد بزرگ ببینید

+- ساختن و باقی ماندن خطوط


این خطوط به وسیله ذوب اکسید آهن که با سنگ ریزه اندود شده بود، ساخته شده که سطح صحرای نازکا را پوشانده. وقتی سنگفرش برداشته شده، آن‌ها تضادی با رنگ روشن سطح زیری بوجود آوردند. در این دشت چند صد خط ساده، شکل‌های هندسی و همچنین شکل حیوان، حشره و انسان وجود دارند. مساحتی که این خطوط را پوشش می‌دهد، تقریباً ۵۰۰ کیلومتر مربع بوده است و بزرگ‌ترین شکل‌ها در حدود ۲۷۰ متر درازا دارد. این خطوط به دلیل خشکی بسیار زیاد، باد کم و شرایط آب و هوایی ثابت منطقه نازکا، باقی مانده‌اند. به دلیل آنکه صحرای نازکا یکی از خشک‌ترین مناطق زمین است و دمای آن در تمام سال در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد می‌باشد، و همچنین باد بسیار کمی می‌وزد، این خطوط تا به اکنون قابل رویت باقی نگهداشته شوند.

+- سه نکته مرموز در مورد خطوط نازکا قابل بررسی است

  • خطوط مستقیم با کیلومترها فاصله در تمام مسیرها در بخشهایی از پامپاس یکدیگر را قطع می‌کنند.
  • تعداد زیادی از فرم این خطها به صورت شکلهای هندسی است: مثل زاویه‌ها، مثلث‌ها، شکل‌های خوشه‌ای، مارپیچ‌ها، مربع‌ها، خطوط مواج و غیره.
  • تعداد زیادی از خطوط نیز به شکل حیوانات درآمده‌اند.

اگر مردمی که ۲۰۰۰ سال پیش اینجا زندگی می‌کردند فقط از تکنولوژی ساده‌ای بهره مند بودند، چگونه برای ساختن چنین شکلهای دقیقی برنامه ریزی کرده‌اند؟ آیا از یک نقشه پیروی کرده‌اند؟ اگر اینگونه بوده چه کسی آن را ترتیب داده؟

+- اهداف و دلایل ساخت


هدف این نقشها چه بوده است؟ از لحظهٔ کشف نقش‌های نازکا در چهل سال پیش به وسیلهٔ دکتر پل کوزوک، این معما به صورت یک مسالهٔ حیرت انگیز و پیچیدهٔ باستانی باقی مانده است.

فرضیات و نظریات بسیاری ابراز شده. آیا به معنی امری عبادی و مظهری از نیایش افراد بشر است که مشعل به دست به صورت دسته جمعی در طول این خطوط تصویری در اوقات مقدس، به ستایش و نیایش می‌پرداخته‌اند؟ آیا مشتمل بر کهن نقشه‌ای نجومی از سماوات و به تعبیر دکتر کوزوک، «بزرگ‌ترین کتاب نجومی جهان» هستند؟ آیا اطلاعاتی نمادین از نیاکان برای نسل‌های آینده بشری هستند؟

اما جنجالی‌ترین فرضیه مطرح شده درباره این خطوط توسط اریک فون دنیکن و در کتاب ارابه خدایان می‌باشد. او ادعا کرده که این خطوط در حقیقت فرودگاهی برای سفینه‌های فضایی بیگانگان بوده.

اشکالی که در زیر مشاهده می‌کنید، مطابق با شکل بالا و به ترتیب شماره‌های آن آمده‌اند.

NAZWhale2
۱-وال/Whale
NAZAstronaut2
۳-فضانورد یا انسان/Astronaut
NAZMonkey2
۴-میمون/Monkey
NAZDog-Jaguar-Fox2
۵-سگ یا روباه یا یوزپلنگ/Dog
NAZHumming-Bird2
۶-مرغ مگس/Hummingbird
NAZSpider2
۷-عنکبوت/Spider
NAZCondor1
۸-کندر/Condor
NAZHeron1
۹-نوعی لک لک/Heron
NAZParrot-Or-Pelikan
۱۰-طوطی یا پلیکان/Parrot
NAZHands1
۱۱-دست ها/Hands
NAZTree1
۱۲-درخت/Tree
NAZLizard1
۱۳-مارمولک/Lizard
این شکل به دلیل ساختن اتوبان از وسط آن دیگر وجود ندارد
NAZSea-Plant-Or-Sea-Weed
گیاه دریایی که در شکل اصلی نشان داده شده است ولی شماره نخورده
منبع فارسیدور دنیا

منبع خارجیNazca Mystery

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
E.T.Z
E.T.Z
۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۳۲

خیلیم جالب😶✨

ا.س.س
ا.س.س
۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۹:۰۳

مطالبتون خیلی جالبن!
مرسی از شما

b1